23
  • joghurt3
    #1
    "Az agyag ágyasokkal teli kamrákat a mai napig NEM sikerült felfedezni", ugye?
  • Hun7eR
    #2
    Így van... javítva... köszönöm.
  • globint
    #3
    Nekem erről a mondatról: "de azok megölték 49 éves korában" a ma használatos táplálékkiegészítők (élethosszítók, potencianövelők, fogyasztók) jutnak az eszembe. Pl. a szomszédomban lakott egy kicsit molett középkorú hölgy, aki szedett valami fogyasztószert, tényleg csodásan lefogyott, de már nem él. Nem bizonyított, hogy a fogyasztószertől, de erős a gyanúm.
  • vumbi
    #4
    hat akinek uldozesi maniaja van annak mindenrol ugyanaz jut az eszebe.
  • Kornan
    #5
    Pedig csak úgy nem halnak meg az emberek, főleg nem 49 éves korukban. Rengeteg ilyen rejtett kockázat lehet a modern világunkban, amiről nem tudunk/kevesen tudnak és kártékonyan hat. Másképpen az aki egészségesen próbál meg élni nem halna meg 40-60 évesen betegségben, vagy még előbb is.
  • vumbi
    #6
    Hat szaz eve az atlag eletkor nem volt 50. Nem ertem mirol beszeltek. Komolyan. Dednagyapam majd eges zcsaldjat kiirtotta a TBC, 25 evesen haltak meg az emberek nem ritkan. Axert maradjunk mar jozanok.
  • Omega
    #7
    Illegális volt az a "fogyasztószer"? Még ha az is volt, akkor se biztos, hogy van hozzá bármi köze a halálának. Sok betegség szóbajöhet, amit a mai napig nem tudnak gyógyítani.
  • Szefmester
    #8
    Azért abba az átlagéletkorba néha bele szokták számolni a csecsemő, és gyermekhalálokat. Szóval akik sokáig éltek azok tényleg sokáig tudtak élni.
  • Kornan
    #9
    Én természetesen az olyat esetekről beszéltem, ahol nem egyértelmű mi a kiváltó oka annak, hogy az ember megbetegedett és meghalt. És ilyen elég sok van, lásd google -> Mo. leggyakoribb halálozási okok. Minden esetben van valami külső vagy belső tényező ami miatt megbetegszik és meghal valaki mondjuk rákban, csak úgy nem. Én azt állítom, hogy ezen egészséget befolyásoló tényezők összetétele rosszul ismert.
  • vumbi
    #10
    Szerintem erosen tul van lihegve ez a dolog.
    Van egy erdekes tanulmany amiben azt vizsgaltak hogyan hatnak ki az extrem taplalkozasi es egyeb eletkorulmenyek az egyedek elethosszara. a vegeredmeny az lett leegyszerusitve hogy a nagyon fiatal korban es az idoskorban elsznvedett stressz hatarozottan kihat az eltkorra, mig a kozepkoru egyedek nemcsak tagturesuek, de az extrem korulmeneyeket is jol toleraljak. EGyszeruen azert mert egykozepkoru egyed szervezete kifejlodott, ereje teljeben van es mindent elvisel azert hogy fennmaradjon, szaporodjon, valamint a kesobbiekben sem lesz rovidebb az elete. Az idosek olyanok mint a regi kocsik, mennek teljesen jl, de ha offroad viszed oket akkor gyorsan szethullanak. A fital egyedek meg ertelemszeruen meg fejlodesben vannak, nem alakult ki az immunitas, belflora stb.
  • vumbi
    #11
    ez igy van. rengeteg csecsemo, kigyerek, valamint fiatal ember halt meg ooroklott okokbol, aki tul elte a 25. evet az valoszinuleg megelte az 50 - 60- t is.
    En ezt arra irtam, ma elkepesztoen nagy eselye van minden gyereknek megelni a 70. eletevet, es elsosorban a "vegyszereknek" koszonheto, amik lehetove teszik elegendo taplalek termeleset, tartositasat, gyogyitast, fertotlenitest, etc etc.

