270
Castlevania: Lords of Shadow 2


  • wedge31
    #1
    " A Konami bejelentette, hogy a vámpíros móka nem csak a Microsoft és a Sony konzolján lesz majd elérhető, hanem a PC-s tábor is megkapja a maga kedvenc masinájára.

    A meteorológiai nyár első napján adtunk hírt arról, hogy a Castlevania: Lords of Shadow 2-ben Gabriel Belmont újabb pofonokat fog kiosztani a rendetlenkedőknek. A Konami most (a meteorológiai nyár végéhez közeledve) azt is közhírré tette, hogy a PC-s rajongók sem maradnak Castlevania nélkül, de pontos dátumot még nem közölt. A játék producere, Dave Cox elmondta, hogy sikeresen újraindították a sorozatot, de most valami olyat szeretnének alkotni, ami még a várakozásokat is meghaladja.

    "Ez az új játék sokkal nagyobb ívű történettel rendelkezik, mely évszázadokat ölel fel, és minden tekintetben kitolja a határokat. A Castlevania: Lords of Shadow 2 az elsőosztályú harcok, a gazdag történetmesélés, és a komoly felfedezések keveréke, melyet a PC-sek is élvezni fognak\". A PC-s verzió fejlesztését a Konami házon belül oldja meg, azaz ez is a Mercury Steam hatáskörébe tartozik. " -GS
  • wedge31
    #2
    Castlevania Lords of Shadow 2 - E3 Trailer.

  • Seth
    #3
    Jó lesz így, mindenféle előzmény nélkül a 2. rész :)
  • greyfox
    #4
    Majd youtubeon behozzák a lemaradást.
    Első része simán top10-ben van ebben a genben.
  • Tinman #5
    Meg átértékelik az ehhez a címhez képest fostalicska Darksiders-t ;-)
  • ratgab
    #6
  • jarlaxxe
    #7
    Ritka szar kamera kezelése volt az első résznek egyszer végigszenvedtem boxon de soha többet.
    A grafbuzik viszont örülhetnek mert valszeg szép grafja lesz ha ugyanaz a motor marad.
  • Shep
    #8
    Azért ahol lehet rúgsz még egyet ezen a labdán :)
  • greyfox
    #9
    +1
    Nem csak szép és hangulatos játék, a harcrendszere is nagyon rendben van, itt egy gomb nyomkodása édeskevés.
  • Tinman #10
    Csak követem a példád :-D
  • Gabe18
    #11
    Nem volt rossz annak a Darksiders-nek az első része (a kettőt még nem láttam), de valahogy nem tudom igazán komolyan venni az abban szereplő "könnyebb átugrani mint megkerülni" felépítésű szereplőket.

    Viszont a Castlevania első része X360-on nekem felért a PS3-as God Of War 3-al (mondjuk vett is át belőle jó pár dolgot, de hát jótól tanulni nem szégyen...) még akkor is ha valóban a kamerával voltak gondok helyenként. Reméljük a 2. részre azt is rendbe szedik.
  • ProGabe #12
    TIL: Ez Digic munka!
  • Shep
    #13
    Na de a DS2 tényleg messze nem olyan jó, mint az 1 volt :)
  • jarlaxxe
    #14
    Szerinted...
  • Seth
    #15
    Nekem a felesleges időhúzások nem tetszettek benne. Pl a chupacabra mikor elvitte az erődet, ezt eljátszották kb 4x, mikor már elsőre is unalmas volt.Azon kívül volt nem egy frusztráló pályaszakasz(pl a madárijesztős)
    Túl hosszúra nyújtották a 12+2 fejezettel.
  • Seth
    #16
    Szerintem se. Nem tudom hol tartassz, de a változatosság nem az erőssége, kicsit túlzásba vitték a tomb-olást :)
  • jarlaxxe
    #17
    Igen én se érzem olyan klaszikusnak mint amilyen lehetett volna de egy végigjátszás benne volt bár néha a legsziveseben abbahagytam volna de érdekelt a story vége.
  • Shep
    #18
    Igen szerintem de tedd a szívedre a kezed és mond ,hogy nem volt jobb az első rész?
  • Laza
    #19
    Pont ez a baj ezekkel a Castlevaniákkal, hogy a GoW-ra akar hasonlítani ahelyett, hogy 'saját magára' hasonlítana ... a több tíz éves Caslevania múltat próbálták meg rebootolni úgy, hogy kb lekoppintottak egy másik stílust. Gratulálok!

