107
  • Interstate 95
    #1
    Én meg nem vagyok Windows szakértő, egy egyszerű fórumozó vagyok az SG -n, és ingyen megmondom hogy a beszúrt képen a Windows szakértő jól demonstrálja, hogy miért nem fogy a Windows 8. Tehát a szakértő barátunk jó lenne ha innentől kezdve saját magát szakértené meg az önnön pillanatképei által, és nem minket. Ha pedig minket választ a továbbiakban is, jó lenne ha felhagyna az iskolában tanultakkal, mert az kizárólag a szűkült látást szőkíti tovább, és nem az ésszerű gondolkozást segíti.
  • Cat #2
    1. A Windows 8 létének fő indoka a táblagépek terjedése, ott kell jelentős piaci részt szereznie, a laptoppiac amúgy is a Microsofté. Táblagépeknél eddig nem volt semmilyen terméke a cégnek, most van. De egyébként laptopon is van értelme az érintőképernyőnek, mert közel van hozzád. (Nem úgy, mint a nagyméretű asztali monitor.)

    2. Az érintőképernyős laptop jóval drágább mint a sima. Erről nem a Microsoft tehet, és idővel megoldódik, tömegtermék lesz belőle, ahogy a gagyi távol-keleti táblák már most azok.

    3. Túl jó a Windows 7, nincs értelme váltani. Ez van, ezzel nem lehet mit kezdeni.

    4. Az új operációs rendszer megjelenésekor mindegyik gyártó azt hitte, hogy egy ilyen készülékre jó nagy árrést rakhat rá, mert az újdonság varázsa miatt úgyis megveszik az emberek. De nem jött be, részben az olcsó Androidos alternatíva miatt. A gyártók olyan szinten töketlenek voltak, hogy a Microsoftnak kellett kihoznia a Surface-t, hogy legyen egy eszköz amin prezentálhatja, hogy mire képes a Windows 8. Mert hogy nem a profitért csinálta az biztos, pusztán cseszte a csőrüket az iPad sikere, meg akarták mutatni hogy ők is képesek nagy dolgokra.

    Ennek ellenére nem hinném, hogy bukás lenne, mert egyszerűen annyit kell tennie a cégnek, hogy beszünteti a Windows 7 gyártását és ha nem kapsz mást, úgyis ezt veszik meg az emberek és nem Linuxot raknak a gépükre. Szóval ha hibákat kell keresni a cégnél, akkor egy területen van, a PC-nél, ott beállíthatóvá kell tenni, hogy alapértelmezett legyen az eddigi asztal és kész, voilá, megoldódott minden gond.
  • cateran
    #3
    Ez a faszi kap penzt ezert a munkajaert? Mert ha igen, akkor valami kibaszottul nem stimmel a vilaggal...(mondjuk amugy se, de ez ekes peldaja a dolognak)
  • cateran
    #4
    "Ennek ellenére nem hinném, hogy bukás lenne, mert egyszerűen annyit kell tennie a cégnek, hogy beszünteti a Windows 7 gyártását és ha nem kapsz mást, úgyis ezt veszik meg az emberek és nem Linuxot raknak a gépükre."
    Erre azert ne vegyel merget:D Persze csak magambol tudok kiindulni, de meg a Linuxnal (foleg Ubuntu) is jobban ruhellem a Win 8-at es ha valasztanom kellene a 2 kozott, hat habozas nelkul vmi Linux.
  • NEXUS6
    #5
    Háát nem tudom.
    Akinek valóban szüksége van a legális, támogatott win licenszekre az talán a nagyvállalati, meg az állami szektor. Azonban ők kevés alkalmazást futtatnak, ami vagy egy irodai programcsomag, vagy spec szoftver, ami portolható linux alá, vagy eleve van ott is olyan.
    A linux, mivel az alapját jelentő unix eleve hálózati server/kliens rendszerű OS-nek készül, és nem utólag hegesztették bele ezt a lehetőséget, mint a win-be, ezért valójában jobb, biztonságosabb, mint a win. A cégek, az állam tehát lehet, hogy megkockáztatják a linuxra váltást. Volt már rá példa.

