24
  • finizlik
    #1
    Bang. Mehet a sírás.
  • Reparamorf
    #2
    Amikor azt hallom, vagy olvasom, hogy kalózkodás- kinyílik a bicskám a zsebemben...Tudtommal a kalóz az rabolt, gyilkolt. A netről letöltök és feltöltök általában nem ezt csinálják. A birtokukban lévő "anyagot" megosztják más felhasználóval. Ennek a fajta megosztásnak régi hagyománya van, az 50-60-70-80 években az orsós magnók korában mindenki ezt tette, olyan, hogy gyári műsoros szalag nem találkoztam, nem is hallottam róla abban az időben (lehet létezett, de ezen a fertályon biztos nem)A zenéket kölcsönkért bakelit lemezről, rádióból vettük fel, másik magnóról már elég zajos volt. És ezt az elfoglaltságot senki nem kritizálta. A kazetta elterjedésével egy-időben jöttek rá,az "érdekvédők", hogy ez nekik jó üzlet" Na akkor kellet volna az " érdekvédőket beleverni a földbe, csírájában elfojtani a működésüket (még most sem késő)Max azzal foglalkozhatnának, hogy aki pénzért árulja, a nem az Ő tulajdonát képező "anyagot" Már az is tisztességesebb lenne, ha a fűl után kellene fizetni.
  • nando42
    #3
    Megható, csak éppen fizetni nem fizetsz valamiért, amiért a jogtulajdonos pénzt kérne normál esetben. Ja nyilván a fizikai lemezért kérnek pár aranytallért, s még véletlenül sem a tartalomért.
    Amennyiben te úgy látod, s van hozzá tehetséged, csinálj ingyenes tartalmat, senki sem akadályoz meg benne, de ami jogvédelem alatt áll, az nem ingyenes!
    Akinek van egy cseppnyi erkölcsi érzéke, annak éreznie kell, hogy a kalózkodás nem helyes - egyszerűen csak gazdaságos.
  • nlght
    #4
    "Kalózok jönni! Kalózok jönni! Kalózok jönni!"
    Anulu
  • nlght
    #5
    Helytálló lenne a hozzászólásod, ha a világban gazdasági egyensúly lenne, megegyező lenne a munkanélküliségi ráta, fizetés átlag, áfa, tb járulék stb, stb. így az emberek majdnem ugyanolyan feltételekkel vehetnének igénybe szolgáltatásokat. Viszont a mai szerzői jogi rendszert a világ leggazdagabb 1%-a (gondolok itt az amcsi kiadók tulajdonosi körére és az általuk fizetett politikusokra) találta ki és nekik is kedveznek ezek a törvények és leszarják a világtársadalom 99%-át, csak az x-edik tengerparti villa számít, amivel felvághatnak egymásnak. Te meg egyszerűen beszoptad a propagandájukat...
    Akinek van egy cseppnyi erkölcsi érzéke, annak éreznie kell, hogy a jelenlegi rendszer nem helyes - egyszerűen csak igazságtalan.
  • nando42
    #6
    Ja, vagy úgy, értem! Megyek is a Duna Wallisba, mert van ott egy nagyon állat BMW, eddig még rá se mertem nézni, de ha így áll a dolog, akkor már hozom is el. Találkozzuk a Lurdy előtt hatkor, el is viszlek egy körre vele. :))
  • steeldriver
    #7
    spanyol kalózok



    hol?
  • lipovics
    #8
    Butaságot beszélsz!

    Ha nincs BMW-d, nem kerülsz hátrányba.

    Ha nem értesz a számítógéphez, mert nincs pénzed szoftverekre, akkor szar munkád lesz kevés pénzért.
    Ennek végül az ország látja a kárát, mert olyan munkákat hoznak ide, amihez nem tudunk nagy hozzáadott értéket prezentálni.

    Ha tetszik, ha nem a kalózkodás szolgálja a társadalmi javak igazságosabb elosztását és én támogatom.
    Aki pénzért adja, azt ültessék le.

    Továbbá a mai jogi környezetben akkor is jogdíjat kell fizetned, ha a saját magad által előállított terméket akarod megosztani nyilvánosan.

    Tehát nem is tudsz olyan terméket előállítani, amit nem védenek meg azonnal, akár saját magadtól is!

