62
  • Fehercsoki
    #1
    Bukás, de előre tudhatták volna, nem is értem miért adták ki...
  • hurkaur
    #2
    Sg.hu-n megmondtak, ha bukas, akkor bukas.
  • Narxis
    #3
    Mi értünk hozzá, úgyhogy bukás.

    Viccet félretéve szerintem várni kéne 1 évet az elemzésekkel.
  • Sequoyah
    #4
    Én sejtettem, hogy jó, de meg kellett tapiznom egy érintős laptopot, hogy biztosan tudjam, kell nekem. De azóta must have, kár hogy még működik az előző, és addig sajnálom rá a pénzt:)
  • tomcsa4
    #5
    SG.hu "Hol a start-menűűűűűű" kritikusai megmondták hogy bukás, akkor bukás. Kár hogy az iylen konzervatív f*szok miatt nem halad a világ.

    Mert az az 1 óra tesztelés, ahol megállapították, hogy "Hol a Start-menü", "Hol lehet kikapcsolni a gépet", ", "Vízszintesen kell görgetni?", ráadásul ezeket a "tapasztalatokat" tudományosan el is könyvelték.
  • lolvagyok
    #6
    Maga a windows egy hulladék fos, a 8 csak rontott ezen. Nem létezik normális op rendszer. Nem is akkora bukás, hogy szarok az ms szoftverek.
  • teccikérteni
    #7
    Kicsit röstelkedve vallom be, de némi kárörömöt érzek. Gyakorlatilag most az történik a Win8-cal, ami már egy ideje a Linux-szal megy: ha valami kicsit is másképp működik, mint amit a derék jó Windows felhasználók megszoktak, rögtön kiverik a hisztit, hogy "ez használhatatlan". :)
  • Linkout
    #8
    Mókás, hogy valaki hulladék fosnak és hasonlóknak nevezi a windowst és képtelen elismerni, hogy mindentől függetlenül azért sokat kapott a MS-tól a világ.

  • Narxis
    #9
    Szerencsére itt vagy te Prof. Veér "tomcsa4" István Phd. és megmondod a frankót. :D
  • tomcsa4
    #10
    Ezen nem gondolkoztam, de tökéletesen igazad van! Szép megfogalmazás volt.

