75
  • endrev
    #1
    Richárd, a két kép ugyanaz. :)
  • Viktor800428
    #2
    Nem ugyanaz, az egyiken van egy kis + brightness
  • alma2
    #3
    jo lenne ha kitalalnak, hogy most hut vagy fut, mielott beruhaznak egy adag import koromra igy tel kozepen.
  • willcox
    #4
    Ha hallgattál volna...
    A két kép ugyanaz. Amit szerintem be akartak linkelni, az itt látható:
  • Omega
    #5
    Egész Peking egy nagy füst gomolyag.
  • Running
    #6
    Szerintem még nem érdemes cselekedni, csak fel kell kapcsolni a ködlámpát. :)))
  • wednes
    #7
    És hordozható lélegeztetős felszerelést árulni. Így még meg is lehet gazdagodni a problémán.
  • duke
    #8
    Nincs itt semmi problema, csak a sotetzoldek eltulozzak, ennek a kis fustnek a jelentoseget. Erosebb lampat kell tenni az autokba, az embereknek meg, hordozhato levegotisztito keszuleket kell addni, es maris minden mehet tovabb ugy ahogy eddig. Nincs ok a valtoztatasra.
  • kvp
    #9
    Nagyjabol ugy nez ki, mint a blade runner-ben es a legtobb pesszimista scifiben az agyonszennyezett, lakhatatlan Fold kepe. Lassan tenyleg eljutunk ahhoz, hogy mindenkinek zartkoros oxigenellato rendszerrel kell jarkalnia az utcan. (jellemzoen az urruhakban van ilyen) Bar legalabb most meg csak 1 varos ilyen es ha tartosan ilyen marad, esetleg romlik, akkor talan hamarabb eszbekapnak a politikusok is es a Fold tobbi resze megussza.

    ps: A korom kepes huteni es melegiteni is. Az, hogy melyiket, az attol fugg, hogy mekkora magassagban tartozkodik. Mindenesetre a koromszennyezes egyszerre okozhat helyi melegedest es a nuklearis tel neven ismert jelenseget is. Sot a kettot akar a szeljaras fuggvenyeben felvaltva is, ami nagyjabol tonkrevagna a teljes bioszferat.
  • asszongyahogy
    #10
    Itt látszik milyen hülyék a zöldek, ide hiába raksz napelemeket...
  • Laza
    #11
    A TFT betekintési szög varázsa :)
    Inkább úgy nézd meg a két képet külön-külön, hogy a képernyőnek ugyanazon részén helyezkedik el :)
  • willcox
    #12
    Nem tud másmilyen lenni a két kép, mert a linkjük ugyanaz!
    Annyit egy monitor nem tud torzítani, hogy másnak lássa. Szemmel is látszik, hogy a két kép ugyanaz! A #4-ben ott van az a kép, aminek a cikkben kellett volna lennie.
  • Archenemy
    #13
    "Annyit egy monitor nem tud torzítani, hogy másnak lássa"

    dehogynem... monitortól függ, én szoptam már be ilyet
  • smv
    #14
    Kép1:
    http://www.sg.hu/kep/2013_01/peking1.jpg
    Kép2:
    http://www.sg.hu/kep/2013_01/peking1.jpg
  • fszrtkvltzttni
    #15
    csak azt kell kideríteni, melyik melyik :)
  • fszrtkvltzttni
    #16
    Volt már már volt ilyen Angliában. Később USA-ban.
  • csimmasz
    #17
    Nálam is kicsit másabb a két kép, mégha ugyan az is, mert ahogy lentebb írták a betekintési szög egy kicsit fakítja az egyiket.
  • Tinman #18
    "Jó hír, hogy a széndioxiddal ellentétben a korom csupán néhány napot tölt a levegőben"

