399
  • Zoltan21
    #1
    Vagyis még évekig olvashatjuk a Samsung kontra Apple cikkeket.
    Ha már unjuk, akkor előjönnek egy újabb marhasággal, amin mi vagy nevezetünk, vagy sírunk. A legutolsó nagy dobás, az Apple-nél volt, amikor a bíróságot szándékosan tévesztették meg, a hamisított képekkel.
    Később, csak a Samsung mondta, hogy az új iPhone, biztosan, egy Galaxy S (?) számú telefon koppintása lesz.
  • narumon
    #2
    Ez, hogy lehet? Hiszen néhány android fan itt az oldalon már elmondta, hogy az apple már nem tényező :)
  • Papichulo
    #3
    "amikor a bíróságot szándékosan tévesztették meg, a hamisított képekkel"

    Azt azert ugye tudod, hogy csak egyetlen kepet valtoztattak meg joparbol es a dontest hozo bironak tenylegesen a kezeben is volt mindket keszulek? Szoval az egy enyhen felfujt ugy volt...
  • NEXUS6
    #4
    Ha az 1 Mrd-t neked kéne kicsengetni, nem így éreznéd!
    ;)
  • Vol Jin
    #5
    Mi a felfújt abban, hogy hamisították a képeket?
    Eleve hogy jutott az eszükbe?
  • caius marius
    #6
    Ja, neked akkor mindegy, hogy ha valaki lop ugye? Áá az csak egy kép volt...
  • fergusonpapa
    #7
    Samsung évente 10+ telot ad ki.
    Apple?

    Igy már nem olyan rossz az a statisztika.
  • Vol Jin
    #8
    CSak nekem tűnt fel, hogy körtét hasonlítanak össze az almával?
    A Mobiltelefon, a tablet, meg a PC az nem egy iparág. Hozzáadhatták volna a gépjárműveket is ilyen alapon. Mert mondjuk mobilnak mobilok.
  • Papichulo
    #9
    "Ha az 1 Mrd-t neked kéne kicsengetni, nem így éreznéd!"

    Ugy tudod, hogy ennek a kepes affernak koze sem volt a californiai perhez, melynek a vegeredmenye az $1bn itelet lett?
  • Papichulo
    #10
    "Mi a felfújt abban, hogy hamisították a képeket?
    Eleve hogy jutott az eszükbe?"


    Eleve a tobbesszam sem helyes, mivel egyetlen keprol volt szo. Ennek is csak az aspect-ratio-ja volt megvaltoztatva, hogy jobban lehessen osszehasonlitani a ket eszkozt. Az osszes tobbi kep retusalatlan volt. Ezenkivul, mint mondtam, a biro a sajat kezeben fogta mindket keszuleket, az itelet meghozatala elott. Annak az egyetlen fenykepnek iszonyatosan kis szerepe volt, ezert volt felfujt az ugy.
  • Cat #11
    "A Mobiltelefon, a tablet, meg a PC az nem egy iparág."

    Attól még a szereplők kvázi ugyanazok.
    Sony: van notebookja, telefonja, táblagépe.
    Samsung: van notebookja, telefonja, táblagépe.
    Apple: van notebookja, telefonja, táblagépe.
    Lenovo: van notebookja, telefonja, táblagépe.
    HP: van notebookja, táblagépe, telefon csak azért nincs mert bebukott a Palm és a WebOS.

    Akkor miért is ne lehetne őket összehasonlítani?
  • levente68
    #12
    Így van, nem is számít, ugye? Nincs benne inkorrektség, ha?


    Muris, hogy szerinted felfújt dolog két igencsak máshogy kinéző készülék képét, képarányát megváltoztatni úgy és azért, hogy azonosnak hassanak...

    Mellesleg elfelejted említeni, hogy a kis manipuláció nyomán valahogy a Samsung felirat is lepottyant...

    A képecske:
    [img] http://blog.webwereld.nl/wp-content/uploads/2011/08/Apples-Flawed-Evidence.jpg [/img]

    Szerencsére a bíró is ilyen részrehajló volt, mint te. Én mindenkit elzavartam volna, így a bíró is csak kapálgatna ma már...

    De én hülye vagyok, tudjuk...
    Te meg a korrekt...
  • levente68
    #13

  • levente68
    #14
    Nem teljesen értelek, 10+ telefont könnyebb kiadni szerinted?
    Ráadásul nem csak telefonról van szó.
    Tehát cégeket hadd hasonlítsanak már össze.
  • levente68
    #15
    Azt azért kifejted, ha már kérdés volt, hogy hogyan jut eszébe és mer valaki ilyet tenni?

    Gyanúm szerint csak lezsírozott tárgyalásra merészkedik valaki ilyen aljassággal.
  • levente68
    #16
    Ha figyelsz a közelmúlt híreire, akkor azért láthatsz sötét fellegeket Apple egén...

