96
Megalapozott-e az antiszemita ideológia? Mi az igazság?
  • Rotcsa
    #1
    Sziasztok!

    Már régóta érdekel egy téma, mégpedig az, hogy igazak-e azok az idézetek,amelyek máig a szóbeszédben forognak a Talmud tanításaiból. PL: Midnenki, aki nem gój, azt meg kell ölni, a gójokat ki lehet semmizni, a gój egy lélek nélküli állat, stb....

    Szentessy-Luzsénszky Alfonz, wiki
    Ha senki nem fogadja el a fordtítást, akkor miért idéznek ennyien mégis belőle? Láttam külföldi videót is YT-on, ahol ugyan ezeket mondták, az pedig nem lehetett Luzsénszky-fordítás.
    Szerintem ez a téma elég pikáns, ezért kérek mindenkit , tartózkodjon a gyűlöletkeltő megjegyzésektől!
    Köszönöm! :)
  • ScarY MAN
    #2
    érdekes felvetés, figyelni fogom a topicot.

    bár a 10. hsz már anyázás lesz és nemsokkal utána /close :DDDD
  • Rotcsa
    #3
    Remélem, hogy lehet érdemi párbeszédet folytatni erről is! :)
    Anyázni lehet, de ne zsidózzanak, mert egyáltalán nem biztos, hogy igaz a sok állítás, amire még manapság is sokan hivatkoznak!
  • Nemzsidó
    #4
    Darázsfészekbe nyúltál!
    Az még rendben van, hogy a tórákat akarja boncolgatni valaki, de milyen aberráció vezérli azt, akinek a talmud és a talmudista zsidók észjárása, hitvilága, számmisztikája kelti fel az érdeklődését?
    Ha nem vagy zsidó, bizonyára mazochista vagy.
  • Nemzsidó
    #5
    javítás: Számmisztika helyett hatalomvágyat akartam írni.
  • ManoNegra
    #6
    Nem akarlak elkeseríteni, de ez a topikod nem fog sokáig üzemelni.
  • MiGeo
    #7
    a zsidó.hu-n van egy talmud fordítás Molnár Ernőtől, belinkelném neked, de még nem járt le a 30 napom...
  • ReszegKoldus
    #8
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy Magyar-Izraeli Baráti Társaság topik életképesebb lenne...ja olyan már van
  • Nemzsidó
    #9
    Az alcímre összpontosítva:

    Mi az értelme egyáltalán az "antiszemita" szónak? Van ilyen?
    Csak a zsidóság szempontjából nézve létezik ez a fogalom, ők terjesztették el ezt a lehetetlen meghatározást. Ugyan úgy kell értenünk, mint a "goj" kifejezést. Antiszemita a goj-tól abban tér el, hogy olyan goj-t említ, aki nek megvilágosult az elméje, rájött, hogy a szemiták világhatalom-mániások, faj- és valláselméletük egy és ugyanaz, s erre mind vallási, mind faji alapon visszamenőlegesen ál-bizonyítékokat gyártottak. Mivel a nem túl régen létező, más emberi rasszoktól szándékosan elkülönülő, viszonylag kis számú szemita népesség nem tekinti embernek a többi emberfajt ám tart azoktól, kénytelenek voltak ezt a jelzőt ráakasztani minden más emberre, aki nem zsidó, és nem filoszemita. Bár a filoszemitákat sem veszik emberszámba, azok is goj-ok, ilyenformán alsóbbrendűek, nemcsak vallási értelemben.
    Kik hát az igazi rasszisták, fajgyűlölők, ha nem maguk a szemiták?
    A talmud, majd a "cion-jegyzőkönyvek" közkézre kerülése okán a világ minden táján elutasítják a zsidók vallását, kiválasztottság-elméletét, hatalom és anyagi javak iránti miszticizmusukat, az ébredezők látni vélik a módszert, amivel eddig átverte őket egy népcsoport, s ezeket mind-mind antiszemitáknak bélyegzik. Oka, hogy a zsidóság szétszóródott a világban, mert "hazát" soha nem sikerült maguknak szerezni.
    Bűn-e az antiszemitizmus? NEM! Mivel ilyen fogalom nem is létezik. Aszemitizmus igen, ahol azt várja el a terület őshonos népessége, hogy saját életterében szemitamentességet élvezhessen, azok minden ráhatása, befolyásolása nélkül.
    A fentieket alapulvéve hallott már valaki anti-hungarizmust, antimagyarságot emlegetni a hatalom szájából régi, vagy mai nemzetsorsunkkal kapcsolatban? Vagy anti-germanizmust, anti-buddhizmust, anti-paganizmust? Pedig ezeket is irtották rendesen...
    Kárpótlást ezeknek is! Kárpótlást végre a kánaánitáknak Jerikóért, az újvilág lakóinak északon és délen a faji és vallási alapokon történt népirtásokért! Nem lehet csak egyetlen népet kitüntetni világszinten ekkora figyelemmel, mert nem csak a zsidók szenvedtek veszteségeket a világtörténelemben. Másokról még csak megemlékezni sem szabad.

