22
  • joghurt3
    #1
    Ha a periodikus csomópontokkal indokolják, akkor miért nem egyenletes távolságban vannak egymástól a fehér bogyók (0:30)?
  • okosan gyerekek
    #2
    szerinted ilyen fél centis hullámhosszokat kellene várni ekkora frekvencián? akkor lehet a távolság két periódus közt, mint az iPhone retina display-én két pixel között..
  • xyl
    #3
    22kHz-re a hullámhossz kb. 1.56cm.
    Forrás: http://www.theparticle.com/cs/bc/mcs/notes0006.html
  • xyl
    #4
    Amúgy én 18 Khz-nél magasabb hangot nem hallottam, de ismerek valakit, aki kb. 22 khz-ig hallotta a hangokat.
  • willcox
    #5
    Ehhez a nasa-nak semmi köze nincs, a cikkben leírthoz is max annyi, hogy ellopták a dolgot.
  • willcox
    #6
    Ugyanaz, másképp
  • MuchACHO79
    #7
    Én is hallom a 22kHzs hangokat, 30kHz-t pedig éreztem (fogfájással)
  • okosan gyerekek
    #8
    oké, akkor a vízcseppek különböző mérete lesz a magyarázat.
  • okosan gyerekek
    #9
    ezt most nem tudom mért mínuszoltátok ki!
  • Molnibalage
    #10
    Az fel sem merül benned, hogy párhuzamosan dolgoztak ugyanazon? Jedlik vs Siemens is ilyen volt, nem ez az első eset.
  • senki687
    #11
    Ezek a hanghullámok nincsenek semmilyen szokatlan hatással a kémiai reakciókra?
  • NEXUS6
    #12
    Jól mondod, a jedik már réges rég megtudták ezt a lebegtetős trükköt csinálni!
    ;)
  • Archenemy
    #13
    lol bakker :)
  • nagylzs
    #14
    > Ennek a hullámnak a rezgési csomópontjaiban nincs nettó energiaátvitel és a hanghullámok nyomása kiiktatja a gravitáció hatását olyan kis súlyú objektumok esetében, mint a vízcseppek.

    Azt értem, hogy az állóhullám csomópontjaiban nincs energiaátvitel. De ez önmagában még nem magyarázza meg, hogyan iktatja ki a gravitáció hatását. Valószínűleg sehogy - nem kiiktatja, hanem ellensúlyozza. A rezgő levegő valamilyen módon nyomást gyakorol a vízcseppre. De erről nem írtak semmit. Milyen kár. Néha előfordulnak itt az sg-n érdekes tudományos cikkek. Kár hogy a leírások lemaradnak, vagy félre vannak fordítva.
  • willcox
    #15
    Maximum az merült fel, hogy párhuzamosan lopták el. Nem átlósan, hanem párhuzamosan :)
  • TomecK
    #16
    Jedlik, nem Jedik, vagy ez valami szar vicc akart lenni ?
  • dzsagon
    #17
    miért kellett a szerkezet két végére félig megevett muffint ragasztani?
  • Oliwaw
    #18
    Ez nem vót jó cicc..
  • halgatyó
    #19
    Az állóhullámok többféle hasonló látványos effektust is csinálnak, ami régóta ismert. Ld. August Kundt (egy 40+ évvel ezlőtt olvasott papír könyvben szép ábrák is voltak),
    továbbá Rubens' tube,
    valamint nem pont ez, de az alap-erők hasonpóak Ernst Chladni

    Az 5. és 6. hozzászólásban látható nagyon szép és tanulságos demonstráló filmek vannak, kösz!

    A cikkből nekem az jön le, hogy itt az effektusnak egy újabb gyakorlati alkalmazását ötletelték ki. Remélhetőleg gyorsan átül a gyakolratba.

    Addig is:
    "a azonban kiiktatják a tárolóeszközt, a legtöbb orvosság megtartja amorf szerkezetét, ami lehetővé teszi a hatékonyabb felszívódást a testben"
    vagyis ORDÍTVA kell bevenni a gyógyszereket, akkor jobban felszívódnak
  • NEXUS6
    #20
    Azért viccnek kicsit dúrva lett volna, nem gondolod?
  • TheCunami
    #21
    ez nem vicc a google a felhőben lebegteti az adatainkat
  • Fbn Lx
    #22
    az nem muffin, hanem egy penészedő marhafasírt