29
Kapszulás kávéfőzők
  • 29spotty
    #1
    Sziasztok! Kaptunk egy ilyen Cafissimo gépet ajándékba, de nem volt még kapszulás kávéfőzőnk. Esetleg valaki használ ilyet, mik a tapasztalatok vele? Jónak tűnik, de még nagyon új nálunk. Kapszulát hol érdemes venni?
  • karajjj
    #2
    reklám?
  • Zoli007
    #3
    Mitől lenne az? Ennyi erővel a grafkártya topik is az lenne.
  • Midas
    #4
    en dolgoztam ilyesmivel csak az komolyabb volt de jo kavekat foznek nagyon. sztem nagyobb aruhazakban biztos arulnak hozza ilyen kave tabletakat.
  • 29spotty
    #5
    És milyen ízt érdemes venni? Van valami kedvenc? Én pl szeretem a különleges , ízesített kávékat, de nem tudom, hogy milyenek vannak hozzá, vagyis, hogy hol van nagy választék?
  • 29spotty
    #6
    Ha az érdeklődés reklámnak minősül:) de egyébként nem. Nem gondoltam, hogy körbe kell írni a gépet, hogy: kv-főző, kicsi, piros, c-vel kezdődik ...:D
  • gabber_saviola
    #7
    http://kavefozok.blog.hu/2011/02/02/kapszulas_kave_atveres

    "Egy normál presszókávét 7 gramm őrölt kávéból főzhetünk meg. Egy kapszulában is pont ennyi van, általában a kávé fajtájának megfelelően tömörítve. Ha az olcsóbb 95 Ft-os kapszula árat vesszük alapul, ahol tehát 7 g = 95 Ft, akkor az adott kávéból 3392 Ft lenne egy 250 grammos adag, vagyis 13.571 Ft egy kg. Ez eléggé megdöbbentő szám."

    "... A fenti számok alapján az, aki kapszulás kávét fogyaszt vagy bolond vagy rengeteg fölösleges pénze van."
  • F1re
    #8
    Nem teljesen a topichoz tartozik de vki írja már le nekem pontosan mi a különbség az ilyen 70-100-200 ezer forintos és a sima 10-20 ezer forintos kávéfőzők között ? (aztsem tudom mit jelent a presszó kifejezés :D, nem vagyok kávés csak érdekel a különbség) előre is kösz
  • Lacee86
    #9
    Gondolom ez nem is otthoni használatra való, hanem puccosabb vendéglátóhelyekre, ahol 500 Ft egy sima kávé. :)
  • Dzsini
    #10
    A kapszulások pont otthoni használatra vannak, egyetlen vendéglátóhely sem fogja magát lejáratni azzal, hogy ilyen vacakot ilyen drágán ad a vendégeinek - ott lehet értelme, ahol mondjuk az otthon élők nem kávéznak, de valamilyen eszköz nem árt, ha jön vendég, és meg kellene kínálni egy kávéval. Az instant poroknál egy fokkal jobb, és elegánsabb megoldás.
    Egy normális vendéglátóhelyen rendes nagynyomású, pultméretű kávéfőző van, otthonra pedig a kotyogós a minőségi megoldás. A többi csak játék vagy lehúzás.
  • Narxis
    #11
  • Montanosz
    #12
    nekem 5baros sima eszpresszó XX olasz márkájú tejhabositos/vízmelegítős kávéfőzöm van 8ezerért...erős a gyanúm hogy máris többet tud egy kettő kapszulásnál, persze ha ajándék ne nézd a fogát
  • Alexease
    #13
    Nem, ez a majereknek es irodakba valo, ha ugyfelek jonnek;)

    Nalunk az irodaban van, tucatnyi izben, erossegben, de marha draga:) Amugy nem rossz, de itthonra nem kellene, foleg az ara miatt nem;) Maradok a kotyogosnal;)
  • Axl Rose
    #14
    Akkor már kapszulatartót is vegyél hozzá, és mindenki előtt látványosan vedd ki a kapszulát kvfőzés előtt, úgy a gizda :-)

    Egy tizesből meg is van :-)

  • Motoroj
    #15
    A szarvasi kávéfőzők tökéletesen megfelelnek.
  • Axl Rose
    #16
    Jaja, az enyém hatezeré' vettem anno 7 éve, de 3 év után levált a teteje, de addig faintos volt...

