28
  • doxadmin
    #1
    jó kis sorozat.
  • FoodLFG
    #2
    Az első részben mekkora forma volt már, aki a saját lányait csinálja fel. hah!
    A Pápa kedvenc sorozata.
  • Skynet
    #3
    Jöhet minden mennyiségben amíg ezt a színvonalat tartják.
    Nem elég hogy hatalmas szerteágazó összetett és baromi jól kigondolt az egész sztori, frankó a színészek játéka is,és ami a legszebb egy "szaros" sorozathoz képest sokkal komolyabb és jobb a látványvilága és a technikai színvonala mint az egész Harry Potter sorozatnak (aminek illett volna agyonbrutálnak lenni,hálából a sok rajongónak ehhez képest....).:)
  • scagnetti
    #4
    Azért "Harry Potter-t" kár összehasonlítani ezzel. Messze nem egy kategória, és ezt most fantasy mivoltától függetlenül mondom ezt.
    Míg az előbbi célközönsége a gyerekek voltak, utóbbi sokkal inkább felnőtteknek való.

    Egyébként remek évadnyitó volt, csak így tovább.
  • god25
    #5
    Ha így folytatják, akkor nagy bukás lesz. Baromi unalmas volt a második rész...is..
  • Carbine
    #6
    Is? Az első minden volt csak nem unalmas. Azért mert nem fröcsög a vér, meg b*sznak meg 2 szajhát 5 percenként még nem unalmas. A könyvhöz képest meg pláne nem volt unalmas. Ott aztán elvolt nyújtva a felvezetés, mint a fene.
    Szerintem 55 percben sikerült jól felvázolni a 2. évad alapkoncepcióját és bemutatni az új "szereplőket".
  • Narxis
    #7
    Ennyi.
  • winnie
    #8
    mert az HBO-közönség arról ismerszik meg, hogy unalmasnak találja az ilyet?
  • AZTA
    #9
    Egyébként ez mitől olyan nagy szám? Imdb-n is vmi 9.4... megnéztem pár trailert az első évadból de még véletlenül se jött meg a kedvem hozzá. Pedig jelenleg is több sorozatot nézek rendszeresen, amik kb mind más témájúak.
  • winnie
    #10
    ez azért nem úgy megy, hogy most valaki válaszol és a homlokodra csapsz, hogy tényleg nagy szám. sokaknak bejön, ennyi.

    (az imdb-t az aktuális sorozatoknál felejtsd el, azok nagyrészt csak a rajongási fokot és az első rész tetszési indexét jelzik. legalábbis a többség nem változtatgatja dinamikusan a szavaztát.)
  • asgh
    #11
    Megnézel pár epizódot és vagy rákattansz, vagy nem. Ajánlás max. annyit ér, hogy egyáltalán érdemes-e belenézeli. Szerintem megéri, mert az utóbbi pár év egyik legnívósabb sorozata, mind történet, mind megvalósítás szempontból.
    Trailerek alapján nincs értelme dönteni, mert azokból csak a sztereotípiák jönnek le, én pl. a Homeland trailer alapján eldöntöttem, hogy a fenét sem érdekel az iraki hadifogságból hazatért amcsi hős szocionyomora, aztán többen mondták, hogy márpedig mennyire jó, megnéztem két epizódot és kiderült, hogy tényleg - a Trónok harca mellett - a tavalyi év legjobban sikerült sorozata.
  • radic
    #12
    A saját tapasztalatom:
    Korábban nem olvastam a könyvet. A neten keringő plakátok és előzetesek alapján nem fogott meg a dolog. Egy újabb kardozós-boromíres gagyinak gondoltam. Aztán egyszer unalmamban csak előszedtem az első részt. Az első néhány perc után leállítottam. Kirohantam kukoricáért, meg üdítőért és az egész első évadot megnéztem másfél nap alatt. Valami hihetetlen lebilincselő az egész légkör, amit ez a világ nyújt. Azóta kiolvastam az itthon kiadott könyveket is és már alig vártam, hogy a második évadot is leforgassák.
  • gulyasandras
    #13
    Érdekes, hogy még mindig nicsen hír a következő évadról. "Belsősök" szerint az első évad talán éppen visszahozta a beléfektetett pénzt. Gondolom, most számolnak ezerrel, hogy mi legyen (folytassák-e).

    Jajjj, annyira sajnálom, hogy sosem látunk a kulisszák mögé!

  • mandm
    #14
    Harry Potter film és a gyerek célközönség? Lehet, hogy ez volt a szándék, de én le nem ültetném a 10 éves lányomat elé, az tuti. Ha annyira érdekli olvassa el, de egyelőre ne nézze meg a filmet! Majd 4-5 év múlva....
  • Kindred Blades
    #15
    "Majd nyáron nézem meg az egészet egybe."

