22
  • gemihu
    #1
    Vicces..
  • ppista
    #2
    Bagoly mondja...
    Bőr az aztán több mázsa van az Ms arcán. Nem csalódok bennük.
  • pasi29uk
    #3
    Engem jobban zavar, hogy a facebookon tárolt szellemi termékeim a facebook tulajdonát(?) képezik...
  • G_ArchAngel #4
    Pontosan mivel is fenyegettek meg, hogy ott megosszal akarmit is, ami szamodra ertekes?
  • asdasdasd
    #5
    Hogy ne használd arra nem gondoltál?
  • asdasdasd
    #6
    Elkelne egy upgrade a gépedre...
  • pasi29uk
    #7
    Mért ne osztanék meg meg valamit a barátaimmal-ismerőseimmel... a baj ott van, hogy azt nem "ajándékoztam" oda a FB-nek. Az egy cég! És ha akarja a szellemi termékem fizessen érte szépen! Ha már töröltem magam és nem osztogatok semmit. Itt a bibi.
  • pasi29uk
    #8
    Ugyan az a helyet mint a zenei piacon... engem miért nem védnek a jogvédők?
    MP3/film copy bünti de ha egy bazinagy cég szétlopja magét az ok.

    Artisjust fail?
  • finizlik
    #9
    Miért vagy buta?

    Minden cég tárolja a cuki kis adataidat amit náluk tartasz (totálisan jogosan)...

    Ha nem tetszik mi a kurva anyádért nem üzengetsz cetlin a "barátaidnak" ?
  • pasi29uk
    #10
    Szöveg értésből egyes, leülhetsz :)
  • Szefmester
    #11
    Ha már ingyen és bérmentve használod a szolgáltatásukat akkor ők is megtehetnek ezt azt, valamint voltál olyan barom hogy elfogadtad az adatvédelmi és felhasználói szerződést szóval pofa befog. Senki sem kényszerít arra hogy használd, vagy hogy megossz bármit. Nekem nincs facebook profilom mert nem láttam értelmét, és még most sem látom. Mindent meg tudok tenni offline is ami miatt annyira dícsérik. jah hogy kicsit tovább tart? Na bumm de legalább személyesebb, és a világ másik felén nem tárolják el és emiatt nem fogok elkezdeni sírni, hogy jaj felkerült a napiszarra a pózolj döglött csirkével a farkamon képem amit csak 2598 ismerősömnek akartam megosztani.

    Megérdemled... Ennyi... Olvastad volna el a szerződést.. nekem már az is kicsapta a biztosítékot hogy MINDEN amit feltöltesz hozzájuk azt megtartják még akkor is ha te törlöd! Valamint Ha belépsz az oldalukra akkor jó pár hónapig megfigyelhetik a géped hogy mikor merre jársz és meddig... Érdekes olvasmány ám az a szerződés.. ;)
  • qetuol
    #12
    lol micsoda képmutatás
  • VRSDM
    #13
    a probléma még mindig ott van amikor a felhasználók úgy gondolják az internet anonim.

    az utcán se tartok táblát a fejem fölé a kényes fotóimmal, történeteimmel, személyes dolgaimmal.

    miért osztanám meg ezt egy közösségi oldalon?!

    értitek.
    eltárolják amit a kezükbe adsz, és utána még felháborodunk hogy mit képzelnek?!

    olvasni aztán aláirni nem eszetlenül kattingatni ;)
  • caius marius
    #14
    Nem. Szerintem a problèma ott van, hogy màr èvekkel ezelött nekilàtott az összes szolgàltatò az adatforgalom figyelèsènek ès rögzítèsènek, azon a címen, hogy most majd jòl megakadàlyozzàk a terroristàkat. Most pedig megteremtik a törvènyi hàtterèt annak, hogy mindenkit aki szerintük gonosz, azt megfogjàk ès kikukàzzàk.
  • cateran
    #15
    Ezen mindig jokat nevetek...elmondanad milyen megoldast tudnal javasolni a francia, a magyar, az angol es nemet teruleteken elo ismeroseimmel valo egyszeru kapcsolattartasra? Tudod...olyan szemelyesebbet....
  • pasi29uk
    #16
    Postagalamb csúzliból kilőve?
  • Szefmester
    #17
    Email, msn, skype, vagy egyéb akár webcamerát is használó chatprogramot... De a telefon is elég személyes tud lenni...