    A magán júzer, ha úgy dönt a mai napig használhat akár XP-t. A win8-ra történő váltás az ő esetében még kevésbé kényszerítő.
    Szerintem úgy fog elterjedni a win8, ahogy a 7 is: az új gépekre eleve ezt telepítik és ennyi.

    A sikertelenséget látva a M$ valszeg ki fog adni egy frissítést, amit akár új OS-nek is nevezhetnek marketing szempontból. Lásd W2000/XP, Vista/W7 az XP és a W7 sikere mögött ott volt az előző, de azonos generációs OS bukása.
    Csakhogy ma pl a táblák esetében már meg kell küzdeni a droiddal és az iOS-sel.

    Nem nyerő szitu.

    Ja és a kibaxot metró felülettől az emberek többségének egyszerűen feláll a szőr a hátán!
  • Aaronxy
    #6
    Én win 8at használok, mert gyorsabb mint a 7 és kevesebb memóriát eszik. De pár dolog benne olyan bonyolult, hogy profinak kell lenni, hogy megértsed mi miért nem működik, ami 7 alatt problémamentes volt és mit kell tenned, hogy menjen. Nekem semmi bajom vele, de felraktam barátnőm laptopjára és már 10. alkalommal mondta, hogy tüntessem róla el ezt a fost, mert nem érti a működését.

    Jó ez, de mégsem...

  • Aaronxy
    #7
    Az meg, amit a képen csinál az röhej :D ki tapiz egyszerre 3 csempét? Ha mozgatni akarom , akkor is egyesével dobom oda .
  • andris174
    #8
    Nincs ember aki így dolgozna napi 8 órát hogy a levegőben van a keze, egy hatalmas monitor előtt...
  • tomcsa4
    #9
    Ez csak bemutató, sok primitív barom. Menjetek vissza dolgozni (nyomtatni és kávét főzni) és hagyjátok meg ezt az értelemsebb rétegnek. Ja és óvatosan tegyétek le a kávésbögrét a pohártartóra (diplomátok).

    Teljesen mást demonstrál az ipse. Csak ti ehhez primitívek vagytok.
  • mousee
    #10
    Érdekes, hogy a windóz 8 fanok pontosan ugyanazt a mentalitást és stílust képviselik, mint a HC linux fanok. Foggal körömmel védik az övéket, és nem fogják fel, hogy a maradék (userek ~98%-a) nem értékeli az ő drágaszágukat :D

    BTW, a win8 -szerintem- nem azért nem fut be, mert szar lenne, hanem azért, mert nincs rá szükség. Asztali gépeken a nincs értelmes indok leváltani a jelenleg működő win7-et. Nagyvállalatnál még így is sok helyen XP van, home usereknél egyre kevésbé fontos az asztali gép (ebből kifolyólag az OS is), hála a táblamizériának, ami bőven elég a FB/YT/internet kombóra. Táblából meg manapság annyi van mint a nyű, 20k-s ferdeszemű tablettől kezdve a sokszázezres almásig.

    A másik indok a sokat ekézett win8 ui (leánykori nevén földalatti), amit azért forszol az MS, hogy szokja a user, legyen egységes interfész az MS féle telefon/tábla/pc kombón. Az elképzelés jó, csak ez már egy telített piac, elég nehezen fog elterjedni, lásd istenített win8-as lumiák keresztbelófasz szereplése, nem kevés HC marketing mellett.

    Továbbá a játékosok se nagyon cserélnek (egyelőre), mivel a valve gőzgépe kijelentette, hogy a windóznyóc márpedig szar, és inkább mennek pingvines irányba, mintsem a nyolcas felé. Slusszpoén, hogy ugyanazon a konfigon gyorsabban fut egy játék linux alatt (L2D2-vel tesztelték, oké hogy erre kihegyezett techdemo, de mókás hogy kb 1 hónap alatt ~30 FPS-ből csiholtak ~300at, ami azért nem rossz).

