27
  • dregnarr1 #1
    Kérdés: Glass szemüveg-kompatibilis verzióra nem gondoltak? A vevőrétegük nagy része amúgy is hord ilyet.
  • Anomaly
    #2
    "A vevőrétegük nagy része amúgy is hord ilyet."
    Ezt nem értem. Szóval szerinted ha valaki szemüveges az potenciális Glass ügyfél lesz?
  • mr9
    #3
    jo kis mind controller lesz belole
    csak nehogy aaaaa kezembe keruljon xD
  • tutituti
    #4
    Én szemüveges voltam.És mégis akarok google glass szemüveget.ennyi
  • dregnarr1 #5
    Nem ezt írtam.
  • flashpointer
    #6
    Én is az voltam, és annyira gyűlölöm, hogy még napszemüveget is utálok hordani.
  • VRSDM
    #7
    nem értitek? a szemüvegesekről van szó.

    magam is szemüveget hordok, nem is váltanék sem kontakt-lencsére és műtetni sem szeretném a szemem.

    akkor cseréljem az arcomhoz, ruházatomhoz, egyéniségemhez választott keretet erre? ja hogy nem is fogok tudni hordani ilyet?
    mi lesz keleten? ahol többen látás-hibásak mint bárhol máshol? millió vásárlótól esnek el.

    na erről van szó :)
  • gombabácsi
    #8
    ez az ifonnál is röhelyesebb
  • SzirmosSzisza
    #9
    Nem fogsz tudni használni egy eszközt, amiről majdhogynem 0 biztos dolgot tudunk ? Se megjelenési dátum, se hardver specifikáció, se beszámolók. SZÖRNYŰ
  • shaddam
    #10
    A rendes szemüveg elé rakod. Az egyik feljesztőribanc is így használta
  • MANOWAR
    #11
    Szvsz ennek nem kell szemüveg kompatibilisnek lennie, mert mar az, nincs benne lencse. Lehet nem csak egyféle konstrukció lesz belőle pl fel pattintod a keretre, és ha lehet belövöd a neked legélesebb képet.... . Aztán lehet mixelni egyebb dolgokkal is pl ha mar van rajta kamera éjjel látót is lehet belőle csinálni (fejleszteni, bar szerintem a hadi alkalmazásban is vannak bőven lehetőségek) vagy mit tudom én tele van lehetőségekkel.
  • Crane
    #12
    Én amit eddig erről a szemüvegről láttam azok alapján még mindig csak egy fejkameráról tudunk beszélni ami a mobiltelefonnal (vagy más mobil eszközzel) vezeték nélküli kapcsolatban van, és azon keresztül küldi a stream-et.
    De pl. a szemprojektor működését élőben még egy videón se láttam. (Lehet elkerülte a figyelmem, de ha van ilyen videó, akkor linket dobjatok. Köszi!)
    Tartok tőle, hogy az évtized hülyítését láthatjuk.
  • tudodmit
    #13
    Gyerekek ahogy kijőn a szemüveg a KÍNAIAK egyből lemásolják ,és veheted az ebayon fillérekért !!!
  • fergusonpapa
    #14
    400e ft lesz egy ilyen és nektek az a bajotok h szemüveg komptabilis lesz e :DDDD
  • TheCunami
    #15
    mode uraim nézzék meg a negyedik képet egy egyszerű L alakú botról van szó miért ne lehetne feltenni bármilyen szemüvegre
  • TheCunami
    #16
    de
    ha ilyen olcsó én vennék kettőt is 3dbe kamerázni később meg majd lehet hogy lessz projEcttoros térbe lehet vetíteni lapos képet a fénysugarak keresztezésénél így mutogathatom a meztelen fényképeimet
  • Vers
    #17
    osztan mire lesz jo ? mutatja az idot? , a google feltalalta a szemuveg orat? 400 ezerert ? XDDDDDDDDDDDD

    idiota bugrisok :LOL
  • asysoft
    #18
    Figyelembe véve predikcióid teljesülésének mintáit, azt hiszem, most érdemes Google részvénybe fektetni, mert ez bizony bombaüzlet lesz. Pedig amúgy szkeptikus vagyok.
  • immovable
    #19
  • Andr0
    #20
    A GLass önmagában nem egy Szemüveg, hanem egy Szemüvegre felhelyezhető eszköz. Nyilván adnak egy keretet hozzá, ha esetleg te nem vagy szemüveges. De simán fel lehet rakni szinte bármilyen keretre... Az I/O-n volt is pár példa... különböző alakú, stílusú szemüvegekre tették rá.

