102



Zhongxing Telecommunication Equipment
  • desigo
    #1


    A sikeres Blade és a kevésbé sikeres Skate után nemsokára érkezni fog több jó ár/érték arányú ZTE telefon.
    Ne a Blade topikban legyen ez ömlesztve inkább legyen egy általános ZTE topik.
  • desigo
    #2
    ZTE Kis
    (várható ár 20-25 ezer Ft)

    -3,5 hüvelyk,320 x 480 pixel
    -800 Mhz-es, ARMv7-es,Qualcomm processzor
    -512 MB RAM
    -WiFi,GPS,3,2 megapixeles kamera

  • desigo
    #3
    ZTE Grand X
    (várható ár : 60-65 ezer Ft)

    -4,3 hüvelyk,540 x 960 pixel
    -1000 Mhz-es,2x ARM Cortex-A9 MPCore processzor
    -512 MB RAM , 4.0 Ice Cream Sandwich
    -WiFi,GPS, 5 megapixeles fő kamera,előlapi kamera,mobile light


  • bakkerman
    #4
    a 2x a procinál gondolom arra utal,hogy kétmagos? mert akkor ennyi pénzért nagyon megérné,kijelzó méret,kamera (számomra) tökéletes,jó kis telefon lesz ez,nincs infod mikor jelenik meg a piacon?
  • desigo
    #5
    Igen kétmagos lesz,kb 2 hónap még a megjelenés itthoni szolgáltatónál.
    A külső mérete is kellemes:
    64.6 x 127 x 9.9 mm
    110 gramm



  • heady
    #6
    +fav :)
  • Palinko
    #7
    nekem csak a gyártó a zűrös, nem kell chinafon egyenlőre
  • desigo
    #8
    "ZTE a távközlési berendezések és mobilkészülékek egyik piacvezető szállítója.
    A ZTE-t több mint 500 távközlési szolgáltató választotta berendezései beszállítójának a világ több mint 140 országában.
    Az éves bevételének mintegy 10%-át fordítja a ZTE kutatásra és fejlesztésre, a világ 15 pontján.
    A ZTE töretlenül folytatja a növekedését, és jelenleg is több mint 85.000 alkalmazottat foglalkoztat."
  • davidka003
    #9
    Az összes telefon gagyi kínai fos. Úgyhogy nyugodtan lehet venni ZTE-t, nem rosszabb, mint a többi.
  • Büdös Bohóc
    #10
    HTC szerinted honnan indult? :D márkabuzi
  • desigo
    #11
    Lehet venni :

    Samsungot - Koreából
    HTCt - Tajvanból
    iPhonet - Kínából,Tajvanból
    Nokiát - Kínából (Bezár a Nokia utolsó finn gyára)
    Alcatelt - Kínából
    Huaweit - Kínából
    Sonyt - Nem tudom honnan de egész EUból kivonult a gyártás
    Blackberryt - Magyarországból :)
  • Palinko
    #12
    Tajvan, az szomszéd csak :D ok hogy mindet kínában gyártják, de nem mind1 ki nézi a minőséget :D bár igaz a HTC egy kerámia fekete bevonatjával is volt olyan hogy levált stb
  • Büdös Bohóc
    #13
    "Tajvan, az szomszéd csak"

    Kína nem így gondolja pl :D
  • desigo
    #14
    Minden újonnan bemutatott készülékkel vannak kezdeti problémák.
    Legyen az Samsung,HTC,Apple,stb...
  • desigo
    #15
    Még egy saját tapasztalat.
    Angliában az Orange szolgáltatónál a megjelenése napján vettek nekem egy San Franciscot.
    2010 októbertől 2012 júliusig használtam.
    Semmilyen minőségbeli probléma nem volt vele pedig leesett a kijelzőre,hátára,élére többször.
    Aksiját töltöttem gépről USBn plusz mindenféle noname 230 Voltos töltővel plusz 1 Amperes autós töltővel mégis mai napig működik jól.
    Sosem volt tokban,egyedül egy kijelző védő fóliát vettem rá.
    Mai napig hibátlanul működik.Nem is adom el inkább megtartom tartalék telefonnak.

    31.000 Forintba került és tökéletesen kiszolgált közel két évig.
  • ForzaInter
    #16
    a nokiat itthon csinálják. az enyémen made in Hungary felirat ott figyel az akksi alatt.:D

    az iphone meg ha jól tudom észak Olaszországban készül.

    persze biztos van kínába is gyára mindkét cégnek..
  • Inquisitor
    #17
    Applenek nincs "cége" a kínai Foxconn gyártja a cuccait (egy időben az AsusTek is besegített, de már nem), Olaszországban egész biztosan nincs Foxconn ami iPhonet gyárt, szóval jelenleg az 100% kínai cucc. :)
    (Nem sokáig, mert most épül röpke egymillió fős kis gyár Indonéziában.)

