148
  • Venom T
    #1
    Úúú, mi lesz itt!!
  • Globalmaster
    #2
    Ez a cikk tulajdonképpen semmiről nem szól.
  • globint
    #3
    Azt írják: "A tény, hogy megnéztünk egy csillagrendszert és nem találtunk egyetlen jelet, nem azt jelenti, hogy ott nincs intelligens élet"
    Pl. a földön van egy csomó "jel", de nincs intelligens élet, csak élet.....
    :-))
  • osztmivan
    #4
    Számomra a szomszédok is idegenek.
    De nem hallgatnak.
  • dyra
    #5
    "A csillagászok becslése szerint az éjszakai égbolt minden egyes csillaga átlagosan 1,6 bolygóval rendelkezik, ami több milliárd még felfedezésre váró bolygót jelent."

    De miért nem 5,9? Vagy 20,5? Esetleg lehetne 0,9?

    Amúgy először valahogy ki kellene találni meddig juthatnak el a "gyenge" rádiójelek a csillagközi térben úgy, hogy abból még értékelhetően fogható valami. Gyanítom ilyen formán nem sok esélyünk van az idegeneket meghallani. Hacsak nem valami gigarádióval üzennek.
  • NEXUS6
    #6
    Jogos a kérdés.

    Szerintem nincs egzakt statisztika arról, hogy hány bolygója lehet a csillagoknak és ezek közül mennyi tartózkodik az un. lakható zónában.

    A Naprendszer esetében 3 is benn van. De ha látunk egy csillagot, aminél a Föld helyén egy Jupitert találunk, az nem jelenti, hogy valamelyik holdján ne lehetne élet.

    A Galaxisban van pár száz milliárd csillag, ha ezt nézzük, szinte mindegyik potenciális jelölt.
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Ez azé van, me látták a BattleShip-et torrenten és azóta kusshadnak, meg újratervezik az inváziót, me nehogy kicsinálják má őket egy öreg csatahajóval!
  • Tau Tang Wou
    #8
    "Szerintem nincs egzakt statisztika arról, hogy hány bolygója lehet a csillagoknak és ezek közül mennyi tartózkodik az un. lakható zónában."

    Mivel még a naprendszeren belül is azon filóznak, hogy van e egy nagyobb bolygó a Plutón túl, így biztos nincs neked megfelelő "egzakt statisztika" az összes csillag bolygóiról. :)
  • Tau Tang Wou
    #9
    Amíg a Marsra is gondot okoz az eljutás, addig nem sokra megyünk azzal, hogy a 20 fényévre lévő bolygón rádióznak e már.

    Persze az lényeges információ lenne, ha mégis találnának erre utaló egyértelmű jeleket. De ebből az információból is a többség a számára kedvező következtetést vonná le, ami beleillik az eddigi világképébe. :)
  • Turmoil
    #10
    "Annak megállapítása, hogy ez ET (földönkívüli), vagy AT&T, nem mindig egyszerű,..."
    Ez fájt így lefordítva, főleg, hogy meg is magyarázza ET-t. Miért????
  • nagypite
    #11
    Az a baj, hogy ha fogunk is valamit mondjuk 100 fényévről, akkor 200 év egy üzenet váltás nem nagyon interaktív... Aki feladja az üzenetet a választ már nem éli meg.
  • Amadeus HU
    #12
    A sok idiótát hogy manipulálják, közben már rég itt vannak közöttünk
  • morden
    #13
    ja például te :D
  • gombabácsi
    #14
    Úúú de jó lenne fogni végre a jeleiket!
    Biztos hogy tudnánk jó sok tévé sorozatjukat fogni! Habzsolná kétpofára a Föld "civilizált népe". :D:D:D