    Természetesen tényező és az is marad, kivéve, ha nem hajlandó korrektebb viselkedésre, mert ahogyan azt te magad is sejted, páran fenik a késüket és ha odajutnak, hogy merhetik, akkor használni is fogják. Igen, gyávák, illetve nem vakmerők, de ha tetszik, ha nem, komolyan recseg-ropog Apple hajója, legutóbb a Qualcomm ragadtatta magát kemény hangokra.

    Nyilvánvaló, hogy a lendülete, a vevők márkahűsége, pontosabban lekötöttsége, no meg a készpénztartaléka nyújt bizonyos védelmet és okot optimizmusra, csakhogy ami nehezen és évek alatt gyűlt össze, az jellemzően sokkal gyorsabban képes elillanni. Nem jóslat akar ez lenni, csak a már sokszor előfordult dolgok alapján egy lehetőség, egy ma igencsak fenyegető eshetőség vázlata.
    Elkerülhető? Igen. Kell vele foglalkozni? Igen.
    Meg kell várnunk a szabadalmuk visszavonásának fejleményeit, mert komoly törést hozhat, amerre az események fordultak.
  • asgh
    #17
    Milyen sötét fellegekre gondolsz? Mármint a konkrétumok tekintetében.
    A rekord eladásokra?
    A rekord készpénzállományra?
    Vagy arra, hogy számszerűen hiába a Samsung adja el a legtöbb telefont, az apple mégis jóval többet keres az iPhone-on?
    Mi olyan tényt tudsz említeni, ami aggodalmat jelenthet az Apple számára?

    Ami meg a pert illeti, lassan eljutsz a politikai köpködő fórumok szintjére. Ha a bíró a Samsungnak kedvez, akkor győzött az igazság, ha az Apple-nak, akkor korrupt a bíróság.
    A "hamisított" kép mellé pl. elfelejtetted megemlíteni a Samsung belső dokumentumát, amiben konkrétan az iPhone _lemásolására_ utasítják a szakembereiket. Ezen bukott el a Samsung, nem a képeken vagy a korrupt bírón.
  • levente68
    #18
    Bájos az érvelésed.

    Tehát az Apple makulátlan, értjük.

    Azt is értem, hogy köpködő vagyok, mert nem tetszik, ha valaki hamisított képpel megy bíróságra, értem.

    Sötét fellegek, melyeket nem látsz? Soroljam, vagy megtalálod magad is?


    - Apple bukások bíróságokon
    - Kényszerű szövetségek...
    - a 'Steve Jobs' szabadalom visszavonása
    - egyre több cég szót emelése, legutóbb Qualcomm
    - tőzsdei alulszereplés

    Tudom, én csak köpködök, de mondd, te akkor mit csinálsz?
    Köze van-e annak is a politikához?
    Köze van-e annak egy futómadárhoz?

  • levente68
    #19
    "Ami meg a pert illeti, lassan eljutsz a politikai köpködő fórumok szintjére. Ha a bíró a Samsungnak kedvez, akkor győzött az igazság, ha az Apple-nak, akkor korrupt a bíróság."


    Ezzel kapcsolatban arra kérlek, ha fordítva lesz, ne kiabálj, ok?

    Mellesleg kikérem magamnak. Ha valami jogos, azért járjon a büntetés. Természetesen a félremagyarázások és ostoba szabadalmi jogok felbőszítenek, igen.
    Neked tetszik az, hogy minden kis faszságot levédenek, akár saját ötlet, akár lopott, aztán avval terrorizálják a többieket? Akik már félnek bármit is ötletelni, nehogy az derüljön ki, hogy azt valaki levédette, vagy inkább levédetett valami olyan általánosságot, amit aztán mindenre rá lehet húzni?
    Az egyik legjobb példa, hogy fizetni kell a Harley-nak a 'Lightning' név miatt.
    Neked az is tetszik, mi? Persze, hiszen Apple elfogadta, így te is támogatod?
    Nevetséges!

    De úgy néz ki, végre történik ezen a téren valami és ezt nagyon helyeslem.
    Ja, hogy ez Apple-nak nem sok jót hoz? Ajjaj....

    Őszinte leszek: pusztuljon az ilyen rendszer és mindazok, akik helyeslik, támogatják, no meg élvezik az előnyét!

    Félre ne értsd (vagy magyarázd...), az igazi találmányok levédését pártolom. Csakhogy javaslom, próbálj meg világszabadalmat bejegyeztetni egy találmányodra, rögtön érteni fogod a további bajokat is...
  • narumon
    #20
    Tehát megint hülyék az elemzők, neked van igazad. Korrekt mint mindig.
  • Papichulo
    #21
    Miert olyan nehez felfogni,hogy a bironak (nem Koh, ez egy masik per) a kezeben volt mindket keszulek az itelet meghozatala elott. A fenykep itt nem esett komolyan latba, felfujt ugy volt.
  • NEXUS6
    #22
    Tádáááám, így kell ezt csinányi he!!!!

  • M2 #23
    Tisztára mint a piros pöttyös óramutató... :-)
  • caius marius
    #24
    Naminnyá ittvannak az eplfanok és megmonnyák mért is innovatív ez a lépés.
    Hajrá apple! Rohanjatok tovább az idiotizmus lejtején.
  • levente68
    #25
    Miért olyan nehéz felfogni, hogy hiába mosdatod őket, ez semmit nem változtat azon, micsoda felfogással rendelkeznek?
    Legfeljebb az kerül újra bizonyításra, hogy te magad is ilyen aljas vagy.

