140
  • Vazeratti
    #1
    Vajon hol tartana a világ, illetve mennyibe kerülne egy-egy termék, ha normális körülmények között állítanák elő?
  • morden
    #2
    ugyan itt és olcsóbb lenne, ellemben a részvényeseknek csak 1 yachtjuk lenne
  • NEXUS6
    #3
    Meg a betanított melós nálunk is el tudna helyezkedni. Lenne egy csomó ipari cég még indíg, itt adóznának, talán még az állami költségvetés is rendben lenne.
    Igaz viszont, hogy nem csak Afrikában, de Kínában is éheznének, mert nekik viszont nem lenne se melójuk, se kajájuk.
  • narumon
    #4
    Jó, hogy amikor 1 éve kb ugyanezt beírtam (hogy minden kínai gyárban ez megy) akkor majdnem le lettem hülyézve, hogy csak az apple a gonosz.
  • narumon
    #5
    Látod Morden, erről papoltam neked, hogy az, hogy bojkottálod az apple-t az nem jelenti azt, hogy nem gyerekmunkával, vagy "emebrtelen" körülmények között készül a termék amit használsz. Olyat meg nem tudsz sajnos csinálni, hogy bojkottálod kínát, gyakorlatilag szinte minden ott készül.
  • NEXUS6
    #6
    Azért az viszont jelent valamit, hogy monnyuk ha egy Ájfon meg egy GeleksziS3 árát összehasonlítod, akkor az Apple nem "csak" a melósait nyúlja le, hanem téged is, mert gyengébb hw-t +30%-os árért ad el, determészetesesen a zapple érzést fizeted meg, amit egy adroidós gagyiság nem tud nyújtani.
    ;)
  • lordsithlord
    #7
    Tudjátok mit találok én érdekesnek?

    Anno az Apple elleni balhé akkor indult, mikor a cég bekeményített a Samsunggal szemben és közölték, hogy akkor ők most minden jogsértő terméket bevonatnak a boltok polcairól.

    Mit ad Isten, most mikor is marasztalják el a Samsungot? Hát nem akkor, mikor ők keményítenek be és közlik, hogy fityiszt az alma orrára, márpedig azok nem fogják az LTE technológiát használni...

    Csak én érzem úgy, hogy ez az egész egy szimpla adok-kapok játék része...?
  • morden
    #8
    Én azt tudom tenni, hogy 7 évente veszek csak új elektronikai cuccot, telefon mp3 lejátszóm 6 éves ( sagem meg archos) gépem 5 éves, szóval sajna lassan igénybe kell vennem a rabszolgamunkások termékét ismét :( ( amúgy még mindig azt mondom, hogy el van b*szva a világunk valahol de nagyon. )
  • narumon
    #9
    A kettő között 10e forint különbség van. Ez nem 30%, ráadásul az erősebb hardver hol igaz hol nem. Pl az iphone-ban erősebb a GPU mint az SGSIII-ban.
  • narumon
    #10
    Hát az elektronika cucc csak a jéghegy csúcsa. Ott készül a tányér a pohár a ruha egy csomó fűszer meg még rengeteg egyébb...
  • sanyicks
    #11
    minden más meg gyengébb/hiányzik...
  • morden
    #12
    Jah majd elfelejtettem Samsungnak is a k*rva nyanyukáját, nem is lesz olyan tv-m telefonom stb amit a samgsung gyárt .
  • Zoliz
    #13
    Vegyél az utcám ajfont, ott 25 ezerér kapsz
    Amugy meg én azér nem vennek ajfont 30 korul a hardveraprorol mer nemtom melyik hamisitvany es melyik igazi 3g ajphone.
  • gombabácsi
    #14
    afenébe, kár hogy lebuktak! most akkor drágább lesz a cucc? :((((
    nagyon durva :(((

    dolgozzanak csak a nyugati világ rabszolgái, hogy minekünk jobb legyen! és fogjuk rá a cégekre hogy gonoszok, mi bezzeg jók vagyunk
  • osztmivan
    #15
    Jól beszoptátok ezt a népbutítást is.
    Havi 200 óra plusz.
    Persze, az naponta csak 18.5 óra munka.
    Minden nap.
    Hóógyne biztos igaz.
  • Fürtös
    #16
    Matektanárod szeret?
  • okosan gyerekek
    #17
    hogy a franc enné meg, mért nem lehet felvenni plusz alkalmazottakat, ha ekkora munkaigénye van egy gyártónak! egyszerűen felfogni nem bírom!