    Narxis, akkor nyugodabban fogsz aludni? :) De azért lássuk be, ami a Win 8 körül megy, az felesleges hiszti. Ennyi hisztis p*csát ebben a "szakmában". (Sőt, már a Vistánál is csak hiszti volt.)
  • Mentol
    #11
    Azt azért vegyétek figyelembe, hogy 20 év alatt is van élet!
    Sok ember (akit nem tartanék látatlanban "konzervatív fasznak") már úgy megszokta a jól bevált, működő, támogatott rendszerét, hogy az újra átszokást inkább "megspórolja" magának.
    Én is XP-t használok a mai napig, mert kielégíti az igényeimet, vakon is tudom kezelni, nem nyújt annyi újat a Win7/Win8/Vista, hogy lecseréljem.
  • tomcsa4
    #12
    Félreértettél. A konzervatív pont a 15-50 kategória. Kik sírnak állandóan? Nem a nyugdíjasok, elhiheted.
  • Mentol
    #13
    Bocs! "20 év felett" - ez a helyes.
  • Mentol
    #14
    15-50: az az emberek nagyobbik hányada...
    15 alatt nem hiszem, hogy volna világformáló véleménye a témáról bárkinek (kiv.a csodagyerekek).
    50 felett meg már nem nagyon változtat az ember a bevált szokásain (amik ráadásul megfelelően működnek).
    Szóval ezt - szerintem - Te is elnézted.
  • nyalógép
    #15
    Az igaz, hogy a világ sokat kapott a MS-tól, de a MS sem panaszkodhat amennyit a "világtól" kapott.
    A tréfát félretéve, ha a 8 nem lesz olyan sikeres, mint várták akkor csak azt kapta a MS, amit megérdemelt. Majd szépen saját kárán megtanulja, ha a népnek start menü kell modern gui nélkül, akkor azt tesz bele és kész. Nem olyan bonyolult ez...
  • Gauge
    #16
    1 óra használat után nem a Start menü az, ami leginkább hiányzik. Ez NAGYON könnyen megszokható. A rendszer alapvetően jó, gyors és eddig semmi kompabilitási gondom nem volt. Szerintem érdemes váltani:)
  • hurkaur
    #17
    Hihetetlen, hogy az emberek mit kepesek sirni a szaros start menu miatt.
  • Mentol
    #18
    Na, most szólj hozzá!
    Szerintem, Te linuxolsz.
  • nyalógép
    #19
    Ez majdnem ugyan olyan, mint amikor bemész egy vendéglőbe és kérsz rántott húst hasáb burgonyával, neked meg hoznak pörköltet nokedlival, ha szóváteszed, még le is torkollnak, hogy mit vagy úgy oda, előtted egy busznyi vendég is ezt ette.
  • hurkaur
    #20
    Akkor fogod magad es atmesz mashova, ha nem tetszik. Ehelyett ott maradsz, vered a padlot, es sirsz mint egy 6 eves.
    Masreszt a pelda santit is egy picit.. :)
  • Major
    #21
    Csak ezeket a béna hasonlatokat neee, mit szeretnél evvel bebizonyítani? Szoftver esetén azt kapsz amit megvásárolsz, ha a te életed annyira felforgatja, hogy nincs START menü a windóózzóón, akkor javaslom a Windows 7 vásárlását és használatát és óvva intelek a Windows 8-tól, mert az maga az ördög. Nem kell megvenned és nem is szeretnénk, hogy megvásárold. Jobb lesz így hidd el. Ámen.
  • nyalógép
    #22
    Valóban, ilyen esetben vannak olyanok akik csendben haza mennek és vannak akik meg kérik a panaszkönyvet.
  • mousee
    #23
    +1
    Térjünk vissza rá egy év múlva, és nézzük meg, hogy a neten hány aktív win8 van, akkor lehet beszélni majd sikerről/bukásról.

    Előnye hogy gyorsabb, jobban optimalizált, hátránya, hogy más mint az eddig megszokott windowsok. A felhasználók majd eldöntik hogy kell-e nekik, oszt annyi.

