10203
  • wedge31
    #1
    A petició eredménnyel járt így augusztusban megkapjuk a pc-és verziót, Dark Souls: Prepare to Die Edition cimmel.
    Új boss és gamepad támogatás is lesz.

    Forrás.
  • Seth
    #2
    Na majd most megtudjátok hol lakik az Atyaúristen !! :D
  • Tinman #3
    Sajnos nem... a Demon's Souls nehezebb, nem is kevéssel.
    Másrészt pedig ha F5-F6-al mentenek/töltenek akárhol, akkor a Dark Souls egy teljesen átlagos nehézségű játékká redukálódik.

    Mondjuk az megnézem, amikor WASD+klikkparádé kombóval gyakják Gwyn Lord of Cinder-t.
  • wedge31
    #4
    Remélem lesz normális egér+bill írányítás mert gamepaddal nem szarakodok pc-én.
  • Fpocok
    #5
    Szóval azt mondod, hogy van olyan eset, ahol egy TPS játéknál, az irányítás nehezebb egér billel, mint gamepaddal? gigalol
  • Tinman #6
    Van. És ha nem lesz normális bill+egér optimalizáció meghaltok/feladjátok ez 100%.
  • Seth
    #7
    Aki Demon's Souls-on edződött annak persze hogy könnyebb :)
    Quicksave biztos nem lesz, de napokon belül jön vmi trainer a gyengéknek :D
  • Rage47
    #8
    Jó lesz ez, remélem PC-re jól megoldják.

  • Totti5
    #9
    Ez tudtommal nem TPS, vagy is nem súter, persze lehet én tudom rosszul. Nem játszottam egyik résszel sem.
  • Fpocok
    #10
    Valóban. Nem is tudom, miért írtam. Arra gondoltam, hogy harmadik nézetes játék, szóval hogy mögötte van a kamera.
  • foxxi
    #11
    Sajt in action...
  • jarlaxxe
    #12
    Volt értelme a peticiónak ez is ritka.

    Nekem megvan ps3-ra a játék és ha normális egér+bill irányitást kap pc-re steamen megveszem ezt a portot is. Ha csak gamepaddal lehet majd normálisan tolni akkor nincs értelme megvennem arra ott a konzolom.
    Kiváncsi leszek melyik területre rakják be az uj bosst...
  • Fpocok
    #13
    Hát ja... csak csinálják meg faszán.
  • wedge31
    #14
    Mindkettöre van példa a resi4-be pl még csak egeres irányitást se tettek ezzel szembe a resi5 meg példás pc-és portot kapot szerintem, majd kiderül mit kapunk.
    Egy ilyen nehéz játéknál duplán szivatás lenne ha gamepadra kényszeritenék a pc-seket akik többnyire a bill+egérhez szoktak.
  • tarti19
    #15
    Ez derék hír:P Merem remélni, hogy nem könnyítik le a játékot, mert a Demon's Souls után az csalódás lenne:P
    Egyébként 12K manapság egy wireless 360 s egy vevő, de 8K-ba a sima vezetékes változatot is megkapod, szóval ezek után bőségesen kiszolgál majd a kontroller.
  • jarlaxxe
    #16
    Tökéletes irányitás mellet is nehéz lesz a játék.
  • wedge31
    #17
    Mindig ezt hallom de nem vágom miért.
  • jarlaxxe
    #18
    Egy megszokot rpg-hez mérten mint mondjuk a skyrim nehéz lesz egy átlagos gamernek.

    Elöször is nincs quick save és autosave menteni csak a tábortüzeknél lehet amiket meg is kell találni, többnyire ez nem nehéz.
    Minden mentés után respawnolnak a monszták kivéve a bossokat és mivel az elején nagyon gyakran meg fogsz pusztulni / késöbb már csak simán gyakran/ ez eléggé huzóssá teszi a haladást.

    Másodszor türelem kell a játékhoz nem is kicsi mert ki kell ismerni a mobok mozgását és képeségeit.Magas szinten is kitud nyirni egy mezei monszta ha nem figyelsz oda.A pajzsot rengeteget kell használni ez is uj lehet mert ezt se mindenki használja más rpg-ben.
    A bossharcok egy-két kivételtől eltekintve elsőre az átlagnál nehezebbek.

    Ebben az egészben az a jó, hogy másodjára már minden sokkal könnyebbnek tünnik majd...
  • wedge31
    #19
    Én néztem a youtubeon pár gameplayt és nem tünt olyan nehéznek, pl ezt.

  • jarlaxxe
    #20
    Baszki ne speedrunokat nézzél ezeket már sokadik végigjátszásra csinálják garantálom neked , hogy nem fog igy menni elsőre.
    Ráadásul igy nem szórakoztató végig rohanni egy játékon meg tele is van spoilerrel a videó.
    Ennél azért jóval összetettebb a játék ha érdekel tölsd le innen a Complete Strategy Guide pdf-et és meglátod.
  • wedge31
    #21
    Azt sejtettem, hogy elsőre nem fog igy menni a linket meg köszönöm nagyon jónak tünik lesz mit olvasgatnom.
  • tarti19
    #22
    Igazából a játék a kellő kiismertségig nagyon nehéz, mert valóban boss leöléséig nincs mentés a világban. Persze a statok, páncélok, fegyverek dobnak majd a hősünkön, de nem lesz halhatatlan tőle. Ráadásképpen sok helyen erősen ajánlott beidézni magad mellé arcokat, mert anélkül még újabb szintre képes emelni a nehézséget 1-1 boss.
    Gatya felköt , idegnyugtató belő s úgy játszik majd:P
  • ratgab
    #23
    Istenem mikor volt utoljára igazán nehéz játék a kezeim között! Kell ez pc-re mint egy falat kenyér!