    Plusz jó hír, hogy az a pár száz millió kínai szépen megköti a tüdejében. Helyes. Fulladjanak bele a saját mocskukba -.-
  • Interstate 95
    #19
    Az a vicc hogy nyomorban az ország 90 % -a, de azért gombamód szaporodnak a magasságban csúcsokat döntő felhőkarcolók, a "megmutatom én a világnak ki vagyok" féle monumentális beruházások, közbe meg belefulladnak a saját szarukba. Nagy múltra visszatekintő nemzet, de valahogy még is mindenben egy lépéssel hátrébb vannak. Ezt a pazarlást a legtöbb fejlett állam már belátta, vagy kezdi belátni hogy felesleges folytatni, és a pénzt inkább a környezet tudatosságra érdemes fordítani. Nem baj az ha valaki fel akar vágni a világnak, de legalább legyen meg a kontraszt.
  • csimmasz
    #20
    Te gonosz!

    Amógy pont anyira tehetnek a szennyezésről mint mi annak idelyén amikor a gáz csak álom volt és mindenki szenet meg fát égetett.
    Ők most értek el odáig, nem tehetnek róla hogy nincs gáz mindenhol.
  • torcipepe
    #21
    nekem is rögtön a blade runner és a ghost in the shell nyitó képsora ugrott be :)
  • Tinman #22
    Hőszivattyú.
  • Vol Jin
    #23
    Belfast is ilyesmivel küzdött, de átálltak gázra a széntüzelés helyett.
    Ez nem környezetvédelmi, hanem várostervezési probléma. Pedig a hülye is láthatta, hogy ez lesz belőle. Néhány presztízsberuházással kevesebb, és a pénzt az infrastruktúrára költeni.
  • Vol Jin
    #24
    "Nem ugyanaz, az egyiken van egy kis + brightness"

    Felesleges okoskodás.
  • adam first
    #25
    Szimplán a jó minőségű száraz fa égetésével nincs is semmi probléma, gondolj csak a tiszta fa hamura, régen pl. falun azzal tisztítottak. A probléma, ott volt/van, hogy a sok marha a gumin keresztül,a műanyagig minden szart eléget.
  • csimmasz
    #26
    Én még emlékszem annó amikor kiköltöztünk Pest Mellé kertesbe a panelból, csak vegyestüzelés volt, esténként a környéken volt ám büdős meg szmog.
    Szén volt a csócs tüzelő anyag. :)

    Akkor is néhányan anyóst égettek mert volt olyan füst egy két kéményben, hogy ihaly.
  • Vol Jin
    #27
    Majd szólj, ha láttál füstmentesen égő fát! Na a szmog, meg nem más, mint a pára meg a füst együtt.
  • adam first
    #28
    Füst és füst között is, igen nagy különbség van. Mit gondolsz az elmúlt 4-5ezer évben mivel fűtöttek, talán gázzal? Égess el fát, szenet, műanyagot, gumit egyszerre(hihetetlen, de sok helyen szinte bármit elégetnek) vagy szimplán csak tűzifát. Utána pedig figyeld meg a különbséget.
  • adam first
    #29
    Hát igen, akkoriban senki nem spórolt a szénnel, mivel olcsó volt és jó minőségű. Én nem tudom sokan itthon valószínűleg, azt hihették, hogy egy hajón vannak annyi szenet elégettek. A kórom feketén füstölő kéményekről meg ne is beszéljünk.
  • duke
    #30
    Az nem semi, hogy szuper modern, gazdag, kenyelmes vilagunkban, eljutotunk odaig, hogy mar nem tudunk levegot venni, mert arra nem fussa. 100 millio pixeles tevere, fenykepezore, telefonra, arra van penz meg technika, de levegore mar nem jut.
    Es nem szamit, hogy ez most Kinarol szol, mert mindenhol ez van. Nalunk is, az ev kb negyedeben hivatalosan, mar nem szabadna levegot venni, illetve az utcara menni a nagyobb varosokban. Tobbszaz evnyi tudomanyos fejlodes, 100 milliardnyi talalmany utan, meg egy osember szintjet sem erjuk el, mert azoknak legalabb volt tiszta levegojuk.
  • Tetsuo
    #31
    Termeszetesen az nem lenne eleg. Az embernek szuksege van a termeszetre; A kornyezetenek resze.
  • Tetsuo
    #32
    Azt hiszem Jared Diamond konyveben volt, hogy (mar akkor) a kinaiak vereben (atlagosan) 2x magasabb volt az olommenyiseg, mint az europai (betegseget jelzo) hatarertek.
    Kulszini fejtesekkel hatalmas (talan Magyarorszagnyi) teruleteket tettek mergezove, dolgozni, ott elni meg muszaj nekik, enni is. Mindent megesznek ami mozog. Kutyat, macskat, patkanyt, meduzat is, aminek 90valahany szazaleka viz meg mereg :). Mindent.
    Kib*szott toxikus munkas- meg sopingolos-varosokban elnek, ahol a fak is mestersegesek. Ilyen metropoliszban az embereket nem lehet, lehetetlen ellatni jo minosegu elelmiszerrel.
  • Berber
    #33
    Ők sem írták alá a Kiotói szerződést. Fejlődő ország, nem érdekli a fenntartható fejlődés és környezetvédelem. Most szívhatják. Talán most már elgondolkoznak. Amúgy USA is kihúzta magát alóla.
  • dyra
    #34
    A sőtét zőldek megint pánikolnak. Van egy kis füst mert nem fúj épp a szél. Hamarosan beszerelnek a város határába néhány hatalmas szélturbinát ami szélcsendes időben is elfújja a szmogot. Az energiát hozzá széntüzelésű erömüvekből szedik majd gondolom. A lakásokba meg fillérekért elérhetővé teszik a csúcs TV-ket, meg vegyenek okosfont majd ez elfeledteti, hogy nem lehet levegőt venni meg amúgy tüdőrákban kipusztulunk.