    Emellett még bejön a szokásos driver para is, mert sok dolog nem hogy 8-on, de még 7-en is csak megerőszakolva döcögősen megy.

    Az új felület ízlés kérdése, van aki imádja, valaki meg attól is sírógörcsöt kap, hogy a start menü helyett az jön be. De szerintem ez már csak a hab a tortán.
  • noland
    #11
    Nem lenne rossz ez a csempés elképzelés, csak még jókorát fejleszteni kellett volna rajta. Van a gépemen kb 60 program és alkalmazás, különböző témakörökben, vicc hogy ha a csempés rendszerben akarom elérni, lent a görgetősávot kell bizgerélni.
    Ajánlom leendő fejlesztők figyelmébe; miért nem lehetne a csempéket kategóriákba sorolni , mindegyiknek egy teljes képernyő területet szentelve, melyeket az első oldalról lehet elérni egy katt-al, vagy egér ráhúzással nyitni?
    Jelenleg az a módszerem, hogy mappákban csoportosítom a parancsikonokat, így mindig azokat látom, amilyen témában dolgozom. Így nem terpeszkednek a parancsikonok a teljes asztalon, van 5 mappa és kész.
  • WoodrowWilson
    #12
    Már nekem kínos, amit csinálsz minden Windows topikban. Az anti-arrakistor.
  • NEXUS6
    #13
    Szerintem Csak Norrisz bírja!
    ;D
  • noland
    #14
    Amúgy Pokkival már minden más:) Leszedi a csempéket és mégis ott vannak.
  • tomcsa4
    #15
    Csak nem szeretem a hülyeséget. Én is mehetnék az android fórumba trollkodni ,hogy szaggat (ami igaz), nem biztonságos (ami igaz), elavult (ami igaz). De nem egyek, mert kedvem sincs, időm sincs és egyáltlaán ki a f*szt érdekel? :)

    Utálom az androidot, sz*r. Sz*rul van megírva, sz*rul van optimizálva és egyáltlaán, nem is ezekhez a hardverekhez van. Zabálja a memóriát (iOS-nek elég negyed annyi). Samsung Galaxy S3-at volt szerencsém kipróbálni, az öcsém vette (ki más? :)). Maga a hardver nagyon jó, a telefon tetszik, de majdnem sírva fakadtam a tipikus androidos baromságokhoz, mai MINDENHOL felüti a fejét. Akármilyen drága telefont nézek. Jó persze ha csak egy óra vna kitéve, akkor jó, de szeritenm aki majdnem kétszázezret költ az talán 1-2 appnál többet használna. De majd még nézegetem és használgatom.

    (Nem, magamnak nem veszek oksotelót, nincs rá igényem, nincs rá pénzem és nem is akarom birtokolni ezeket, csak szeretném minden megnézni, megtapogatni. Ja és van iPod Touch 4G-m, bőven elég arra, hogy reggel megnézzek egy emailt vagy valami.)

    Ja és a cikkhez is: a mai technológiákkal még nem megoldott az, hogy munka közben érintőképernyőt használjunk. De az MS elhozta a jövőt. Majd meglájátok, két éven belül tuti jön az OSX is csempékkel, na meg majd a Linux is bevadul. Ez a jövő. De nem Wordhöz tervezte az MS se, nem kell hepciáskodni. Meg hogy 8 órán át baszkuráljuk. De egy kutatóállomásra szeritenm jó lehet, ahol függvényeket lesegetnek, elemeznek, néha arrébb pöccintenek valamit. Meg otthonra. Elindítasz egy filmet, csinálsz egy utalást stb.
  • Géza Báá
    #16
    És ehhez mit szólsz?



