58
  • G_ArchAngel #1
    "Nem érkezett még hozzászólás"

    A trollsereg megbeszelest tart, hogy 'marketing lepesnek' vagy siman a 'kozvelemeny megtevesztesenek' tartsak-e az Apple tettet:)))
  • zola2000
    #2
    ugh, most jól kiszivárogtattad a haditervet ^^

    egyébként az a durva, hogy a "legmenőbb telefon", aztán "valami kínai vacak", legalább a túlárazott cuccok gyártását csinálhatnák európában...
  • hurkaur
    #3
    kocsog m$!!!!
  • sanyicks
    #4
    megy a műbalhé...
  • caius marius
    #5
    Szerintem marketinglèpès a közvèlemèny megtèvesztèsère. :-)
    Nyomi alma...
  • morden
    #6
    A "troll sereg" nem nyomogatja az sg.hu-n az F5-öt 10 másodpercenként lehet, elleben az apple lovagokkal :D
  • gforce9
    #7
    Vagy épp az folyik hogy ki nem sz*rja le épp mivel hülyíti az apple az applefanokat....
  • coolbboy83
    #8
    DE gonosz az Apple.... egyértelmű műbalhé mi ? ezt a sok seggfejet már megint...
    De ha Samsung vagy bármelyik szintén gyökér cég csinálná, akkor mindjárt jó dolog lenne mi ? ...
    Ja igen ... és nyilván csak az Apple gyártat ezekkel a bérgyártókkal !! Nem unjátok még ezt az esztelen civakodást ?? Mert ez nem normális fórumozás ami újabban itt megy...
  • sanyicks
    #9
    Nem sikerül valami hitelesen leplezni a legalább látens apple fanboyságodat. Túlságosan idegesnek tűnsz ha az appleről valaki csúnyát mondd...
    A másik meg hogy az apple csúnya dolgait kicsinyíted, másokét meg próbálod apple szintre hozni, mindig.
  • gforce9
    #10
    Hááát a samsungról még sose hallottam, hogy arra verte volna magát, hogy ő a legzöldebb, legemberbarátibb... legleg...stb cég :) Az apple meg? Kurvadrágán adja a cuccokat és ennek ellenére éhbérért dolgoztat ugyanúgy, mint a többiek, miabüdösfrancot csodálkozik, hogy ő kapja a legtöbb kritikát? Ha az apple termékek felárának(nem a tényleges értéknek, csak a felárnak), csak 10%-át kapnák meg a melósok, már kánaán lenne nekik. De neeeeem, kell a profit., még nem sikerült megvenni saját trópusi szigetet mindegyik menedzserüknek. Amúgy, nem, nem különb a samsung se, meg a többi sem, csak épp az apple-nél a legnagyobb a kontraszt. Luxuscikket gyárt, éhbérért.
  • hurkaur
    #11
    Mondod te, aki apple cikkeknel jatssza a vitez lovagot az emberek kihasznalasarol, viszont ugyanerrol megfeledkezel, ha nem almarol van szo. Kettos merce mi :) Ego hogy erre az allitollagos fos markara mennyi idot pazaroltok, viszont a samsungos/androidos cikkekre magasrol ra sem szartok. Anyam.. gyasz :-)
  • gforce9
    #12
    Amúgy az apple azt csinálja, amit a többi cég is szeretne csinálni. Kurvadrágán eladni a filléresen előállított terméket. Egyelőre ebben a groteszk versenyben az apple a nyerő úgy tűnik.
  • hurkaur
    #13
    "luxuscikket gyárt, éhbérért."
    Mert mas gyarto nem versenyeztet premium kategoriaban, mi ? :) Dell XPS 13 Ultrabook 350 korul van. Kurva anyjat a dellnek is mi? sot a samsungnak is: Samsung Series 9

    "Kurvadrágán adja a cuccokat és ennek ellenére éhbérért dolgoztat ugyanúgy, mint a többiek, miabüdösfrancot csodálkozik, hogy ő kapja a legtöbb kritikát? Ha az apple termékek felárának(nem a tényleges értéknek, csak a felárnak), csak 10%-át kapnák meg a melósok, már kánaán lenne nekik."
    Jezusom, szivem szerint ezert a mondatodert elkuldenelek a picsaba (tudod mit? menj is a picsaba). Ennyire alszent fasz dumat is csak itt lehet olvasni. Gondolom te minden egyes alkalommal, ha latsz az utcan egy hajlektalant, megdobod egy kisebb osszeggel, ugye? Ha mar ennyire veded a munkasok erdekeit kedves terez anya (lol).