    Nokia meg ugye év végéig van idehaza, mivel lassan egy éve költöznek ... Kínába. Ha jól tévedek a romániai részleget is.
  • moonster
    #18


    Infoparkban található: ITT
  • Büdös Bohóc
    #19
    iPhone Olaszországban :DDDD Hol élsz te :D
  • desigo
    #20
    ZTE Grand X-ben elvileg 1 Giga memória lesz.
    Kíváncsi leszek...
  • theone91
    #21
    Én úgy tudom, hogy 512 mellett döntöttek és októberben így is kerül forgalomba nálunk.
  • theone91
    #22
    Sajnos a komáromi Nokia gyárat már felszámolták egy jó-ideje.

    Az iPhone-okat a Foxconn gyártja Tajvanban és Brazíliában.
  • ForzaInter
    #23
    azt írtam, hogy olaszországban is van gyárja az applenak, nem azt, hogy csak ott gyártják. egy ismerősöm mondta akinek iphone van. ezek szerintem hülyeséget mondott:D
  • theone91
    #24
    Igen, pontosan. :D
  • zeli
    #25
    Tavaly decemberben vettem egy ZTE Skate-et, azóta háromszor voltam vele szervizben, kétszer kicserélték, mert a kijelzője _belülről porosodott_, ami szerintem kúrva gáz. A másodikkal mondjuk más probléma is volt. Én többet ZTE-t biztos nem veszek.
  • desigo
    #26
    Ez a Skate nem lett túl sikeres modell...
  • Büdös Bohóc
    #27
    Gondolom ha egy iPhonenal szarakodtál volna, akkor arról is instant az lenne a véleményed, hogy többetsoha
  • Palinko
    #28
    hmm, és hogy tapiztál, ha szigetelő fólia van?
  • theone91
    #29
    Lehet félre értelek, de a kérdésed az, hogy a védőfólia mellett hogy érzékel a kijelző?

    Ezeket a fóliákat úgy készítik, hogy teljesen kompatibilisek legyenek a kapacitív kijelzőkkel, tehát ugyan úgy képes töltésátadásra a fólia ellenére is. Nem veszel észre különbséget fóliával és anélkül.
  • Palinko
    #30
    köszi, megválaszoltad a kérdésem :)
  • Máté94
    #31
    Hiv. oldalon is 1GB van és elvileg FB-s oldal is megerősítette az 1GB-ot. :)
  • berczely
    #32
    Az én Blade-em kijelzője is belülről porosodott! kb majdnem eldobtam az agyam amikor 1 hónap után észrevettem a porszemcséket! Tisztíttatni akartam, de senki sem vállalta csak nagy pénzekért mert macera lett volna szétszedni. Soha többé ZTE! Havernak Skate-je van az se biztatóbb...
  • Narxis
    #33
    Lehet hogy poros helyen tartottad. :D
  • berczely
    #34
    Zsebemben és egy átlagos 3. emeleti lakásban.
  • Fidolorous
    #35
    Ez a Kis vajon mikor lesz elérhető ?
  • Ari18
    #36
    Érdekes nekem Skate-em van már 9 hónapja és semmi ilyen jellegű problémám nincsen vele. Igazából semmilyen nincsen.
  • theone91
    #37
    Egy évig használtam Blade-et és nekem sem volt ilyen problémám.
  • cSuwwi
    #38
    2 éve vettem blédet, amikor kezdett felfutni. még az első generációs a gyermekbetegségeivel (fele annyi ramot látott, mint volt benne) :D D:

    még mindig azt használom, bár a gps-e már beszart, de minden másban jól megy. a hátlapja szarrá van törve, előlapja is mállik, de a kijelzőn nincs karc (se a plexin)

    amikor vettem az is megért egy misét. a westendben vettem, az első készüléken a wifi gyenge volt, pár méterre "látott", cserére visszavittem. a másodiknál a wifi semennyire nem ment, visszavitte. a harmadiknál a hátlap nem volt jó, nem ment fel rá :D végül a második hátlapját téve a harmadikra lett a nyertes :D

    vicc
    de amilyen gagyi, lassan 3 éve működik.
  • Pretorian
    #39
    Megjelenés után pár nappal (2010. november közepe) megvettem a Blade-et a T-nél, Samsung Omniáról váltottam. Az egyik legjobb ár/érték arányú készülék, ami valaha megfordult a kezemben. 4 hónapig használtam, végül Sony Ericsson X10i-re cseréltem le. A nagyobb kijelző, a jobb kamera és a Snapdragon nekem akkor megérte azt a +20 rongyot.
  • theone91
    #40
    A jelenlegi Sony Ericssonom anyaghasználatban és összeszerelésben gagyibb, mint a volt Blade-em. Gomboknak holtjátéka van, erősebben rámarkolva recsegésre hajlamos, a kijelzőn már van hajszálkarc. Ezek a problémák az én Blade-emen nem jelentkeztek, szerintem nem volt gagyi, pláne az ár tudatában. Tutira nem válok meg tőle, ha nem lett volna gyengus a hardver.