256
  • LeWyTy
    #1
    Egy érdekes játék.
    Leginkább minecraft koppintásnak tűnik, de ránézésre nem java alapú. tehát már jobb.

    Nem sok mindent találtam róla.
    (meg annyira angolból sem vagyok ott)

    De itt egy videó meg egy blog.
    http://wollay.blogspot.com/


    Ha tudsz róla valamit írd ide vagy linkeld!!


  • LeWyTy
    #2
    A blogon található FAQ-t(2011/11/23) a webfordító segítségével lefordítottam és érthetővé fogalmaztam.


    Kérdés:Mikor lesz kiadva a játék??
    Válasz:Ezt nem tudom megmondani.Mivel ez az első játékomm és még 1 tonna játékelemet szeretnék belerakni.Talán az alpha-t ki tudnám adni 1hónap múlva vagy több.

    Kérdés:Hányan dolgoznak a játékon?
    Válasz:Csak én 2011.Június hobbiprojekt ként indult ez a játék.

    Kérdés:Tudok segíteni bármivel?
    Válasz:Nem! egyedül dolgozom.

    Kérdés:Melyik játék ihlette?
    Válasz:-Minecraft(világ ami végtelen és kockákból áll)
    -Zelda(története és játékmenete)
    -Diablo,World of Warcraft(az RPG elemek)
    -és még sokkal több...

    Kérdés:Miket tervezel a játékba?
    Válasz:-Hangok
    -Karakter testreszabás
    -Questek
    -NPC-k
    -NPC faluk
    -Börtönök
    -Rengetek mob
    -Fegyverek, itemek
    -Lvl,xp,skill rendszerek
    -GUI

    Kérdés:Lesz benne többjátékos lehetőség?
    Válasz:Igen természetesen!Bárhová mehettek és bármit csinálhattok együtt.

    Kérdés:Bányászati/építési/craft rendszert fogsz belerakni?
    Válasz:Nem tervezem hogy bányászni kelljen.De lesz benne mód hogy házat építs magadnak.Valószínűleg lesz crafting rendszer is.És mob drop is.

    Kérdés:Hogyan készíted a játékot?
    Válasz: C++ ban írtam mindent és DirectX (OpenGL)És saját generátort hoztam létre.

    Kérdés:A végső játéknak is Cube World lesz a neve?
    Válasz:Nem, ez csak egy projektnév.Később meg fog változni.
  • LeWyTy
    #3

  • Aquir
    #4
    összefüggőbbek és árnyaltabbak a színek ezért (is) szebb a táj, jó a mozgás is, meglátjuk mi lesz belőle :)

  • #5
    Jaja, érdekesnek néz ki.
    +fav
  • papi08
    #6
    +fav! Mindneképp követni fogom a játék fejlődését! :)
  • jackoneill90
    #7
    Régen az volta bajuk az embereknek, hogy túl pixeles a játék. Most meg visszajönnek ezek a pixelszerű halmazok a divatba? kockák.
  • LeWyTy
    #8
    Szerintem csak az a vonzata mint pl a minecraft...
    Mer már gondolom mindenki unja hogy némely játékon csak egy irányban mehetsz és csak azt csinálhatod amit csinálnod kell.

    Mindenki elfogadja ezt a lebutított kinézetet a teljes szabadságért cserébe, hogy azt teszel amit akarsz.

    Legalább is én így gondolom.
  • papi08
    #9
    "teljes szabadságnak" ott a Garry's Mod, ott nincsenek célok, menny és építs bármit, akár a fizika törvényeit teljesen kizárva :D
  • LeWyTy
    #10
    Ott is be vagy zárva egy mapra... az pedig kapásból nem olyan érzés mint amire én gondoltam.