    Talán még a Trónok köztöt is lenyomnák az idegenek tévésorozatai!!!
  • Lack
    #15
    Igen akkora távolságokról beszélünk, amelyek a mai ember tudásával és technikájával legyőzhetetlenek. Majd egyszer, talán... de addigra az emberiség saját magát pusztítja el.
  • mr9
    #16
    Idegen Baratok Kozt
  • NEXUS6
    #17
    Az a gond, hogy a Barátok között nekik sci-fi horror kategória, inkább valami nyugisabb természetfilmet kéne nekik adni az élőlények lények szaporodásáról, mondjuk a Nyócadik utast.
  • Crane
    #18
    "Az idegenek hallgatnak" - És milyen bölcsen teszik! :)
  • halgatyó
    #19
    Én is halgatyok
    Ha idegen vagyok valahol, akkor meg pláne!
    Ez lehet az oka
  • halgatyó
    #20
    Ha logikusan megpróbáljuk sorravenni a hallgatás lehetséges okait, akkor rájövünk, hogy az lenne az igazi csoda, ha nem hallgatnának.

    1.) ÉRTELMES élet és Civilizáció kialakulásának esélye.
    Szerintem ezt sokan nagyságrendekkel túlbecsülik. A Földnek ugyanis van néhány olyan jellemzője, ami eléggé véletlenül alakult ki.
    Egyik az nagymennyiségű vízfelület, de ugyanakkor a szárazföldek is jelentősek. Enélkül vagy nem alakulna ki a tűz használata (sokszáz kilométeres mélységű vízóceánnal takart bolygó), vagy olyan nagyok lennének a hőingadozások a víz stabilizáló hatása nékül, ami jelentősen összezsugirítaná az életre alkalmas területek nagyságát. Emiatt az egymástól elszigetelt élet-gócok élővilága nagyon szegényes lenne, azonkívük kihalásra igen érzékennyé válna.

    A tektonikai mozgást (hegységképződés és szárazföld-kiemelkedés a nég nem túl mély vízből) a Föld belső hőtermelése tette lehetővé, ami az urán és tórium nagy mennyiségére vezethető vissza. Ezek nélkül vízóceán-bolygó lenne a Föld, ahol cápák és tonhalak kergetőznének évmilliárdok óta.

    2.) A kialakult, legalább majom-méretű aggyal rendelkező élőlény civilizációs fejlődése (TÖRTÉNELME) is sok kérdőjelet tartalmaz.
    Ha a Föld felszíne nem ennyire tagolt, hanem mondjuk lett volna egy 1000km-es kontinens valahol már tömm milliárd éve, akkor nem lettek volan hódító (és a fejlettebb civilizációt terjesző) háborúk. Nem lett volna Caesar, Nagy Sándor, Cortez, igaz nem lett volna pestisjárvány és szifilisz sem.

    A történelmünk nagyon máshogyan alakult volna, mint ahogy. Szerintem megrekedt volna az emberiség egy szinten, kialakult volna egy borzalmasan erős szokás- és hagyomány rendszer, még annál is sokkal keményebbre gondolok, mint ami a külvilágtól elzárkózó országokban (pl. a középkori Kínában) kialakult.
    Bebetonozódott volna egy vezető réteg, a fejlődés elakadt volna.

    Fejlődés nélkül viszont -- szerintem -- a háborúk, járványok, éhinségek korlátozzák a létszámot, amíg egy (az idő telésével egyre növekvő valószínűségű) probléma a Húsvét-szigetek sorsára nem juttatja a népességet.

    3.) A civilizációs fejlődés rendkívüli gorsasága és a csillagászati évmilliárdok rettenetes hossza miatti idő-elcsúszás.
    Ezt nem kell hosszasan magyarázni:
    Rádiózásnyi távolságon belül (legyen 1000 fényév) majdnem nulla az esélye annak, hogy két civilizáció a lehetséges 10 milliárd éves időskálán pont egyszerre kerülnek abba a kb. 200-1000 évbe, amikor értelmes kommunikációt tudnának folytatni.
    Rádiózásnyi távolságon kívül pedig értelemszerűen "hallgatás" van.
  • halgatyó
    #21
    Eddig feltételeztem, hogy az általunk észlelt világ egy valóban létező.

