50
  • fszrtkvltzttni
    #10
    Az még kimaradt, hogy az élet számára ideális körülmény és az élet kialakulása számára ideális körülmény nem feltétlenül ugyanaz, és ez igaz az életre alkalmas és az élet kialakulására alkalmas körülményekre is. Magnum PI az élet kialakulásról beszélt, amihez az élet alkalmazkodóképességének nem sok köze van.
  • fszrtkvltzttni
    #9
    (Felénk a növény kifejezetten élet.) Az ideális körülményeket be lehet határolni, még ha pontos értéket nem is lehet rá adni. Például a hőmérsékletre biztos van optimum, mert egyrészt a "történések" sebessége a hőmérséklettől exponenciálisan függ, tehát egységnyi idő alatt magasabb hőmérsékleten több olyan dolog tud történni ami élethez vezet, másrészt a hőmérséklet emelkedésével az összetett (nagy információtartalmú, lásd élő szerű lények) rendszerek stabilitása csökken. Na most szépen végig lehet zongorázni más körülményeket is. Kizárt, hogy lenne olyan, amire ne lehetne optimumot találni. Talán a neutrínó sugárzás kivétel...

    Olyat lehet mondani, hogy ha több fajta életkialakulás is lehetséges, akkor több különböző optimális körülmény is lehet. De ehhez szeretnék látni valamilyen "más" életet.

    Aztán majd ha egyszer kifejlődött, akkor majd tud alkalmazkodni. Olyan mint a gyerek: magzatként és amikor megszületik még óvni kell, később meg mehet az életbe.
  • goldmember
    #8
    csak nyomorult élet van benne, semmire sem jó.
  • Omega
    #7
    Hogyha észreveszik is, akkor meg vitatkoznak rajta, hogy tekinthető -e élőlénynek vagy sem DNS nélkül.
  • Pares
    #6
    Na most a növény is élet valamilyen szinten, szóval egy olyan újszülött bolygón, ahol nincs semmilyen élet, nem találsz te földi körülményeket. És állítólag a fiatal Föld is hasonló lehetett, mint amilyen most a Titán. Különben meg egyet értek korpati-val, szerintem sincs olyan, hogy kifejezetten ideális körülmény, maximum az olyan dolgok korlátozhatják a folyamatokat, mint a légüres tér, vagy ha megolvadt lávabolygóról beszélünk vagy más extrém körülmények. Biztos vagyok benne, hogy az univerzum hemzseg az élettől, csak abban nem vagyok száz százalékig meggyőződve, hogy észrevennénk-e ha ott lenne az orrunk előtt...
  • Omega
    #5
    Gondolom elméletileg az az ideális környezet a Földön, ahol hemzsegnek az élőlények, nagy populáció és sok faj él együtt. Egy befagyott tó nem ilyen.
  • korpati
    #4
    Az élet számára ,,nincs'' ideális körülmény! Mindig a rendelkezésre álló ,,körülményekhez'' alkalmazkodik. Ha tekintettel vagyunk a földi élet fejlődésére, akkor tudhatjuk ez sem ideális körülmények összességén alapult, hanem az életünk, a szervezetünk, a szerkezetünk alakult megfelelően.
  • Pares
    #3
    Mégis milyen az "ideális körülmény"? Van egyáltalán?
  • Molnibalage
    #2
    Ha a Mars sem volt olyan mindig, mint ma akkor ott sem arról van szó, hogy mostani állapotban alakult ki. Ellenben, ha a visszazuhanás nem "varázsütésre" történt, akkor volt rá idő.
  • Magnum PI
    #1
    Szerintem attól, hogy a földi élet alkalmazkodot igazán extrém körülményekhez is nem jelenti azt, hogy ott képes is lett volna kialakulni. Ezért én nem nagyon bizakodok abban, hogy pl az Európán lenne élet.