388
  • Skynet85
    #1
    "Napjainkban a korszerű okostelefonok és táblagépek olyan meggyőző teljesítménnyel rendelkeznek, hogy egy hasonló felhasználói élményt biztosíthatnak, mint a legerősebb és legkorszerűbb PC. - > szeretnéd csak! Ide nekem az első bf3-ra is képes tabletet dokkolóval.
  • semmikozod
    #2
    Játékra ott a konzol. Az érved irreleváns.
  • Molnibalage
    #3
    Ez be van rúgva. Számomra a laptop egyetlen előnye, hogy hordozható. Komoly munkára és játékra totálisan alkalmatlan a kijelző mérete és teljesítménye miatt.

    Konzol szarra sem jó, komoly stratégia, szim és RPG nincs rajta.

    Okostelefon és teljesítmény? Hadd ne röhögjek már...
  • gforce9
    #4
    Ez csak 1 példa volt a tricsillió közül. Folyatom akkor: ide azt a konzolt, amin fut photoshop és coreldraw.

    Az meg hogy minden célra külön készüléket vegyünk, enyhénszólva pazarló. Az asztali gép egyetlen területen hátrányos: ha szükséges a mobilitás. Minden másban ráver a tabletre, notebookra, telefonra, konzolra.
  • Büdös Bohóc
    #5
    hány hetente kötelező nektek csinálni ilyen cikket?
  • gforce9
    #6
    Hétvégére bedobták a témát, hogy legyen min csámcsogni :) Minden szombaton ez van :)
  • morden
    #7
    Laptopnak van egy státusz szimbóluma is , sokaknak egyáltalán nem kell laptop vagy elég lenne egy könyolvasó de mutatni akarják hogy milyen fontosak, mérnök ismerősöm sem dolgozik laptoppal csak netezik rajta de mondta hogy ő mérnök ergó laptop kell hogy legyen neki :D
  • smv
    #8
    Munkára => asztali, minden másra NEKEM jó a noti vagy a telefon.
  • Omega
    #9
    Szerintem a jövőben játékra ott lesz néhány OnLive szerű és gyors cloud szolgáltatás, elég lesz pl. a TV-n odakapcsolni és már megy is a bf5 ultra HD felbontásban.
  • Jackal
    #10
    A cikk lényege: dobd ki az asztali géped és legyél menő egy telefonal vagy tablettel, hisz az a divat, és amúgyis mindenre jó, vegyétek vegyét... :D
    Biztos van az a hülye aki beveszi, ha már fél éve hallja hetente ezt mantrát.
    Pár év mulva ugyanez fog menni a tabletekről/telefonokról, mikor telítődött a piac és már mindenkinek van.
  • willcox
    #11
    Nekem egy aránylag erős laptopom van, asztaliként használom, persze külső billentyűzettel, egérrel és nagy monitorral. Előnye, hogy sokkal csendesebb, mint egy asztali gép és kevesebbet is fogyaszt. Mielőtt valaki megkérdi, hogy milyen laptop: ASUS N53SN. Már lassan egy éve megvan, nagyon jó.
    Processzor: Intel® Core™ i7-2630QM Sandy Bridge (2 GHz, Turbo Boost 2.9 GHz, 6MB cache)
    Chipset: Intel Mobile HM65 Express Chipset
    Kijelző: 15.6" FULL HD (1920x1080), LED megvilágítás
    Memória: 6GB DDR3 1333MHz
    Merevlemez: 640GB SATA 5400rpm
    Grafikus kártya: Nvidia Geforce GT 550M 2GB DDR3
    Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti Double layer
    Egyéb jellemzők:
    3xUSB2
    1xUSB3,
    Kártyaolvasó: (MMC / SD / Mini-SD /XD / Memory Stick / MS Pro / MS-Duo / SM)
    HDMI™
    VGA
    Mikrofon bemenet
    Fejhallgató/SPDIF kimenet
    Webkamera: 2,0 Mpx + mikrofon
    Nagy tapipad 2 gombbal
    Magyar billentyűzet
    Bluetooth 2.1 + EDR
    LAN: 10/100/1000
    Wifi: 802.11b/g/n
    Bang & Olufsen csúcsminőségű hangszórók
    Aksi: 6 cellás 5200 mAh, 56Whrs
    Tápegység: 19V DC, 4.73A, 90W