    Tehat a sokat panaszkodott vegszerek nelkul mi lenne...? Ezert nem ertem a panaszkodokat, meg osszeeskuves elmeleteket gyartokat, hogy hova tettek a szemuket.
    Mindemellett, ami javithato, azt javitani kell, ami gyanus azt kivizsgalni, ami karos azt eliminalni. Szal mindennek helye van. de leginkabb a jozan paraszti esznek
  • COOLancs
    #12
    Egyszerű mint a pofon, fel kell melegíteni és akkor feljön a higannyal együtt, nem?

    Egyébként kicsit bűzlik ez a higanykapszulás sztori, valószínűleg a legkisebb mennyiség is úgy átment volna rajta hogy többet rá se tudott volna nézni.
  • Kensin
    #13
    Mekkora élmény lehetett már higanyt hugyálni?
  • teddybear
    #14
    Ha véletlenül higanyt nyelsz, az nem fogod kibrunyálni. A fémhigany nagyon súlyos, átszakítja a bélfalakat, és az így kialakuló hasüregi szepszis visz el. Mondjuk ráadásul igen fájdalmas is.
  • teddybear
    #15
    "ez igy van. rengeteg csecsemo, kigyerek, valamint fiatal ember halt meg ooroklott okokbol, aki tul elte a 25. evet az valoszinuleg megelte az 50 - 60- t is. "

    A magyar gyermekhalandósági statisztika nem igazán régóta van vezetve, csak 1880-tól vannak adatok. Ekkortól van a születési és halálozási anyakönyv, előtte a parókiák vezették az ilyesmit, ha egyáltalán volt, és megmaradt valamilyen nyilvántartásuk.

    1880-ban az újszülöttek kb. 20%-a halt meg első szülinapjuk előtt. Ez mos körülbelül 0.9%, ami még mindig elég magas, az EU-ban ez a sorban utolsók közé sorol minket.

    Ami pedig a 60 éves kort illeti, Horthy-korszakkal bezárólag a népességnek csak max. 10%-a élt idáig. Most ezt a kort a népesség felénél is többen élik meg.

    Ami meg a 80 évnél is idősebb korúakat illeti, az 1837-es első népszámlálási adatok szerint ezt a kort Nagy-Magyarország kb. 18,3 millió lakosából nem egészen 20 ezer fő élte meg.

    De jobb ha megérted, a 45-50 éves korú emberek a II. VH. előtt gyakorlatilag már fizikailag roncsok voltak. A bődületesen sok és nehéz munka, a pocsék, vagy hiányzó orvosi ellátás, a különböző baleseti sérülések, a krónikus betegségek szűrésének hiánya gyorsan aláásta az átlagemberek fizikumát. A hosszabb életre inkább csak a felsőbb osztályok tagjainak volt inkább esélyük.
  • errorista
    #16
    ,, Ez mos körülbelül 0.9% "

    ezt honnan?
  • teddybear
    #17
    Statisztikai hivatal
  • vumbi
    #18
    En ertem, miert nekem irtad? Az 50 feletti ketkezi munkasok nagy resze ma is roncs. De ez mellek szal, egyetertek veled amit irtal, es ezt akartam en is megfogalmazni a hozzaszolasimben.
    Amugy a statisztikai adatokhoz van linked? a KSH oldal nekem remenytelennek tunik
  • hungi
    #19
    jah, csak akkoriban ha már tudott járni valaki mehetett ki a földekre dolgozni, vagyis kb 10-15 évvel korábban kezdte szegény csórikám mint mi...
  • SanMaster
    #20
    Bakker, nyissák már ki ezek a buhher kínaiak Biztos mindenféle csoda lesz ott, nagyon furmányosak voltak ezek a kicsi sárga emberek

    Lesz ott szerintem uffooo is
  • errorista
    #21
    tyű, nem könnyű ezen eligazodni. annyit silabizáltam, az élveszületettből 0.5% halt meg 1 éves kora előtt. halvaszületést nem találtam.
  • kisemlős
    #22
    Szerinted, ha tudnád, hol fekszik a császár nem tárták volna fel?!
    Fogadni mernék, azt sem tudják, hogy a katonák háttal állnak a császárnak vagy felé néznek... :-(((
  • kukacos
    #23
    Valószínűbb, hogy rákos volt, és a kemoterápiát takargatta a fogyasztószer sztorijával.