15
  • gforce9
    #1
    "Az internetszolgáltatók kizárólag a szerzői jogvédő szervezetek jelzésére lépnek akcióba"

    Mégis egy jogvédő szervezetnek, honnan van tudomása arról, hogy egy egy adott felhasználó mire használja az internetet? Csak úgy, ha az internetszolgáltató kiadja az infót. Akkor viszont az internetszolgáltató a kezdeményező fél. Jó lenne ezt valahogy tudomására hozni a fogyasztóknak, hogy igaz vásároltak egy szolgáltatást, de folyamatosan lehallgatják.
  • Skyline85
    #2
    Mi a 6.-ik szint??
  • Lollerka
    #3
    arra nem gondoltal, hogy ilyen megaupload szeru oldalak ellen iranyul?
  • szabolacika
    #4
    "a hatodik szint esetén korlátozzák a letöltési és feltöltési sebességét"
  • NEXUS6
    #5
    Kemény ez a 6 csapás, be is hugyoztam!

    A röhögéstől.
  • gforce9
    #6
    Mivel folyamatosan arról ír a cikk, hogy az internetező kapja az emaileket, így nem, nem gondoltam. Mégis hogy irányulna ez a warezoldalak ellen, amikor csak az internetező cseszegetéséről szól.
  • caius marius
    #7
    A legviccesebb talán mégis az, hogy a fogyasztónak kell azért fizetni, ha tévesen előszedik. Potom 35 dollárért kivizsgálják, hogy nem e hibáztak. Zsír..
  • Narxis
    #8
    Jó hát mi röhöghetünk még rajta de aki ott megkapja az idézést, hogy csiliótrilió dollára perlik mert letöltött 2 Rihanna meg egy lady gaga számot annak nem vicces dolog.

    Mondjuk mi meg birkák vagyunk mert fizetjük a védelmi pénzt az adathordozók vásárlásával.
  • ugh
    #9
    Penge szep uj vilag.
    Tombol a fasizmus.
    Milyen evet is irunk? 1984?
  • hapi
    #10
    Soha nem vettem még magyar országon adat hordozót és nem is fogok!
  • NEXUS6
    #11
    Hát ja. Kérdés, hogy ez az eljárás az amit a "jogvédő" szervezetek csak úgy követnek, vagy ez valami jogilag, törvényi szinten is megjeleő dolog, csak mert ez a cikkből nekem nem derül ki egyértelműen. A szerzői és szomszédos jogok megsértése nálunk elég komoly bűncselekménynek minősül, a szoftverlopás különösen. Több év büntire ítélheti az embert a bíróság.

    Amcsiban lehet, hogy másképp működik, ott polgári peres úton nyúvasztják meg az embert több millió dollárra a cégek sztárügyvédjei, nálunk viszont hivatalból üldözendő bűncselekmény.
  • Skyline85
    #12
    Köszi de amint javitották a cikket megkaptam .
  • Vol Jin
    #13
    Tarkón lövik.
  • Vol Jin
    #14
    Ez nekem is eszembe jutott.
    Egyébként korábban a jogvédők csináltak olyat, hogy egy random 0 és 1 bithalmazt feltöltöttek a torrentre, hogy Madonna legújjabb albuma, vagy Bruce Willis akármilyen filmje.

    Leszedték a nagy semmit a felhasználók, miközben az IP-címük ment egy listába, hogy ezek a galád torrentezők.
  • Omega
    #15
    A "jogvédők" legszívesebben jobban büntetnék a torrentezést, mint az emberölést. A döntéshozókban egy darabig kitart a józan ész, de előbb, vagy utóbb ennek vége szokott szakadni. Most még csak az szerepel a tervekben, hogy e-maileket küldözgetnek, meg esetleg néha megvonják a netet, de nem csodálkoznék rajta, hogyha hamarosan szabálysértési bírságról küldözgetnék a határozatokat torrentezés címén. Kicsit később pedig majd fel lehet tölteni a börtönöket is gaz letöltőkkel.