    és nem, nincs gazdasági oka, a faszság, az az oka!
  • Papichulo
    #18
    "Hát nem akkor, mikor ők keményítenek be és közlik, hogy fityiszt az alma orrára, márpedig azok nem fogják az LTE technológiát használni..."

    Ilyen nincs, FRAND
  • Papichulo
    #19
    "minden más meg gyengébb/hiányzik..."

    Tudom, peldaul szerinted a Bluetooth az iPhone-bol... te mar egyszer hulyet csinaltal magadbol ebben a temaban, szerintem mindenki jobban jarna ha tobbet nem szolalnal meg ;)
  • tomcsa4
    #20
    Ez a sok hülye nem tanul? Vagy semmi nem is érdekli őket a világban? Ennyit dolgozni éhbérért. Semmi nem is érdekli őket, se párkapcsoalt, se hobbi, semmi. Csak állnak és dolgoznak. Gondolom b*szott egészségesek lehetnek. (Sportot hírből sem ismerik.)
  • gforce9
    #21
    Talán azért dolgoznak éhbérért, mert ez van vagy az éhhalál családostul. Ezen esetleg elgondolkoztál-e?
  • tomcsa4
    #22
    Öö nem. Így is meghalnak. Családjuk nem lesz (iylen munka mellett), tehát nincs kivel éhen halni.
  • gforce9
    #23
    Te most tényleg ennyire úri ficsúrka vagy, hogy nem tudod felfogni azt, hogy tanulni nem ingyen van, sőt kifejezetten drága. És olyat sem láttál még a családodban, vagy nem meséltek szüleid olyanról, hogy "munka látástól vakulásig"? Te hol élsz? Valami álompalotában?
  • tomcsa4
    #24
    Nem nem láttam ,de én pl dolgoztam oylan helyen is, ahova te nem alacsonyodnál le. Medence sikálás, szarpórszívózás a vízből, árkok ásása. Hidd el, a csoportban rajtam kívül még 2-3 embernek nem okozott ez gondot, a többiek el se vállalták.

    A kínai kormány elérte célját: népszaporulat stop, továbbképzés csak a gazdagoknak, az alja pedig ne is létezzen (ne menjen sehova, ne szórakozzon), cak gyártson. Tökéletes a kínai gépezet.

    Amúgy lehet földeket is kapálni Kínában. Kevesebbet fizetnek, mint a gyári melóban, de mégis a szabad levegőn van az ember, ráadásul ahogy olvastam, jobb körülmények között. Én azt választanám.

    A munka látástól vakulásig meg azoknál van ,akik nem szeretnek élni. Tudod sokan azért élnek, hogy dolgozzanak, én azért dolgozom, hogy éljek. Nagy különbség. (Ezért is van ennyi alkoholista nálunk, meg drogos pl három műszak. A válásokat meg se említem. Nálunk is dolgozik a gépezet.)
  • narumon
    #25
    "A kínai kormány elérte célját: népszaporulat stop, továbbképzés csak a gazdagoknak, az alja pedig ne is létezzen (ne menjen sehova, ne szórakozzon), cak gyártson. Tökéletes a kínai gépezet. "

    Most legalább nem éhezik az egész ország csak a negyede.

    "Amúgy lehet földeket is kapálni Kínában. Kevesebbet fizetnek, mint a gyári melóban, de mégis a szabad levegőn van az ember, ráadásul ahogy olvastam, jobb körülmények között. Én azt választanám."

    Akkor rosszul olvastad az ilyen gyárakban többnyira olyanok dolgoznak akik a földről jöttek el, hogy tudjanak haza pénzt küldeni a családnak.