    Nehézség miben merül ki egyébként? Nagyokat ütnek a mobok, speckó képességeik halálosak? Vagy csak simán sokat kell gurulgatni, elugrani, pajzsot használni? Fegyverek, páncélok remélem kopnak, mert azoknak akkor van érteleme.

    Most ami hirtelen eszembe jutott és pc-s az a Severance Blade of Darkness. Ott sem lehetett eszetlenül csapkodni, mert bizony lenyomtak, mint a bélyeget. Elugrani, pajzsot, kardos védekezést, sőt néha elfutást is kellett alkalmazni.

    Ehhez hasonlóra kell számítani, vagy teljesen más a DS?
  • jarlaxxe
    #24
    #18
  • grebber
    #25
    Konzolom elkezdem majd (ha máér megvettem az xboxot ne porosodjon)! Amúgy nézem nem kell félni a lentebb leírt visszaspawnolnak a monsztáktól mivel ellenszere a videóból leszűrhető.Fussál wazeg fussál!
    Az nem tetszik hogy a harc nagyon gyökér.Kb fél évig suhint mindenki a karddal.Az oké legyen a kardnak súlya de akkor ne spinteljen vele 1000-el.
  • Fpocok
    #26
    Néhány ellenfél ütése instant öl, ha bekapod. Ennyi.
  • Seth
    #27
    Hasznos a futás, csak nem mindig jön be,mert követnek. A harc pedig a legjobb a zsánerben, figyeli a felszerelés súlyát, futás sebessége is kisebb, ha teli vagy pakolva. Elugrálni sem lehet ha túlsúlyos vagy, inkább egy Bud Spenceres bukfenc lesz belőle :D Ha viszont kevés cucc van nálad,akkor flikk flakk, meg vetődés, mindent tudsz. A fegyverek,felszerelések meg kopnak ahogy kell, bár a javításuk nem olyan költséges, később már te magad is meg tudod csinálni a tábortűznél, nem kell kovácshoz futkosni.
  • ratgab
    #28
    A kérdés nagy része arra irányult, hogy mitől tudnak kinyírni a mobok? Erősek, több az életük, jól mozognak vagy mitől?
  • ratgab
    #29
    Előbb írtam, aztán olvastam. Így már értem.
  • tarti19
    #30
    :)
    Csak közelítőleg Ninja Gaiden legnehezebb fokozat:P
  • Seth
    #31
    Jól mozognak, pluszba nagyokat sebeznek :)
    A Severance Blade of Darkness hasonlat jónak mondható, ott sem lehetett bambulni,mert kicsináltak hamar. Itt is ez van, ki kell ismerni az ellent, ellentámadni a megfelelő időben. Utána már akár könnyűnek is mondható
  • ratgab
    #32
    Ha van kovács, akkor feltételezem, hogy van város is!?
  • jarlaxxe
    #33
    Ja a bossokhoz én mindik levetközök mert ott fontos a gyorsaság.
  • ratgab
    #34
    Pc only vagyok, nekem nem sokat mond az NJ, mert csak videón láttam.
  • ratgab
    #35
  • tarti19
    #36
    Attól erősek, hogy te nem hős vagy, hanem húsvér ember :P Szóval amikor 1 100x nagyobb, erősebb mob eltalál azt valóban érezni fogod. Ezért elsősorban ügyességre kell apellálni s az időzítésre
  • Fpocok
    #37
    De azért nem, hogy korlátozva legyen, mennyi cucc lehet nálad. Legalább is én ezt láttam. Ha meg így van, akkor nem kicsit nevetséges dolog ez egy RPGnél.
  • jarlaxxe
    #38
    Minden stathoz van kötve.
  • Seth
    #39
    Vegyük mondjuk 100 pontnak a teherbírásod. Ha 25 pont vagy alatt vagy akkor gyors vagy minta villám, ha 25-50 között akkor csak simán gyors, ha 50-100 között vagy akkor meg lomha.
    A fegyverek,felszerelések stathoz vannak kötve. Bár tudod használni a nehéz cuccokat is, de ha a statod nem megfelelő,akkor szerencsétlen lesz vele a karaktered. Pl a kétkezes kardot csak vonszolja, fél perc vele egy ütés, vagy pl sima egykezes kardoknál is van nehéz,amit mondjuk csak két kézzel tudsz használni rendesen(igen, van ilyen lehetőség is, egykezes kardokat lehet 1 vagy 2 kézzel is fogni, és ez más-más taktikát igényel a harcokban, lévén a másikban ilyenkor nem foghatsz pajzsot)
  • tarti19
    #40
    Értheted úgy is, hogy a staminából fogy minden egyes sprint, bukfenc, gurulás, pajzs s fegyver használat. Ugyebár van egy határ, ami után Seth általi határok következnek. Pl. könnyű páncélzat, gyors fegyver esetében gyors s mozgékony leszel, viszont bekapott sebzés drasztikusan nagyobb. Robusztus páncélban s 2 kezes fegyverrel meg éppen fordítva.
    Pajzs pedig egy külön misét megér, mikor s hogy kell használni, mert az egyik legfontosabb item amit magadnál hordozol, főleg amíg ismerkedsz a játékban.