    De mi van akkor, ha egy szuperszámítógép belsejében modellezett társaadalom vagyunk? És a modellezők nem akarják lemodellezni a civilizációk találkozását...
  • karesz6
    #22
    "De mi van akkor, ha egy szuperszámítógép belsejében modellezett társaadalom vagyunk? És a modellezők nem akarják lemodellezni a civilizációk találkozását..."

    Akkor a modellezők kiiratkoznak a NER ből és visszamenőleges hatállyal 100% os adó terheli őket.




    Én sem gondolom túl praktikusnak rádióhullámokat hallgatni se túl valószínűnek hogy az a néhány kommunikáció pozitív távolságban lévő csillag értelmes életet hordozna de azért azt a párat megéri lecsekkolni. (személyes véleményem hogy ilyen civilizációk léteznek de annak az esélye hogy a közelünkben vannak minimális)

    Kérdés: Ha egy civilizáció rádióhullámokat bocsájt ki azt mi feltétlenül képesek vagyunk észlelni innen?

    A rádióhullámokon alapuló kommunikáció korfüggetlen? Ezt úgy értem: ma tökéletesen kielégíti kommunikációs igényeinket a fénysebességű kommunikáció(legalábbis a földön) miközben már meközelítettük azt a határt ahol már kevésbé számít praktikusnak. (marsi robotok real time probléma megoldása)
    Van e a jelenlegi kommunikációs technológiának bármilyen olyan hátránya ami miatt egyszer egy fejlettebb technológia a földfelszínen is leválthatja illetve van e alternatívája (akár a legvadabb elméletekből származzon is)?

    Létezhet e valamiféle módja a fénysebességnél gyorsabb kommunikációnak (szintén csak elmélet)ha ezt megvalósítják észlelhető e ez a folyamat innen esetleg olyan technológia amivel már vevőt építhetnénk ha adót nem is?

    Egy erősen fejlett civilizáció milyen hatást gyakorolhat a központi csillagára észlelhető e ez?
  • Vamp17
    #23
    Ez jogos.

    Nekem erről az egészről az jut az eszembe, hogy a föld olyan mint egy elszeparált indián törzs napjainkban. Bőszen figyeli az eget, füstjelek után kutatva, nem lát semmit és levonja a következtetést, hogy bizony senki más nem él ezen a bolygón rajta kívül. Pedig valójában egy kommunikációs szupersztráda (műholdak, rádióadók) kellős közepén él...
  • karesz6
    #24
    Így van. Bár személy szerint nem kérdőjelezem meg a SETI létjogosultságát sokkal inkább tartom egy félig meddig szimbolikus próbálkozásnak mint nagy kaliberű kutatási projectnek. Egyszerűen a feladat messze messze meghaladja nem csak a SETI hanem a teljes emberiség "hallgatózó kapacitását". És szerintem nyugodtan bele lehetne venni egy kis "kreatívkodást" és sci-fi t a dologba. Úgyis vannak komoly tudósok akik hajlanak a hasonló jelegű kutatásokra miért ne lehetne egy team az alternatív high tech alapú lehetőségek feltérképezésére? Nem kell hogy az emberiség ezeket a technológiákat képes legyen megvalósítani. Még nagyon sok mindent nem tudunk. Ha csak egy nagyon távoli nagyon elméleti lehetőség adódik azt miért ne lehetne megvizsgálni? Lehet ma úgy tűnik hogy egy egy lehetőség még egy szuper fejlett civilizáció számára is abszurd energiabefektetést igényel de ezek a modellek nagyrészt elméletiek. Hibásak hiányosak és pontatlanok is lehetnek. És szerintem van akkora esélye hogy egy ilyen csoport valami értelmessel és hasznossal rukkol elő mint hogy ET hirtelen felveszi a telefont.
  • Spheriot
    #25
    Már msot létszik a földi fejlődésből, hogy egy civilizáció kb 150-200 évig használ olyan jeleket amit a SETI keres.