    Mondjuk aki csak PC-n játszik annak nem mond sokat a Castlvania név, szóval lehet nekik mindegy :)
    Nekem viszont nem, bazi nagy csalódás volt a Lord of Shadow .... és a 2. rész is az lesz.
  • Totti5
    #20
    Milyen legyen?

    Az azért meredek, hogy h&s műfajban kijön egy ilyen játék és máris össze kell mosni a GoW-val. A GoW tudtommal nem sajátította ki a műfajt.
  • Tinman #21
    Egy platform játékot átültetni 3D-be, ennél igényesebb és magasabb szintén a jelenlegi gen. keretein belül nem igazán lehet.

    Az meg, hogy a 2. részt előre leírod úgy, hogy kettő képkockát nem láttál belőle, eléggé megtorpedózza a hiteles véleményed.
  • Tinman #22
    Tagadhatatlan, hogy a stílusnak vannak jellemzői, ami pl. ott volt a GoW-ban, az jelen volt a LoS-ba, Darksiders-be, de még a Dante's Inferno-ba is. Viszont úgy vélem, hogy a LoS pontosan az a játék, ahol nagyon igyekeztek elkerülni a GoW-os nyúlásokat.

    A GoW nem sajátította ki a műfajt, de -tetszik vagy sem- a műfaj etalonja.
  • Laza
    #23
    A GoW előtt is volt élet, viszont az 2005-ben lefektetett egy olyan funkcionális és játékmenet halmazt, ami szinte 1:1-ben visszaköszön megannyi hasonszőrű játékból ... köztük a LoS-ból ... amivel önmagában nem lenne baj, csak hogy ez egy Castlevania!

    Annak akinek fingja nincs erről a sorozatról, annak persze csak egy újabb blockbuster h&s játék.
  • Laza
    #24
    "eléggé megtorpedózza a hiteles véleményed"

    Jaj, ezek a hatásvadász szavak. És annak akinek halvány fingja sincs mit jelent egy Castlevania név, és hogy egy olyan játéknak milyen 'kötelező' elemei vannak, amitől EZ a neve, annak vajon mennyire hiteles a véleménye?
    Ha a 2. rész is követi az előd nyomdokait - márpedig ezt kijelentették - akkor bizony már most csalódás ... nem kell atomfizikusnak lennem ahhoz, hogy levonjam 20 év után a konzekvenciákat.

    "platform játékot átültetni 3D-be"

    Pf ... mikor volt ez platformjáték? Jah, és számtalan 3D-s része volt, köztük az első, N64-es epizódok voltak a legjobbak.
  • vg
    #25
    Te Laza, nevedhez híven lazán nyomod, kár, hogy hülyeségeket beszélsz. A LOS egy teljesen új történet, a régi Castlevania történetét teljesen semmibe vevő reboot. Itt a karakterek nem azok amik régen voltak, teljesen új franchise.
  • Tinman #26
    Majd ha képbe kerülsz gyere vissza...

    "The very first console title, Castlevania, released for the NES in 1986 by Konami, was a typical platform game in which the player takes the role of Simon Belmont, a descendant of the Belmont clan, a family of vampire hunters."

    "Egy platform játékot átültetni 3D-be, ennél igényesebb és magasabb szintén a jelenlegi gen. keretein belül nem igazán lehet." -ezt írtam.

    Egy szóval nem mondtam, hogy ne lett volna 3D-s része a sorozatnak, persze te jövőbelátó -hiszen leírtad a még meg sem jelent 2. részt- és gondolatolvasó is vagy úgy fest. A fültöveddel is tudsz valami különlegeset?
  • wedge31
    #27
    Castlevania: Lords of Shadow 2 trailer.
  • wedge31
    #28
    "Az Official PlayStation Magazine legfrissebb számában előzetest olvashatunk a MercurySteam új játékáról, a Castlevania: Lords of Shadow 2-ről. A fontosabb tudnivalókat összeszedtük nektek.