    Nekem 20 ezer forintos Android készülékem van és semmi pénzért nem cserélném le se windos 8-asra se iPhosh-ra... Az Android pedig (ami Linux) penetrációja pedig már 80% körül mozog a világpiacon a mobil/tablet szegmensben úgyhogy ennyit rólad, meg a véleményedről.
  • AgentKis
    #17
    Nem elég, hogy: "A drága érintőképernyők miatt" hanem maga a win8 is drága!!!
    Itt például egy win8 alap offisszal (otthonra) 67600 Ft. Ennyiért már lehet [URL=http://www.argep.hu/trend/ERIN/Erintoekepernyoes-monitor.html]17"-os éritős monitort is venni...[/URL] Látszik, hogy a win8 szerelem azért elég drága mulatság...
  • Narxis
    #18
    Pontosan, minden mondattal egyetértek. Eddig is voltak olyan szoftverek amik már nem tudtak forradalmian újat mutatni csak a verziószám változott(defrag, antivírus, cd-író program stb.) most már a Windows is itt tart, nem véletlen hiszen nem akarnak annyit várni az új verzió kiadásával mint az XP-nél, így idő sincs megvárni, hogy egyes piaci trendek hova vezetnek. Ezt most csúnyán bukta az MS, csődbe nem mennek de fejmosás biztos lesz néhány alkalmazottnál.
  • narumon
    #19
    HAZUDSZ!
  • Papichulo
    #20
    Gyonyoruen le van masolva az OSX dock... de miert ricog az egesz mar szinte hasznalhatatlan szinten? :)
  • AgentKis
    #21
    Ubuntuval kb. 100 rugóval olcsóbb, igaz nincsenek csempék (még)...
  • Géza Báá
    #22
    majd várok tőled is egy videót windows 8-ról ami 900 Mhzes gépen készült HD felbontásban
  • zord01
    #23
    Annyira, de annyira, de annyira elmondhatatlanul, hihetetlenül szánalmas már ez a Windows 8 (meg az MS) hogy már sírva röhögök, ha egy cikket olvasok róla.

    Egyfelől az MS marketing részlete mindent megtesz, hogy sikeresnek tüntesse fel az amúgy kolosszális bukás (legalábbis eddig) Win8-at. Ennek jegyében minden páros nap, le kell nyilatkozni, hogy "Jó jaz, Jó jaz, tixta siker"!

    Lásd, tegnap Ipon: http://ipon.hu/hir/egyre_nepszerubb_a_windows_8/23576
    (Már a cím is „csodás”)

    Aztán - persze csak azon kedves fogyasztók kedvéért, aki nem elég hülyék ahhoz, hogy ezt benyalják – minden páratlan napon kell valami magyarázat, miért is vannak az eladások a béka hátsója alatt. És ilyenkor jön a magyarázat, hogy a szemét gyártópartnerek a hibásak, mert nem gyártanak „elég” érintőképernyős laptopot (sose vennék, köszi) és elég érintőképernyős monitort (szintén nem játékos karakter).

    Persze mindenki a hibás, csak az MS nem, aki pofán x*rta a felhasználó bázisának az igényeit, sőt, megpróbálta megmagyarázni nekik, hogy ők valójában hülyék, és szükségük van ám a sokkal drágább, ámde kényelmetlenebb és használhatatlanabb baromságokra. Aha. Biztosan. Én meg Diana hercegnő vagyok, és fejen állva közlekedek…

    Ez már annyira szánalmas, hogy sírok.
    Komolyan mondom az MS (és a Nokia) trollt csináltak belőlem, mert minden nap fikáznom kell őket. Eleddig soha nem éreztem kényszert, hogy fikázzak, de az amit ez a két cég 1-2 éve művel, az már botrány. Mondom ezt úgy, hogy évek óta használom a termékeiket, és (eddig) szerettem is őket. Ám mostanában kissé félrebillent az „üzleti stratégiájuk”. Valahogy azt érzem, hogy az utóbbi időben méreg drágán próbálnak ránk erőltetni valamit, amire nincs szükségünk, és/vagy ha mégis, akkor nem úgy, ahogy az ők elképzelik. Mindezt úgy, hogy a végeredmény jóval használhatatlanabb, mint az elődök.
    És aki ez meg meri mondani, azt még le is hülyézik, meg lekezelik, mondván, „ugyan mint tudsz te, a hiba benned van, nem bennünk és a mi termékünkben”.
    Jó lenne, ha záros határidőn belül szakítanának ezzel a világnézettel, mert bár jelenleg abszolút piacvezetők, ha így állnak hozzá, nem feltétlenül maradnak azok.
    Lásd Nokia…
  • Géza Báá
    #24
    +1
  • Cat #25
    Tehát szerinted nem kellett volna kiadnia a világ vezető szoftvercégének egy táblagépekre szánt operációs rendszert?