    Én aszemita elveket vallok, nem gyűlölöm a szemitákat, zsidókat, legfeljebb fóbiám van tőlük, undorodom... de ez engedtessék meg nekem. Még ha betegesnek nevezik is e hajlamom, sohasem leszek szemita. Vagyis az ő értelmezésük szerint mégiascsak antiszemita maradok.
  • Nemzsidó
    #10
    A linket szövegként is be tudod illeszteni ide.
  • MiGeo
    #11
    baromi nehéz lenne megtalálni amúgy azon az oldalon :)

    zsido.hu/talmud.html
  • Rotcsa
    #12
    Hé, valaki átírta a címet! Én a Luzsénszky-féle fordítás hitelességével kapcsolatban akartam topicot nyitni, ezért is írtam ki, h "Talmud vs Luzsénszky Alfonz" , majd kedztem az első kommentet a fordító wiki adatlapjával, mivel ez máig az egyik leginkább elterjedt nézet szélsőjobbon.
  • Rotcsa
    #13

  • Rotcsa
    #14

  • Rotcsa
    #15
    A kérdés egyértelmű:
    Igaz-e az, ami a videóban van?
  • Rotcsa
    #16
    Egy klasszikus :D


  • MiGeo
    #17
    vesd össze az általad ismert Luzsénszky-félével, meg az általam belinkelt Molnár Ernő-félével, aztán kiderül, az utóbbit fogadják el hitelesnek (mármint a fordítást) az izrealiták idehaza, ha minden igaz...
  • Rotcsa
    #18
  • Rotcsa
    #19
    Attól, h ők fogadják el annak, honnan tudjam, h tényleg az?
    Ha nekem olyan vallásom lenne, amiben tényleg ilyen tanok vannak , akkor igyekeznék eltitkolni....
  • Nemzsidó
    #20
    "...
    Az első királyság azt mondta magáról, hogy ő […] származik. Egy lélek […] a mennyországhoz. Táplálták a őt mennyekben. Megkapta azt a dicsőséget és a hatalmat. Az anyja kebeléhez jött. És íme eljött a vízhez.

    És a második királyság arról beszélt, hogy egy nagy prófétától származik. És egy madár jött, elvitte a megszületett gyermeket, és felvitte egy magas hegyre.  És táplálta őt a mennyei madár. Egy angyal jött elő. Így szólt hozzá: „Emelkedj fel! Az Isten dicsőséget adott neked.” Dicsőséget kapott hát és erőt. És íme eljött a vízhez.

    ...
    ...

    A tizenkettedik királyság azt mondta magáról, hogy két fényhozótól származik. Ott táplálták őt. Dicsőséget és hatalmat kapott. És íme eljött a vízhez. 

    És a tizenharmadik királyság azt mondta magáról, hogy minden egyes vezérük születése egy szó. És ez a szó felhatalmazást kapott ott. Dicsőséget és hatalmat kapott. És íme eljött a vízhez, azért, hogy azoknak a hatalmasoknak vágya kielégítést nyerhessen.

