85
  • denes123s
    #1
    Ez a védőtok egyben billentyűzet is megoldás igencsak ötletes. Sok potenciális vásárlónál döntő szempont lehet. Szerintem van esélye elterjedni a piacon, bár inkább az androidos táborból szerezhet százalékokat.
  • asgh
    #2
    Minden az áron fog múlni. Ha annyiért adják, mint az iPad, akkor is lehet egy viszonylag stabil, de szűk felhasználóbázisa (abból a windows használó rétegből, ahol nem prioritás az ár), de nem lesz átütő siker.
    Ha viszont az MS azt akarja elérni, amit az XBox-al - azaz egy erős piacra késve belépve piacvezetővé nőni -, akkor érezhetően (értsd: 25-30%-al) az iPad alá kell menni árban, ehhez pedig veszteséggel kell árulni a hardvert, mint ahogy az Amazon teszi.
  • Venom T
    #3
    A reklámja az kur@ jól sikerült, azt meg kell hagyni.
    Hardware-s, software-s, téren sincs szégyenkezni valója.
    De az Apple ellen esélye sincs. Ha már megközelíti az Androidos tabletek eladási statisztikáit, örülhet a MS.

    Mindenesetre tetszik az alapkoncepció. Kipróbálnám szívesen!
  • Pharaoh
    #4
    Megvan az ok, miért adja más gyártóknak magas áron a Win8 licenszet a Microsoft. Nem akarnak olcsó konkurenciát a saját gépüknek.
  • lordsithlord
    #5
    Nos, ahogy azt már írta itt valaki, minden attól fog függni, hogy milyen áron akarják majd ezt a gépet értékesíteni.

    Igazából van egy nagy előnyük: saját maguknak nem kell licencdíjat fizetniük, így pedig elég jó árat állapíthatnak meg. Minden attól függ, hogy az Intel és az ARM milyen díjakat állapított meg, illetve hogy a Microsoft melyik szegmensnek szánja ezt a gépet. Ha arra tervezték, hogy piacvezető legyen, akkor megfelelő ár mellett simán elbitorolhatják az iPad felhasználóinak nagy részét, hiszen a közös platform minden eszközön elég komoly előnyt jelenthet.