    Máglyára az Artistjussal.
  • G_ArchAngel #9
    Ott a pont!
  • G_ArchAngel #10
    Regen ez ugy mukodott, hogy nem volt penzed nyomdagepekre, nem lettel nyomdasz, hanem elmentel mondjuk acsnak.
    Most ha nekem nincs penzem RED kamerara, nem lopok, hogy legyen eselyem gyakorolni es talan operator lehessek. Ha nincs penzed AutoCAD-re, Photoshop-ra, akkor valasztasz mas szakmat vagy teruletet.
    Semmi jogod lopni. Vagy gyakorolsz free szoftverekkel, esetleg kevesebb penzbol valasztasz alternativat.
    A szoftverek lopasa egyik orszag gazdasagat sem vitte elore. Ha tehetseges vagy es jo borasz leszel vagy mezogazdasz, akkor azzal segithetsz.
    Nincs egyenloseg a vilagon, ez jo is, rossz is. De ez nem ad jogot arra, hogy akar szellemi akar materialis tulajdont, szoftvert, aminek piaci erteke van, magadeva tegyel.
  • nando42
    #11
    zseniális! :D
  • cateran
    #12
    "Ha tetszik, ha nem a kalózkodás szolgálja a társadalmi javak igazságosabb elosztását és én támogatom.
    Aki pénzért adja, azt ültessék le."

    Remelem ehen doglesz, meg mielott szaporodhatnal.....Miert? Ohh mert ingyen kellene dolgoznod..ki az a barom aki neked penz ad a munkadert..ingyen kellene es a javakat amit eloallitasz szetosztani..../facepalm and silent cry
  • lipovics
    #13
    Nincs szükség annyi ácsra, amennyi lenne az ellopott szoftverek nélkül.

    Innentől kezdve butaság amit írsz.

    A szoftver lemásolása nem lopás, senkit nem ér kár. Ha nem lopná el, akkor sem venné meg.
  • lipovics
    #14
    Sajnos a te szüleid nem használtak gumit, amikor kellett volna. Boldog Karácsonyt!
  • nando42
    #15
    nyilván, egy példányból lesz 2-10-100-1K-10K-100K másolat, több, mint valószínű, hogy senkit sem ér kár. :(
    azért abban egyetértünk, hogy ilyenkor téged kár nem ér, de x forintal több marad a zsebedben, mert nem kell fizetned érte? amennyiben meg úgy sem akarod megvenni, nem is kell (szabad) használni.

  • cateran
    #16
    Hat nem cserelnem el az eszemet a tiedre, az biztos...
    Tisztazzunk valamit: Keszitesz 1 masolatot valamirol, amit "ugysem vennel meg". Ha nem venned meg, akkor mi a hala faszaert kell 1 masolat belole? Hogy meglegyen? Ha meg kell, akkor igenis perkalj, mert azok az emberek akik elkeszitettek, nem napenergiabol es a rajongok szeretetebol elnek (azon el lehet vitatkozni, hogy mennyire realisak az arak, amiket elkernek 1-1 termekert, de azon felesleges, hogy jogos-e penzt kerni munkaert)
    Csak ismetelni tudom magam: Rohadjon meg mindenki, aki penzt ad a munkadert. Remelem 1 nap visszanyal a fagyi es az utcan fogsz keregetesbol megelni.
  • lipovics
    #17
    Elmondom neked, mert nagyon korlátolt vagy!
    Szajkózod a lopás, lopás baromságot.

    Tegyük fel, hogy az ember szeretne venni egy Windows 7-t. Keressen mondjuk minimálbért. A magyar minimálbér nettó 352 Forint óránként.
    Vegyük hozzá az angol minimálbért, az nettó 5 Font óránként.

    A Windows 7 ára ugyan annyi, mint itt vagy olcsóbb. Legyen mondjuk 30.000 Forint és 83 Font. A magyar dolgozónak 85 órát kell érte dolgoznia, míg az angolnak 17-et.
    Mivel a szoftvereknek nem szabnak helyi árakat (pedig nyugodtan megtehetnék, mivel a pakisztáni windows nem lenne kelendő nálunk...), ezért az "ellopásukat" nem tudom elítélni.
    Kiegyenlíti a jövedelem viszonyokat.

    Majd amikor a magyar munkásnak is annyit kell dolgoznia egy-egy informatikai termékért, mint a fejlett országoknak, akkor majd én is lopásként fogok tekinteni rá. Szerintem az árazás a lopás és kizsákmányolás.

    Lehet beszélgetni jogokról meg ácsokról, de az igazság az: ma már versenyképtelen vagy a munkaerő piacon, ha nem rendelkezel kész informatikai ismeretekkel, a cégek nem érnek rá oktatni téged.

    És igen, amit most ingyen letölt és használja, azt nem venné meg boltban. Akkor játék helyett elmenne bandázni vagy focizni vagy elő venne egy könyvet.

    Amikor én voltam fiatal, nem volt pénzem zenét venni, ezért mindig hallgattam a rádiót és felvettem kazettára a kedvenc számaimat. Ennyi, a többi csak mese az elmaradt haszonról.
  • lipovics
    #18
    Az meg sem merem említeni, hogy egyes jogvédő szervezetek mindenféle adókat szednek tőlem jogtalanul. Ott van mindenen: memória kártyán, ami a telefonommal készített képeimet és videóimat tartalmazza, ugyanez a helyzet a fényképezőgépeimmel vagy a pendrive-mal, amin a céges fájlokat tároltam.