    Ha erre a válasz nyilvánvalóan az hogy de, kell, akkor szerinted jó ötlet lett volna, ha ennek kezelőfelülete teljesen más, mint az asztali verzióé? Figyelembe kell venni, hogy ez megduplázná a fejlesztői kapacitásigényt, marketingköltségeket, minden egyéb járulékos kiadást, ráadásnak piaci hátrányt okoz, hiszen akkor az a rendszer nem tudna az asztali szférában elért ismertség erejére támaszkodni és a felhasználóknak is minden nap meg kell küzdeniük azzal, hogy a munkában/iróasztalnál és a nappali fotelében két eltérő operációs rendszert használnak, ami nyilvánvaló baromság, tekintve hogy minden folyamat az egységesülés irányába mutat.

    A világ abba az irányba halad, hogy pl. elkezdesz olvasni otthon a táblagépen, azt folytatod utazás közben a buszon egy okostelefonon, beérsz a munkahelyre befejezed a PC-n. Ehhez egységes háttér kell, egységes kezelőfelülettel, hogy kb. minden ugyanott legyen, mert így kényelmes a felhasználónak. Ha több eltérő oprendszer/szoftver biztosítja ezt az nem gazdaságos, és csak bonyodalmakat okoz.
  • tmisi
    #26
    Hát nem tudom, nekem az Ace2 abszolút nem szaggat, pedig csak Gingerbread van rajta, ami nem a legfrissebb Android verzió. Persze ezt egy 70 ezres telótól már el is várja az ember.
  • A1274815
    #27
    Ha olcsóbb lenne akkor se vennék se érintőképernyőt se Win8-at.
  • A1274815
    #28
    Olvastam amerikai kommenteket a Win8 körül és Win8-ról hipotetikusan nem hogy Vista-ra visszamenekülnének sokan, hanem még Windows ME is jó alternatívának tűnik a szemükben.
  • sola
    #29
    Őszintén szólva már az alap felvetést sem értem a munkahelyre vagy laptopra szánt érintőképernyős működésben, amit a Win8-al erőltetnek.

    Az egész egy ergonómiai rémálom, amit szerintem lehetetlen/értelmetlen megmagyarázni.

    1) Kar mozgatása vs. egér+bill
    Ha egy 21-24"os monitoron, munka keretében akarnál tapicskolni, ahhoz majdnem teljesen kinyújtott karral kell a monitort nyomkodnod. Ez kb 15-20 perc alatt (nőknek még kevesebb) totálisan lefárasztja a karodat és fárasztja az idegrendszert is mivel nagy izmokat kell közepes mozgásokkal, folyamatosan mozgatnod úgy hogy közben precíz mozdulatokat is kell tenned. Ráadásul időről időre garantáltan vissza kell nyúlnod az egérhez és billentyűzethez minden kicsit komplexebb irodai munkafajtában.

    Képzeld el ugyanezt egy fejlesztői vagy CAD munkaállomáson (két óriási monitor, még nagyobb távolságok) és látszik, hogy a dolog nagyon gáz.

    Az évtizedek alatt kialakult, billentyűzet/egér kombináció nem véletlenül olyan sikeres, amikor hosszú munkáról van szó, hiszen kisebb izmokat kell mozgatnod és pici távolságokra, precízen. Minimálisan fárasztja az izmokat és az idegrendszert.

    A laptopnál ennek a tapicskolásnak az ergonómiája talán minimálisan jobb, de nem sokkal. Kisebb távolságokra kell nyúlkálni, de mág mindig folyamatosan emelgetned kell a karod.