    És $1500 dollár a Developer verzió, nyilván a végleges Ára még nem tiszta.

    Crane: Amúgy az a screen benne pedig Elég fejlett cucc, meg alapjáraton az egész eszköz. És valóban, még nem volt róla videó, hogy mit lát az ember. DE szerintem nem is olyan egyszerű ezt videóba önteni. Csak akkor tudod meg, ha felveszed.


    Látom senki se nézte Live-ban a Google I/O Keynote-ot... :D:D
  • lordsithlord
    #21
    Mókás dolog ezt a vacakot úgy beállítani, hogy ez friss fejlesztés. Valójában az alapot az Apache helikopter vezérlőrendszere szolgáltatja, ami alapvetően egy egy szemes minikijelző.

    Ezzel pusztán egyetlen probléma van: már a haditechnikában is kisült, hogy ez a rendszer igen komoly koordinációs problémákat okoz, mivel gyakorlatilag az emberek igen magas százalékánál van egyfajta szemdominancia. Ez azt jelenti, hogy a két szem nem tud együttműködni, így nem tudja külön-külön kezelni a beérkező különböző információkat. Ezt szokták vizsgálni a szemészeten, mikor az ember fejére felteszik az a szép kis színes szemüveget és meg kell mondania, hogy a két vonal (egy zöld és egy kék) merre van egymáshoz képest. Ha pont plussz jelben jönnek össze, akkor az illető két szeme tökéletesen képes együttműködni, de szemészorvos ismerősöm szerint ez ritka, mint a fehér holló. Pontosan ezért van az, hogy pl. az Apache pilótáit jóval szigorúbban szűrik, mint akár egy vadászgép pilótáit, mivel ha használniuk kell ezt az egyszemes kijelzőt, az gyakran problémákat okoz.

    Tehát szép az ötlet meg menő a kinézet, de olyan szinten életképtelen, hogy az már fájdalmas.
  • BrockSamson
    #22
    Olyan negativak vagytok. Ez egy otlet, egy prototipus, amibol a jovoben meg barmi kisulhet ha foglalkoznak vele. Biztos kezdetleges meg draga meg kiforratlan, de 5-10 ev mulva talan mindenki ezen alapulo eszkozoket hasznal majd. Vagy nem. De egy probat meger.
  • Alien_AM
    #23
    Ez nem otlet, ez mar egy vegtermek ami jovo evtol kereskedelmi forgalomba kerul, es most van lehetosege az applet megszoritani, es a zinga kivalasaval vegre teljesen megszunhet a facebook, es a szemuveggel a g+-é a jovo. Szoval tenyleg erdemes lenne reszvenyt venni.
  • TARTYOM
    #24
    Forgalomba helyezik persze, de az elkövetkező 10 évben vagy 50 változata lesz még meg továbbfejlesztése, szóval mondhatni azért helyezik forgalomba, hogy legyen sok sok béta teszterük.
  • EnxTheOne
    #25
    "Scanning....
    height: 178 cm
    weight: ~72 kg
    muscle: low
    arm: 33 cm
    Calculating.... calculating...

    Power level is 11"
  • BrockSamson
    #26
    Azten ertem, hogy vegtermek, arra utaltam, hogy nem feltetlen az elso generacio hozza meg az attorest. Kesobbiekben lehet ez meg ugyesebb es olcsobb.

    Amugy meg scanning, scanning: IT'S OVER 9000!!!
  • Inquisitor
    #27
    "cserébe viszont lehetővé teszi a különböző tartalmak megjelenítését a szemüveg lencséjén, amelyet kissé felfelé pillantva vehetünk szemügyre."

    Ez biztos? Mert akkor igen hamar szemtengely ferdülése lesz tesztereknek.