23
  • teddybear
    #1
    Se szeri, se száma az ornitopter próbálkozásoknak, mind kudarcba fulladt. Ez sem igen fog másként végződni.
  • norbi4567
    #2
    Jó cucc, de azért ha már megépítették a prototípust akkor valamit írhattak is volna a repüléséről.
  • Fresh Duke
    #3
    Da Vinci is megmondta...
  • T0nk
    #4
    "Se szeri, se száma az ornitopter próbálkozásoknak, mind kudarcba fulladt. Ez sem igen fog másként végződni."

    Itt egy fulladozó kudarc.

    http://www.youtube.com/watch?v=nnR8fDW3Ilo
  • sonajdoba
    #5
    szerintem sokkal egyszerubb lenne ha kitalnanak egy olyan kis kutyut amit az allatra csatlakoztatas utan lehet azt vezerelni es a dolog meg van oldva.

    ha mar van olyan cucc ami megtanit, gitarozni meg hegedulni akkor egy ilyen kis madar iranyitasa nem lehet nagy cucc, csak le kellene csokkenteni a felszerelest :)
  • Alfa Of NS
    #6
    Ez jól néz ki. Csodálkoztam is, hogy eddig miért nem sikerült normálisan leutánozni egy csomó állat mozgását.

    Az hozzátartozik a dologhoz, hogy hiába oldjuk meg a madár- vagy denevérszerű repülést, nem biztos hogy az a leghatékonyabb számunkra. Például a földön való mozgásnál az állatok nem azért használnak lábat kerék helyett, mert az hatékonyabb, hanem mert nem tudják máshogy megoldani. De mi meg tudjuk, így ha meg is oldjuk a lábbal való mozgást gépeknél, sok helyen nem az a hatékony számunkra.
  • Alfa Of NS
    #7
    Közvetlenül irányítani csak a primitívebb állatokat lehet, konkrétan kb a hüllők és a nála egyszerűbbeket. A többit nagyrészt lehetetlen. Így már a madár viselkedését is csak befolyásolni lehet, tehát vagy azt csinálja amit gondolunk vagy nem.

    Esetleg ha kiszednénk az agyát a madárnak és helyére számítógépet raknánk az működne
  • Gonz0
    #8
    Aztán kitalálhatnának egy olyan kis kütyüt amit az emberre csatlakoztatva megakadályozza, hogy hülyeséget írjon az interneten.. Nyilván a denevérek önként jelentkeznének az agykontrollra és kifejezetten élveznék a dolgot.
  • sonajdoba
    #9
    elmeletileg lehetseges.

    szerintem a mosgas leutanozasat a legkonnyebben ugy tudnak leutanozni, hogy ha valami olyan anyagot talalnak fel ami aram hatasara osszehuzodik majd ellazul mindezt nagyon gyorsan, es mar megint meg lenne oldva nem kellene akkora mehanika a gepmadarba hanem csak egy aksi es a hozza tartozo vezerlo szamitogep emiatt konnyu es kisebb is lehetne.
  • harmi2009
    #10
    Már feltalálták.... izomnak hívják :)
  • MacropusRufus
    #11
    véleményem szerint megfelelő elektródák elhelyezése az agyban átveheti a kontrollt . Kb. mint amikor agyműtétek esetén "kísérleteznek" a pcienssel. Az Natgeon láttam, hogy kérték a nőt, hogy mondjon valamit, csak ő képtelen volt rá, ui. egy kis elektróda ezt meggátolta.
    Az, hogy a denevér mit akar nem érdekel minket, a mozgató rendszert a számítógép vezérli.
  • sonajdoba
    #12
    jaa jaa csak nem jutott eszembe hogy hogy mondjak neki :D

    de azt visszont nem tudom legalalbis nincs tudomasom arrol, hogy lenne szintetikus izom vagy mesterseges izom amit hosszu ideig eletben tudnak tartanies a megfelelo modon mukodtetni minden egyes izmot (osszetetebb leny eseteben) pl. denever

    az agymutotet nem igazan ertem. az egessz agyat kivenni vagy csak a sajat tudati(oszton) resszet venni ki. es helyetesiteni elektronikaval.
  • wraithLord
    #13
    Erről ez jutott eszembe: :)
    Gyerekkoromban ilyennel játszottunk. Igaz, csak felhúzós volt. Ahogy csapkodott a szárnyaival, olyan hangja volt, mint egy varrógépnek. :D
    Ja, és persze nem amerikai zászló mintás volt, de más képet nem találtam.
  • MacropusRufus
    #14
    elektródák segítségével blokkolták a beszédközpontott, sőt különböző idióta hangokat csaltak elő a páciensből.
    Ha ezt meg lehet oldani akkor az irányítást is. Nem kell az agyat kivenni.
    Elektródákkal egyszerűen kiiktatják azt a részt ami esetleg beleszólna a repülési tervbe. A denevér nem lesz ura a cselekedeteinek, nem fogja kontroll alatt tartani a testét, gy.k. "kivűlállóként" fogja végignézni ahhogy egy számítógép repteti a testét.

