57
  • TARTYOM
    #1
    Ez a kis billentyűzet tök ötletes, igaz sokra nemjó de jobb mintha csak egy ilyen apple féle sima védőtok lenne
  • kvp
    #2
    Nagyon otletes, csak regi. Egy a cegnel tesztelesre hasznalt kinai tablethez is adtak ajandekba ilyet. Aztan kiderult, hogy nem kezeli android alatt a gombok felet megfelelo modon. Kis keresgeles utan kiderult, hogy ugyanahoz a tablet-hez, de a windows ce-s verziohoz fejlesztettek ki. A gyarto meg android-dal adta el, mert arra nagyobb a kereslet, de nem javitotta ki a billentyuzet hibait. Sokszor csatlakoztataskor megfagyott tole a rendszer es csak ujrainditassal lehetett visszahozni. A microsoft most eladja a kinaiak spanyol viaszat, de legalabb sajat logo alatt teszi mindezt.
  • Athlon64
    #3
    Index-en most olvasom hogy a bemutatón lefagyott a ketyre (van is egy videó mellékelve). Ahhoz képest, hogy ilyen már nem először fordult elő az MS-vel mégis ők uralják az IT világ java-részit.
  • Athlon64
    #4
    Lefagyott a Surface
  • Athlon64
    #5
    Bemutató (Teljes)
  • jézusom
    #6
    Azért gondolom ez a billentyűzet nem fagyasztja le a win8at, de legalábbis működnek a gombok :D
  • sedward
    #7
    Ilyen billentyűzet kabát kapható sok tablethez.
    A tableteknél a legfontosabb tényezők a súly - mivel kézben kell tartani és az üzemidő, illetve az ár. Ez tabletnek túl nehéz, gondolom melegszik is.
    A tablet a legideálisabb képek és egyéb tartalom másokkal megosztására, és főleg egyszerűbb ügyességi játékokra, ezért mint tablet a fenti gép felesleges. Mint laptop, egy kicsit fura formája van és kényelmetlen lehet a billentyűzete. Esetleg a mindkettőt kiváltó gép lehet némelyeknél. Félek az Androidhoz képest kell bele 5x annyi memória, háttértár és 10x gyorsabb processzor, és ez az árán is meglátszik. Ilyen windowsos tábla próbálkozásokat új felülettel láttunk már sokat az elmúlt években, igaz nem rögtön a Microsoft-tól.
  • Szefmester
    #8


    Ha ez az új ketyere a surface, akkor ez mi? Elég ciki lesz majd rendelni egy surface-t és majd izgulhatsz hogy melyik MS surface cuccot kapod. Kis táblagenyó vagy 32"os asztal .. nem mindegy.
  • mousee
    #9
    Jó dolog ez a win8-as tablet, bár nem látom nagy sanszát annak hogy elterjedjen.
    A napokban láttam egy winphone-os reklámot a tévében, amire a lakótársam egyből rávágta hogy windóz már a telefonon is? ANYÁD. Persze ez egy a milliárdból, de szerintem sokan reagálnak rá így első nekifutásra kipróbálás nélkül.

    Én örülnék ha befutna, nálam az ideális verseny 33% droid, 33% alma, és 33% ablaktelefon lenne. Kiegyenlített verseny, egymást hajtanák, mindenen tudnál mindent használni, lenne innováció, harc az OS-ek között, amivel mi userek csak jól járnánk.
  • echo
    #10
    olyan szempontból tragikus a bejelentés. hogy szerintem most hónapokra vissza fog esni a wines mobil eszközök eladása. aki windowst akar az várni fog a vásárlással.
  • echo
    #11
    szerintem elterjedtségben az androidot nehéz lesz megszorítani, mert iszonyat rugalmas. nem olyan merev, mint az apple vagy az ms. szépen megtalálod rengeteg féle eszközön, különböző árkategóriákban, az olcsótól a prémiumig.
  • Narxis
    #12
    Majd a 2. visszajelzések...
  • vjanika
    #13
    Igen az első bejelentéskor nekem is ez ugrott be és nem egy tablet!
    De szerintem "feláldozták" a nevet (mivel a köztudatban amúgy sem terjedt el), mert trendi és illik egy tablet-hez :-) Kérdés, hogy mi lesz a neve akkor az eredeti Surface-nek? CleverDesk, vagy mi? :-)
  • asgh
    #14
    "Kérdés, hogy mi lesz a neve akkor az eredeti Surface-nek?"