    Másik dolog, amitől még függhet a sikere, az a Win8 fogadtatása lesz. Ha a Win8 bukik a PC-ken,(amikre, valljuk be, van esély jelenleg), akkor hiába fém tokozás meg könnyen kezelhető billentyűzet, nem fogja tudni átvenni a piacvezető pozíciót. Ha viszont a rendszer sikeres lesz, nagyon jó esélyük lehet akár még erre is.
  • Kovász
    #6
    Az általad is említett xbox-nál ugye ez a taktika eléggé bejött... sztem itt is működhet (de nyilván nem 1 nap alatt fogja letarolni a piacot, hanem majd mire kijönnek a 2-3-sokadik generációs táblákkal). Plusz mivel a Win8-ban már lesz szoftverbolt (már ha jól emlékszem), ezért az ott árult progik után járó royaltikból ugyanúgy kompenzálhatja az olcsón adott hardver miatt kieső bevételt. Mindenesetre nekem tetszik ez a tábla így képeken meg úgy egyébként a Windowsos platform miatt
  • Narxis
    #7
  • asgh
    #8
    Szerintem pont ott tévednek az MS-nél, hogy a közös platform vonzerejére építik a stratégiájukat.
    A közös platform hasznos lehet mondjuk a vállalati szegmensben, mert a már meglévő .netes fejlesztéseket viszonylag könnyen tudják portolni a hordozható eszközökre.
    A home piacon viszont csak akkor tudja kihasználni a közös platform előnyeit az MS, ha a fejlesztők windows only tartalommal jelennek meg rá, amire jelenleg nagyon minimális az esély. A kisebb windows fejlesztők, akik eddig a platform káosz miatt nem szálltak be a mobil fejlesztésekbe bevonhatóak az ismerős fejlesztőkörnyezet miatt, de a tablet nem játékkonzol, hogy egy nagyobb szoftvercég megengedhesse magának, hogy egyetlen típusra fejlesszen. A másik, hogy a tabletnél nem a szoftverben van a nagy pénz, hanem az egyéb tartalmakban, mint zene, video, e-book, stb. Ezeken a területeken pedig az MS eléggé le van maradva és még csak nem is az apple a legnagyobb ellenfele, hanem az Amazon és tsai.
  • Attila1234
    #9
    Én csak örülök annak, ha újabb szereplővel bővül a piac. Legalább van miből választani. :-)
  • tomboy013
    #10
    Szerintem kegyetlenül jó cucc. Nem kedvelem a tableteket de ezt még meg is venném. Ötletes és szép, remek oprendszerrel.
  • dyra
    #11
    Ezzel a metró vagy milyen nevű GUI-val, mennek a lecsóba. Azzal kellene kezdeniük, hogy azt kukázzák.
  • Narxis
    #12
    Ja hát nem lepődök meg. Neked a szart is el lehetne adni ha Microsoft van ráírva. :D
  • [HUN]FaTaL
    #13
    Újabb semmire nem való szemét, ami miatt még az asztali win8 is egy hulladék lesz.
  • G_ArchAngel #14
    Apple userkent mondom: jobban tetszik, mint az iPad, foleg a billentyzet-tok. Igaz regota van iPadhoz is, de azok a 3rd party megoldasok nem ennyire elegansak.
  • hurkaur
    #15
    +1. ipad annyira nem fogott meg, de ez bejon.
  • tomboy013
    #16
    Nekem tök mindegy ki gyártja a lényeg hogy k.rva jól néz ki a Metro és szép a billentyűzet is hozzá. Én nem vagyok ilyen korlátolt mint te
  • lordsithlord
    #17
    Szerintem lesz majd olyan alkalmazás, amit egy otthoni felhasználó is fel tud majd használni. Ami így kapásból eszembe jut, az a multimédiás szerkesztő programok. Ezek a tabletek elég erősek már ahhoz, hogy akár egy teljes értékű fénykép vagy videoszerkesztő gond nélkül elfusson rajta. Ezt pedig szerintem egy hétköznapi felhasználó is fel tud használni, ha például gyorsan fel akarja javítani valamelyik kicsit homályosabb fényképét vagy esetleg valamelyik képen nem jön be a vörös szem effektus csökkentés és gyorsan megszerkesztené. Én is jártam már úgy, hogy valamilyen rendezvény után kérték tölem a családtagok a képeket és csak később derült ki, hogy valamelyik elmosódott egy picit vagy szép vörös szeme van valakinek. Na akkor sokat adtam volna, ha egy tableten ott lett volna a PC-n jól megszokott, ezerszer használt program a jól megszokott felülettel, hogy pár perc alatt kijavíthassam a hibákat.
  • lordsithlord
    #18
    Az asztali Win8-hoz már most kint van számos megoldás, amivel pillanatok alatt meg lehet oldani, hogy a METRO helyett automatikusan a jól megszokott Windows felület jöjjön be a PC-n. Ha ez jól beválik (márpedig a jelek szerint szinte mindegyik működik gond nélkül), akkor a Win8 elött már nincs igazán komoly akadály.
  • Sir Ny
    #19
    ,,Késve, egy telített piacon szerinted van esélye a Microsoftnak?"

    Telített piacon nyilván nem lenne, tekintve, hogy a telített piac fogalma azt jelenti, hogy telített. De amíg sacc/kb 30 millió tábla van eladva nagyjából 700 millió potens vevőnek ( hasraütött számok ), úgy van esélye. Szvsz jobban néz ki, mint az ASUS transformer prím, ráadásul a téglalapok is bejönnek. Az a kérdés mennyire lesz kompatibilis a desktop linuxxal, avagy le kell majd radírozni ról a windowst.
  • pixx
    #20
    Itt egy jó videó róla, ha jó áron lesz nálam tuti vétel:D
  • IhiXO
    #21
    Ne felejtsük el, hogy a Windows nagy részét a cégek veszik, ott meg senki nem fog különféle módszerekkel Metro UI-t takarítani róla, beállítani a másikat, inkább nem veszik meg és kész.