    Persze, neked csak annyi számít, hogy valahogyan kimagyarázd, de az nehezen fog menni, bakker!

    Sajnálom, hogy ilyet kell írjak, de rohadj meg akkor te is az almával együtt!
  • levente68
    #26
    Meséld el, melyik elemzőnek van az általam említettekkel kapcsolatban más véleménye?

    Mert ezeket mindenki így ítéli meg, kivéve persze az itteni fizetett és/vagy fizetetlen almajmokat...

    Ez jó, Almajom, ezt levédetem!

    Valamiért ugyanazt a smiley-t kapod, mint a testvéred...



    ÉS (most már én is kezdek akkor 'és'-sel mondatot ;o) ) ne is rinyálj kulturáltságért, azt a pöttyöst elrugta a kis szövetségetek!
  • Papichulo
    #27
    Ugy tunik nehez volt felfogni... ;)
  • M2 #28
    1. A cikknek csak a végén érintik a szabadalmi kérdéseket.

    2. Még mindig van pár végtelenül buta ember, aki fennhangon szidja a hajót, amiért folyik a folyó.
  • narumon
    #29
    "Meséld el, melyik elemzőnek van az általam említettekkel kapcsolatban más véleménye?"

    Mondjuk az itteni cikkben lévőnek is?
  • narumon
    #30
    Wait what?
  • M2 #31
    "ne is rinyálj kulturáltságért"

    A kulturáltságot mindenki hozza magával, kinek mennyi adatott, nem pedig másoknak kell "rinyálni" érte. LOL! :-)

    Parasztbácsi besétál a pláza közepére és a vásárlók szeme előtt kitol egy csavaros barna kígyót, majd aszongya: - Ez de szar egy kulturálatlan hely lett!
    :-)
  • caius marius
    #32
    Ne mond, hogy az az indexes cikk, nem arra utal, hogy az almánál nagyobb szabadalmi troll nincs?
  • M2 #33
    Amikor az emberi butaság és beszűkült látásmód párosul a tájékozatlansággal és némi ellenszenvvel, akkor alakul ki a kettős mérce...
  • M2 #34
    Javaslom a:
    - "szabadalmi troll",
    - a "patent -> szabadalom"
    - és "trademark -> védjegy" szavak alaposabb megismerését.

    Vagy talán a BMW kék-fehér propellere, a Mercedes csillaga, az Audi kerekei, a Nike pipája, az Adidas három csíkja is "szabadalmak" és a felsorolt cégek szintén "szabadalmi trollok"???
  • levente68
    #35
    Ez a cikk említi azokat, amiket én? Kétlem.
    Ismét csak az elfogultságod jött le.
  • levente68
    #36
    Nem fájdalmas játszanod a hülyét és ragaszkodni pontos leíráshoz, miközben mindenki érti, miről van szó?

    Hiába mosdatjátok a céget, egy aljas és mindenre elszánt tetű bagázs, amihez ti önszántatokból csatlakoztok.

    Rohadjatok tehát vele együtt!

    Ha meg nem akarjátok látni, milyen veszélyek leselkednek rá, ami így nem is igaz, mert nem leselkednek, hanem egyre inkább nyílt és egyre több ilyen van, hát akkor ne lássátok. Senki értelmest nem befolyásoltok evvel és csak annyit értek el, hogy újra és újra bizonyítjátok az ostoba és aljas elfogultságotokat.
  • levente68
    #37
    Nincs kettős mérce.

    Értelmes emberek éppen hogy nem beszűkült, vagy beszűkített látásmódja az, ami nektek oly nagy gondot jelent.

    Pont magadról beszélsz, a kettős mérce rátok jellemző, ezért próbáltok itt állandóan szerecsenmosdatást tartani.

    Hát hajrá, biztos van olyan, aki bedől a hazugságaitoknak.
  • levente68
    #38
    Ez is optimizmusra ragadtat, gondolom:

    Érvénytelenítették Steve Jobs iPhone-szabadalmát

    Vártam, hogy legyen cikk róla itt is, hiszen csak itt trollkodtok...
  • levente68
    #39
    Ez a cikk is vidámságra ad okot minden Apple befektetőnek, én biztos vagyok benne:

    Pergőtűz alatt az Apple

    Aztán a kép jogosulatlan felhasználása, a Qualcomm nyilatkozata, stb....

    Gondolom, olyan jó a fordítóprogram az agyatokba ültetve, hogy ezen hírek láttán jigget jártok otthon, mi?
  • levente68
    #40
    Na, azért ti szoktatok kérni kulturáltságot, csak a kiérdemlése nem megy, hazug, kis trollok. Szerintem látható, hogy mikortól kapjátok a pofátokra: amikor megérdemlitek. Senki nem kezdi gyalázkodva, de ti provokáljátok. Nyilvánvaló, miért.