    A másik dolog inteligens létformák lehet hamarabb rájönnek, minr mi emberek, hogy nem reklámozzák magukat a galaxisban( vagyis elfedik a tevékenységüket), mert lehetnek agresszív és sokkal fejlettebb fajok is itt ott...
  • karesz6
    #26
    A földön szerintem még elég sokáig rádiózgathatunk de ha jól tudom történt már olyan hogy egy mars szonda landolását a földről kézzel kellett levezényelni és itt már a fénysebesség volt a "szűk keresztmetszet".

    Az látszik már milyen jeleket fogunk ezután használni?
  • mr9
    #27
    igen, ideje lenne mar, ha a tudosok is nyitnanak az uj technologiak fele, mert igy teljesen le fognak maradni
    http://www.magharakademia.hu/parajelensegek/taverzekeles/tisztanlatas/tavolba-latas-es-taverzekeles-utmutato.html
  • karesz6
    #28
    Ebbe most nem mennék bele. Maradjunk a témánál. Én komoly elméletekre gondoltam mint alternatíva nem pedig áltudományos bullshitre.
  • Tetsuo
    #29
    1. Mibol tudod olyan biztosan, hogy az emberi civilizacio 200 evig hasznal radiohullamokat?

    2. Mibol gondolod azt, hogy mas civilizaciok ugyanilyen utemben fejlodnek, mint mi?

    Szerintem egy magasabb fejlettsegi szinten akar erzekelheto lesz a bolygo bioszfera altali modosulasa, igy nem kell semmifele mesterseges radiohullam, hogy lassak, regota van mar itt elet.

  • gumikacsa
    #30
    Lehet túl sok filmet néztem az utóbbi időben, de a hideg kiráz, ha belegondolok, mi lenne, ha ránk találna egy fejlettebb faj. Emellett, jaj annak a fejletlenebb civilizációnak, akire mi emberek rátalálnánk, ha odáig jutnánk... innen így én kérek elnézést tőlük.
  • shaddam
    #31
    Addig jó amíg hallgatnak. Majd ha felkeltjük az űrzsokét meg a savas vérű cimboráit akkor lesz nemulass!
  • csimmasz
    #32
    Szerintem a hiányos alap ismereteink a kvantumfizikai miértek és hogyanokkal kapcsolatban az ami megbénítja a további fejlődést ezen a téren.
    Talán az LHC vagy annak egy következő változata megadja azokat a válaszokat ami alapján el lehet indulni olyan technológiák irányában ami csak sci-finek tűnik még manapság is.
    Remélem még az én életemben lesz egy jelentős technikai áttörés a tér és a részecskék megismerésével kapcsolatban, ami mindent megváltoztat majd.
    Onnan lehet, hogy a rádióhullámokkal való komunikáció gyakorlatilag megszünik, ebben az esetben soha nem találnánk semmit ha a rádiózás csak átmeneti egy civilizáció életében.
  • Bannedusermail
    #33
    Ha szuperfejlettek lennénk és mi bukkannánk egy fejletlenebb civilizációra, nem igáznánk le őket. A WWF pandamacija mellett lenne egy ET embléma is. Már most sem igáznánk le őket, ha hirtelen lenne hozzá technológiánk. A csirkéknek is nagyobb ketrecet írt elő az EU, mert vannak a csirkéknek is jogai, egy komplett idegen bolygónak meg pláne lenne a szemünkben. Nem naív vagyok, csak különbséget teszek a sci-fi irodalom és a valóság között.
  • Bannedusermail
    #34
    "igen, ideje lenne mar, ha a tudosok is nyitnanak az uj technologiak fele, mert igy teljesen le fognak maradni"

