6
  • caius marius
    #1
    egy alkalomal egy zenesz haver koncertje utan odamentem es mondtam neki, hogy vennek.egy cd-t. azt mondta ok. aztan hozta de mondta, hogy bocs de 3500.-. mondtam ok hat ez van. erre o mondta, hogy nem tudja miert ennyi mert ebbol ok 1 forintot sem latnak. akkor mondtam, hogy atmasolnam, mondta nem gonnd ot nem zavarja, o is ezt csinalna....
    szerzoi jogvedok mi? faszt, lehuzos tolvaj banda! a "szerzoi jogvedok" semmilyen erteket nem teremtenek, senkit nem vedenek. egyszeruen csak kizsakmanyolnak. a penzlopason kivul semmitnem tesznek. na errol ennyit. de azert bor az van a pofajukon...
  • HJ
    #2
    Ez így ebben a formában picit kamu :) Majd kérdezd meg a haverodat, hogy május körül amikor fizetik az Artisjus pénzeket, akkor ő mennyit kap? :) Persze csak akkor kap szerzői jogdíjat (artisjus), ha zeneszerző vagy szövegíró. De ilyenkor a lemezeladások/rádió sugárzások alapján kap pénzt a CD matrica pénzből is + a bejelentett koncertek után is. Ha "csak" zenész, akkor előadói jogdíjat kaphat.
    A CD eladási árból a részesedés általában úgy megy, hogy a kiadó fizeti a felvétel/sokszorosítás költségeit és a szerződésben le van írva, hogy ez első ** db eladott CD bevétele teljesen a kiadóé a befektetés miatt, ha magasabb az eladás, akkor kap a zenekar is részesedést.
  • nextman
    #3
    Azert teny, hogy szebb lenne a vilag a szerzoi jogvedok nelkul.
  • BalMat
    #4
    "kap a zenekar is részesedést" -kb. 15-20 Ft-ot darabonként.
  • rudymester
    #5
    Ezek nem normálisak. Lehet elmúlt már 1984, de egyre jobban közeledik.
  • llax
    #6
    Tankönyvkiadók matatnának az iskolai gépeken??? Azt, hogy a többi szerzői joggal kapcsolatban matatnának, az indítékát meg is értem (persze a módszerrel - illetve mindenki bűnös aki nem bizonyítottan ártatlan elvvel nagyon nem értek egyet). Viszont a tankönyvkiadók igényeit azt egyenesen gusztustalannak tartom. Miért nem a tankönyvek szerzői reklamálnak? Jah, mert a kezükben nem is maradt szinte semmi jog, mindent megszereztek a kiadók...

    Épp az ellenkezőjét kellene elérni a kedves politikusoknak: a kötelező tananyagok szabad hozzáférhetőségét!!! Jelen formájában a mindenkinek járó, kötelező, állam által finanszírozott oktatás is felfogható egyfajta adónemnek a kiadók mocskosul nagy pénzéhsége miatt.

    Elég végigjárni néhány "könyvbazárt", ahol tipikusan párszáz - 1-2 ezer Ft / db. áron lehet könyveket kapni. Azok között is lehet találni kifelezetten jó minőségben legyártott könyveket, harmad-negyed áron, mint hasonló "anyagigényű" tankönyvet (sok tankönyv tartalmának nagy része nem is védett!!!). Az egyiket muszáj megvenni, a másiknál szabadon dönthetsz: ezt használják ki nagyon aljas módon a kiadók...


    Azt a tényt, hogy ennek a trójais módszernek a törvényes bevezetése - a törvény erejével - a nép által megbízott döntéshozók fejében egyáltalán megfordult - nem kívánom minősíteni... még akkor sem, ha éppenséggel nem hazánkról van szó... Amikkel illetni tudnám őket, azt még egy moderálatlan fórum is nehezen bírná el...