36
  • Stranger666
    #1
    azé imdb-n 9.0val nyitott 1500 szavazattal
  • kalapos01
    #2
    Bizony, bizony, én is 10-essel szavaztam. Már várom a premiert, hogy láthassam.
  • Stranger666
    #3
    minek szavaztál ha még nem láttad?
  • Ayma
    #4
    Pont ezt akartam kérdezni én is:)
  • NEXUS6
    #5
    Az előbb néztem meg a camos üzbég alámondásos változatot. Szerintem ez egy xar film.
  • cateran
    #6
    Te is azt a verziot lattad, ahol vegig a csoka oleben volt a kamera es csak az elotte levo szek hattamlajat lehetett vegig latni?
  • Merces
    #7
    ..én látatlanban le merem szarozni, már a tré-lerek alapján felejtős.....
  • Stranger666
    #8
    akkor te geci bátor ember vagy. én látatlanban még egy GI Joet se szarozok le.
    Kamosban meg megnézni egy scifit... elég tré dolog.
  • ntom
    #9
    Nem hinném, hogy anno az alien vagy a predator első része az első premier után instant klasszikká vált volna. Majd az idő a megfelelő polcra helyezi
  • Dynamic
    #10
    Irónia. Nem olyan nehéz megérteni, mit akart ezzel mondani.

    Más: sokan csalódtak, mert nem lett-e olyan "jó" mint a nyolcadik utas. Tekintve, hogy sokkal később láttam, mint a többi Alien filmet ezért én nem is tartom olyan nagyra, úgyhogy szerencsére számomra semmit nem jelent, ha egy nyolcadik utas rajongó, rosszabbnak ítéli meg a Prometheust. Én kíváncsian várom.
  • Molnibalage
    #11
    Az Alien szériából egyértelműen a 2. rész volt számomra a legjobb. A 4. rész meg kifejezetten hulladék volt.
  • Laza
    #12
    Még nagyon-nagyon régen talán az első előzetesét láttam, de azóta semmit sem és nem is olvastam utána, szóval remélhetőleg nekem újdonság lesz :)

    Mondjuk így vagyok minden filmmel, hogy max az elején megnézek egy előzetest, vagy még annyit sem ... lehajtom a fejem a moziban, bedugom a fülem ... az asszony csak nevetni szokott rajta :)
  • opeca
    #13
    Már régen megmondtam, hogy nem lesz jó film. A trailereket nézve már nyilvánvalóvá vált, hogy egy semmitmondó gyengécske horror-akció lesz, de többnyire inkább azAlien részekbe elhintett morzsákon fog élősködni.
  • opeca
    #14
    Pont emiatt felesleges az IMDB-re hagyatkozni az első egy évben és 20.000 szavazat alatt.
  • opeca
    #15
    Azért majd valaki írja meg miről szólt mert azt hiszem, leginkább a nagy büdös semmiről fog szólni, de azért biztos ami biztos...
  • Chris05
    #16
    Megtudjuk, hogy hol vannak a teremtőink, elmegyünk hozzájuk, ellopjuk a teremtés titkát, kinyírnak minket.
  • Stranger666
    #17
    előbb nézd már meg mielőtt hülyeségeket kezdesz terjeszteni,te almafa.
  • Béka Benő
    #18
    Annyi eszed van neked is, mint a döglött hintalónak !
  • Merces
    #19
    ..ja geci bátor vagyok , észre mertem venni a manapság divatos a valóságot ábrázolni sem próbáló nagyon tré animációt ami annyira jellemzi lollywoodot, és agyfaszt mertem tőle kapni, plussz a baszott klissés ezerszer elpuffogtatott klissékaraktereket amikre nem vagyok kiváncsi, és ismerem a sztorit ami enyhénszólva is szülreális megvalósitásban lenne valamennyire élvezhető, de azt felfoghatatlan a célközönség számára ugyhogy lefogadom hogy a szájbarágós szar verziót kapjuk belöle.....ja és ki a tököm beszélt kamerásrol tényleg nem láttam csak a lelombozó trélereket....
  • Jawarider
    #20
    Bevallom, engem hidegen hagy az egész. Pont.
  • kerge30
    #21
    Nekem a Hobbit mellett az év legjobban várt filmje.Megnéztem a Bosszúállókat,nagyon tetszett,szórakoztató volt,de nem voltam úgy elájulva tőle,mint a rajongók meg a kritikusok.Na és akkor mi van?Attól még valakinek az az év filmje.Megértem.A Prometheus szerintem nem kell,hogy filozófikus legyen.Legyen rettegés,akció,horror,thriller,dráma keverék jó adag látvánnyal.Anno Scott feltalálta és megcsinálta minden idők legjobb sci-fi/horrorját.Nem kell újra feltalálnia a műfajt,elég ha a székhez szegez egy-egy újabb filmjével.Nekem Ő az örök kedvenc.A vizualitása és a mesélőkéje számomra utánozhatatlan.
  • tomboy013
    #22
    Akkor minek írálsz ide te nagyon okos
    Szerintem tök mindegy hogy a kritikusok, az újságírók meg az IMDb mit ír. Úgy is a saját ízlése dönti el az embernek hogy tetszik-e vagy sem. Aki ilyenekre alapoz azt csak sajnálni tudom. Hányszor fordult már elő hogy 5 meg 6-os IMDb pontszámú filmet megnéztem és sokszor számomra jobb volt mint egy 8.5-ös és ez fordítva is igaz. Jah meg azt bírom még mikor trailer-re alapoznak...
  • winnie
    #23
    szerintem csak nem érted a kritikák lényegét. persze, hogy mindenki saját ízlése szerint dönt, ilyet leírni is totálisan felesleges - mi volt a motiváció? mint ahogy az se legyen már felfedezés, hogy egy 5-6-os imdb pontszámú film lehet neked 10-es, mert az 5-6 sok 1/10-ből és 10/10-ből áll össze, meg talán még több 4-5-6/10-ből. a tömeg pontszáma csak százalékot fejez ki, hogy jó eséllyel vagy kevés eséllyel fog-e neked bejönni.