    Márminthogy egyben. A tehetségtelenség és a helyesírással kapcsolatos inkompetencia, azt gyúrták *egybe* írókámnál.
  • cateran
    #16
    Igy-igy..a Piroska es a farkas mennyivel gyermekbaratibb....Megeszi a nagymamat, aztan felvagjak a hasat, megtomik kovekkel es a vizbe fojtjak...Ez valo a gyerekeknek...(most tekintsunk el a jelenkori rajzfilmsorozatoktol, mert ha azoktol nem kattan be 1 gyerek, akkor semmitol sem...)
    Mindazonaltal a HP fantasy es nem mese (azok, akiknek kodos a kulonbseg, hanyagoljanak okos commentekkel, ha lehetseges) Ilyenforman nem gyerekmusor (sem a konyvek, sem a filmek) inkabb tinedzsereknek es idosebbeknek javasolt.
  • nlght
    #17
    ha a hp fantasy akkor csakis gyerekfantasy, majd írj ha felnőtteknek való fantasyt akarsz olvasni forgotten realms vagy m.a.g.u.s univerzumból, tudok javasolni néhány sokkal jobb novellát vagy könyvet, harry pottert mindenki darkosnak gondolja...pfff.... ha a hollywoodi rendezők tudnák hogy mennyi jó könyv van kint ami csuklóból veri a hp-t...
  • zetortraktor
    #18
    Ó, M.A.G.U.S. Ízes magyar fantasy. Tájjellegű. Nehogymár.
  • nlght
    #19
    raul renier: pokol, ha ennél jobb darkfantasyt ajánlsz leborulok előtted
  • cateran
    #20
    Hat a Pokol eppen pont nem dark fantasy, de Reniernek vannak sokkal jobb -valoban- dark kategoriaju konyvei, novellai, pl akarmelyik Ars Magica-hoz kapcsolodo (Ver varosa, stb.)
  • cateran
    #21
    Forgotten realms? M.A.G.U.S.?:D Roflol..kar, hogy kozod nincs a fantasyhez....Ezek pont tipikus tini kategoriaju, foleg heroic fantasy temak....FR, mint felnotteknek valo fantasy..hat bazz, ezen elrohogok most 1 darabig...
  • zetortraktor
    #22
    Minek kell leborulni? Te komolyan azt hiszed, hogy ha a magyarok csinálnak ilyet, akkor nincs ezerszer jobb német, orosz, francia, belga, szingapúri vagy perui dark fantasy? Csak azért, mert ismered egy magyar író munkásságát, hirtelen a legjobb lesz? Ó, istenem... Hol van ez a "dark"-tól...
  • nlght
    #23
    a kommented alapján a magyarokat gyengébbnek tartod mint a német, orosz, francia, belga, szingapúri vagy perui írókat... mit olvastál amúgy eddig a magyaroktól, hogy ilyen a véleményed? amúgy képzeld ismerem egy rakás magyar író munkásságát, de csak angolul és magyarul tudok, ezért nem célom az általad felsorolt országok irodalmának kivégzése, de attól még az általam felsorolt univerzumok írói messze lekörözik a harry pottert, de a marketingnek hála a HP lett a fantasy "királya" az átlagemberek szemében... csak a szád téped kisgyerek, de még egy példát se hoztál fel egy jó fanatasyre sem (valszeg csak a hp-t olvastad valld be)... lehet, hogy neked a HP az alpha és az omega, de csak egy tipikus troll vagy...
  • Skynet
    #24
    Látvány szempontjából (helyszínek,számítógép effektek,stb) hasonlítottam csak a HP-hez. Az hogy minek ki a célközönsége teljesen mind1, a HP készítői mocskosmódon spóroltak hogy még gazdagabbak legyenek,a látvány és az effektek sehol sincsenek ehhez a "szaros" sorozathoz képest. Egyenesen szánalom kategória volt a HP legutolsó részében a záró rész,amikor is egy hagyján hogy a főszereplőkre hasonlító színészeket akik eljátszák a felnőtt főszereplőket nem tudta összeszedni...De az hogy még egy szaros maszkos/sminkes embert sem találtak aki nem egy szakmunkás bajusszal intézi el a 20 évvel idősebb Potter kinézetét na az vicc....
    Ebből a szempontból hasonlítottam össze, ez a SOROZAT messze igényesebb mint a HP filmek,pedig jóval kisebb közönségnek készült.



    //Egyenlőre senki ne várjon komoly akciójeleneteket,fröcsögő vért ettől a sorozattól mert a sorozat java része "politika" ,cselszövések, stbstb....És lassan lassan indul be.
  • nlght
    #25
    várom a felsorolásod a komoly fantasykból, addig hiteltelen vagy te is...
  • nlght
    #26
    amúgy a renier féle pokolban annyi gonosz mágia, démonok, vér, gyilok, kínzás, kivégzés van, hogy fogalmam sincs, hogy neked mitől lett tinis... persze könnyű érvek nélkül dobálózni, hozz vmi példát esetleg, mert az ilyen emberek kommentjeit alapból figyelmen kívül hagyom
  • cateran
    #27
    Komoly fantasy...hmm-hmm..mi neked a komoly? A Dark? Vagy a High? A Heroic? A Pokol -amugy nagyon csipem Buyok kalandjait- meg nem dark, hiaba agonizalsz rajta..Vannak benne demonok, meg ver? Huha...A Tronok harcaban is van csomo ver, meztelenkedes meg anyamkinja megis high fantasy...
    nekem komoly: Ursula K. Le Guin konyvei, Raymond E. Feist Reshaboru sorozata (es csak az!) meg ilyesmi....nem a vertol es eroszaktol lesznek nem tiniknek valok.....
  • shenmuedc #28
    Ez a fantasy vita lassan rosszabb mint hogy pl. a technó zene melyik ága melyik.