619
  • stargatelost
    #1
    Kanada lecsap? Már ki is jött az első rész az északiak időutazós sorozatából. Sztori röviden: egy női zsaruról szól, aki a jövőben él, de a jelenünkbe kerül, miután 2077 kilenc legveszélyesebb bűnözőjét egy időrésen át követi. Cél: elkapni a rosszakat, mielőtt azok változtatnának a jövőn. (forrás: sorozatjunkie)

    Az első rész szerintem baromi jó volt.



  • ForzaInter
    #2
    most tervezem megnézni az 1. részt, remélem jó lesz.:)
  • Andr0
    #3
    én reménykedek, hogy nem minden pénz az első részre ment el :)
  • Montanosz
    #4
    Most akartam nyitni neki én is topikot))

    A tanú szeme óta figyelemmel követem a kanadai filmeket, megnéztem az első részt, nekem bejön. Köszi a feliratot a fordítónak!
  • grebber
    #5
    Újabb jónak tűnő sorozat ami majd megint le lesz lőve 1 évad után ha megéli mert a sok hambizabálónak nem tetszik
  • ForzaInter
    #6
    első rész tényleg kurva jó volt, remélem a folytatásban is marad a színvonal.
  • ForzaInter
    #7
    ez kanadai sorozat nem amerikai:)
  • grebber
    #8
    Tökmindegy debil az összes olyan jó sorozatokat lőnek le :(
  • ForzaInter
    #9
    Akkor a magyarok mik? Mikor főműsoridőben minden este egy Barátok közt és Jóban rosszban megy, és az amerikai sorozatokból is csak a legkönnyebben emészthető/megérthető sablon nyomozás sorozatok a sikeresek? Délutánonként meg a sok dél-amerikai szappanopera.
  • ForzaInter
    #10
    kérdőjel helyett pont:)
  • grebber
    #11
    És vajon miért Barátok közt és Jóban rosszban megy? Pont azért mert a sok nyomoronc nézi azért és mivel nézik nem lövik le istenért se!
  • ForzaInter
    #12
    Ezzel csak azt próbáltam magyarázni, hogy ha az amcsik debilek, akkor magyarok ilyen alapon még jobban azok.
  • Shep
    #13
    Azért az jópofa, hogy odamegy a messziről jött ember bemond egy nevet és senki nem kéri el még a jelvényét sem. :) Ettől eltekintve nem volt rossz az első rész. Kérdés marad-e a színvonal a későbbiekre is, vagy zuhanórepülés lesz.
  • Montanosz
    #14
    ja ezen én is csodálkoztam)) vajon a pisztolyt is csak úgy megtarthatta amit elvett az egyik üldözöttől?))))
  • ldavid
    #15
    nem lett volna rossz, amíg elő nem kerültek az idióta zsaruk, és a zenék is elég idegesítők voltak
    de azoktól mindenképp jobb, amiket eddig az északiaktól láttam

    és nagyon szomorú, hogy még 60+ évmúlva is csipogni fog minden kütyü :)
  • MerlinW
    #16
    Azért a SyFy (ami kanadai) csatorna elég sok jó filmet és sorozatot gyártott az utóbbi 10+ évben.
  • Andr0
    #17
    És el is kaszálta őket.

    A Syfy amúgy nem a NBC universal csatornája? mert az egyrészt a GE tulajdona és a Vivendi universalé.
  • Teppik Amon
    #18
    +fav, első rész jó volt. Meglátjuk hová fog fejlődni.
  • passatgt
    #19
    Nem szeretem a sci-fi sorozatokat, de a főszereplő nagy kedvenc(Rachel Nichols), úgyhogy bepróbálom majd valamelyik nap:)
  • tutituti
    #20
    Na most lett vége.
    nagyon jó lett.
    Kicsit deus ex-es érzésem van.gondolom a jövőbéli bionikus dolgok miatt.
    remélem nem kaszálják el pikkpakk
  • FZoleee
    #21
    "A Continuum csatornarekordot jelentő 900e nézővel debütált a Showcase-en. (A Lost Girl volt az eddigi csúcstartó 500e-rel.)"
  • dienesoft
    #22
    Megnéztem, állat. Várom a következőt. :)
  • ldavid
    #23
    nem kevered valamivel? az amerikai (még ha nem is ott szoktak forgatni)

    #19 nem lesz itt sok scifi szerintem, főleg science nem (jó a logód btw)
  • Borg
    #24
    Nem volt se jó, se rossz ez a kezdés.
    Csak ha a többi ilyen sorozat mintáját nézzük, akkor ez is egyévados befejezetlen sorozat lesz sajnos...
  • Borg
    #25
    Mondjuk OK, azt azért ki kell jelenteni, hogy a főszereplő csaj erősebb, mint az Alcatrazé :D
  • MerlinW
    #26
    De, ezt benéztem:)
  • MerlinW
    #27
    Miért? Lost Girl is a harmadik évadát fogja taposni lassan. Pedig azon nagyon látszik a 0 pénz. Mégis jó.
  • Borg
    #28
    Nekem mondjuk az nem jön be :)
  • ForzaInter
    #29
    Ha azt nézzük, hogy ez majdnem 2* annyi nézővel nyitott, akkor lesz még belőle pár évad.
  • Andr0
    #30
    pfff ez az amerikai számokhoz képest elég alacsony, érdekes hogy mégis adnak ennyi pénzt a CGI-re.