    "Tudod sokan azért élnek, hogy dolgozzanak, én azért dolgozom, hogy éljek. Nagy különbség. "

    Nagy különbség magas lóról beszélni.
    Azért ha most nem volna munkád, a szüleidnek sem és neked kell őket ellátni akkor hol lenne az a bazi nagy azért dolgozol, hogy élj? Valószínűleg egy idő után (amikor már rohadtul unod, hogy folyamatosan éhes vagy), elvállalnál mindenféle szar melót annyiért amennyit fizetnek. A másik lehetőség nem az, hogy milyen kis kényelmes melót választasz. 2 opció létezik - éhezel vagy dolgozol napi 18 órát annyiért, hogy legalább nem éhezik a család. Nincs harmadik opció.
  • gforce9
    #26
    Hiteltelen az egész hozzászólásod. Nem hiszem, hogy te valaha dolgoztál volna. Ha dolgoztál volna, akkor nem néznéd le a gyárakban görnyedőket. Nem néznéd őket agyatlan hülyéknek.
  • sanyicks
    #27
    max te csinálsz hülyét magadból itt, ugye "ami nincs az iphone-ban az szar, nem kell" hozzállással.
    Nem csak a bt hiányzik. Sd kártya hely is, normális csatlakozók, néhány cpu magocska, és a többi ;)
  • sanyicks
    #28
    Egyébként azért dolgoznak így, mert nem tehetnek mást. Itthon is hasonló, csak kevésbé durván.
    Ez van, a hatalom minden országban a rabszolgatartók érdekeit szolgálja (hiszen a hatalomban a rabszolgatartók ülnek, vagy fizetik őket), csak jól összehangolt nyomásgyakorlással lehet rájuk hatni, de ez ritkán jön össze.
  • Papichulo
    #29
    Ujra csak hulyet csinaltal magadbol, mivel [VAN] benne bluetooth, te szerencsetlen!
  • AzraelArchangel
    #30
    Hiába van benne BT ha nem kommunikál a droidos telefonommal... Ennyit a szifonról!!!
  • Papichulo
    #31
    Az ember azt mondta, hogy az iPhone-okbol hianyzik a bluetooth, ez baromsag volt.

    Egyebkent ezer mas modon tud a te androidos telefonoddal kommunikalni es amugy is csak az OBEX bt profile nincs implementalva alapbol bele, de IIRC JB utan az is megy.
  • narumon
    #32
    Mivel normálisabb bármelyik másik telefon csatlakozója? Gondolom a most kijövő iphone 4 magos cpu-val jön, de a mostani is 2 magos... hány mag kéne neked bele? BT meg van benne kb 1001-szer kitárgyaltuk miért vagy képtelen megjegyezni?
  • narumon
    #33
    Amúgy meg szánalmas, hogy egy kínai gyár hírnél is iphone szidás jön elő. Ez valami kisebbségi komplexus?
  • narumon
    #34
    "Hiába van benne BT ha nem kommunikál a droidos telefonommal... Ennyit a szifonról!!!"

    Hiba van a droidodban BT ha nem kommunikál az iOS telefonommal... Ennyit a droidról!!!
  • Tetsuo
    #35
    Ezt mi soha nem fogjuk megerteni. Ugy, mint ahogy egy nyomorgo csalad atlagosan tobb gyermeket vallal, mint egy jomodu, egy meginkabb nyomorgo, pedig megtobbet.
    Eritreaban a legyek lepik az ehsegtol felpuffadt hasu gyerekeket, napi 2-3l fertozott vizhez jutnak csak, neha misszios terepjarokbol potyog nekik valami konzerv, minden 10. ember AiDS-es, de k*rnak egesz nap, meg szulik az ujabb gyerekeket.
    Nekem ez a durva. Persze, tudom: "Mondottam ember: kuzdj, es bizva bizzal!" De ok nem kuzdenek, hanem allat modjara elnek.
  • Tetsuo
    #36
    Viszont az teny, hogy sokan egyszeruen kenyszerhelyzetben vannak.
    Nem magukert dolgoznak mint a robot, hanem a csaladjukert. A mokuskerekbol pedig nem nagyon lehet kiszallni.

