29
  • Alfa Of NS
    #1
    Nem tűnik életszerűnek, hogy valaki egész nap, szó szerint a felkeléstől kezdve ezt hordja. Ha meg nem ezt teszi, akkor oda a lényege. Persze lehet csak az utcán hordani, de a sok magában beszélő szemüveges ember is furcsa lenne.
  • Merces
    #2
    hurrá végre nem kell majd filctollal ráirni a sajtosszendvicsemre hogy sajtosszendvics....
  • willcox
    #3
    Ez a bárgyú bemutató kiknek készülhetett? Szellemi fogyatékosoknak, vagy úgy általában az usákoknak?
    Ez is egy bebukott projektje lesz a guglinak.
  • Shid
    #4
    Ha ez bejön és a jövőben egy egész generáció nő fel ennek a "csodaszemüvegnek" a használatával, mihez fognak kezdeni ha a technika csődöt mond? Már látom magam előtt a teljesen elveszetté és cselekvőképtelené vált embert, amint egy helyben állva, üres tekintettel maga elé bámul, mert befuccsolt a szemüvege. Vagy már születésnél implantálják a szemedbe és azt, és akkor cenzúráznak a látványból, a valóságból a mindenható állam- és cégvezető bácsik amit és amikor csak akarnak. És/vagy a virtuális álvalóságunk korlátlan hatalmú alkotójává és ugyanakkor rabszolgájává is válunk.
  • Cat #5
    Már Artur Dentnek (Galaxis utikalauz stopposoknak - 30 éves könyv) is volt olyan szemüvege, ami megakadályozta, hogy túlságosan felkavaró dolgokat lásson :>
  • Molnibalage
    #6
    Felesleges marhaság.
  • TheCunami
    #7
    @Shid
    elvicceled ma elromlott a telefonom nem ébresztett nem tudtam mennyi az idő elkéstem a munkából és ha az arra járó éppen nem dolgozó kolléga nem szól hogy a busz már 1 órája elment lehet hogy be se megyek dolgozni és telefonálni se tudtam hogy miért kések
  • cateran
    #8
    Latom a kommentelok nem nagyon jaratosak a cyberpunk stilusban:D A mobiltelefon igen jo pelda arra, hogyan valhat valami az eletunk reszeve annyira, hogy majdhogynem testresznek minosuljon (nyilvan nem mindenkinek es mindenkiek masmilyen szinten)
    Mitol lenne baj, ha ez szemuvegben, vagy akar kibernetikus implantkent mukodne..(ohh rengeteg hatranya van, tudom javasolni William Gibson muveit, esetleg par jofele animet, pl Ghost in the Shell kulonbozo reszeit, amik -ha nem is pontosan ezzel foglalkoznak- bemutatnak 1 lehetseges jovot (ami fele eroteljesen haladunk sajnos)
  • qaíwsyedx
    #9
    Sajnos(?)
  • dyra
    #10
    Nem kellene ennyit totojázni. Az emberi tudatot kellene egyből a PC-be költöztetni majd egy mátrixot létrehozni és csók.
  • gemihu
    #11
    Én se értem,hogy mi a gond pár kommentelő részéről.Már így is függünk az elektromosságtól ,de az internettől is. Ha közvetlen nem is ,de közvetve mindenképpen. A szemüveg meg nem új ötlet és ki tudja,most kicsit furán néz ki,de az emberek sok dolgot viseltek ,ami mai szemmel furának tűnik,tehát ez csak megszokás kérdése.
  • Molnibalage
    #12
    Háááááááááááát... Többször előfordult, hogy a táskában hagytam hétvégéné és hétfőn reggel veszem észre, hogy le van merülve. Én csak szánom azokat, akik "testéhez szint hozzá van nőve"....
  • JL666
    #13
    a jövőt nem mi alakítjuk. Ez csak egy teló, ami szemüvegbe van rakva. Aki headset-el sétál és úgy beszél az nem gáz?!
  • ugh
    #14
    ez egy rohadt jo dolog pl biciglizes kozben.
    nem kell nezegetni a telon a terkepet mert ott van az ember szeme elott..
    az ájfonyára mondjak idiotak, hogy mekkora talalmany meg micsoda otlet.
    Se nem talalamany se nem otlet .
    Nem 1 nagy valami mert mar vagy 6-8 eve vannak iylen telok (ericson pl) csak eddig nem volt hozza meg a megfelelo technologia (lassu procik nagy fogyasztas).
    ez viszont marha jo.
  • ugh
    #15
    -g +k :)
  • ugh
    #16
    ilyeneket mar most is latsz ha nincs valahol terero ...
  • ugh
    #17
    en inkabb azt tartom neccesnek hogy cegek levedenek olyan dolgokat is amiket lovesuk sincs hogy kene megoldani .
    meg az hogy levedeti valaki a "piros gombot" na az a kurva szanalmas
  • cateran
    #18
    Igen sajnos:) A cyberpunk stilusu jovokep minden, csak nem vidam (kiveve ha kibebaszott gazdag vagy)Utcai bandak harcai mindennap, hihetetlenul elterjedt drogfogyasztas, elkepesztoen fejlett informacios technologia, mindent es mindenkit uralni akaro megacegek es legfokeppen:nyomor...