    Surface Pro Enterprise Ultimate Gold Edition
  • sanyicks
    #15
    ezen kívül bármin fut tényleg UGYANAZ armon, x86-on.
  • asgh
    #16
  • opeca
    #17
    Ennyi, nem tudom miféle titkos meg új fejlesztésről beszélnek mikor az általad is belinkelt Surface már kb. 3 éve látható volt a neten.

    Oké, lekicsinyítették.
  • mousee
    #18
    Valóban, a telefonvilág "windows-a" a droid, és a winphone meg kb annyira lesz jelen mint asztalin a linux. Epül pedig szépen kiharapja az ő kis részét, mint ahogy eddig is tette mindenhol.
  • TARTYOM
    #19
    :DDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Inquisitor
    #20
    Na és ha lefagyott? Ez nem egy késztermék, mint anno az USB miatt fagyó W98.
    Egyébként meg láttam már Irix OS-t szétfagyni, pedig anno azt tartották egyik legstabilabb dolognak.
    Azért 2008-as első bemutató óta elég sokat fejlődött ...
  • Inquisitor
    #21
    De egyébként demozták a nagy asztalt is nem régen, szóval az is lesz.
  • asgh
    #22


  • kakamatyi123
    #23
    A nagy surface = Microsoft_PixelSense mar 2007 ota elerheto cegeknek, csak draga, 2 misi korul...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_PixelSense
  • TARTYOM
    #24
    ?

    akkor rakjuk be a 2002-es Bill Gates es bemutatót is? Lehet bukna szegény Jobs?
  • asgh
    #25
    Ugye nem a Microsoft által kifejlesztett epic fail tabletPC-re gondolsz?

    Ha ez a videó szimplán csak a Microsoft koppintásáról szólna, fele annyira cikis nem lenne, mint így, hogy egy eredetileg Microsoft által fejlesztett termék koppintását kell most "vissza-koppintaniuk", hogy le ne szakadjanak az iparágtól. Az már csak hab a tortán, hogy még a színpadi show-t és a marketing szlogeneket is átvették az Apple-től biztos ami biztos alapon, annyira nem bíznak a saját megoldásaikban.
  • TARTYOM
    #26
    Igen mert mindent az apple talált fel. Leülhetsz megbuktál.

    Elmondanám neked, hogy az ÖSSZES ilyen bemutató mind mind egy SABLON duma. Ebben nem lehet újítani. De mint tudjuk az egész marketinget az Apple találta fel igaz?

    Uram borogass.
  • kakamatyi123
    #27
    Kar vitatkozni vele, csak egy csoro MS hater:) irigykedik az MS alaklmazottak fizetesere, azert fikazza folyton oket:)
    De vard ki, minjart bebizonyitja itt a forumon, hogy valojaban milyen gazdag, megis azzal bassza el az idejet, hogy egy multit fikaz minden haszon nelkul:)
  • TARTYOM
    #28
    Leszarom miért utál egy adott céget, de az vicc kategória hogy úgy akarja beállítani a tábla pc-t hogy az az apple találmánya, úgy hogy 2002 ben ott volt már egy Bill Gates kezében... Az a faszt sem érdekli hogy bukás volt akkor, mert ez független dolog attól hogy ki adta ki a keze közül az első valódi, használható darabot.

    2002 Microsoft 2010 Apple.

    Ha legbutább cigány is tudja, hogy 2002 előbb volt mint 2010, de asgh még ennél is butább ezek szerint.
  • mousee
    #29
    A tábla formájú PC-t az MS találta fel.
    A használható táblát, normális háttérrel (appstore, multitáccs, spec. OS, szinkronizáció asztali géppel, stb) pedig az epül.
    Plusz a piac akkor nem tartott rá igényt, most tart. Ehhez el kellett telnie közel egy évtizednek, most készült fel rá a fogyasztói társadalom.
  • Inquisitor
    #30
    Ez jó lesz? :D
  • Inquisitor
    #31
    Emlékeim szerint nem ők találták fel, előtte már volt rá több gyártónak koncepciója, talán ki is jöttek vele, de onnantól karolta fel témát az MS.
    Amúgy volt neki piaca, csak a magas árak miatt speciális helyeken, ipari és katonai formában. Azt hiszem Toshibától láttam valami i3 procis ütés, dobás, víz, sav, stb. álló ipari verziót utoljára. Egy ilyen árán kapsz 4-10 iPad-et ...
  • TARTYOM
    #32
    És ez mégis mit változtat azon, hogy ki találta fel a tábla pc-t?