    2) Képernyő koszolása
    Hacsak nem tisztítod folyamatosan a kezed, akkor néhány óra alatt garantáltan úgy bemocskolod a monitort, hogy állhatsz neki letisztítani. Ráadásul egy full HD felbontású 21"-os monitoron már kisebb koszok is zavaróan hatnak ha ténylegesen dolgozni akarsz vele. Én még a kezét is letöröm annak ha valaki hozzá akar tapicskolni a munka monitoromhoz, nemhogy folymaatosan tapicskoljam én magam. (és ezzel nem vagyok egyedül). A koszolódás miatt fellépő vizuális degradáción ráadásul nem segít ha a monitort kifejezetten tapicskolásra tervezik attól csak kicsivel könnyebb lesz tisztítani.

    3) Egész képernyős üzemmód vs ablakok
    Komoly munkában a többablakos, többmonitoros üzemmód verhetetlen. A Metro UI teljes ablakos módja elviekben is alkalmatlan arra, hogy kiváltsa az ablakozós desktop-ot, noha a Microsoft az összes desktop alkalmazás "legacy" státuszba tette és ki akarja vezetni a desktoppal együtt.

    4) Egyebek
    A Win8 UI kapcsán volt már számtalan elemzés ergonómusoktól, amik további problémákat emelnek ki (információ sürűség csökkenése, felderíthetőség romlása...stb)

    Összességében azt mondom, hogy a Microsoft-nál vagy totálisan amatőrök ülnek vagy mindenki szimplán megbolondult ha azt hitték, hogy ez így tényleg jó lesz.

    A Metro UI-t szigorúan tablet-ekre és telefonokra szabadott volna felengedni és a desktop Windows-nak még csak a közelébe sem engedni, nemhogy erőszakosan erőltetni.

    A Linux desktop környezetek (pl.: Unity) fejlődése egyébként szerintem sokkal értelmesebben történik, ott legalább csak átvariálják kicsit a desktop működését, de nem akarják megszüntetni. Ráadásul továbbfejlesztik a hagyományos dektop környezeteket is (Gonem2/MATE, XFCE, KDE...etc), azaz a választás lehetősége megmaradt.

    Egyébként én nem vennék mérget arra, hogy a Linux a Win8 kapcsán nem fog részesedést elvenni a Windows-tól. Tény hogy amíg a PRO alkalmazások nem vagy csak nyögvenyelősen mennek (Wine), addig a migráció lassabban megy, de ha ez megváltozik, akkor tömeges migráció is bekövetkezhet.

    Nekem pl nagy meglepetés volt, hogy a TeamViewer már profin működik Linux alatt is. Wine alatt fut, de saját magának profin bekonfigurál egy Wine környezetet és hibátlanul, gyönyörűen fut.

    A Steam-en keresztül rengeteg profi játék fog natívan futni nemsokára desktop Linux-on, ez a játékos alkatok számára jelentősen lecsökkenti az átállás fájdalmát. Ez egy relatíve kicsi réteg, de erős véleményformáló.

    Ha neadjisten az Adobe kiadja a Photoshop-ot Linux-ra akkor az megint egy nagy adag véleményformáló ember számára ad alternatívát.

    És persze az Android + iOS páros rendesen bontja lefelé azt a réteget, akinek csak minimális informatikai feladatok (böngészés, levelezés) miatt lenne szüksége gépre. Na ezek már soha nem vesznek majd PC-t, max egy okostelefont és/vagy egy tabletet.

    Mondjuk engem nem zavar, hogy az MS ekkora baromságokat csinál, nagyon is időszerű, hogy leépüljenek egy olyan szintre, amitől kezdve normális verseny tud lenni a szereplők között és nem tudnak erőszakosan, monopolisztikus módszerekkel átnyomni versenycsökkentő dolgokat.
  • sola
    #30
    Egy másik potenciális nagy ellenség a Win8 számára az occó kínai stick-PC-k robbanásszerű fejlődése.

    Már 4-magos 1.2 Ghz-es darabok is kaphatóak (Freescale i.MX6 quad) és vannak már 2GB RAM-os modellek is (mindez kevesebb mint 100 dolcsi). Ezek tökéletesen elegek egy full-desktop Linux kényelmes futtatására ha egy szép nagy monitorral/egérrel/billentyűzettel kombinálod.

