95
Olyan játékokról vélemények amikkel most játszottunk.
  • berczely
    #1
    El is indítom a topicot egy kis \"élménybeszámolóval\".

    Resident Evil Operation Raccoon City (2012) - Hivatalos oldal



    Régebbi részekhez nem volt szerencsém szóval úgy írok mint aki nem ismeri a sorozatot. A filmeket viszont láttam. Csapatban szaladgálós hentelős tps. Menü és zenei világ tetszett, viszont első perctől kezdve lerí róla, hogy egyszerű konzolport. Grafika az egy maxos PS2 szint aláírásomban szereplő gépen maximális beállítások mellett 30+ FPS felett futkosott. Összeállíthatod a csapatod akiknek még a fegyverzete is testre szabható! Nem is nagyon merülnék bele ennél jobban az egészbe mert kb 10 percig kötött le. Eleinte még egész jónak tűnt, de amikor huszadjára ugyan olyan folyosó és 50 ellenfél mindenhol és csak lövök a vakvilágba mert nem tudom kire lőjek annyian vannak az AI meg hülye mint a seggem.
    Casual kissé játéktermi megyek-lövök játék. Nem kell hozzá nagy tudomány. 5/10 Lost Planettel tovább bírtam.

    Hasonló formátumban jöhetnek a kritikák, vélemények, rövid ajánlások, de a szakértők se kíméljék a topicot az epikus műveikkel!
    Warez téma itt is, mint mindenhol tilos!
    Trailert egyéb videót csak linkben képet szintén linkben vagy hozzám hasonlóan ilyen kis méretbe tegyetek ha tesztek!

    Sorry, ha van már ilyen totyik!
  • VRSDM
    #2
    [center]" az élet egy játék "
  • tutituti
    #3
    De hisz a Resi 1-2 a legjobb dolog a világon.
    Amikor megkáttam ezt a borzadványt el se tudtam képzelni ennél nagyobb gyalázatot.RE2-t ma napig évente egyszer végigtolom annyira jó.Azt lessed meg.Vagy ha kell a grafika akkor ott a resi3.
  • pxxl
    #4
    DragonAge 2

    fos, alig vártam, hogy vége legyen.

    DiRT

    fos, csak a gyerek miatt van fennt, mert autós, és élvezi. (olyan izgi hogy elaludta tegnap az ölemben)
  • Jakuza001
    #5
    Csak szar a grafikaja. :P
  • zsolesz92
    #6
    nem,
    az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van :)
  • Narxis
    #7
    :DDD
  • Solid Snake
    #8
    Legjobb :)
  • IMYke2.0.0.0
    #9
    Mindent visz :)
  • ratgab
    #10
    Hát ezzel földobtad a napom. Komolyan!
  • tutituti
    #11
    :DDDD
  • Maxtreme
    #12


    Igazából szerintem nem rossz. Messze van a tökéletestől, de vállalható. Főleg ha azt nézzük hogy a fejlesztőbrigád első játéka.


  • Maxtreme
    #13
    inkább ut helyett a carmageddon :D
  • berczely
    #14
    Igen igen!
    Crashday, UT és Carma :D ja és FlatOut
  • Maxtreme
    #15
    de jó hogy törölted a postot vazze, így marha értelmesnek és idevágónak tűnik az enyém :DD
  • Maxtreme
    #16
    jóktól lopni nem bűn. :) (Mondjuk a Crashday szo-szo :D)
  • berczely
    #17
    DiRT 2



    Elő került megint hisz itt a nyár én teljesen nyári játéknak érzem a sok napsütéssel és poros homokos pályákkal. Még mindig elszórakoztat! Zenék, rendezvény feeling pörgősség, üde színek jellemzik. Az irányítás közel sem szimulátor, de kikapcsolódásra és veretésre pont ideális ez az árkádos beütés!
    A negatívumokat nem sorolnám hisz nem mai gyerek szerintem mindenki tudja mit hagytak ki belőle és mi nem kellett volna bele. A DiRT sorozat legjobb darabja számomra! 8/10
  • VWfan
    #18
    Jóó. Itt láttam először, aztán megnéztem torrent oldalon, 3 gb, lehúztam és tetszik Bár idegesítő amikor utolsó körben odarak egy taposó aknát és emiatt leszek utolsó.
    Még ezek mennek:

    egy Cod mindig van a gépemen, haverokkal el lehet benne lenni

    Aki motokrosszozik annak ez kimaradhatatlan játék...

