11
  • Narxis
    #1
    Ki kéne már fejleszteni azt a Star Trekes pajzsot.
  • BaltásRém
    #2
    Sziasztok !
    Nem ideillő, de amikor olvastam a cikket felmerült bennem egy kérdés. Az, hogy az a szonda 54500 km/h-val megy ottan kint, azt a sebességet mihez szokták ilyenkor mérni ? A Föld is mozog, körpályán ráadásul, meg minden ami kint van, hatnak a szondára különböző tömegvonzások, kicsit így megy, kicsit úgy, csak nagyjából egyenesen. Hogy van ez ? :)
  • Crane
    #3
    54500Km-ert tesz meg egy óra alatt a saját inerciarendszerében.
  • Archenemy
    #4
    Szalad mellette egy ember, aki stopperórával méri.
  • Vol Jin
    #5
    Hajni?
    Ahhoz mérik, mintha mi nem mennénk sehova, akkor hozzánk képest. Egyébként a milyen messze megy mennyi idő alatt, és egy osztás pont elegendő a kérdés megválaszolásához. :-) De mivel a naprendszerben vagyunk, eltekintünk attól, hogy a Nap körbe kering a galaxisban, a galaxisunk is meg megy valahova, meg jött valahonnan, és egyszerűen a Naphoz viszonyítunk.
  • hihy
    #6
    Attól függetlenül, hogy a válaszod kielégítő, nem tudom hányunknak jutott eszébe ez.
    Nagyon jó kérdés volt!!!
  • mortep
    #7
    A cikk olvasása közben bennem is felmerült ez a kérdés, továbbá az is, hogy érkezéskor mennyire fékezik le a szondát, és mennyi idő van a vizsgálatok elvégzésére (számításaim szerint a Plútóhoz viszonyított, hasonló sebesség mellett néhány perc alatt átrepülne a bolygó környezetén).
  • Irasidus
    #8
    Semennyire, a szonda elhalad mellette és az alatt a pár nap alatt vizsgálódnak. A google a te barátod is, kedves gondolkodó ismeretlen... Kíváncsi lennék a számításaidra, megmutatod? Bár arra azért gondolj a nagy számolásban, hogy jó pár ezer km arrébb is tud mérni sőt fotózni, nem csak közvetlenül felette. ;)
  • mortep
    #9
    A szonda percenként kb. 800km-t tesz meg és ezzel a csigatempóval elhalad a Plútó mellett, 10 perc alatt ez már 8000km. eddig helyes?
    Amúgy meg nem állítottam, hogy kizárólag néhány perc van méréseket végezni, max neked ez jött le. Csak azt bátorkodtam feltételezni hogy létezik egy időintervallum amíg ezt meg lehet tenni...
  • Irasidus
    #10
    Majdnem 976,2 km tesz meg percenkét, vagyis a szonda sebessége 58536 km/h. Mint említettem, nem csak fölötte tud vizsgálni, hanem több 100 ezer km távolságból is. Csak viszonyítás képen a Hold átlagosan 384402 kilométerre van a Földtől, GEO pályán haladó műholdak meg kb. 35 ezer km magasan keringenek és kémkednek, stb.... A szonda 1 millió km kezdi meg az aktív kutatást, az ha jól számolom 17 X 2 nap.
  • Vol Jin
    #11
    Tényleg jó kérdés volt. Pár másodpercig gondolkodtam is, mert természetesnek vesszük, hogy van sebesség, és elfeledkezünk arról, hogy mihez képest.