    Ezek a stick-ek jelenleg még Android-al jönnek, azaz csak médiacenternek és TV okosítónak jók, de az i.MX6-os darabokról már bejelentették, hogy a jövőben Ubuntu Linuxot is szállítanak vele.

    Azaz ha egy okostelefonos/tabletes emberke mégis valami desktop szerűséget akarna majd venni, akkor választhat egy tenyerében elférő 100 dolcsis gép és egy háromszor annyiba kerülhető ATX házas monstrum között. Persze az ATX-es monstrum erősebb, de arra neki javarészt nincs szüksége, mert csak kényelmesen akar desktop-on szövegszerkeszteni, táblázatkezelni, ami a stick-PC-vel is megy.


  • Laza
    #31
    A fenti kép mindent elárul arról, hogy miért nem fogok soha az életben (hacsak a kényszer rá nem visz) érintőképernyős monitort használni. Ki a fene akarja a kezét felemelni az asztalról??
  • kvp
    #32
    "Képzeld el ugyanezt egy fejlesztői vagy CAD munkaállomáson (két óriási monitor, még nagyobb távolságok) és látszik, hogy a dolog nagyon gáz."

    Erre volt pelda. Regen a mernokok nagy muszaki rajztablaknal dolgoztak, tobbnyire allva es kezzel rajzolva mindent. Nem lehetett egy konnyu munka...

    "Komoly munkában a többablakos, többmonitoros üzemmód verhetetlen."

    Ebben az a vicces, hogy a regi apple rendszerek egyszerre csak 1 alkalmazast tudtak megjeleniteni tobb ablakban, a menusor pedig folul volt. Aztan fejlodott, hogy tobb alkalmazas is latszott. A google android rendszere alapbol mindent teljes kepernyoben jelenit meg, de van benne ablakozo rendszer, tehat minden android-os alkalmazas kepes ablakban futni. (1 program egyszerre csak 1 ablakot nyithat, de minden alkalmazas latszodhat egyszerre akar atlapolva is) Mindezt megfejelve egy rendes desktop-pal, sot mindjart tobbel, meg telefonokon is. Az android start menuje pedig az applications lista, amibol van olyan valtozat ami rendes mappakat/almappakat is kezel. (iphone-on csak az omlesztett lista van) Tehat mig az eredetileg mobilos os-ek mennek a desktop elv fele a telefonokon is, addig a microsoft a windowst viszi a mobilos mukodes fele, meg desktop-on is. Szerintem ez nem jo otlet...

    Erintokepernyos monitor helyett pedig abszolut koordinatas digitalizalo tablat kell hasznalni a billentyuzet mellett. Ez egy olyan touchpad amin minden pont egy fix kepernyo pontnak felel meg, tehat nem simogatni kell a pozicionalashoz, hanem egy erintes is eleg. A legtobb grafikus ilyet hasznal, kiveve akik dontott erintokijelzos monitort, ahol rajztablakent van elhelyezve a monitor, tobbnyire az asztal sikjahoz kepest 45 fokos vagy ahhoz kozeli szogben. Azon mar sokkal konyebb dolgozni (altalaban tollal, rakonyokolve a kijelzore), persze igy az ember folyamatosan lefele bamul, mintha papiron dolgozna, ami ugyancsak nem kenyelmes.
  • kvp
    #33
    ps:
    Igy erdemes desktop erintokijelzon dolgozni:
    http://www.photoshopsupport.com/photoshop-blog/07/2008/photoshop-blog/wacom-cintiq-12wx-pen-display-drawing.jpg
    Igy meg akkor ha a monitort akarjuk nezni, de a kezunket az asztalon akarjuk hagyni:
    http://ww1.prweb.com/prfiles/2012/08/07/9779124/wacom-tablet-intuos.jpg
  • Ferrer
    #34
    "A drága érintőképernyők miatt nem fogy a Windows 8"
    Úgy érzem, 2013 valaminek az éve lesz...
  • Narxis
    #35
    Ez annak hasznos lehet akinek ez a munkája, de a többség sima átlag felhasználó, nekik jobb a kattintgatás.
  • Interstate 95
    #36
    Nekem is van számos program a gépemen amit használok, ezzel a tuning programmal tökéletesen megoldottam az elhelyezésüket, a start menü nem tartalmaz semmit a rendszerprogramokon kívül. Van hozzá számos variáció, grafika, módszer a megjelenítéshez, úgy szabod testre ahogy akarod. Ha a metro felület is egy ehez hasonló opció lenne amit asztalon elő tudsz hozni, testre tudsz szabni megjelenésében (például egy átlátszó lenyitható üveglap formára), többen preferálnák a rendszert. Ez esetben a start menü gombja már szolgálhatná kizárólag akár a leállítás opcióit, senkit se zavarna. De ez csak egy dolog a problémák közül, a legfőbb probléma az amit már leírtam a többi Windows 8 cikknél, hogy ezt a kibaszott rendszert az érintőképernyők miatt erőltetik, az pedig hosszútávú használatra PC -n alkalmatlan.
  • Vol Jin
    #37
    "Őszintén szólva már az alap felvetést sem értem a munkahelyre vagy laptopra szánt érintőképernyős működésben, amit a Win8-al erőltetnek."