    Na kérlek, ez a lopás, nem a letöltések. Ha nem lehetne letölteni, a letöltött tartalom max. 5%-a realizálódna valódi forgalomként.
  • nando42
    #19
    Most akkor valld be nekem, hogy a számítógépet is ingyé' hoztad ki a boltból, mert minimálbért keresel, s 'jogod' van hozzá.

    Mondogasd még párszor, hogy szegény vagy, jogod van hozzá, ettől még szar ember vagy, s pont.
  • G_ArchAngel #20
    Ertem.

    Tehat nyugodtan beulhetek egy fizetos egyetemre, nyelvtanfolyamra vagy elmehetek utazni egy luxushajoval, mert a tanar ugyis eloadta volna az anyagot mas diakoknak, a hajo pedig a fizetos utasokkal is elmenne a tropusokra.

    Nem tudom mibol elsz, de remelem tobben fogjak hasznalni amit eloallitasz vagy szolgaltatsz, mint aki fizet erte. Nagyon el vagy tevedve, ha abban a tevhitben elsz, hogy ahhoz jogod van, amiert nem adnal penzt egyebkent es nem megfoghato ingosag.
  • G_ArchAngel #21
    A szoftvert hasonlitsd a roman Windows-zal, ne azzal az orszageval, ahol nem kellett leforditani az egesz OS-t.
    Illetve az orszag nagy reszebe evtizedek ota bele van kodolva, hogy fizetni kell zeneert, videoert, szoftverert.
    Otthon mennyi egy mozijegy? Itt 4000 Ft most egy szimpla 2D-s film. Szerintem 3x dragabb, mint otthon, igy a 3x-os kereset semmivel nem er tobbet. Domino's vagy Pizza Hut? £10-tol indulnak az alap pizzak, szinten 4000.
    Vagy ragadj ki peldat az ingatlanpiacrol es orulj, hogy Magyarorszagon elsz, mert UK-ben meg egy vezeto pozicioban elo is kinkeservesen tudja osszegyujteni a penzt lakasra, hazra.

    Vagy az angoloknal legyen joguk ingyen lakast kapni, hogy kiegyenlitsek a viszonyokat? Szar am minden honapban kifizetni az alberletet es nem tudni, mikor veszted el a fejed felol a tetot. Legtobbjuknek eselyuk sincs a gyerekre hagyni a hazat.
    Kurvara birom, amikor egy magyar ugy meri magat egy angolhoz, hogy csak azt veszi figyelembe, ami neki szarabb, az angolnak jobb.

    A masik reszevel egyet is ertenek, ha a vilagon csak becsuletes Robin Hood-ok elnenek, de amig vallalkozokent dolgozo fotosok lopjak a Photoshop-ot Magyarorszagon es ebbol penzt csinalnak, akkor felesleges a hit terjesztese, mert 6 ev alattiakon kivul senki nem fogja elhinni a tundermeseidet.

  • lipovics
    #22
    Nem, mert az előadásoknak is van költsége (amortizáció, hely bérlet, stb), a hajó pedig több üzemanyagot fogyaszt, stb.

    Nem jó a példáid ember. Engem meggyőzni nem fogsz, kár erőlködnöd.

    Ha nem tudnák letölteni ingyen, akkor sem vennék meg, max használnának linuxot, open office-t, stb. Az meg lehet, hogy végső soron pl. a Microsoft bukását hozná, mert rájönnének az emberek, hogy van élet máshol is.

    Mondom, nagy butaságokat hozol példának.
  • G_ArchAngel #23
    Kit erdekel az MS bukasa?
    Akkor viragzana a Linux, tobben dolgoznanak vele, mehetne az Open Office reklam banner-rel. Igen, mukodhetne.

    A felrebeszelesedhez: a szoftverfejlesztesnek nincs koltsege? Az eszkozeik nem amortizalodnak?
    Mas fizeti ki, te ellopod. A tanart es az eloado terem rezsiet mas fizetne ki, te ellopnad. Nincs kulonbseg, nem kell almodoznod.
  • lipovics
    #24
    Vergődjél még egy kicsit :))

    A szoftverfejlesztésnek van költsége, de annak az összege fix, függetlenül attól hányan használják.
    Te is abban az álomvilágban élsz, hogy aki letöltve használja, az megvenné ha nem tudná letölteni. Hát nem!

    Azzal, hogy Pistike letölti az Office-t, nem éri kár az MS-t, mert amúgy sem lenne pénze megvenni. A digitális másolat pedig nem kerül a fejlesztőnek semmibe.
    Ja, és én nem használok lopott szoftvert, de azért üdvözlöm anyukádat!

    Részemről lezártam a vitát, további jó tolvajozást!