    "Amúgy, nem, nem különb a samsung se, meg a többi sem, csak épp az apple-nél a legnagyobb a kontraszt. Luxuscikket gyárt, éhbérért." Egyeduli ertelmes mondatod ez volt, felig. Ugyanis luxustermeket mindenki ehberert (kapitalizmus) gyart, csak epp tudod mi az igazsag? Szarik itt mindenki a munkasok erdekeire nagyivben, csak orulnek egy ujabb apple savazasnak.

    Termeljetek inkabb gdp-t bazmeg
  • gforce9
    #14
    Te hülye vagy, vagy csak itt produkálod magad? Ha már a személyeskedésnél tartunk kedves kolbász... jabocs hurka.. bár mindkettő hasonlít valamire...
  • hurkaur
    #15
    Ki szemelyeskedik? csak elkuldtelek a picsaba.
  • gforce9
    #16
    Ok, már megyek is. A további kellemes trágárkodást.
  • Szefmester
    #17
    Arról a dell gépről inkább nem mondanék semmit... max talán annyit hogy csak a tegnapi délután folyamán 4et hoztak elém hogy cseréljem már ki ezt vagy azt benne mert szar... Persze vannak gyakoribb típusok is a napirendemen, de furcsa módon nem a legdrágább vonal a legmegbízhatóbb.

    Az pedig hogy nem adsz az első kéregetőnek pénzt még nem ugyanaz mintha a dolgozókért akarnál kiállni. Mert te lehet hogy keresel annyit hogy még a segged is húszezressel törlöd, de én tudom (tapasztalatból) hogy a kéregető hajléktalanok jó 75%-a amint megkapja a kis pénzecskét megy alkoholt venni. Míg az egyszeri dolgozó lehet hogy a családjának venne kenyeret, vagy rizst.

    Tudod egyszer odajött hozzám egy fickó hogy "két napja nem evett, és adjak pár forintocskát neki kenyérre"... erre én bementem a boltba vettem 4 zsemlét meg 10 deka párizsit, és vittem oda, az meg rámnézett és elküldött a jó qrva anyámba hogy szivatom.. mert neki pénz kell! Én jóllaktam az a fazon meg nem tőlem kapta meg a napi vodka-adagját. Ellenben a ritka kivétel az volt amikor egy nagyon szakadt hajléktalan odajött hozzám hogy adjak neki 30Ft-ot bkv jegyre a metrónál. Én mondtam hogy nem szoktam adni, erre a kezembe akarta nyomni a saját pénzét hogy akkor egészítsem ki, és vegyem meg a jegyet.. megmutatta hogy neki tényleg arra kellett. És majdnemhogy jól esett hogy segítettem neki.

    Javaslom menj egyszer estefelé egy olyan környéken ahol az emberek éhbérért dolgoznak, ha egyáltalán van munkájuk.
  • hurkaur
    #18
    "Arról a dell gépről inkább nem mondanék semmit... max talán annyit hogy csak a tegnapi délután folyamán 4et hoztak elém hogy cseréljem már ki ezt vagy azt benne mert szar... Persze vannak gyakoribb típusok is a napirendemen, de furcsa módon nem a legdrágább vonal a legmegbízhatóbb."
    Felreertettel.
    A dell laptoppal, mint peldaval semmi ilyesmit nem akartam bizonyitani, csupan csak annyit, hogy nem csak az apple arusit premium kategorias termeket. (viszont a mac minit nem mondanam epp hajmeresztoen draganak.. inkabb beleponek _teljesitmenyileg_ viszont osszeszereleseben tokeletes).
    Ne a dzsunka tesco pc-vel hasonlitsuk mar a mac gepeket...

    "Az pedig hogy nem adsz az első kéregetőnek pénzt még nem ugyanaz mintha a dolgozókért akarnál kiállni. Mert te lehet hogy keresel annyit hogy még a segged is húszezressel törlöd, de én tudom (tapasztalatból) hogy a kéregető hajléktalanok jó 75%-a amint megkapja a kis pénzecskét megy alkoholt venni. Míg az egyszeri dolgozó lehet hogy a családjának venne kenyeret, vagy rizst."
    Bar a peldam tokeletesen megallta a helyet (empatiai vonalon ertettem a hajlektalanos ervet), de am legyen akkor szimpla eladoval, s mint borravaloval.
    Igy mar ertheto mire akartam celozni? Merhetetlenul alszent es demagog az a duma, amit par ember levag a szegeny dolgozokrol, az aktualis apple cikknel. Ha ennyire szimpatiat ereznek, akkor miert nem szolalnak fel ellene? Miert nem tesznek ellene?
    S egyaltalan miert csak apple cikkeknel hozzak ezt fel, mig a hasonlo temaju samsung cikkhez egy hozzaszolas sem erkezik (ahogy az androiddal kapcsolatos cikkek 99 szazalekanal is 0 komment, ezzel szemben ha apple a cikk temaja, ott egy 200 oldalas flamewar keletkezik a szellemileg nyomorultaknak koszonhetoen).