    Meg aztán.. miért kéne egy franciának vagy egy németnek, esetleg egy magyarnak beregisztrálnia egy amerikai weboldalra csak hogy egymással tartsák a kapcsolatot... Ennyi erővel egy amerikai is beregisztrálhatna az iwiw-re...
  • pasi29uk
    #18
    Miért miért miért.... miért ne?

    Megfelelően kell menedzselni az oldalad és lehet, hihetetlenül hangzik de nagyon hasznos is tud lenni a FB.
    Kicsit olyan, mint... //használj XPt mert a többi win szar/win98at használj mert XPnek sok erőforrás kell/használj Win95öt mert 98 nagyon nagy// használj 3.11et mert a win95 teli van kákhalállal//használj dos6.22 mert a win szar és nem lehet olyan jól menedzselni meg sok RAMot eszik//...

    Minek számítógép/telefon/... evőkanál amikor minden program megvan az élethez amúgy is minek kell az internet öreganyámnak sem volt (egy darabig).
  • pasi29uk
    #19
    És mégis mire használtam eddig? Pl. villám gyorsan munkahelyet kerestem és találtam édesapámnak Magyarországon de ha magamnak kellene keresni munkát, házat, vagy valamilyen komolyabb dolgot első sorban a barátaim kapcsolataira építenék. Tudod az ember a rokonai nem de az ismerőseit megválogathatja. Nekem 150 körül vannak akiket nem hívogatnák fel egy-két hetente sem de egy laza kapcsolatot azért ápolok velük, hiszen életem egy pontján fontosak voltak.

    Mindenféle hasznos infó és (lehet másnak szemét) amit találok és megosztok vagy éppen kommentálok 1 helyen vannak időrendben. Néha sztorizgatás közben is szoktam hivatkozni némelyikre...

    Mindeközben új kapcsolatokat is építek mert vannak hasznos közösségek ahol embereket ismertem meg. Az egyik ilyen a Mencseszteri Magyarok közössége kb 500 fő. Nem ecsetelem az előnyét...

    Ha volna egy egyéb X platform ami nem állammi/feleketi/kapitalista/stb (fuj) jobb lenne... +150 cimbora átmennék, akkor mennék én is.
  • cateran
    #20
    Atyauristen...nem tudom hallottal-e rola, de az angol az egyik legelterjedtebb nyelv (FB) szemben a magyarral (iwiw)...Ragozzam tovabb vagy leesett a 2 filleres?
    Tenyleg....mennyivel egyszerubb osszehangolni esetlegesen 10-20-30-100 emberrel a kapcsolattartast msn-en (hihetetlenul elavult) skype-on (hasznalatban, de erosen gephez kotott, nem mindenkienk van olyan telefonja ami kezeli)email....1990 mar elmult....uzleti dolgokra, esetleg kepek, szovegek kuldesere..de kapcsolattartasar mar naaaagyon elavult
    Lathatoan meg az eletben nem lattad az fb-t max kepekrol, messzirol...nem istenitem (bar az iwiwre koroket ver) de a hasznossagahoz nem ferhet ketseg (ja, hogy a felhasznalok igen tekintelyes szazaleka tokhulye meg ehhez is? Ez van....)
  • wappista
    #21
    Elolvasva a cikket és valamennyi hozzászólást,megdöbbentem azon,hogy micsoda nyálverés folyik itt,abszolut a témához semmi köze egyiknek sem!Szerettem volna okosodni,tanulni,de,mivel használója vagyok a Google-nek több éve,tisztában vagyok azzal,hogy mit és hol kell használni benne!
    A cikkhez szólva pedig;piacverseny van én meg nem vagyok olyan okos,hogy bármelyiket kitalálhattam volna,sajnos!
    Szép napot kívánok!
  • caius marius
    #22
    Akkor legközelebb ne olvasgass itt, és nem ér több csalódás!
    Szép napot viszont!