  • Tetsuo
    #19
    Szerintem nem viccelt.
  • Tetsuo
    #20
    Egyetertek. A folyamat egyenesen aranyos a termeszettol valo eltavolodassal es annak pusztitasaval. Hozzajon meg a fogyasztott termekek altalanos minosegcsokkenese, a tulnepesedes, az ertektelen kozmopilita "kultura" nagyaranyu terjedese, az erkolcsileg ertekes dolgok eltunese vagy felhigulasa.
    Az embert es a tarsadalmat ero szuretlen informaciomennyiseg folytonos nagysagrendi novekedese pedig kaotikussa, anarchikussa teszi "fejlodo" tarsadalmunkat es eletunket (idovel).
    Ezek a folyamatok a vilagban majdnem mindenhol tettenerhetok vagy valoszinuleg a jovoben erzekelheto lesz a globalis technikanak koszonhetoen.
  • adampierson
    #21
    Az ki van zárva, hogy mondjuk én ezt biciklizés közben (KÖZBEEN???) használjam, túl gyorsnak és intenzívnek tűnik ebből a reklámból, ergó oda kell figyelni rá. Okés, hogy szemüveg, de szerintem valamilyen szinten tuti befolyásolta a szabad látást. Magamat ismerve pedig, vagy az utat nézem, vagy a bokorban kötök ki. :) Esetleg, csak ha megállok, hogy használjam, de akkor már elővehetek mobilt is, ha már leállok. XD
  • gothmog
    #22
    Ez nem csak áprilisi tréfa volt?
  • Molnibalage
    #23
    Én sétálás közbeni telefonálást kerülöm. Megállok és úgy beszélek. Már csak azért is, mert a végén még egy autó vagy bringa alá sétálok...
  • Molnibalage
    #24
    Aha. És mivel kezeled a menürendszer? Még balesetveszélyesebb, mint a telefonálás, mert még képpel is zargathatnak.
  • KopaszIsten
    #25
    Első gondolatom az volt, hogy ha majd megjelennek a szemüveg használata miatti közúti balesetek, akkor majd ezt is szépen betiltják a sofőröknek, mint a kézben tartott mobilhasználatot.
    Megjegyzés: A telefonálás akkor is elvonja a figyelmed, ha nem kell kézben tartanod. Igazából bármi elvonja a vezető figyelmét. Más kérdés, hogy rutinos vezetők kiszűrik a zavaró tényezőket. Több-kevesebb sikerrel.

    A másik észrevételem a cikk utolsó bejegyzésére való reagálás.
    Emlékeztetőül részlet:
    "A közelmúltban pedig a Sony és a Microsoft vállalatok is levédették a felhasználó szeme elé benyúló miniatűr megjelenítőfelülettel kapcsolatos ötleteiket."
    Nos. Több helyen is leírták már, hogy ezek a szabadalmi stipi-stopi-én-találtam-ki-először levédések pont hogy hátráltatják a fejlődést. Ugyanis. Nem tudják megvalósítani, de már le is védi, amivel szabadalmi jog megfizetésére kényszeríti azt a "szerencsétlent", aki meg tudná csinálni (idővel), csak nincs pénze kifizetni a jogokat... Tudom lehet érveket mondani pre és kontra...
    [trollkodás]Akkor én levédem a lélegzetvételt, és majd lehet fizetni a szabadalmi jogokat Nekem, minden lélegzetvétel után. De jó is lesz.[/trollkodás] Amúgy, ha úgy vesszük már a levegőért is fizetnünk kell...
  • cateran
    #26
    Nem vagytok tul fantaziadusak,az mar biztos...Fejeljetek meg ezt a hirt a -szinten- Google autoval....(megjegyeznem, hogy a harci helikopter es vadaszgep pilotak azert valahogy el tudjak viselni az ilyen szem ele vetito dolgokat..hogy csinalhatjak, plane harci helyzetben?:S:P http://en.wikipedia.org/wiki/Helmet_mounted_display)
    Valojaban ez meg 1 elmaradott otlet...a testbe beultetett chip es a kozvetlenul retinara vetitett informacio az atlagos cyberpunk style:P Vagy esetlegesen "netezesnel" a kozvetlen idegi -agyi- kapcsolat....
  • who am I 7
    #27
    Biztos örül az agy a nonstop rádió/wifi frekinek, egy daganattal tuti meghálálja évek után.
  • Tinman #28
  • HumaMage
    #29
    " Az Apple cég például 2008-ban szabadalmaztatta a lézeralapú "fejre erősíthető megjelenítőrendszer" ötletét.."

    Hurá' ezért nem halad semerre.. mindenki csak levédi de nem csinál semmi érdelmlegeset vele, csak pereskedik fejlesztés helyett.. ha az emlitett 4 (gugli, MS, alma meg a sanyi) összefogna szabadalomlóbálás helysett év végére már késztermék lenne.. De hát az nem menő, hogy ne csak emberek legyünk..