    amit az ember meg akar nézni, azt legtöbbször megnézni - nagyon ritkán, ha mindenki lehúz valamit, főleg olyan, akiknek ad a véleményére (haver, stb) és nagyon nincs szabadideje, akkor nem nézi meg. nyilván a kritika nem azoknál a filmeknél lényeges, amik érdekelnek téged, hanem segít mondjuk olyan filmeket találni, amikről nem tudsz, vagy ha nincs arra időd, hogy heti 20-30 filmet megnézz és nem random akarsz dönteni, akkor segít eligazodni.

    és hiába bírod, ha valaki trailerre alapoz, filmeknél vagy arra, vagy kritikára tudsz alapozni, másra nem nagyon.

    annak a legjobb, akinek van annyi ideje, hogy mindent megnéz, mert ő látja a heti 2-3-4 zseniális filmet, de eközben belefut a 6-10 közepesbe és a 15-20 bénába is (nem jó arány, de a legjobbakat mindenképp látja). akinek nincs heti 20-30 filmnyi ideje, annak valahogy választania kell, és én például rengeteg zseniális filmből kimaradtam volna idén, ha arra alapozok, hogy az egymondatos tartalom alapján mi érdekel. viszont kritika alapján rengeteg jóságot sikerült megnézni - és nagyon kevés volt, ami nem jött be (ez elkerülhetetlen, nem jöhet be minden istenített film, csak ha nagyon átlagember az ember:)
  • Hedgehunter #24
    Minden filmet ugy kell leulni megnezni hogy egy szar lesz es soha nem fogsz csalodni...
  • NEXUS6
    #25
    Nekem az van meg, amelyiket valaki végig köhögi, de amúgy tök élvezhető. Leszámítva még az extra kameramozgáseffektet, amit a kameraman parkinson-kóros kézremegése okoz.
  • NEXUS6
    #26
    Amúgy az IMDB-n kb annyit kapott eddig a Promi (8,5), mint az Eredet (8,8). Ami szerintem szintén sablonos, nem eredeti (Mátrix, Vanilia égbolt, stb) túl vonatatott, akármi volt.
    Azonban véleményem szerint az utóbbi évtized eddigi legjobb sci-fije.

    És még tegyük hozzá, hogy a 8,5 az meg pont ugyanannyi, mint amennyivel az első Alien film is szerepel itt!

    Ja az Avatar "csak" 8-at kapott!

  • kerge30
    #27
    Csak amíg az Eredet vagy az Alien többszázezer szavazat után áll ilyen magas pontértéken,addig a Prometheus 2500 szavazatnál tart egyelőre...
  • scagnetti
    #28
    Szerintem aki Cam-es verzió alapján ítéli meg a filmet, az inkább ne is mondjon véleményt, mert az aztán a legalja.
    Erről ennyit.
  • tomboy013
    #29
    Én igazából arra gondoltam vinnie aki látatlanba azt mondja hogy ez szar mert a kritika azt írta. Nyilván azért valamilyen szinten én is megnézem hogy mit írnak a filmről az emberek mert például az 1.6-os IMDb pontszámú Justin Bieber filmet én sem nézem meg =) Gondolok itt Mercesre aki látatlaba szarozik. De persze ez az ő butasága én csak a véleményem írom le
  • FoodLFG
    #30
  • Merces
    #31
    ..szerintem meg is indokoltam, ha neked tetszik, gondolom látatlanba hát az meg a te butaságod...
  • tomboy013
    #32
    Aha látom tudod kinek milyen lesz a szinészi játéka meg a sztory-t is ismered így látatlanba. Jólvan elhiszem neked Egy szóval se mondtam hogy tetszik ahogy azt sem hogy nem. Nekem amúgy tök mindegy megnézed-e vagy sem. Te maradsz le róla nem én
  • Merces
    #33
    ..meg akarod nézni kardoskodsz mellette, ergo elvárásaid vannak vele szemben lehet mondani hogy tetszik....engem meg eltiasztott a kampány , de biztos a legcsapnivalóbb részekkel reklámozták ugy bánom, majd ha unalmas hétfő este lesz a tévében akkor lehet, hogy megnézem
  • GaborT28
    #34
    Hát én ma megnéztem. Hónapok óta vártam ezt a filmet; pár napja újra végnéztem a klasszikus Alien filmeket, bízva abban, hogy a Prometheusban majd könnyebben észreveszem a meglepetéseket, hogy választ kapok én is és a többi rajongó is a régi kérdésekre. Nem így lett; és ez a nem a kamerás minőségnek tudható be.
    Ezt a filmet egyszerűen nem lehet a Nyolcadik utashoz kötni. Önálló alkotásként remek. De mint Alien film?Vagy előzmény? .... pfff Inkább újabb relytéjekkel állok szemben most, hogy láttam. (Vagy inkább bakikkal) Jól szórakoztam, látványos volt, érdekes, de ez nem fog original dobozban a többi lemez mellé kerülni.
  • Achatius
    #35
    Kevés filmet jellemzek ezzel a jelzővel, de ez a film úgy el lett rontva ahogy van. Kifejezetten sajnálom azt a pénzt amit a mozira költöttem. Nem elég, hogy végig untam az egészet, de ahogy az előttem lévő is mondta, ebben a filmben igazából nem kapunk semmire sem választ.
  • kalapos01
    #36
    És az amerikai premier első napján már csak 7.8/10.

    Köszöntem.