    Szintén motoros

    Unaloműzőnek jó.
    Lehet egybe most így soknak hat, de ha van rá érdeklődés még van egy rakat ps3 játékom.
  • Pistike 007
    #19
    NASA Moonbase Alpha - Steam

  • jazzy
    #20
    Többen az sg minusz gombjával játszottak épp, de nem is kommentelték be a topicba :(
  • Maxtreme
    #21
    Quantum Conundrum



    Isten :)
  • CamelX
    #22
    TERRARIA



    Végleges Collector's Edition változat már kellőképp kiforrott. Abszolut random generált világ minden indításkor, ezernyi tárgy és kombináció, többszáz egyedi ritka tárgy és a kincsek felfedezésének páratlan öröme jellemzi. Olyan szinten unalomból raktam fel, és annyira nem vonzottak a trailerei meg a review-ok, hogy azóta se térek magamhoz hogy kattanhattam rá ennyire. Talán tényleg a megmagyarázhatatlan varázs, ami miatt több mint 1 Minecraft klón: fejlődés "bronzkor"-ból mindent alázó, világot formáló félisten katona/varázslóvá fejlődés, és az hogy amikor már azt hittem hogy minden kiszámíthatóvá válik, akkor olyan dolgot - esemény, tárgy, hely - tapasztalok, amire abszolut nem is gondoltam volna. Aki úgy vélekedett eddig róla, mint én, hogy "blöáh, minecraft klón, fujj" / "mi ez a gagyi pixelfesztivál", azt arra bíztatom, hogy 2 órát fektessen bele és fogadok 40 óránál meg sem áll :)
  • CamelX
    #23
    Topic +fav. Kezd igényes mini-metacriticcé avanzsálódni :)
  • Calver
    #24
    Renegade Ops - 2.5D járműves puffogtatás, kurvajó


    Trine 2 - szintúgy 2.5D, puzzle platformer, szintúgy kurvajó.

    Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - taktikai TPS puffogtatás, gyorsan ráhagyva, bughegy konzolport, közepesen pocsék optimizációval és nevetséges FOV-al, amire közölték a kedves készítők, h eszük ágában sincs rendbetenni. vicc.
  • Maxtreme
    #25
    Ro valóban jó, csak piszok nehéz :)
  • Maxtreme
    #26
    Én is egy keveset írok róla:
    A portalhoz hasonló stuff, annyi hogy itt nem a nyitott portálokkal, hanem egy ISD nevű eszköz segítségével, a gravitációval, időmanipulálással, és egyéb érdekes dologgal kell trükközni.
    Jól összeállított logikai fejtörővel, sok sok poénos beszólással és helyzettel találkozhat a játékos.

    bővebben

    Részemről nagyon ajánlós!
  • Calver
    #27
    attól függ kivel nyomulsz
    négy alapkarakter közül kettő gyenge nagyon szvsz, Roxy (airstrike) vicces, Diz EMP-je iszonyat erős.
    DLC/bónusz karakterek közül Gordon nem rossz, Crystal-t passzolom, Blazemo meg valami gusztustalanul erős, hardcore-on végigzúztam vele mind alapjátékot, mind Coldstrike DLC-t.
  • ntex
    #28
    Dead Island. Utóbbi idők egyik legjobb RPG-je szvsz, ezt a Single alapján mondom. Szép, tartalommal teli, hosszú (50-60 óra egy végigjátszás). 1.30-as patch kötelező. Kezdőknek Sam B karaktert javaslom, utána Xian :)

  • ratgab
    #29
    Men of War: 2. vh-s stratégiai játék. Egyik legjobb, amivel valaha is játszottam (igen még talán a company of heroes-t is veri) Vigyázat: Nagyon nehéz és nagyon addiktív. Csak saját felelősségre.

  • Calver
    #30
    a Dead Island egy sandbox hack'n'slash móka, kb annyi köze van az RPG műfajhoz, mint egy darab sajtnak az agysebészethez.

    RPG: Fallout sorozat, Baldur's Gate trilógia, Mass Effect trilógia, bár utóbbi is inkább akció-rpg már.
  • ntex
    #31
    Miért ne lenne köze? Van benne karakterfejlődés, craft-rendszer, tonnányi quest, tonnányi lootolható fegyver... Akkor RPG elemekkel tűzdelt Open-World Survival Horror. Megfelel? :)
  • CamelX
    #32
    Igazad van, érvek is jó. Attól hogy valami H&S RPG, még RPG. D&D RPG megint 1 külön műfaj, mint ahogy FPS-ből is van full árkád és taktikai.
  • ntex
    #33
    Ebben is kell taktikázni, mert mindegyik fajta zombi ellen más módszer működik, a walkereket lehet egyedül sima H&S módszerrel megölni, de pl. a thug elé már hiába állsz oda csapkodni mert pofánvág úgy hogy elterülsz és leveszi a fél életed, ugyanígy a suicider közelében tuti meghalsz ha melletted robban fel és így tovább.
  • Calver
    #34
    amiket felsoroltál azok igazából pont csak a körítésként szokott jelen lenni "rendes" RPG-kben, inkább a lényeg azon van, h kedves karakterednek személyisége van, amit "eljátszol", a döntéseinek/cselekedeteidnek meg következménye.