    Ez nem a reklám helye akart lenni, hanem annak bizonyítására, hogy nem a levegőbe beszélek. Ugyan Skynet85 tablettel kapcsolatban hozta szóba, de a BF3 is röhögve megy rajta fullon. Meg egyáltalán minden.
    Nálam az, hogy hordozható _is_, csak egy opció, amit ritkán használok ki.

    De tabletet nem vennék, mert nem tudnám mire használni.
  • willcox
    #12
    Sosem használnék felhős szarságokat. Azért olyan árat kéne fizetnem (nem kifejezetten pénzre gondoltam), amire nem vagyok hajlandó.
  • finizlik
    #13
    Elhiszed hogy mutatok neked olyan Notebook-ot ami veri a 300k-s Pc-t? :)
  • finizlik
    #14
    Már most is használsz...

    Google account, Legtöbb (értelmesebb) Internet Security ez csak 2 legalapabb példa volt
  • willcox
    #15
    Így van. Amikor telítődik a piac, akkor már az új eladások nagyon visszaesnek, ezért találnak ki mindig valami új szerkezetet, hogy a gyártók ne menjenek tönkre. A direkt és nem direkt (internetes cikkek, fórumok, sőt, filmek!) marketing pedig azt harsogja, hogy ha te nem veszel ilyet, akkor lemaradsz, hátrányba kerülsz, stb. stb. Mert hogy a sikered titka az, hogy megvedd a legújabb felesleges szart. Csak azt felejtik el pontosítani, hogy ha megveszed, attól nem te leszel sikeres, hanem a gyártó meg a kereskedő.
  • willcox
    #16
    Nem először bizonyítod be, hogy te jobban tudod azt, hogy én mit használok, vagy éppen mit gondolok. Ismét tévedtél, mint mindig. Ugyanis nincs sem gugli accountom, sem internet securitym.
  • gforce9
    #17
    Csak ha ehhez hozzáveszel még egy normális nagy monitort az 3-400k közt van. Már ne is haragudj, de picikét erős ár, csak azért, mert keveset fogyaszt. Te mondtad a mobilitását nem nagyon használod ki, az meg hogy csendes legyen, asztali sima gépnél is megoldható. Félreértés neessék, ha neked ez így kafa, nem fáj nekem attól semmi, de azért egy hasonló vagy jobb asztali konfigot, ésszel összerakva 200-250k ból ki lehet hozni. És az árkülönbség nem csekély. Persze, ha a mobilitás is szükséges, nincs más út, de pusztán a csendessége és a fogyasztása nem indolja szerintem sokaknak azt a +100k-s árat.
  • finizlik
    #18
    Nem használsz se Youtube-ot se Gmail-t Se Picassa-t se Google Maps-et ?
    Ha használsz már használtad is a felhőt (kétlem hogy sosem mentél fel youtube-ra, mivel cookie alapján létrehoz egy "ideiglenes" profilt ha nincs reged)

    Ha meg nem használsz semmilyen védelmet külön gratulálok :D
  • willcox
    #19
    Ahhoz képest, amennyiért a korábbi asztali (mindig csúcskategóriás) gépeimet vettem, nem volt drága. Azt meg ne felejtsd el, hogy nem feltétlenül kell minden géphez külön monitor, van olyan switchem is, amivel a jelenlegi 2 notim között tudom váltani a monitor képét, a hangot, és az USB-s eszközöket, így az egereimet, billentyűzetet és az USB hubokat (amire szintén van pár eszköz feltéve, mint scanner, nyomtató, külső HD).
    Abban igazad van, hogy ha valaki most vesz először gépet, egy asztalit olcsóbban hozhat ki, de ez sem így van feltétlenül. De mindezt leszámítva, egy étteremben is mindig az étlap bal oldalát nézem, nem a jobb oldalát, ha érted, hogy mire célzok.
  • Gyuszopapa
    #20
    Bakker egy 22-es monitoron se lát az ember különbséget 1680x1050 és a 1920x1080 között nemhogy a 15,6 képernyődön.Arra a képernyőméretre elég lett volna 1280x720-as felbontás is,tehát megvetették veled a drágább képernyőt feleslegesen.
  • sanyicks
    #21
    igen? És hol van konzolról azoknak a játékoknak a 90%-a amivel én játszom? Ja sehol...