    Vagy a villanykörtét sem akkor találták fel amikor, hanem most mert már van energia takarékos ?....

    2002 ben lett meg az első "használható" verzió. Hova szarjak, hogy akkor nem kellett senkinek? Ez nem változtat azon a tényen, hogy az Apple-nek köze nincs a feltaláláshoz.
  • TARTYOM
    #33
    Előtte is volt pár koncepció a legelső a Knight-Ridder (igen ridder) nevű cégé volt, de egyik sem jutott el a tervező asztalnál tovább.
    2002 ben igen.
  • Inquisitor
    #34
    Mások is rácuppantak témára
  • Inquisitor
    #35
    Koncepció, koncepció. Samsung pernél a 2001 Űrodüsszeia filmre hivatkozott ami 1968-as. Viszont a Star Trekben (NG) voltak sokszor szem előtt, de azokat meg az Apple Newton és más csak koncepcióban létező motyói ihlették állítólag.
    Egyébként egy iPAD vagy más mobiltelefon/PDA procis cuccok sosem voltak "tábla pc" szerintem. Nem is egy kategória.
  • TARTYOM
    #36
    Az ilyen koncepciós dolog miatt pereskedő dolgok baromságok. Ez a nyomorék srác azt mondta az ipad volt 2010 ben az első tábla pc, csak sajna nem ismerte a 2002 es évet.

    Az hogy 68-ban csináltak valamit ami úgy nézett ki mintha menne (amúgy nagyon jó film) az nem azt jelenti, hogy valós volt. Ennyi erővel 20 éve az évgilágon semmit nem találtak fel mert már mindet lehetett látni filmben vagy olvasni könyvben.
  • duke
    #37
    Ugy erzem a Ms megszivatta magat a tabla gepekkel, meg ugy altalaban az erintokepernyovel. Eddig ha lefagyott windows eleg volt CTRL-ALT-DEL -el ujrainditani a gepet. Viszont az erintokepernyokon nincs CTRL-ALT-DEL gomb, vagyis, ahogy az a videon latszik, lefagyas eseten cserelni kell az egesz gepet. :))
    Azert az elmult 14 evben egy kicsit javithattak volna a win98-on, hogy legalabb egy bemutatot kibirjon.
  • Inquisitor
    #38
    Jogos. :D
    Viszont a villanykörtés példa pont nem volt jó, mert annak "feltalálója" híres volt arról, hogy összelopkodta mások találmányait és sajátként prezentálta, természetesen villanykörte és évekkel előtte létezett már.
  • TARTYOM
    #39
    Egy teszt rendszeren mutatták be de semmi gond.

    Inquisitor: Igen amint elküldtem rájöttem, hogy ez lehet nem lesz jó példa de bíztam benne, hogy senki nem fogja tudni a történetet :D
    Akkor a robbanómotor na. :D
  • lordsithlord
    #40
    Pontosan az ilyen hibák kiküszöbölésére szolgál a legutolsó, RP kiadás, hogy a felhasználóknál felmerülő hibalehetőségeket is lássák és javíthassák. Ez még nem a végleges verzió, pusztán a végső teszt verzió. Kiszűrik a felmerülő hibákat, ki is javítják őket, aztán jöhet a végső kiadás. Erre a célra a Win8 esetében 3 hónapot adtak, októberben megy a gyártóknak a rendszer, novemberben meg jön a bolti verzió.

    Míg a bolti verzió kint nincs, addig nem beszélhetünk végleges verzióról, pusztán tesztről! Ezt figyelembe kell venni a felmerülő hibáknál is!