    Egyébként itt már megint az alkalmazások mennyisége a kérdéses. Az ARM-esnél ez tuti gond lesz kezdetben. Ha az Intel alapú X86 architektúrát használ akkor azzal nagyot nyerhetnek.
  • Vers
    #22
    na mivan buzik, rajottetek hogy a microsoft lesz a nyero :XD
  • VRSDM
    #23
    " a vindózos tábláknak nincs esélyük, egy egyszerű hardveren egyszerű célorientált szoftver kell hogy fusson "

    haha. :)
  • Bannedusermail
    #24
    Az android is úgy indult, hogy a Google referenciakészülékeket készített.
  • Narxis
    #25
    Jah persze, minden nap bizonyítod, hogy mennyire korlátolt vagy.
  • breckinridge
    #26
    A tablet az a kategória, ami totálisan felesleges, el fog tűnni. Gyenge hardver, erősen korlátozott felhasználhatóság. Amíg egy laptop ereje nincsen benne, addig szart sem ér, gyerekek játékszere legfeljebb, komolyabb dolgokra alkalmatlan. A jövő az ultrabooké, ami majd dokkolással (pláne ha ez fizikai érintkezés nélküli lesz) kiválthatja az asztali gépeket is. Bár azért ez még nagyon sok idő.
  • tomboy013
    #27
    Jah mert ugyebár én fikázok folyton mindent Nem csak korlátolt de buta is vagy
  • kakamatyi123
    #28
    >A tablet az a kategória, ami totálisan felesleges, el fog tűnni. Gyenge >hardver, erősen korlátozott felhasználhatóság.

    Ember, te mirol beszelsz?
    Az erosebb Surface-ben i5-os Ivy van SSD-vel...
    Frankon lenyomja a jelenlegi laptopod, egy nagy monitorral es USB3.0-as kulso 2TB-os winyoval munkara is teljesen alkalmas...

  • harmi2009
    #29
    A billentyűzet-tok nem új dolog. Pl Asus Transformer-ekhez kapható igaz külön.
    Viszont abban van usb, card reader (azt hiszem) és extra akku ami kibővíti a tablet akku idejét.
  • harmi2009
    #30
    Szép a cucc, de az a billentyűzet ergonómiailag nem biztos, hogy szerencsés kialakítású...
  • sascha1978
    #31
    Szerintem a Microsoft egyértelműen prémium kategóriás referencia készüléknek szánja. Nem fog olcsó konkurenciát állítani a partnereinek.
  • breckinridge
    #32
    Ember, mennyibe kerül? Igen, a külső vinyót meg a zsebemben hordom, agyhullámokkal csatlakoztatom, mi?
    A tablet játékszer, bármit mondasz. Alkalmas lehet munkára, ha - van normális billentyűzet, egér, monitor, vinyó... (tehát ha a tablet laptop) Tényleg, kifejezetten kényelmes lehet ezek nélkül dolgozni.
    És ez egy prémium tablet, ára meg az egekben lesz.
  • kakamatyi123
    #33
    >És ez egy prémium tablet, ára meg az egekben lesz.
    Ezt jol latod... Es?
    Egy hasonlo kiepitesu laptop se 2 Ft...

    >Igen, a külső vinyót meg a zsebemben hordom, agyhullámokkal csatlakoztatom, mi?
    Azzal neked nehez lenne:)
    A laptophoz hol hordod a kulso winyot es mivel csatlakoztatod?
    Ne legyel mar troll...

    >A tablet az a kategória, ami totálisan felesleges, el fog tűnni. Gyenge >hardver, erősen korlátozott felhasználhatóság.
    Ez tovabbra is a szuklatokoru velemenyed:)

    Nem akarod eszrevenni, hogy pont azert tervezte ilyenre az MS ezt a referenciatabletet, hogy irodai munkara is alkalmassa tegye...