    Egyébként ez a pc-nek vége témát 5 évenként mindig elsüti valami hülye.
  • willcox
    #22
    Tiltva vannak nálam a guglis sütik (is).
    Védelmet pedig használok, de az nem tartozik rád, hogy milyet.
  • sanyicks
    #23
    DEDEDEEE az epl megmondta hogy 10-re is 2048x 1536 kell! És akkor az úgy van :)
  • llax
    #24
    Desktop PC is lehet nagyon csendes és relatíve keveset fogyasztó, a mai minőségi(bb) alkatrészek ezeket biztosítják.

    Vannak szituációk, amikor a desktop PC a legjobb választás: nagy monitorra van szükség, emellett több klasszikus PC-s perifériára is szükség van, ugyanakkor mobilitás nem szempont. Persze lehet azt mondani, hogy laptop + dokkoló. Csak azok a laptopok, amik rendelkeznek dokkolási lehetőséggel és kellően nagy teljesítményűek + a dokkoló felára együtt akkora tétel, hogy abból kijön egy egyszerű laptop (mobilitás biztosítása) + egy használhatóbb desktop PC (értelemszerűen perifériák nélkül)...
  • willcox
    #25
    Nem írtam, hogy mekkora monitorom van. Vagy te egy finizlik klón lennél?
    Az meg, hogy te nem látsz különbséget egy akkora monitoron, csak egyet bizonyít: nem jó a látásod, szemüvegre van szükséged. Egyébként is ezt a véleményedet ne nekem, hanem a rohadtalmáékhoz címezd, hisz a legújabb ifosuk kisebb méretben még annál is nagyobb felbontást produkál.
    Velem soha nem vetet meg senki semmit feleslegesen, ezt elhiheted. De nem érdekel, hogy elhiszed-e vagy sem, mert nem a véleményed alapján választok ki bármit is. De ha a "nagytudású" véleményedre leszek kíváncsi, majd szólok, oké?
  • willcox
    #26
    Te write only vagy? Írtam, hogy asztali helyett notit használok, de asztali kiegészítőkkel. Egyébként az asztalim is nagyon csendes volt, egy rakás pénzem ment rá, hogy annyira csendes legyen, de a notim még így is csendesebb.
    Mellesleg az ár-érték arányt ne firtassuk, mert kinek a pap, kinek a papné. Ez merő hitvita lenne, én meg nem vagyok hívő.
  • WoodrowWilson
    #27
    GT 550M-mel full hd-ban max beálításokkal röhögve megy a BF3? Hihető.
  • sanyicks
    #28
    simán... nekem egy radeon hd3850-el ment highon 1280*1024-ben 25-40 fps-el... ami pedig gyengébb kártya.
  • willcox
    #29
    Az a te egyéni problémád, hogy szerinted mi hihető és mi nem. Szerencsére nem az alapján megy, hogy te mit hiszel. LOL!
  • WoodrowWilson
    #30
    Uhh, ez szíven ütött. Mostantól fülem, farkam behúzom, és meg se szólalok.

    Amikor egy GTX 550Ti 40 alatti átlag fps-t ad full hd max grafon a tesztekben, akkor bocs, de fenntartom magamnak a jogot, hogy kamunak minősítsem a te GT 550M-ed (ami úgy két fényévre van teljesítményben az említett kártyától) röhögve futását.