    Látszik, hogy az életben nem használtál érintőképernyős laptopot. Pontosabban TabletPC/Laptopot. Úgy 10 éve egy XP-s érintőképernyős laptoppal, aminek átforgatható a kijelzője, és visszahajtva egy tablet, jobb volt használni, mint egy hagyományos laptopot. Eleve olyan szitukat, ahol nem tudsz egeret használni, a tapipadnál ezerszer kényelmesebb. A tapipad és a pöttyegér az igazi ergonómiai szar. Meg eleve az még mindig ott van a gépben, és senki nem fog pisztolyt a fejhez, hogy az érintőképernyőt használd minden esetben.

    Mindenki úgy fikázza az érintőképernyőt, mintha fizetnének nekik érte.
  • Vol Jin
    #38
    Tök logikus, amit írsz, de a divatfikázókat nem fogja meghatni. Vannak ANdroid és IOS fanok, akik a Win8-at felesleges kellemetlenségnek tekintik, és mint konkurencia zavarja őket, meg vannak a tabletellenes egységfrontr hívei, akik elvből utálják a tableteket, és nekik az, hogy a Windows tabletszerűen betolakszik a desktopjukra, egy világraszóló botrány.

    Ezek a legfőbb okai a nagy ellenszenvnek. Ha az első GUI-is rendszereknek MacOS, Workbench, és hét év lemaradással a Windows idejében tömeggyártásban elérhető lett volna a mai technológia, akkor valami hasonlót hoztak volna létre, mint most a Win8. Tény, hogy nem feltétlenül hasznos egy érintőképernyő egy desktopon, de egy laptopon a meg nem léte hiányosság, és egy desktopon sem hátrány az új GUI.
  • Vaszilij Artyom
    #39
    Szerintem nagyon fain lett a Windows 8. Imádom hogy ilyen interaktív, és egyáltalán nem hiányzik az érintő képernyő hozzá a notebookomra.

    Végre nem egy ósdi, szar szemét mocsok 15 éves start menüt kell használni ami mindenre jó, csak használatra nem, hanem egy 100% ban OPTIMALIZÁLHATÓ és INTERAKTÍV startképernyő van. Az előtt tudom, hogy van-e email-em, hír ami érdekel, időjárás, közlekedési helyzet, stb mielőtt a notebook felnyitásán kívül bármit is csináltam volna.
  • Vaszilij Artyom
    #40
    Egyébként, arra emlékeztek, hogy milyen fröcsögés volt a Windows 7-re az XP fanoktól? Ahhoz képest, ma már azt mondod neki tegyen fel XP-t, leüvölti a fejed, hogy a Windows 7 mekkora király és minden más szar, meg fos. Persze ha mondod neki, hogy te eddig xp fanatikus voltál, letagadja, vagy azt mondja 2 évig szarvóót!