75
Nokia Lumia 800 és Lumia 900 telefonokról infószerzés.
  • sean john
    #1
    Sziasztok!

    Érdekelne ezzel a telefonnal kapcsolatban, hogy van-e rajta \"ingyen sms\" funkció, mint az iPhonokban az \"iMessage\"!?
    Továbbá akinek van már ilyen telefonja, szereti-e, megbízható-e a készülék?
  • karajjj
    #2
    az ájmesszídzs is sima sms-t küld, ha másik oldalon nem tudják neten fogadni az üzenetet, amúgymeg azt tudja, amit a windows phone
  • berczely
    #3
    Megbízható?
    Nem e árulja el a titkaid? Megoszthatsz e vele mindent? :D
  • Andr0
    #4
    nézd meg a piaci részesedését a WP-nek ;) utána válassz.
  • EnxTheOne
    #5
    AZ igaz hogy azonos használat mellett sokkal tovább birja az aksi mint az android/iphone?
  • Newfronter
    Szüli
    #6
    Akkor ezt mondhatjuk Desktopnál a Windows részesedésére is, nem? :)
  • skinnyman
    #7
    Ingyen sms alatt a neten át való ingyen üzenetre gondolsz? Gondolom van ilyen rajta, 10 éve is volt a legbutább telefonon is, email-nek hívják.
  • asysoft
    #8
    iMessage nincs rajta (az apple-exkluzív), de integrálódik az üzenetkezelésbe a FB chat, illetve a Windows Live Messenger - csak úgy, mint minden WP7-ös eszköznél. Tehát van, ráadásul nem csak WP7-es userek között működik.
  • asysoft
    #9
    Lumia 800 esetében ez egyértelműen nem igaz, naponta lehet tölteni (eddig nekem csúcs 1.5 nap volt), míg iPhone4-em 3 napig lazán kihúzta. Elvileg már készen van az erre gyógyírt nyújtó frissítés (12070-re keress rá, ha érdekel:)), viszont nálunk egyelőre még nem lehet barkács nélkül letölteni.
  • sean john
    #10
    Nem, arról beszélek amit asysoft írt. Egy kicsit túlzásba estél a 10 évvel, de igen, e-mailt is lehet küldeni, ingyen, de nem a postafiókos megoldásra gondoltam.
  • skinnyman
    #11
    Egyáltalán nem estem túlzásba, több, mint 10 éve gond nélkül emailezgettem a buta monokróm, 5 soros kijelzős telefonommal...
  • kifli
    #12
    az üzenetek rész oldalra görgetésével, a win live-os ismerőseidnek üzenhetsz, és mivel win live-al, összekapcsolható a facebook, így folyamatosan online lehetsz facebookon is. Ha pedig kikeresel valakit a telefonkönyvből, aki facebookos, és megadta ott a telefonszámát, vagy te összekapcsoltad a számát a face profiljával, akkor választhatsz, hogy facebookon küldöd, vagy sms-be az üzenetet. Ha nem kapcsolod össze, akkor vagy sms, vagy face üzenet.


    Én wp7-et használok jelenleg. Nekem nagyon megtetszett. Android helyett használom. (telefonomra android, és wp7 is felrakható)
    Olyan, hogy valamelyik program csak úgy bezáródjon, velem nemnagyon fordult még elő. Olyanse, hogy töltenék le valamit marketről, és kiírja, hogy nem kompatibilis. Fagyogatni, újraindulgatni nem szokott. Bekapcsolás után egyből használható, nem kell várni kicsit sem :)
  • Narxis
    #13
    Ha ennyire tetszik a WP akkor mé nem veszel egy Lumia-t? :P
  • asysoft
    #14
    Elkezdték itthon is teríteni a 12070-es updatet, Telenornál már elérhető, de mi, T-sek még várhatunk egy kicsit...
  • SlayR
    #15
    Lumia 900 várlak! :)
  • kifli
    #16
    Nagyon sok oka van, miért nem veszek, egy lumiát:
    1. Most nem terveztem telefoncserét, így nincs rá pénzem2. 4,3" alá én már nem megyek, a mostani után
    3. A jelenlegin is igencsak hasonló sebességgel fut a wp7 mint fater lumia 710-én (a képernyőt leszámítva, kb ugyanaz a 710, mint a 800)
    4. Mivel az enyémra úgy van ráheggesztve, sok-sok extra funkció is van a telefonon. Amiknek nagyrésze, sokáig nem lesz elérhető, lumiákra (aszem még nincs is interop unlock egyik lumiához sem)
    5. Dizájn annyira nem tetszik :)