    Gabrielnek új fegyverre tesz szert a Lords of Shadow 2-ben, amely a Blood Whip névre hallgat. Emellett szó lesz a főellenségekről, a kamerakezelésről és sok más egyébről is. Vágjunk bele az OPM magazintól származó új infókba!

    A Blood Whipet úgy kell elképzelni, mint a korábbi ostort, körülbelül ugyanolyan széleskörű távolságra hatásos, és fénytámadásokra épülő kombókkal tehetjük még hatékonyabbá. A mágiát eltávolították a játékból, helyére a "Drakula vére" nevű alkalmatosság került, amely minden alkalommal regenerálódik, ha megölünk egy ellenfelet, idővel pedig még durvább ütésvágásokat csikarhatunk ki belőle.
    Két külön fegyvert is megidézhetünk a vér segítségével: a Void egy nagy kardot takar, s minden egyes találatnál gyógyítja az életerőnket. A Chaosszal Gabriel karmokat növeszt, amikkel képes áttörni az ellenség pajzsát is.

    Hősünk fókuszképességével tökéletesebben védekezhetünk és ellentámadhatunk, s csapásaink gördülékenyebbek lesznek. Vélhetőleg limitált ideig vethetjük be. Hasonlóan a korábbi részekhez, Gabriel finom köddé válhat, s ebben a formában áthaladhat szellőzőkön, kerítéseken és egyéb akadályokon. A kamerát már teljes egészében mi irányíthatjuk, nem lesznek rögzített nézőpontok. A főellenségekkel vívott harcok hosszabbnak és emlékezetesebbnek ígérkeznek. A világ még részletgazdagabb és zökkenőmentesebb lesz.

    A Castlevania: Lords of Shadow 2 még ebben az évben megjelenik PC-re, Xbox 360-ra és PS3-ra." - GK
  • vg
    #29


    uploaded.net
  • Seth
    #30
    Remélem hogy metroidvania lesz, nem God of War-os.
  • Rayden02
    #31
    Topikot nem találtam,így hát ide rakom!


  • wedge31
    #32
    "A Konami ma a PC-s játékosok nagy örömére bejelentette a Castlevania-sorozat lassan 3 éves epizódjának megjelenését. A Castlevania Lords of Shadow Ultimate Edition digitális és dobozos formában egyaránt elérhető lesz, s a teljes játék mellett két további fejezetet fog tartalmazni – Reverie, Resurrection.
    Emellett természetesen grafikai ráncfelvarráson is átesett a játék – 1080p HD megjelenés – és stabil 60 fps-en fut, valamint Steam-en keresztül a trófea integráció lehetősége is elérhető lesz. A Castlevania Lords of Shadow Ultimate Edition augusztus 27-én érkezik meg a Steam kínálatába, illetve augusztus 30-tól lesz elérhető dobozos formában. A Konami egy mellékelt előzetesben mutata be a PC-s verziót mozgás közben"-gamers


    Igy lesz kerek a történet nem kell fejest ugrani a storyba az előzmények ismerete nélkül...
  • jarlaxxe
    #33
    Ne örülj nagyon mert az első résznek botrányosan szar a kamerakezelése és bill+ egérrel valszeg irányithatatlan lesz.
  • grebber
    #34
    Soha az életbe nem volt olyan játék pc-re amit ne lehetett volna billel rendesen tolni. (NEKEM) A sok vér István meg IJ.
  • jarlaxxe
    #35
    Te kivétel vagy ami erősiti a szabályt.
  • Gabe18
    #36
    Mondjuk aki egy ilyen stílusú "hack n slash" játékot billentyűzettel akar játszani, hát hogy úgy mondjam az is megérdemli. De ez csak a személyes véleményem...
  • grebber
    #37
    Semmi baj nincs ezekkel pc-n nem értem mi a bajotok állandóan!
  • wedge31
    #38
    Én vállalom, mert pc-én csak bill+egérrel vagyok hajlandó játszani ha ugy nem lehet normálisan akkor kuka.
  • grebber
    #39
    Eddig mindegyik ilyen game jó volt egérrel billel ez is jó lesz no para!
  • Gabe18
    #40
    Semmi baj nincs vele pc-n, csak kell hozzá egy akármilyen (hasamra ütök) 3000-4000 forintos gamepad, és teljesen jó. De én elképzelni nem tudnék egy ilyen játékot bill-egér párossal játszva.