    Hát ugen, akiknek nincs egy spektrum tévés általános műveltsége a tudományról, az azt gondolja, hogy úgy működik a világ, hogy ráparancsolnak a fejesek a tudósokra, hogy holnap reggelre legyen kész a lézerkard, a térhajtómű, és az antigravitáció, meg egy ZPM-modul, akkor az működne. Ez nem így megy...
    Sőt, tovább meghyek. Már azt is elhiszik, hogy eu mind műküdik, csak titkolják az emberek elől. Meg még az ezotériában is hisznek.
  • Bannedusermail
    #35
    Jesszumpepi, ezt az ezoterikus marhaságot...
  • teddybear
    #36
    Nem tudom milyen kommunikációs formára gondolnak itt egyesek, mert a mostani tudásunk alapján nincs gyorsabb a fénysebességnél. Semmilyen, a fénynél sebesebb jelenséget nem tudtunk eddig detektálni, az ominózus Fénynél gyorsabb neutrínó-észlelést észlelési hibának bizonyította az ellenőrző kísérlet.
  • Messier31
    #37
    persze ez még messze van, de mi van a kvantum kommunikációval ?
  • Agaba72
    #38
    Hehe te nem vagy naiv?............
    Téged egy, az arcodba nyomott szimbólum (a panda macikád emblémája) így elvakít?
    Könyörgöm, az hogy a csapból is az folyik, hogy a jelenlegi civilizációnk kizsákmányolja a föld erőforrásait végletesen, ami előbb utóbb ökológiai összeomláshoz vezet, (az ember is része az ökológiának, tehát vele fog pusztulni) még nem biztos, hogy úgy van de aki saját maga is körül néz kicsit a világában, az belátja, hogy ez nem csak egy a szokásos médiakamuk sorában, hanem tény.
    Tehát milyen a civilizációnk? Kizsákmányoló, parazita szemléletű. Mit csinál egy parazita ha már a gazda test haldoklik? (pl. a penész a narancson ) Megpróbál ÚJ gazda testre lelni. (a penész ha teheti "mászik" át a közeli narancsra, hogy abból is kivonjon minden tápanyagot)
    Miért is írom ezeket ehhez a témához?
    Szerinted az ember tiszteletben tartana egy idegen civilizációt. (gondolom a panda maci emblémából vontad le ezt a következtetést) Szerintem ha tehetné AZONNAL megpróbálná leigázni, kizsákmányolni. (mint minden parazita ha új gazda testre lel) Ha vannak idegenek, de megtanulták a "leckét", akkor szerintem nagy ívben elkerülnek mind olyan civilizációt, fajt, lényt, aki ilyen agresszív kizsákmányoló és hódító természetű, tehát inkább "elrejtőzik" (ha teheti) mintsem magára hívja a figyelmet. Ha meg a jelenlegi emberi civilizációhoz hasonló de fejlettebb, akkor meg azért rejtőzik el, amiért a tigris a dzsungelben a szarvas elől. (hogy könnyebben levadássza)
    Nézzük meg a múltunkat. (mint a jelenleg uralkodó, nyugati típusú civilizált ember) A nagy felfedezők miért indultak útnak? Ki tudja? Mindenki azt mond amit akar. DE mi történt MINDEN esetben? Amerika, Afrika, Ausztrália stb. Mindenhol hódítani kezdett (minden "felfedezettnek" beszabályozták, hogy, hogy éljen ha nem ölték meg) ÉS elrabolták az anyagi javakat. (kizsákmányolás)
    Mi változott? Semmi. Ma is ezt teszik ha tehetik, és ma is megy a harc minden formája az anyagi javakért.
    Gondolod ez a hatalom ha találna egy nálánál katonailag gyengébb és elérhető idegen fajt tiszteletben tartaná? Ugyan.....