    Reménykedem a folytatásban... csak ne rontsák el az évadot.
  • MerlinW
    #31
    Kábel sorozat, ráadásul kis csatorna, itt bőven elég a fél millió néző.
  • Andr0
    #32
    ameddig nekik megéri, addig nekem is jó :D
  • xido
    #33
    Akiknek tetszett-még nem láttam,csak a tartalmából következtetek-,annak ajánlom figyelmébe a bő 15 éves Time Trax című sorozatot..
  • Fabio Capello
    #34
    Megnéztem a pilotot, jóféle lesz.
  • Bullitt
    #35
    Az USA lakossága durván 10-szer annyi, mint Kanadáé. Ennek tükrében ezek teljesen jó számok, főleg kábelen.

    Persze innen lehet hatalmasat zuhanni. Majd kiderül. Egyelőre nekem is bejövős, elvégre Vancouverben játszódik :D
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Elsőnek nem volt rossz.
  • shaddam
    #37
    Ironikus hogy egy kanadai sorozatnak több köze van a scifihez mint amit a nagybecsű amerikánerek a világra fostak az utóbbi 1-2 évben.
    A pilot alapján jó lesz ez.Bőven.
  • Anthrax
    #38
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Öreg Alec szerintetek felismerte Kiera-t a végén és ezért mondta,hogy régóta várt ? Film közepén amikor kijön a pajtából akkor az ott lévő féltestvére lesz végül az az öreg fószer aki a terroristákat vezeti majd ? És az elején azért mosolyog Alec,mert megszöktek vagy tudta,hogy mi lesz ebből ?:P
  • Sir Quno Jedi
    #39
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Eleve Alec rendezte így az egészet, nem véletlen nem engedi hogy kihozzák a csajt a teremből, valamint pontosan tudta mi fog történni és elégedett is volt, mikor minden rendben lezajlott. Tiszta Palpatine az ürge.

    Nyilvánvaló, hogy az egész már lezajlott a múltban, ezért küldte vissza a nőt a többiekkel (direkt őt választva, hogy bemenjen a terembe velük), hogy találkozhassanak "akkor". Nem véletlen ő lett az egyik legnagyobb megacorporation vezetője és ehhez kellett a tudás és tech (vagy valami más), amiért visszaküldte a nőt. A férjét is eleve szvsz. azért kötötte magához már jó előre (merthogy neki dolgozott, avgy valami kapocs volt köztük). Ha az ipse meg akarja szerezni a totális hatalmat, ahhoz a többi céget le kell győzze és ez már részben sikerült is a "terroristák" segítségével, de ő nyilván ennél még durvább lépésekre készül (vagy készült).

    A terroristák meg csak meg vannak téveszte (nyilván nem mind, pl. a főnökük lehet, hogy tudja mi van és Alec-nek dolgozik, akár közvetve, de lehet csak befolyásolva van tudat alatt, alvó ügynök, ki tudja), ők azt hiszik a szabadságért harcolnak, miközben pont ellenkezőleg, Alec totális corporate világhatalmát segítik elő aktívan.

    Aztán ki tudja Alec mit akar, örök életet (bár lehet már nem is ember), totális hatalmat, esetleg valamit amiről elképzelésünk sem lehet még...


    Amúgy az elején a szakállas barátunk pontosan tudta mi fog következni és eleve erre várt, nem véletlenül. Ott várta, hogy elfogják és hogy a legnagyobb corporate vezetők és sokezer ártatlan lemészárlásáért halálra ítéljék majd a társaival együtt, így az akció beindul és mehetnek a múltba. Nem véletlen nézz rá jelentőségteljesen (és fürkészőn) a nőre, aki ugye csak egy "szimpla" zsernyák, de a fickó szemlátomást ismeri és meglehet direkt ezért (is) csinálja az egészet, hogy a nő is velük menjen vissza, ahogy egyszer már "megtörtént". Tuti, hogy ő is ismeri, nem csak Alec, sőt (valószínű a múltból).


    Amúgy murva jó színészek vannak benne néhol, pl. az öreg Bra'tac Mester a "lázadók" vezetője... Muhahahhaaaa
  • Sir Quno Jedi
    #40
    Sőt ő Geppetto a Once upon a Time-ből stb., nagyon bírom a búráját.