  • Jossua
    #17
    Srácok lenne néhány kérdésem a lumia 800kapcsán.
    1, normális ébresztő tényleg nincs benne ami akkor is bekapcsol ha a nyavajás készülék ki vagy kapcsolva?
    2, nektek is 1 nap alatt lemerül?
    3 ékezeteket hogy tudok írni ????
    4, bluetoot nektek se megy más készülékkel ??
  • asysoft
    #18
    1. Nincs, manapság nem nagyon divat smartphone-okba betenni. Rakd airplane módba a telefont éjszakára.
    2. Nem, van, hogy 11 óra után közli, hogy lemerült, de most épp második napja megy; az akkut (is) javító 12070-es frissítés még nincs telepítve.
    3. Magyar billentyűzetnél tartsd nyomva hosszabban adott karakter ékezet nélküli változatán az ujjad.
    4. Mire gondolsz? Bluetooth fájlátvitel nincs WP7-n.
  • kifli
    #19
    Én ezt a fájlátviteles dolgot, rögtön cáfolnám is, ugyanis van, csak egy interop unlockolt telefon kell hozzá :D


    (nokiához, még nincs működő unlock)
  • asysoft
    #20
    Gondolom erre gondolsz. Nem tűnik még túl kiforrottnak, lehet WP8-as pletykált dologból előbb lesz valami (ha egyáltalán).
  • kifli
    #21
    igen erre. Bár ahogy nézem, nem elég az interop unlock...


    Hibát nem nagyon tapasztaltam vele, mert eddig összesen 1x használtam (mióta megvan a telefon). Akkor megkaptam a file-t gond nélkül :)
  • Jossua
    #22
    szevasztok ! Nektek se küldi el az sms-t ez a remek telefon !? (lumia800)
  • asysoft
    #23
    Én még nem tapasztaltam ilyen problémát. Mi történik? El sem tudja küldeni, vagy látszólag elmegy, de soha nem érkezik meg?
  • Jossua
    #24
    1 perc után visszajön egy üzi h nem sikerült elküldeni
  • asysoft
    #25
    Státuszjelentés jön? (Gondolom, mert annak "parasztos" megoldása alapján más, szofisztikáltabb funkciót nem tudok elképzelni.) Mert akkor alighanem hálózati hiba lesz. Esetleg azt nézd meg, hogy jó számra próbálkozik-e (Nokia fórumon olvasottak alapján linkelt kapcsolatok okozhatnak problémát).
  • Jossua
    #26
    valamelyik számra elküldi fura...
  • skinnyman
    #27
    Kivégezték a Nokiát - megint
    Tovább zuhan a Nokia, mindössze 2 millió eladott Lumia
  • asysoft
    #28
    Bár még a Nokia honlapon "waiting for approval" a státusza, valamint a telefon sem szólt róla, a T-mobile-nál is elérhetővé vált a 12070-es update, PC-re kötve Zune már tudja a dolgát:)
  • SlayR
    #29
    Olyan szép ez az epöl fanos cikkírós dolgok a neten még jóhogy sokan látják a valós részt benne....
  • Narxis
    #30
    Nokia – 1,34 milliárd eurós veszteség
  • Gauge
    #31
    Szerintem ez várható volt. A kérdés inkább az, hogy harmadik negyévtől kezdően milyen lesz a vásárlási trend, illetve a Nokia milyen újdonságokat tud felmutatni. Szerintem nem rossz a kezdés, de van mit fejlődni még.
  • Carbonka
    #32
    Hali!
    Lesz magyarországon Nokia Lumia 900? És ha igen mikor?
  • Gauge
    #33
    A 900 beveztése meg olyan tetű lassan folyik, hogy érdemes már win8-ra várni....

    Miért ilyen töketlenek a Nokiánál itthon és kint is?:(
  • Gauge
    #34
    http://index.hu/tech/2012/07/16/felaron_adja_a_nokia_csucsmobiljat/


    Remélem itthon is gyorsan árat csökkentek, mert szemtelenül drága a lumia...egyszerűen nem éri meg.
  • SlayR
    #35
    1. Jó Telefonra érdemes költeni
    2. Win8 városi legenda a kivárása semmi óriási jelentőséget nem hoz ugyanúgy támogatják a 7et/7.5/7.8ra váltással....itthon meg féláron tuti nemlesz :)
  • Gauge
    #36
    Anyám!!! mediában 199e a Lumia900. Ez a telefon a felét sem éri. BUKTA!!!!!
  • Narxis
    #37
    :DD
  • DonZorro
    #38
    Srácok, az SMS-eket ki lehet valahogy exportálni???
  • Ironmask
    #39
    Hello mindenki Lumia 610-em van és azt szeretném kérdezni, hogy ha rá csatlakozok egy wifi hálózatra, akkor csak simán belépek az internet explorer-be a telón, és akkor már wifi-ről netezek nem mobilnetről?hogy lehet a mobilnetet kiakpcsolni?Bocs a kérdésekért, de nem akarok nagy összegű számlát :DDD Várom a válaszokat! ;)
  • asysoft
    #40
    Ha fent megjelenik fehérrel a WLAN logó, akkor WLAN hálót használja adatátvitelre. A mobilnet használatát a mobilhálózati beállításoknál tudod egy kapcsolóval kikapcsolni.