    A tovabbi hajlektalanos temahoz inkabb nem szolnek hozza, mert egyfelol egyetertek, masfelol a peldamnak nem ez volt a celja. Mint ahogy a dell laptopnak sem.
  • hurkaur
    #19
    ..es ujra idezve magamat: "Ugyanis luxustermeket mindenki ehberert (kapitalizmus) gyart, csak epp tudod mi az igazsag? Szarik itt mindenki a munkasok erdekeire nagyivben, csak orulnek egy ujabb apple savazasnak."
  • morden
    #20
    Többször írtam, hogy minden céget ami rabszolgamunkában dolgoztat elítélek és kerülöm a termékeit. Úgy látszik az apple szűrőd tökéletesen működik és csak ezt látod meg :D
  • nextman
    #21
    +1.

    En is az osszes rabszolgamunkat elitelem, es szivesen tennek is ellene, de megis mit lehet tenni ekkora tavolsagbol?
  • nextman
    #22
    Es nem szarok a munkasok erdekeire, mint ahogy sokan masok sem, azert van egyaltalan szo errol a temarol.
  • narumon
    #23
    "A másik meg hogy az apple csúnya dolgait kicsinyíted, másokét meg próbálod apple szintre hozni, mindig."

    Mert az a valóság. Ha kinézel a troll szemüveg mögül akkor látnád, hogy ezek a cégek tök egyformák, nem rosszabb az apple semmivel sem mint a Samsung vagy IBM vagy bármelyik.
  • narumon
    #24
    "Javaslom menj egyszer estefelé egy olyan környéken ahol az emberek éhbérért dolgoznak, ha egyáltalán van munkájuk."

    Szerintem ez a kulcs mondat! Megint kínával foglalkozunk ahol ezeknek az embereknek legalább van munkájuk, és kurva nagy kussban vagyunk azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon emberek fagynak meg mert nincs tető a fejük felett, emberek halnak éhen mert nincs munkájuk, munkanélküli sem, meg semmi. Tudjátok egyáltalán Magyarországon hány családnak ünnep az a karácsony ahol zsíros kenyéren kívül más is kerül az asztalra? Itt meg megint Kínáról csámcsogás megy, bár rosszak a körülmények a környezeténél ezerszer jobbak, ahol többet keresnek mint a Magyar minimálbér!!!! Ébresztő srácok! Gyerekek éheznek Magyarországon!!!! Ezzel kéne foglalkozni!
  • narumon
    #25
    A vicces az, hogy Morden az egyetlen a világon aki ezt ki tudja kerülni. Legalábbis ő azt hiszi, hogy kikerüli, pedig lehetetlen, utána meg álszent módon osztja az észt. Jujj ezért a hozzászólásért is mindjárt jól megkapom!
  • hurkaur
    #26
    Tehat te barlangban elsz.
  • creativehun
    #27
    Ismerősek ezek az un. vizsgálatok.Hetekkel előre tudja a cég vezetése,hogy auditálni fogják őket.Onnantól kezdve minden papír,dokumentum,beléptetési idő bélyegző eltűnik,módosul és szabályossá válik ami szabálytalan volt előtte.A dolgozók meghallgatása pedig a hazaihoz hasonlóan úgy történik,hogy a dolgozónak nyilatkoznia kell a munkáltató beletekinthet-e a jegyzőkönyvekbe vagy nem.Ez egy 22-es csapdája.mert ha azt mondod beletekinthet akkor nagyon észnél kell lenned ha nem akarod,hogy az első leépítésnél kirúgjanak ga viszont azt mondod nem tekinthet bele akkor a munkáltatóban jogosan fogalmazódik meg a kérdés vajon miért nem tekinthet bele??Ilyen módon soha a büdös életbe nem lehet feltárni a szabálytalanságokat.Tudom a saját cégemről ahol a szabadságok egy-két hónappal később visszadátumozva kerülnek kiírásra és aláírásra,nincsenek betartva a szabadságolás törvényi feltételei a dolgozókat 1 napos szabadságokra küldik el de oly módon,hogy pszichikai kényszerítéssel rábírják a dolgozókat,hogy Ők maguk vegyék ki a szabadságukat mivel tudják,hogy 1 napokra elküldözgetni a dolgozókat törvénytelen.Minden hónapban kötelező kivenned az időarányos szabadságodat de úgy,hogy legyen bekapcsolva a telefonod mert ha be kell mégis menned akkor majd kitelefonálnak,tehát maradj otthon de lehet,hogy mégis menned kell.Na erre tervezz programot!!!!Szóval ne kell ahhoz külföldre menni,.hogy szabálytalanságokat találjunk.Igaz ezt valamiért nálunk sem találja meg soha a munkaügyi felügyelet!? Vajon miért???????
  • G_ArchAngel #28
    A gépet, amiről kommentál dubai olajsejkek rakták össze karitatív munkában.