    Loszart nem ér az egész emberi fejlődés, szétkurjuk a bolygót. Ez az ember tragédiája. Bocsánat nem tudtam finomabban fogalmazni.
  • AgentKis
    #35
    "Az a vicc hogy nyomorban az ország 90 % -a" Akárcsak nálunk. Viszont itt a "a magasságban csúcsokat döntő felhőkarcolók" teljesen hiányoznak, vannak helyette árban csúcsokat döngető metrónk, autópályák, meg hidaink. A szmog is csak azért kisebb, mert nálunk jóval drágább fűteni, ha mellétesszük, hogy 10% körüli az átlagbérkülönbség viszont a rezsi az üzemanyag a kaja a mi áraink fele/harmada akkor azt is látjuk, hogy brutálisan beelőztek minket.

    Ha Budapest vagy Miskolc 10milliós lenne, mekkora lenne ott a szmog?

    Környezetszennyezésből 20-30 év lemaradásban vannak a "fejlett" országokhoz képest, viszont kb. 60-80 évvel később kezdték el...
    A környezetkímélő technológiát nem kell kifejleszteniük, csak lemásolniuk, ez nagyon nagy előny lesz és lassan a pénzük is megvan rá.
  • AgentKis
    #36
    Ha néhány millió ember élne egyszerre mint az őskorban, akkor lehetne gumival is fűteni mégsem lenne rossz a levegő...
  • AgentKis
    #37
    De mindeközben okosodunk is a telefonokkal 1ütt!
  • osztmivan
    #38
    Köszönjük Emeséknek, kik beszopják ezt a propagandát.

  • osztmivan
    #39
    Mármint az amerikai propot, mielőtt valaki félreértené.

  • csimmasz
    #40
    És ezt most mire raktad ide?

    A téma ha jól tudom nem az, ki menyi co2 t termel hanem, hogy Peking belefullad a füstbe.

    Kínánk csak egy kis része fejlett iparilag a többi tanyavilág, nem?
    Amerikánk jóval nagyobb része iparilag fejlet, erre keress öszehasonlítást.

    És Amerika és Kína lakossága közt van egy kb 4x szorzó.

    Pekingben pedig 2 magyarországnyi ember lakik, és gondolom elég komoly ipara van ezért fullad bele a füstbe, nem?