    Amiota civilizacio letezik, azota letezik rabszolgasag. Ma is van, csak mashogy hivjak.
    A nagy gorog demokracia is csak ugy tudott letezni, hogy egy szavazopolgarra jutott legalabb 2-3 rabszolga.
    A mai technikailag fejlett orszagok csak ugy tudnak mukodni, hogy eroforrasokat (pl. munka) szereznek a gyengebb, fejletlenebb orszagoktol.
  • morden
    #37
    Pedig egyszerű a magyarázat, a felnőtt kort megélő leszármazottak száma a lényeg, ha nagy a csecsemőhalandóság akkor "logikus" lépés, hogy több gyermeket szülnek. Plussz a fogamzásgátlás és a kultúrális hagyományok is befolyásolják hogy mennyi gyermek születik.
    Egyébként nem az Afrikai emberek élnek állat módjára, hanem mi fejlett országban élők. Gondold csak el, hogy mennyi erőforrást használunk el arra, hogy az elhízást leküzdjük. Pedig csak kevesebbet kellene zabálni, és kocsi helyett bringázni, a kaját meg eljuttatni rászorulóknak. Ehelyett állatok módjára hagyjuk hagy szenvedjen az emberiség nagyobb része, pedig mindenkinek jutna elég kaja a földön.
  • niof
    #38
    A Samsung még korábban megígérte, hogy év végéig felülvizsgálja 250 kínai vállalatának és beszállítói hálózatának munkakörülményeit.

    Gondolom, ez ott is pont úgy fog zajlani, mint nálunk. Az auditot már most bejelentették, és kb. egy héttel előtte odaszól majd valaki, hogy mikor érkeznek pontosan. Az audit ideje alatt persze minden a legnagyobb rendben lesz, nem lesznek sem gyerekmunkások, sem "illegális" túlórázók, a Samsung meg majd megállapítja, hogy minden rendben.

    Egyébként az ilyen előre bejelentett auditálási rendszer egy rakás szar. Mire az auditorok odaérnek az adott céghez, addigra már egy hete kisidolozták a budiajtón is a rézkilincset.
    Szerintem egy auditnak, vagy egyéb ellenőrzésnek (katasztófavégelem, munkavédelem, ÁNTSZ stb...), bármilyen cég esetében, akkor van értelme és haszna, ha nem előre bejelentett időpontban, hanem véletlenszerűen történik, mert akkor a cégek rá vannak kényszerítve, hogy mindig betartsák, vagy legalábbis megpróbálják betartani az előírásokat. Ha néhány száz nagyobb céget elmarasztaló vizsgálati jelentés érne ez miatt, akkor lehetne pozitív változásokat tapasztalni, szerintem. Ezt a jelenlegi auditálási rendszert és szokásvilágot sürgősen meg kellene változtatni!

    Persze az auditoroknak is élni kell valamiből. Ha olyan céghez megy, ahol nagy valószínűséggel találni fog rendellenességeket, sajnos a legtöbb esetben van az a pénz, amiért mindent nem fog leírni a jelentésébe...
  • Zymkasithlord
    #39
    Ez igaz. Viszont te meg azt gondolod,ha lenne pénzük vagy valamijük éheznének??? Vagy te a saját pénzeden megvennéd nekik a kaját??? Vagy szerinted az élelmiszer termelő és feldolgozó cégek ingyen adják oda a terményt/termékeiket? Ha te ennyire szeretsz ingyen dolgozni meg adakozni akkor csak hajrá. Én melózok minden nap szabadnap nélkül napi 8órát(gyengébbek kedvéért leírom,hogy abba beletartozik a hétvége is,mert sokaknak felfoghatatlan dolog,hogy valaki hétvégén is melózik),és nehogy már nekem azzal jöjjön valaki,hogy azt a pénzt amit a szükséges havi élelmiszer mennyiségen felül elköltök pluszba még más kajára is ,hogy adjam oda csak úgy valakinek,mert max az ő szájába köpök ,hogy az ingyen van,de csak neki. A másik meg,hogy a legnagyobb többségük meg se próbál javítani a saját nyomorúságán. Kapnak segélyt akkor megy a tánci-tánci party aztán meg megint nyomorognak. Amúgy meg még Európában is nem ritka az olyan keleti ország ahol szintén meg van a havi 350-400 munkaóra. Szal nem csak a kínaiakra szarnak a multik,hanem más burzsujseggnyaló politikusok által vezetett országokban is nagy ívben tojnak rá,hogy van szabadnap vagy nincs vagy picsa fizu vagy sem.
  • morden
    #40
    Lehet nekem szólt a hozzászólásod , de nem vagyok biztos benne.