154
Project Glass a jövő mobilja
  • tutituti
    #1
    A Google X laborja feléleszti ismét azt az eszközt ami új áttörést hozna a mobiltelefonok és egyéb eszközök terén!


    A Project Glass néven fejlesztett készülék egyelőre csak koncepciós megoldásként létezik, bár egyes pletykák szerint rövidesen a publikus tesztelése is megkezdődhet, hiszen ma már minden technika adott egy ilyen eszköz megalkotásához. A rendszer lelke természetesen az Android platform és a kiterjesztett valóság (AR – Augmented Reality) lesz, mely a környező világ és a szemmozgás követésével veszi lehetővé majd a különböző feladatok elvégzését.
    Forrás:prohardver

    Ez év végére már el akarják kezdeni a gyártást és értékesítést.Reméljük lesz belőle valami!


  • Narxis
    #2
    hipster
  • tutituti
    #3
    Monsieur Gayno?
  • tobias88
    #4
    Hülyeség. Ha tisztában vagy az emberi szemmel, tudhatod, hogy ez baromság. A minimális fókusza a szemnek 10cm, szóval az üvegre nagyon semmit nem tudnak tenni, vagy legalábbis homályos lesz.
  • tutituti
    #5
    Volt olyan szemüveg amiben kijelző volt.én úgy emlékszem.

    De az a hülyeség hogy valaki nem látja a benne rejlő lehetőséget.
  • Dzsini
    #6
  • flashpointer
    #7
    vagy 10 éve is lehetett kapni olyan szemüveget, amiben volt két kis monitor kb 2cm-re a szemedtől, és pl fps-ekhez lehetett használni
  • tutituti
    #8

    Egyértelmű hogy az első applikáció ez lenne rá:D
  • SzirmosSzisza
    #9
    Hát a Foursquare és társai használata könnyebb lesz, mert ahogy látom folyamatosan tudja, hogy hol vagyunk :)
  • Teppik Amon
    #10
    +Sub
    Kíváncsi vagyok hova jut.
  • Palinko
    #11
    mondjuk mennyit segítene olyanokon mint én akiknek van egy kis "arc vaksága" :D
  • Ironman2
    #12
    Mi van ha nézés közben nekimegyek egy fának?
  • KaBuTo666
    #13
    Van benne légzsák is, nem tudtad?! :D
  • tutituti
    #14
    perelsz:D
  • Győri Devi
    #15
    :)
  • Andr0
    #16
    Nem hülyeség, épp ezért a Project X keretein belül lett kifejlesztve, mert sok akadályt kellett leküzdeni és k*rvasok pénzbe került.

    Más kérdés hogy a Privacy Policy az milyen lesz...

    Én látok benne jövőt... de csak akkor ha a hardver mondjuk egy okostelefon lesz, mert a fejemen nincs kedvem hordani egy fél kilós erőművet. Pl lesz iOS meg Androidos app a szemüveghez éskész:)

    Ja és elég balfasznak kell lenned ha nekimész egy fának:D:D Tény, hogy megszokás kérdése.
  • Andr0
    #17
    augmented reality technológia az, ami ebben nagy újdonság. Ebben benne van a szemüvegbe-monitor is.
  • passatgt
    #18
    Úgy állítják be a képet, hogy távolra kell nézned ahhoz, hogy élesen lásd a "monitort"
  • passatgt
    #19


    Hasonló
  • passatgt
    #20
  • Andr0
    #21
    ésottapont.
  • SzirmosSzisza
    #22
  • tutituti
    #23
    Emlékeztem hogy volt ilyen,csak nem találtam.köszi
  • EnxTheOne
    #24
    Át lehet ezzel látni a lányok ruháin? :D
  • skinnyman
    #25
    Állítólag látták Sergey Brin-t (Google egyik alapítója) egy ilyen szemüveget viselni a való életben, van néhány kép is: Link
    Elvileg azt mondta hogy ez egy prototípus. És valami kék fényt láttak fényleni az egyik szeménél. Meg elvileg nagyon könnyűnek nézett ki.
    Ha április elseje lenne akár azt is hinném rá hogy csak poénkodnak hogy van már ilyenük, de ez már elmúlt... Hát, kipróbálnék egy ilyet :)
  • Molnibalage
    #26
    Felesleges marhaság.
  • GregSB
    #27
    High-rez kép a prototípusról
  • GregSB
    #28
    ... mondták anno a Ford T-Modellre azokaz emberek, akik a lovaskocsihoz szoktak ;)
  • GregSB
    #29
    :D

  • GregSB
    #30
    Mindenesetre érdekes kezdeményezés, végre valami merőben új dolog...

    Ha lehet hinni a pletykáknak, akkor a Google nincs egyedül. Állítólag az Apple és a Microsoft is kísérletezik már hordható mini-gadgetekkel egy ideje.
  • GregSB
    #31
    A végleges termék valahogyígynézhet majd ki.

    Állítólag már év végén elkezdhetik forgalmazni ha lesz rá igény.
  • heady
    #32
    Ha nem is veszem meg, mindenképpen lenyűgözőnek tartom, és várom a megjelenését.

    +fav
  • skinnyman
    #33
    Nem gyenge. Csak most tűnik fel, hogy csak félig lóg bele a szemedbe úgymond, kényelmesen ki lehet alatta nézni.
  • skinnyman
    #34
    Ez az egyik promó kép az 5-ből a G+ oldaláról: Link
  • papi08
    #35
    +fav.
    Mindenképp szívesen kipróbálnám :D
  • tutituti
    #36
    látom azért vannak akik nem begyöpösödöttek.
  • tutituti
    #37
    adblock rá azt csók'om
  • tutituti
    #38
  • Andr0
    #39
    Kérdés, hogy normál szemüveggel hogy lehet hordani? Sokan szemüvegesek...
  • Inquisitor
    #40
    A 25-ös hozzászólásban linkelt kép alapján igen.