    Es nem laptop, csak mert te annak akarod hivni:)


  • breckinridge
    #34
    ne személyeskedjél már, legalább akkor ne, amikor nem látsz tovább az orrodnál. A laptopnak van saját vinyója, miért kellene külső, he?
    "szuklatokoru velemenyed"
    Az én véleményem az, hogy a tablet egy zsákutca, nem munkára, hanem szórakozásra való, nem több, mint divatcikk (jó párhuzaam a tamagocsi, ami egy-két évig megőrjített mindenkit, ma már azt sem tudják micsoda). Csak azért nem teljesen felesleges, mert a mobil, kis fogyasztású alkatrészek fejlesztését ösztönzi és finanszírozza. A jövő egy olyan platformé, ami teljes értékű gép kijelzővel, vinyóval, minden egyébbel, mobil, működik akkumlátorról sokáig, de hazaérve, vagy munkahelyen dokkolom, tehát van rendes monitorom, billentyűzetem stb. Ezért zsákutca a tablet.
    Ez a MS cucc ebbe az irányba tett lépés, mert erős a hardver, de ettől még munkára ugyanolyan alkalmatlan (ugye a külső vinyó, egér, rendes billentyűzet nincsen rajta), mint az összes többi.
    Gondolkozz, mielőtt sértegetsz...
  • G_ArchAngel #35
    Az, 2008-tol mondjak, hogy zsakutca.
    Azota az Apple-t a csillagokig lotte, a Samsung-nal is jut kaviar a nutellas palacsintara.

    Zsakutca, bazz...:DDD
  • G_ArchAngel #36
    Jol melle utottel a hasadnak, mert csak iPad-bol adtak el, tobb, mint 70 milliot:)
  • breckinridge
    #37
    Igen, ez a marketing (az megvan, hogy SJ halála előtt is valami új vacak marketingjén dolgozott?). Elérték, hogy egy alapvetően rossz, gyenge eszköz divatossá váljon, menő legyen, minden hümérbandi azt kérjen karácsonyra apucitól. Fogyasztói társadalom...
  • breckinridge
    #38
    Telített piac IT-ben nincs. Majd írnak nagyobb erőforrásigényű programokat, hogy a hardvert el kelljen cserélni.
  • G_ArchAngel #39
    Ertem.
    Most te mirol gepelsz?
    Megvettel valamit, amirol hallottal, hogy ezt es azt tudja es elhitted, hogy neked kell. Pedig lehet csak zacsiig nyelted a marketing cumit.

    Vagy ezt ugy kell nezni, hogy amit te veszel, az egy megfontolt, megalapozott esszeru dontes kovetkezmenye, amit nem elozott meg semmifele kulso hatas, de ha valaki tablat vesz, akkor teszem azt csak megette a markering rizsat, egy idiota, akit megvezettek.
    Attol tekintsunk most el, hogy kenyelmesebben, gyorsabban dolgozik egy ujsagiro, fotos vagy orvos, esetleg autoszerelo, mert ez nem szamit.
    Rohadt palatablara is lehet irni, a postagalamb is elviszi a levelet, mig meg szorjuk a penzt PC-re, tabletre, laptopra...
    Mi az istennek kellene fejlodni az IT vilagnak, ha mar lehet egyhelyben is toporogni.

    Ilyen az te vilagod, igaz?
  • G_ArchAngel #40
    Igen. Es?
    Mit nem ertesz a vilagon magad korul?
    Az epitett PC-d is a 10 evvel ezelotti allapotban van, vagy mar koltottel legalabb felmilliot az elmult evtizedben videokartyakra?
    Meg mindig duotone CRT-t hasznalsz vagy azert mar vettel masik monitort? Hogyan? Csereled a hardvert es szoftvert mert valtozik az igeny?
    Nem megy az XT-n a legujabb office csomag?
    Nem fut a PS CS6 egy 8 evvel ezelotti gepen?
    Jatekra mar ki sem ternek vagy meg mindig a Retailator-ral nyomod?
    Az IT piac errol szol: fejlodo szoftver es fejlodo hardver egymasra es a penztarcankra hat, ennek semmi, de semmi koze a tabletekhez.