    Én kipróbáltam, nyúztam egy hétig, nem jött be, másoknak meg bejön. Nem vagyunk egformák (szerencsére).
  • Mentol
    #24
    Azért nem egészen!
    Az "atmesz mashova" ebben az esetben azt jelenti, hogy át kell szoknod mondjuk vega kajára, holott csak azért mentél az adott étterembe, mert mondjuk ott kiszolgálnak/jobbakajamintotthon/stb.
    Amúgy meg, ha rendelsz egy bizonyos kaját, és helyette mást hoznak, akkor Te inkább elmész onnan? Nem versz ki egy icipici balhét sem? (naneeee)
  • hurkaur
    #25
    Felreteve a pelda "gyokerseget": a panaszkonyvbe iras itt Mousee kommentjehez hasonlo. Nem tetszett neki a rendszer, de nem sirja tele a kronikus start menu hianyaval a fel vilagot. Masok igen, mint valami 6 eves kisgyerek, akitol elvettek a jatekszert :)
  • Major
    #26
    Súlyos problémák a fejekben! Mi az, hogy mást hoznak? 6000 darab teszt és leírás hónapokig kipróbálható ingyenes verziók, megannyi videó prezentálta, hogy mit nyújt a Win8. Akinek nem volt szimpatikus, az nem váltott. NEM kötelező használni és kérlek te se tedd.
  • hurkaur
    #27
    Konyorgom hagyjuk abbba ezeket a peldakat, mert azon nyomban tokon szurom magam. :)
    Ne hasonlitsuk mar a microsoftot egy etteremlanchoz, mert bar vannak hasonlosagok, "santit"(inkabb fel labon ugral) a pelda.
  • Zoliz
    #28
    Na végre egy jó elemző cikk és egyetértek a gondolatmenettel.
    Gratulálok a szerzőnek, több ilyen kéne.
  • Major
    #29
    Az SG direkt hoz fel ilyen témákat, mert ez sok trollt vonz és az pedig sok hozzászólást generál.
  • hurkaur
    #30
    Csak nezz meg mondjuk egy iphone hirt, vagy egy akarmilyen androidos cikket. Kvazi tobb szazas szamokban merheto a kulonbseg a kommentekben.. hiaba na, az emberek szeretnek sirni, mindent elore fikazni.
  • Mentol
    #31
    Baszki, ne engem szidjatok a béna példa miatt (ami talán annyira nem béna - kiviláglik, hogy nem mindenkinek esett le...)!
    Ja, és Major: nem fogom, megnyugodhatsz!
  • skinnyman
    #32
    Bukas.
    /close
  • nyalógép
    #33
    Csakhogy ez a "rinyálás" nem öncélú, hanem az össznépi nyomásgyakorlás egy formája a gyártó felé. Ha elég sokat hallják, talán megjön az eszük és választhatóvá teszik desktop felületen a régi és az új GUI közötti választást. Ezzel a lépéssel a csendes elégedetlenek is jól járnának.
  • IhiXO
    #34
    Én a 8-at használom. Sok szempontból jobb, mint a 7 volt. De ami a start menü helyett van az egy fos. Nem is a Start képernyő, hanem az All apps részleg, az egy ömlesztett, átláthatatlan szemét. Minden ikont meg nem lehet kipakolni onnan sem, mert akkor a többi is olyan átláthatatlan lesz.
  • csimmasz
    #35
    Sajnos elég nagy bunkóság azoktól akik a startmenüt( egyébként ez csak egy kis része a gondoknak) hiányolókat lenézik.
    nagyon sok ember van akinek egy uj program elinditása is gondot okoz nem hogy maga azt oprendszer teljesen máshogy működő és kinéző szerkezete.
    Az én szüleim is 60 fölöttiek és még a sima win7 et is épp hogy elsajátitották amatőr szinten, most csórikáim maradék kedve is elmegy az egésztől ha összezavarják őket.

    Ez megint csak egy példa ne akarjátok megoldani tanácsokka, légyszi.

    A lényeg, aki nem úgy gondolkozik mint én annak a k*rva anyát?
    Gratulálok!

    Én megveszem frissítésként mert a wistámnak jól fog jönni, és mert kurva olcsó de egyébként nem adnék ki rá egy vasat sem.
  • Xellos999
    #36
    hol a startmenü?
  • Gabesz84
    #37
    itt a start menü:
    start8

    5$ és tádáááám. Ezért jó a windóz, mert testreszabhatod ha akarod.
    Egyébként, tényleg jó lenne ha benne felejtették volna gyárilag.
  • sirpalee
    #38
    Engem csak arra vett rá az ms a win 8-al, hogy az osx-et válasszam. És nem bántam meg, néha persze átbootolok win 7-re, ha akarok lövöldözni picit, de ennyi. Nem kell a win 8, tabletre jó, de desktopra normális felületet akarok, nem pedig csempéken keresztülverekednem magam minden indítás után. (nem, nem rakok fel 3rd party appokat, az oprendszer önmagában is legyen használható)
  • cloud.strife
    #39
    OS X-et is testre szabhatod, a Linux-ot meg pláne...
  • Major
    #40
    Mi köze a Windows8-nak ahhoz, hogy te váltottál? Ha, a te szükségelteidet a Windows 7 maradéktalanul kielégítette, akkor minek is kellene váltanod? Ha, pedig a Windows 7 miatt váltottál, akkor hogy jön ide a 8?