23
  • noland
    #23
    rövid az élet
  • blitzkrieg1
    #22
    A Venusznak van suru, forro atmoszferaja. A Merkurnak nincs. Mivel nincs atmoszfera, ezert hiaba van a napfenyes oldalan tobb szaz fok, ahova nem sut be a nap, ott bizony dermeszto hideg van.
  • kvp
    #21
    A cikkben ket realis allitas fedezheto fel biztosan:
    -a merkuron lehet vizjeg is, ami jegmeteoritokbol kerulhetett oda
    -a merkuron a ket homersekleti extrem kozott lehet egy emberileg elfogadhato homersekletu zona

    Az elso realisnak tunik a jegmeteoritok osszetetelenek ismereteben. A masodiknak meg a termodinamika torvenyei szerint leteznie kell, csak a merete kerdeses. A ket feltetel eleg lehet akar egy emberi kolonia fenttartasara is, felteve, hogy kepesek valaha odajutni es megeri az egesz a faradtsagot.
  • fszrtkvltzttni
    #20
    Az a valami ott hidrogént tartalmaz. Mi lehet az? A hidrogén vegyületek közül kizárva a gázokat és az illekonyakat, illetve a realitás talaján maradva csak a víz lehet. De lehetne befagyott kőolajtó is...
  • Irasidus
    #19
    Téved. A radar talált valamit, a radarképek alapján meg lehet állapítani milyen anyagok lehetségesek, és milyenek nem. A bolygókeletkezés, illetve bolygófejlődés alapján ismét csak meg lehet mondani, hogy mi lehetséges ott és mi nem. Ez több mint tipp. A cikk írta, hogy lehet jég, lehet kén, azért mert ezeknek ilyen a radarvisszhangja. Egy biztos, azt állítani hasból, hogy hülyeség az tényleg hülyeség.
  • noland
    #18
    érdekes cikk amúgy :D
  • caius marius
    #17
    Ez egy teljesen felesleges szócséplés!
  • noland
    #16
    Ok, tévedtem 1 bolygónyit.
    A feltételezések akkor is csak feltételezések, túl sok van belőle...
    Trollozni meg az óvodások szoktak.
    Sorry.:)
  • Vol Jin
    #15
    Nem is értem, hogy honnan vette, hogy lenne légköre a Merkurnak. Szerintem úgy általában semmi ismerete nincs a bolygókról. Eleve az lenne a megdöbbentő, ha lenne légköre. Túl pici bolygó ahhoz, és nagyon közel van a Naphoz.
  • Vol Jin
    #14
    A Merkurnak egyáltalán nincs légköre, úgyhogy kurvára nem viharos.
    Mondom, hogy fogalmad sincs mit olvastál...

    Ehhez képest én olvasgassam el a cikket...
  • Irasidus
    #13
    A Merkúrnak nincs atmoszférája hanem exoszférája van, ez olyan ritka, hogy a földön ezt vákumnak tekintjük. Ez a napszélből származó, a bolygó által ideiglenesen befogott atomokból áll. Nem igazán értem, hogy ez mit akart mondani. Kifejtené?
  • noland
    #12
    Ha elolvasná a cikket, a jég feltételezés...nem tudja bizonyítani , én sem ön sem.
    A bolygónak légköre van, méghozzá elég forró, viharos, átszelheti az egész bolygót..
    Remélem válaszoltam...vagy valami kimaradt?
  • Vol Jin
    #11
    "aha. tudom. ha minden kétséget kizáróan meg tudsz cáfolni, ki is fejtem."

    Mit kellene cáfolni a benyögéseden? Eleve fogalmad sincs, hogy mire böfögtél be egyetlen szót.

    Mi a hülyeség abban, hogy a Merkúr krátereiben a sarkokon jég van?
  • Vol Jin
    #10
    Ez egy vén pöcs, a szóhasználata alapján.
    Ahol semmiféle bátorságra vagy gyávaságra utaló elem nincs, de gyávázza valaki a másikat, az minimum nyolcvan éves.

    Olyan, mintha csirkefogót kiáltana. Körberöhögi az ember, hogy ez most sértegetés akart lenni vagy mifene. A kokas csípje meg, a teremburáját,stb.

    Ne bántsátok, egy szenilis trottyos öregember.
  • Vol Jin
    #9
    Milyen életről beszélsz? A cikkben szó sincs erről.
  • noland
    #8
    Anyukád a troll aki a Merkúr jeges krátereiben ekézi a földet.
    Gyáva!
  • caius marius
    #7
    Nem lennék nagyon meglepődve, ha az alapfeltételek mindenhol a naprendszerben megegyeznének.
  • ProgServ
    #6
    A végén kiderül, hogy mindenhol van élet.
  • drsx
    #5
    Érdekes, sőt, izgalmas, elgondolkodtató cikk.
    Van egy dolog, amit nem értek: az, hogy a szigetelő réteg "nem terem csak úgy", miért indokolja azt, hogy "jó eséllyel szerves összetevőkből áll"?
  • Zoli007
    #4
    Húzz a pi***ba te szerencsétlen troll.
  • noland
    #3
    aha. tudom. ha minden kétséget kizáróan meg tudsz cáfolni, ki is fejtem.
  • Zoli007
    #2
    Biztos tudod, és szeretnéd is kifejteni, hogy miért.
  • noland
    #1
    hülyeség