    de igazából már a "szaksajtó" (kac-kac) mindenre ráakasztja az RPG jelző amiben fejlődésrendszerre emlékeztető dolgok szerepelnek, teljesen elfeledkezve arról h valójában minek is a rövidítése, szóval... sajnos amit írtál annyira nem is áll olyan távol a valóságtól.
  • ntex
    #35
    Az a baj hogy már nem nagyon van egyáltalán olyan játék ami hozza a régi 8-10-12 éves játékok színvonalát. Elkorcsosult úgymond a játékipar is, teljesen más irányba tolódtak a fejlesztések. Na de amúgy nem akarom szétoffolni a topicot szóval részemről befejeztem ezt a témát :)
  • Calver
    #36
    From Dust (video review) - istent játszani jó móka, és kifejezetten szórakoztató a tereprendezés amit itt alkotni lehet. optimizáció középszar (Ubisoft...), irányítás meg erősen consolitisban szenved, mivel a kedves portolok elfelejtették, h PC-n van egér + billentyűzet, nem csak egy kar amit rángatunk. ettől függetlenül jópofa kis játék, bár elég rövid.

    ja, és Ubisoft, szóval a szokásos "folyamatosan legyél csatlakozva internethez" köpedék... legalábbis amíg az ember nem crackeli.
  • Béluska74
    #37
    Egy régi játékot vettem elő a neve pedig BATTLEZONE II. Szépen szalad 1280x1024-ben WIN7 64 bit-es rendszeren. Teljesen beszippant az utóbbi két napban csak ez volt terítéken.
  • Calver
    #38
    up, mert ötletes topic

    Mass Effect 3 újrajátszás
    bár az EC visszaállította valamennyire az "egyensúlyt az erőben", még mindig a trilógia legrosszabb része. a harcrendszer jó (sőt, kiváló!), pörgős, és látványos, de sajnos a harmadik részre nagyon háttérbe szorultak az RPG elemek és a dialógusok, ami nekem baromira nem jött be. a befejezéseknél meg megpróbálták amit lehetett, de szarból nem lehet várat építeni. (az eredeti befejezés íróját pedig ki kellene rúgni. egy repülőgépből. 10000 méter magasan. ejtőernyő nélkül)

    Spec Ops: The Line
    ajókurvaéletbe ez mennyire zseniális. a borító és a címe senkit ne tévesszen meg, ez nem a Battleduty: Modernfieldcall-t és hős amerikai katonákat majmoló n+1-edik durrogtatás, sőt - pont azoknak az apró cafatokra szedése, egy olyan történettel, hogy a magamfajta sztoribuzi még a lábujjait is megnyalja utána. csak példa kedvéért, CoD szerintem minden részében van egy olyan rész, ahol egy helikopterből durrogtatsz a monitoron megjelenő kis fehér figurákra - na ez itt is feltűnik... annyi különbséggel, hogy itt a játék gyönyörűen bemutatja a pusztítás végén maradó megcsonkított/szétégett emberi maradványokat... igen hatásosan. ahogy halad előre a történet, szép lassan a főszereplők is átalakulnak viccelő, professzionális katonákból elállatiasodott, sebek által permanensen elcsúfított elmebetegekké, a játék meg mindeközben a töltőképernyőkön a játékoson *gúnyolódik* ("Do you feel like a hero yet?"), és minden szépen lassan egyre rosszabb lesz.
    kibaszottul zseniális, egy 9/10-et simán megérdemel, az az egy pont híja is csak azért, mert a fedezékrendszer még erősen csiszolásra szorult volna.
  • Bence94
    #39
    FEAR 3 -nak nevezett szemét:
    Nagy hiba volt egy sok potenciállal bíró címet egy másik csapat kezébe adni.Ugyanaz a motor van benne, ami nem lenne gond hanem, hogy csúnyább sokkal mint az 1. rész, ráadásul ordít róla a konzolport.Az időlassítás nevetséges, mesterséges intelligencia mint olyan nincs, balanszírozatlan "gunplay" (értsd semmi ereje a fegyvernek, nem élvezet lelőni az ellent). A coop móddal nem lenne rossz, de nem ebbe való és teljesen lerombolta egy sima lövöldére a játékot.
  • CamelX
    #40
    Kingdoms of Amalur: Reckoning - Másodszor vettem elő megjelenése óta. Igazi szórakoztató light-RPG, mégis több rpg elemmel mint akció, aminek manapság csak örülni lehet. Sidequestekkel gameplay mérhetetlen sok idő, de most másodszor már nem is nagyon érdekel hogy mindent elfogadjak, max ha valami olyat találok amit az elsőnél nem, ami a játék hosszából kifolyólag nem nehéz :) Tökéletes játék arra, hogy csak ellegyen az ember pár órára egy sajátos univerzumban, abszolut nem a sztori oldalra van kihegyezve, mégis hajtja a világ a játékost hogy fejlődjön. Negatív oldala, hogy nem ösztönöz annyira felfedezésre mint a Skyrim, mert ahhoz mérten eléggé egysíkúak a helyszínek, és a "dungeonokba" sem éri meg annyira betérni, mert egyrészt majdnem mindegyik sidequesthez kötött, másrészt a loot se lesz jobb mint akármelyik random helyen.
    Grafikára nem is térek ki, nem valami korhű, de nem is csúnya. Az animációk jók, viszont a kameraszögből nem igen látni be a táj lényegét.