  • shaddam
    #31
    Lehet kapálózni de szvsz igaza van a cikknek.Egy mai tablet, okostelefon már rég tudja azt hardveresen amire egy átlagfelhasználó a pécéjét használja.Már csak a szofterekkel(elsősorban irodai) van lemaradás. Az asusnak pl ott van a ha akarom telefon, ha akarom tablet, de ha akarom akkor meg laptop konstrukciója.Remélem a jövőben más is átveszi ezt a stílust, de a dockolóra dugva induló ubuntu is egy nagyon jó megoldás.

    A bf3 fps matyizóknak ajánlom hogy a játék egy telefon vagy pc esetében a vásárlók minimális részét érdekli.Akiket meg érdekel annak meg a facebook lefedi az igények 95%-át.Minden más komoly játékra ott a konzol.

    Lehet köpdösni és leszavazni.
  • willcox
    #32
    Semmi késztetést nem érzek arra, hogy teszteredményhuszárok beböfögéseivel vitába szálljak. Már csak azért sem, mert a szponzorált, de függetlennek feltüntetett eredmények ritkán fedik a valóságot. Ráadásul az sem mindegy, hogy milyen konfiguráción született az eredmény, mert önmagában nem csak a videokártya számít. Egy asztaliba szánt kártyát egy notiéba szántéval elég nehéz azonos körülmények között tesztelni. Egyébként, ha neked történetesen mindkét kártyád lenne (nem hiszem), akkor is csak egy szubjektív magánvélemény lenne, ami nem mond ellent annak, amit állítottam, miszerint a notimon (aminek a konfigurációját láthattad), röhögve megy a BF3 fullon. Ha nem hiszed, akkor ne velem vitatkozz, hanem győződj meg magad, keress egy ugyanilyen notit, és próbáld ki. A nagyképű dumát (fényévek) tartogasd meg máshova.
  • willcox
    #33
    Definiáld légy szíves az átlagfelhasználót, én olyat nem ismerek. Ugyanis előbb-utóbb mindenki többre vágyik.
  • WoodrowWilson
    #34
    Aha, tehát a teszteknek nem lehet hinni, csak a saját kipróbálásnak. Logikus. Az meg, hogy a többi komponens miatt lenne rosszabb eredmény minden neten található tesztben, mint a te notidban, szintén vicc, mert a tesztgépek keresztbe nyelik le azt a notit, legrosszabb esetben 2 GB-tal kevesebb RAM van bennük, de ez nem számít jelen esetben.
  • Gyuszopapa
    #35
    20-30 fps is lehet röhögve futás,más dolog hogy annyival játszani szar csak esik kel az ember mert akinek 100 fps-e van símán lealáz.
  • willcox
    #36
    Csak ismételni tudom magam: "Semmi késztetést nem érzek arra, hogy teszteredményhuszárok beböfögéseivel vitába szálljak".
  • WoodrowWilson
    #37
    Ja, csak az 550M maxon fullhd-ban nem képes átlag 20-30 között teljesíteni.
  • willcox
    #38
    Egy jó játékos simán aláz alacsonyabb f/s-kel is egy gyengébb játékost, hiába van annak nagyobb értéke, szóval ez sem egyértelmű úgy, ahogy írtad.

    PS: f/s = frame per sec
    fps = first person shooter
    ezt a kettőt ne keverjük :)
  • WoodrowWilson
    #39
    Mióta van olyan szabály, hogy egy rövidítés csak egy dologra vonatkozhat? FPS
  • willcox
    #40
    Mert te azt próbáltad is, ugye? Nézzed továbbra is a sok való világot, meg megasztárt/x faktort, az irány már tökéletes a teljes elhülyüléshez. Természetesen azt kell elhinni, amit mások mondanak, nem azt, amiről magad is meggyőződtél. Ja, hogy esélyed sincs meggyőződni róla? Ez már nem az én problémám.

    Valami nagytudású teszthuszár ezt írta: "Mostantól fülem, farkam behúzom, és meg se szólalok." Erről mi a véleményed?