    Ám az uralkodó király nélküli nemzedék azt mondta, az Isten választotta ki őt az összes eón közül. Elérte, hogy az igazság bemocskolatlan tudása eljöjjön és benne legyen. Azt mondta: „Idegen légből, egy csodálatos eónból a csodálatos fényhozó létrejött. És ő alkotta meg azon férfiak nemzedékét, melyet kiválasztott[b/] hogy ragyogjon, miáltal beragyogják az egész eónt.”
    Azután az utódok, akik megkapják az ő nevét a vízen és (azt) mindannyian, [b]újra harcba kezdenek a hatalomért. És a sötétség felhője ereszkedik  rájuk
    ..."

    (A gnoszticizmus ide is jól illeszkedik)
  • Solt
    #21
    Nem fogod megtudni, csak akkor, ha megtanulsz héberül! Teljes Talmud fordítás nem is született... a hivatkozott Molnár Ernő fordítása csak részleges, ráadásul az is inkább Talmud magyarázat, mint maga a Talmud. A Luzsénszky Alfonz féle is elég kérdőjeles... állítólag német forrásból fordított, nem az eredeti Talmudból...

    A zsidó vallás nagyon zárt... kizártnak tartom, hogy avatatlan kezekbe kerüljenek olyan belső információk, amelyek esetleg negatív színben tüntethetik fel.

    Ha a mozgató rugóikra vagy kíváncsi, akkor nem kell a Talmudig elmenni, elég az ószövetséget tanulmányozni... nekik is, az iszlamista, meg a katolikus haverjaiknak is az a vallási alapja...
  • ManoNegra
    #22
    Ugye, a Tóra jelentése törvény, a Talmud pedig ennek a "magyarázata". Ez lehet a korai jogászkodás szárnybontogatása, ahol a törvényeket egy sokkal terjedelmesebb műben úgy csűrik csavarják, hogy az mindig "jogilag" megfelelő legyen a cél érdekében. :-)

    Ez is szigorúan magánvélemény!
  • Solt
    #23
    Jogos észrevétel! :)
  • mijki
    #24
    Kedvenc könyvem:
  • Unreal1942
    #25
    Igazából az a kérdés, hogy mióta világ a világ. Üldözik őket. Ilyen vagy olyan formában. Ez véletlen lehet? Állandó konfliktusuk van a világgal...
    Biztos teljesen alaptalan az évezredes üldöztetésük.
  • LaszloLedzenyi
    #26
  • Nemzsidó
    #27
    Ez is egy olvasmányos oldal, egyezik az ízlésünk.

    http://radioislam.org/hongr/cionp.htm
  • Tau Tang Wou
    #28
    Szerezz egy linket, ahol megvan a Talmud és keresd meg az ominózus pontokat, majd fordítsd le.

  • hundredeyes
    #29
    Mindenkiben van hatalomvágy, Nekem szimpatikus a Talmud tanítása.
  • Tau Tang Wou
    #30
    "Mindenkiben van hatalomvágy"

    Mindenki magából indul ki?

    Mert, ha nem akkor hatalomvágy sincs mindenkiben.
  • hundredeyes
    #31
    Igen, mindenkiben van.
  • hundredeyes
    #32
    Te csak azon önámítók közé tartozol, akik azt mondják, hogy bennük nincs, aztán mikor hatalomra kerülnek a korlátolt gondolkodásmódjukkal félelmetes diktatúrát vezetnek be elveikre alapozva.
  • Tau Tang Wou
    #33
    Bennem nincs.
  • Nemzsidó
    #34
    Ezek szerint Te nem ismered a többi vallást, csak ezt itt, amiről szó van. Egyet csak ide: Buddha
  • ManoNegra
    #35
    Egészen pontosan mi a Talmud tanítása? Hogy foglalnád össze egy hozzászólás keretében?
  • hundredeyes
    #36
    Képmutatás tudod mit jelent?
  • Tau Tang Wou
    #37
    Jobban ismerem magamat, mint te engem 2 szóváltás után.

    (Az aláírásod egyébként eléggé beszédes.)

    Ha továbbra sem hiszed, amit mondok, inkább ne is válaszolj, én sem fogok neked.
  • zsoltioregon
    #38
    如果你种玉米,你收获的玉米。谁把豆类,豆类的收获。
    当帝国被破坏,第一次摆脱它始终是明智的。
  • Tau Tang Wou
    #39
    Fordítsam le, vagy mit szeretnél?
  • zsoltioregon
    #40
    Aham

    Meg 200€ adjál kölcsön.
    kösz