    UI: Érdemes azon is elgondolkodni kicsit, hogy a jelenlegi fejlett technológia mellett is az átlag ember végig küzdi az életét sokszor csak a puszta megélhetésért is, miközben elképesztő mennyiségű emberi energiát (pénzt) fordítanak fegyverekre, meg pl. idegen civilizációk keresésére (és egyébb hülyeségekre, tekintve mennyi igazán fontos dologra meg nem jut pénz) de vajon miért? ( egy közismert adat: az összes anyagi javak több mint 98%-a az emberiség kevesebb mint 1%-nak a kezében van) Tehát miért is KELL a hatalmasok szerint találni egy idegen fajt, vagy legalább is egy élhető és elérhető bolygót? (iszonyat pénzt fordítanak az űrben való közlekedés kutatására is) Mert mint a narancson a penész, úgy ért körbe a földön ez a civilizáció és mint a narancs természetszerűleg elpusztul, úgy pusztul majd el a föld is a kizsákmányolás súlya alatt a rajta addig élősködő penésszel együtt. Ebben az esetben az emberekkel együtt. Milyen jó is lenne ha jelenlegi hatalom, addigra találna magának egy menekülési lehetőséget. (másik bolygó ami elérhető). Gondolom annyira senki nem naiv, hogy ne látná be, hogy ott neki (az egyszeri embernek (alattvalónak)) helye nem lesz.......
    Röviden. Egy olyan civilizációnak vagyunk a tagjai, ahol egy szűk kisebbség szabja meg, mi a jó és mit kell tenni DE kizárólag saját hasznukra, saját érdekükben. Az egyszeri ember életvitele, ugyan kizsákmányoló de ezt neki megtanították, hogy ez a jó. Tehát ugyan részese a kizsákmányolásnak a természet felé de erre tudatlan. A hatalom saját érdekében rendezi így az életet tudatosan.
    Még rövidebben: az emberek pénzét (energiáját), egy szűk hatalmi kisebbség arra használja, hogy az általuk "vezényelt" önpusztító civilizációban a hatalmukat megtartsák (fegyverek, massmedia stb.) és a SAJÁT túlélésüket biztosítsák mikor majd tényleg gáz lesz.
    Még egy gondolat, akik szeretnek azonnal valami készen kapott ideológiához menekülni. Az hogy van egy szűk hatalmi elit, ami öncélú és talán akár gonosznak (vagy butának) mondható az nálam nem etnikai vagy vallási, még mielőtt itt valaki kontrázna itt valami zsidó világ összeesküvés elmélettel.
    Van ott minden aki elég "okos" és gátlástalan hozzá. Az egyetlen összetartó erő a közös érdek. Nincs se nemzetük se vallásuk csak felhasználják a vallást és a nacionalizmust az emberek megosztására. (oszd meg és uralkodj.....ugyebár)
  • NEXUS6
    #39
    Lehet, hogy marhaság de az amcsi kormányzat ráköltött vagy 20 milkó $-t.

    Stargate-project

    A CIA azért hagyta abba, mert az Iran-gate botrány után minden kétes akciójától meg akart szabadulni. Ez meg ahogy a mondod, a jólnevelt birkák szerint "eretnekség".
    Amúgy kb. a kiszivárgott infók után csinálták a Kecskebűvölők c. filmet is, ami egy isteni jó film, végigröhögtem rendesen, de inkább csak azt bizonyítja, hogy igen is komolyan foglalkoztak vele és sikereket is elértek!

    Ja és egy fickó használta is csillagközi kapcsolatteremtésre. Dr. Courtney Brown 2 könyvet is írt róla. Ő egy viszonylag komoly emberke matematikai szociológiával, politológiával foglalkozik amúgy.

    Szal a kapcsolatteremtés megtörtént.:)
  • NEXUS6
    #40
    Ez így nem igaz. Ismerünk olyan jelenséget, amelyek a fénynél gyorsabb változásokat eredményeznek. Ezek a kvantum-összefonódásból EPR paradoxonból következnek.

    A pár cikkel korábbi fotoszintézisről szóló cikk pedig pont erről is szól valójában.

    A remote viewing egyfajta magyarázata lehet, hogy élő rendszerekben új, indukált kvantum-összekapcsolódást hozunk létre.

    Ez az egész sokkal nagyobb hatású, jelentőségű mint ami előszörre látszik.