    Izom: japók csináltak egy robot kart ahhol az izmokat pici légzsákok helyetesítették. Amikor a zsák üres volt akkor a kar nyújtott állapotban volt, amikor felfújták a kar behajlot. A zsák rögzítési pontjai a bicepsz esetén megegyeztek a valós izom rögzítési pontjainak. Csak egy kéz volt de az pontosan ugyan azt tudta csinálni mint az emberi kéz, még az újaik is finomam szépen mozogtak. Semmi robotos marhaság. A gond az volt, hogy a pneomatikus csövek eléggé sérülékenyek volt + a kompresszor is rendes méretekkel bírt. Amúgy bicepszből emelt közel 50kg.
  • Drinkman
    #15
    "Natgeon láttam, hogy kérték a nőt, hogy mondjon valamit, csak ő képtelen volt rá, ui. egy kis elektróda ezt meggátolta."

    Hol lehet kapni????!!!
  • sonajdoba
    #16
    a denevert reptetni elegg vicces lenne, ugyanis nem lat semmit illetve keveset :D

    kamerat szeretnenek ra es ugy roptetnek. erdekes lenne, de szerintem az lenne a leghumanusabb es legjobb es leg legebb megoldas ha meg lehetne mondani be lehetne programozni, hogy mi a celallomas, hova kell repuljon. a hogyant meg ra lehetne bizni.
    mint ahogy a postagalambokat betanitjak, hogy repuljon haza. a hogyant meg rabizzak.

    igen persze a egy "kar, lab" mukodtetesehez sok lehetosege van hidraulika, phneomatika, mechanika, de szerintem ezekkel az a baj, hogy tul sok a mozgo alkatresz konnyen meghibasodik es nem utolso sorban, hogy tul nagy.

    ezert mondom, hogy ha lenne egy olyan anyag ami elektromossagra osszehuzodik es utana elernyed az lenne a legjobb megoldas mert csak az anyagra es huzalokra van szukseg. ha talalnanak ilyen anyagot az kiraly lenne.
  • MacropusRufus
    #17
    :)))
  • sonajdoba
    #18
    sok hazasagot megmentene egy ilyen cucc :D

    az asszony dumalna es odakialtod, hogy "Mute" es csak tatogtatna mint egy hal :D
  • Archenemy
    #19
    "ezert mondom, hogy ha lenne egy olyan anyag ami elektromossagra osszehuzodik es utana elernyed az lenne a legjobb megoldas"

    izom? :)
  • philcsy
    #20
    http://www.kfki.hu/chemonet/hun/olvaso/kemia/izom.html
  • philcsy
    #21
    Mielőtt lesajnálnád:
    http://www.origo.hu/tudomany/elet/20020502atavvezerelt.html
  • Globalmaster
    #22
    mizo?:) (pff-.-)

    Az izom szót a biológiában egy szerv megnevezésére használjuk. Itt most nem szerencsés használni, mert egy mesterségesen előállított anyagról van szó, amelynek eleget kell tennie az általad is kontrolcékontrolvézett ismérveknek.
  • SzikraHuszár
    #23
    A postagalambot nem nagyon tanítják, az ösztönét használják ki, ugyanis a párjához/fészkéhez száll vissza. A trükk abban van, hogy elviszik onnan, majd ha szükséges, a csomaggal együtt elengedik és hazarepül. Nem mondanak neki címet, házszámot...
    Viszont ez a fejlesztést valószínűleg csak a katonaság/hírszerzés tud kihasználni. Azt hiszem, feltűnő lenne a "Terror Pistáknak", ha ott szoktatnák a galambokat a házukban... A másik, hogy humánusság... Így csak a célhoz tudnánk eljuttatni a csomagot, vissza nem. Így mi lehet az?...
    Mondjuk szárazföldön meg volt/van erre a módszer. Az oroszok éheztették a kutyáikat és tankok alá rejtették a kaját. A kutyák meg tudták találni és megtanulták, hogy a két lánctalp között ott a húsi. Majd tél volt, hó esett, jöttek a németek... és engedték a időzített bombával felszerelt Blökiket a tankokra, és bumm, így lett a Chocapic.

    Amúgy kövezettek meg, de úgy hiszem, hogy a természet eléggé kompromisszumos döntésekre kell hogy hagyatkozzon. A szárny nagyobb tömeg, fel-le kell mozgatni, pedig a cél az előre haladás. Nem hiszem, hogy annyira lehetetlen lenne mondjuk egy speciális rotorú gép előállítása, melynek lapátjai kioltanák a maguk keltette zajokat. Szárnnyal felszerelve gazdaságosan tudna előre haladni, ha dönthető a motor, helyben is lebeghetne. (Bár igaz, nappal nem olyan hatékony az álcázása, mint egy mű galambé.)