    Szóval jó márka, de a gyűrődést nem bírja.
  • VRSDM
    #17
    pontosan meg lett válaszolva.

    ha az ember egy rendes kávét szeretni inni akkor azt szépen a megfelelő nyomáson (máris előjön az árkülönbség a különböző masinák között) lefőzi magának a rendes konyhájában.

    minden más helyre remek a kapszulás. tiszta - mégis főzött "finom" kávé.
    ja és igen. ennek elkérik az árát. akinek megéri ;)
  • R0zs0máK
    #18
    Mi vettünk egy Cremesso automata kapszulásat itthonra, szerintem jó fíling. Én egyáltalán nem kávézom, barátnőm szokott pár naponta inni egyet, vagy azzal ébresztem...jó kávét csinál, eddig nem sikerült olyan kapszulát venni ami szar lett volna :D kicsivel 100Ft fölé jön ki egy kávé. Nem olcsó, de pár naponta egyszer belefér élvezetből, amúgy meg jó a Nescafé :DDD
  • Fabio Capello
    #19
    kotyogós kávéfőző ftw. :P
  • Sir Quno Jedi
    #20
    Én vettem olyan 7-8k körül fagor kávéfőzőt (gőzölni is tud, szal. kapuccsínózni is lehet vele), fasza erős kávét főz (de durván), olyan 4 adagot 1xrre. Időnként ecetes vizet kell rajta átfőzni a vízkő miatt és akkor sokáig bírja. Előtte is volt egy német darab (mármint is vénen kaptuk), az volt pár évzizedes és ment!
  • shaba23 #21
    Ha 5 bar-t tud, akkor nem espresso ;) az 15bar+
    a nagyon drága gépem meg nem otthoni napi 1 kávéra vannak kitalálva+márkanév+tudás.
    Nem mindegy, hogy szemes, vagy őrölt kávé megy bele, ha szemes, akkor azt hányféle képpen tudja őrölni, szabályozható-e a víz hőfoka, nyomása, a lefőzött kávé mennyisége/adagolhatósága, milyen kávékat tud, habosítja-e a tejet, ha igen, akkor hogyan, milyen pohár/csésze megy alá, ilyesmi. Ja és persze a design:) A Frei kávézók bazinagy sárgaréz kávéfőzője, széttárt szárnyú sassal a tetején pl elég jól néz ki:) De az már a nem 1 milliós tétel.

    Kotyogósból nem érdemes a legolcsóbbat megvenni, ami hulladék anyagból készül és érződik a kávéfőző íz a kávén. Vannak 7-10e Ft-ért olasz (pl Bialetti) kávéfőzők, azzal már érdemes.

    A kapszulásnak annyi az előnye, hogy kb 1 perc alatt megvan a kávé, (van 50Ft-os kapszula is) és viszonylag sokféle ízesítéssel árulják.
    Ha kapszulás gép, akkor érdemes olyat venni, amihez van tea és őrölt kávé átalakító, egy simál lefőzöd bármelyik kávét, amit kotyogóshoz vettél, így olcsóbb és tágabb határok közt lehet kávézni:)
  • immovable
    #22
    Kotyogós.
  • clio1616v
    #23
    csak a kotyogós, a többi ihatatlan mű lötty
  • Morphin
    #24
    Nem vagyok egy nagy kávés,de azt tudom, hogy nálunk az étteremben (ahol dolgozom) például a kávé beszállítója biztosítja a kávéfőzőt...kis szakmai titok, hogy mivel rengeteget használunk fel botrányosan olcsón kapjuk a kávét.Nem kommersz szar (bár nem tudom pontosan a márkát,fajtát) kifejezetten finom és durván 1800-2000Ft körül van kilója.Gondoljunk bele, hogy átlag 6g egy kávé (gazd órán tanultam) és azt hiszem 320.-ért adjuk.Persze azt is kell nézni, hogy jár mellé tej/tejszín/keksz/pohár víz stb stb amit kér a magyartarka...
  • pedobear
    #25
    Aldi Kávéfőzők

    erre sokan esküsznek
  • G_ArchAngel #26
    KV topik
  • G_ArchAngel #27
    ennyi
  • 29spotty
    #28
    Na, nem rossz! :)
  • 29spotty
    #29
    Itt egy kis élményjáték a kávézás mellé!Egy app igazából.