    Nem tudtad?:)
  • Zoliz
    #29
    Rohadt Alma, Edes Korte
  • DjDano
    #30
    Szerintem nem a "1fanboyokkal" van a legnagyobb probléma, hanem a hozzád hasonló gyűlöld a MS-t, gyűlöld a Apple-t kisebbrendűség érzéstől túltengő "hater addict" emberkékkel.
  • zola2000
    #31
    úgyám menjen mindeni a csába aki személyeskedik trágárkodik és nemtud hejessen irni.
  • hurkaur
    #32
    Hazifeladat neked megtudni a szemelyeskedes szo jelenteset. Estimese helyett pedig kussolast irok elo.
    segitek: csokkentkepessegu zola2000 homoerotikus omlengeseit mindig szivesen olvasom.
  • hurkaur
    #33
    dafakk, egy ertelmes ember..
  • morden
    #34
    Mint már többször is említettem és mindig le is fogom írni, mindenfajta rabszolga munkát elítélek és a magam csökött eszközeivel meg is próbálok akadályozni, pl apple termékek fekete lista, kávé, csoki csakis fairtrade, funai tv, magyar öltöny (igen létezik, itt van nem messze tőlünk az üzem) stb.
    Az apple pedig azért különleges, mert folyamatosan jönnek az infók, hogy 70 milliárd vagy ki tudja mennyi pénze van, és nyilván nem a saját munkásara költi ezt a pénzt, mert az ellenkezne valamivel ( nemtudom mivel, ha megszámlálhatatlanul sok pénzem lenne és egyből azokra költeném egy jó részét, akik ezt a pénzt termelik nekem... )
  • coolbboy83
    #35
    Ne menj soha húsüzembe sem, mert akkor nem is eszel majd húst sem.... sőt pl Burger King-be sem, mert a kasszás nem mosolyog mivel 68 ezret keres - miközben a 2 görbeorrú fajtához tartozó magyarországi franchisejog tulajdonos azt nézi milyen luxusyachtot vegyen jövőre !

    De a Kínai ruhagyárak is megérik magukat, fel ne vegyél semmit sem magadra amin zipzár van - főleg ha YKK :-)
  • hurkaur
    #36
    es ezt mirol irod? jaa tudom, magyar pc uzemben keszult..
  • coolbboy83
    #37
    Neked kellene felfogni, hogy a Foxconn egy bérgyártó - ugyanúgy, mint egy esztergályos akitől az Audi gyár rendel bizonyos alkatrészeket...
    Az hogy melyik mennyit fizet az alkalmazottainak az egy dolog... és még nem is a Foxconn a leggecibb ott csak megsúgom !

    A latens Applefan nemlétező fogalom, maximum a te agyad szüleménye... de mint tudjuk neked semmi nem jó általában, még az MS dolgai sem.... képzeld szar a világ !!! Szörnyen szar !!! De próbálj meg nyugodtan élni benne !!! Esetleg fusson át az agyadon, hogy nálunk keletmagyarisztánban gyerekek éheznek, de afrikában éhen is halnak !!!
  • coolbboy83
    #38
    Fel kellene fogni, hogy itt nem az Apple védelméről van szó, hanem arról hogy mindenki sáros.... De semmi gond, a német is megcsinálja a notebookodat, csak ő annyiért teker be egy csavart, mint a kínai rabszolgák havi pénze...

    Megsúgom, hogy ott is az állam a hibás, mert ezt hagyja ! Ahogy itt is... de a kínai állam érdeke ez, hiszen tavaly kijelentette az elnökük, hogy nem baj ha néhány tízmillióan meghalnak egy esetleges atomháborúban náluk, mert vannak elegen !!!
  • morden
    #39
    Mint már írtam, törekedni kell arra, hogy a lehető legtöbb cuccodat rendes körülmények között állítsák elő, ahogy körbenéztem a lakásomon, szerintem 5% körül van a kétes elem, szerintem így is magasan verem az átlagot.
  • hurkaur
    #40
    "szerintem így is magasan verem az átlagot." koszonom, itt a valasz :]