63
Fültágító a stílus kedvelőinek
  • tigeroo
    #1
    A metalcore egy zenei stílus, mely a hardcore és a metal műfajok jellemzőit egyesíti. Leggyakrabban a tradicionális heavy metal és a dallamos death metal stílusjegyei keverednek hardcore elemekkel, de előfordul a sokkal durvább death metal, thrash metal, sőt black metal – hardcore ötvözet is.


    Egyik kedvenc műfajom. Kurvára bejön ahogy a lágy dallamos vokál és a gyomorból jövő scream/hörgés váltakozik benne. Jöhetnek a hírek, koncert infók, albummegjelenések, dalok!

    Asking Alexandria, Bullet for My Valentine, I am the King, Architects, The Devil Wears Prada, Underoath, Bring Me the Horizon. Főleg őket hallgatom, de szeretnék tőletek várni \"ajánlásokat\":)

    Belépő azoknak akik még ismerkednek a stílussal:




    Ja amúgy kijött a Memphis May Fire új albuma 26-án, eléggé bejövős az egész!
  • shaba23 #2
    Ehh...pont írni akartam az Asking Alexandriát, aztán láttam, hogy őket írtad elsőnek:)
  • mikusmate
    #3
    The Sorrow-t sem érdemes kihagyni szerintem. :)
  • shaba23 #4



    iz da beszt
  • Bachstein
    #5
    Alapból nem nagyon hallgatom ezt a műfajt, viszont az "új" We Came As Romans album kurvára bejött, ők voltak az első együttes, akik megvettek magukkal ezzel a zenével.
  • Bachstein
    #6
    *maguknak
  • tigeroo
    #7
    pár számot mondj tőlük amiket érdemes hesszelni :)
  • tigeroo
    #8
    asziszem!
  • tigeroo
    #9
    bullet for my valentine - tears dont fall

    az első metalcore ami miatt megszerettem a stílust

    nektek mivolt az első élmény? :)
  • Panzeradler #10
    Nálam ők a kedvenc
  • Panzeradler #11
    És most vettem észre, hogy ők is kimaradtak még neked.


  • tototto
    #12
    Sziasztok, kedvenc stílusom a téma szóval asszem +fav :)
    avataromból is látszik hogy csipázom ezt a számot nagyon

  • tototto
    #13
    Az első találkozásom a műfajjal 2003ra datálható, talán az akkori irányzat tetszik a legjobban a mai napig, kár hogy az összes banda vagy megszűnt, vagy kicsit lecserélte ezt a mára már sablonná váló riffeket, egyszerű breakdownokat.
    Tehát úgy volt, hogy mint minden számot az akkori MetalHammert is megvettem cd melléklettel, és rajta volt ez a szám akkor beszippantott és azóta is a kedvencemnek mondhatom a stílust, mint említettem, kár hogy már leáldozóban van a csillaga, illetve átalakult. A mai metalcore már nem az amit én anno megszerettem.
    Erről a számról volt szó:

  • tototto
    #14
    A maiak közül őket érdemes megemlíteni, elég sokszor járnak Magyarországon, ellehet őket csípni 2012. november 29. - Bp., Dürer Kert

  • shaba23 #15
    Hátizé...az "énekesnek" a hangja engem irritál, kicsit rajzfilmesgonoszan tolja:) Nem bejövős.
    Sajnos nagyon sok olyan zenekar van, ami nekem csak addig jó, amíg nincs benne szöveg :(
    A másik kettő jobb
  • MikX
    #16
    Noh, zsír, hogy ilyen is van +fav

    Én mostanában az alexisonfire crysis és old crowds/young cardinals albumára vagyok rákattanva, persze megymég Underoath, parkway drive, August burns red

    Pár jelenlegi pár kedvenc:




  • byzhouse
    #17
    akkor jöhet MMF:



    meg egy kis ATTILA is belefér:

  • 9csöves9
    #18
    Killswitch Engage,All that remains,Haste the day,Devildriver,August Burns Red,I killed the prom queen amik még szerintem nem maradhatnak ki.Sajnos nagy részük már nem az eredeti felállásban tolja, legnagyobb kedvencem a Haste the day pedig teljesen ANNYI:(

    asszem ez volt az első,de biztos ronggyá hallgattam a Killswitch,Haste the day,As i lay hármast annó:)



  • Slinky Cyle
    #19
    Innen sok műfaj nem metalcore, hanem hardcore vagy screamo
  • tototto
    #20
    Még senki se linkelte őket, én imádom a zenéjüket tehát megteszem :)



    Azt hiszem őket sem kell senkinek bemutatni aki szereti a műfajt



    Kezdetekben AILD klónnak indultak, sajnos ők is váltottak, majd meg is szűntek.. :S



    Olaszország legjobb csapata



    mára ennyi, holnap jönnek újabbak :)
  • Fókameister
    #21
    Bátorkodnám belinkelni a bandám bemutatkozó anyagát : Revolution
  • Pretorian
    #22
    Randy Blythe-ot, a Lamb Of God nevű amerikai metalcore banda frontemberét tegnap letartóztatták Prágában emberölés vádjával.
    Ha bűnösnek bizonyul a cseh jogszabályok alapján 5-10 évig terjedő letöltendő börtönbüntetésre számíthat.
    2 évvel ezelőtt egy csehországi koncerten az egyik fan háromszor is áttört a kordonon, és megpróbált feljutni a színpadra.
    Harmadszorra sikerült is neki, de Blythe saját maga védelmében lelökte őt a színpadról. A srác csúnyán beverte a fejét, és később belehalt sérüléseibe. Kemény.
  • Snexi
    #23
    jéjzus,kicsit nosztalgikus ide benézni :D bandák nagyrészét ismerem,még a 13-14 éves korszakomból
  • Snexi
    #24
    szerintem az elöző jobb volt
  • tigeroo
    #25
    ˆ koocos zenekara:

  • MikX
    #26
  • tototto
    #27


    és ha már magyarok, akkor őket mindenképp:


  • tototto
    #28
  • tigeroo
    #29
  • tototto
    #30


    főleg 4:00-től a breakdown
  • tigeroo
    #31
  • tigeroo
    #32
  • tototto
    #33
    állat ez a klipp

  • tototto
    #34
  • tigeroo
    #35
    na és magyar nyelvű (magyar) metalcoret tudtok ajánlani?
  • tigeroo
    #36
  • tigeroo
    #37
  • tigeroo
    #38
  • Bachstein
    #39
    inferno metalcore system
  • bujcsik555
    #40
    Over My Dawn, szolnokiak, magyarul tolják, azt meg majd eldöntöd mennyire metalcore neked, mert nem kimondottan a mostani divat metalcort űzik.