    De most ne ezen kezdjünk vitát
  • LeWyTy
    #11
    Inkább a blogon nézegettem a képeket.. és láttam rajta valami minimapot, ami nagyon jó!
    De van egy észrevételem!
    A képeken a minimap felett ott vannak a helyszínek nevei... ezzel arra gondolok hogy ez hogy lehetséges ha random a map?? Vagy lehet hogy mégsem random csak kockákból áll?
  • papi08
    #12
    Lehet hogy ez is szintekre/map-okra osztott, mert minden képen szinte más és más térkép van..akkor viszont borul a szabadságérzeted:P :D
  • LeWyTy
    #13
    Szerintem nem

    Inkább ahogy megyünk előre ugrálnak a régiók a mapon.
  • papi08
    #14
    Vagy pedig egy nagy map, és azt osztja fel sok kicsire, amik közt szabadon járkálsz..:D
  • LeWyTy
    #15
    Majd idővel úgy is ki fog derülni.
  • papi08
    #16
    Én azért már eléggé várom a géémet...csak adja a magasságos hogy ezt normálisan optimalizálják..:DD
  • LeWyTy
    #17
    gondolom a c++ nem java szóval nincs gond(bár nem értek hozzá)
  • papi08
    #18
    Én tanulok c++ -t, az oké, de itt bele kell venni az OpenGL-es DirectX-et, meg hogy ekkora mapot tölt be egyszerre.. De sebaj! Várjuk sok szeretettel! :D
  • LeWyTy
    #19
  • papi08
    #20
    Megelőőztél :(

    KELL EZ A JÁÁÁTÉÉK! :D
  • LeWyTy
    #21
    Viszont már el lehet képzelni a minimapot.
  • #22
    azt hiszem egy bejegyzése szerint (mármint a blogjában) azt írta, hogy elképzelhető hogy decemberben/januárban kijön egy alfa verzió.. remélem így lesz, nagyon várom már:D
  • RAZOR27
    #23
  • Laza
    #24
    Ha ebben a játékban nem lesz bányászás és szabadon építkezés, akkor mi értelme van, hogy kockákból áll minden?
    Pont az egész értelmét veszíti így el ... szerintem.

    Ha beletenné ugyanazt, ami a Minecraftban van, azzal ötvözné a Terraria legjobb elemeit a Minecraft legjobb elemeivel egy sokkal szebb 3D-s környezetben, tuti befutó lenne :)
  • LeWyTy
    #25
    A rombolható terrain.
    Az egyszerű felépítés.
    A random map generálás.

    !!!!És ennek a játéknak nem az a lényege mint a minecraftnak vagy a terrarianak, hanem mint egy RPGnek.
  • Laza
    #26
    Az ok, de 'egyszerű' RPG-nek viszont szerintem kevés ... ahhoz ez a harc is borzalmas ... szerintem.

    Majd meglátjuk mi lesz ebből. Sokat kell még dolgozni vele, ha tényleg az RPG része a lényeg.
  • LeWyTy
    #27
    Lehet azért nincs még az alpha verziónál sem
  • Aquir
    #28
    figyelj, itt nem hatalmas költségű játék készül, ne te döntsd el mit akar a készítő:D
  • LeWyTy
    #29
    #28 Am ja.

    Ha RPGzni akarsz, akkor ne itt mond hogy ez meg ez a kevés.
    Ha meg minecraftozni vagy terrariazni, akkor azokkal játszál ne itt írogass.

    Vagy a készítőnek írd meg az ötletedet. Hogy rágyere hogy őt sem érdekli.

    Ide infókat hozzál ne kritikát.
  • Grr1234
    #30
    Neked mi bajod?
  • LeWyTy
    #31
    mer?
  • Laza
    #32
    Hol döntettem Én el okostóni? Leírtam, hogy Én mit látnék szívesen egy ilyen játékban, amiért még akár pénzt is adnék. Ez is egy vélemény, nem más.
  • Grr1234
    #33
    Mindig belekötsz mindenkibe, ok nélkül. Nem csodálom, hogy állandóan fasírtban vagy a Minecraft-osokkal.
  • Laza
    #34
    Na, Te meg nyomod a szokásos okostojás szövegedet ... jogom van élni a véleményemmel, még ha az tartalmaz némi kritikát is - mindamellett, hogy az általam írtakból kivehető, hogy eddig tetszik, különben nem lennének 'vágyaim' a végtermékkel kapcsolatosan - ... majd pont Te fogod Nekem megmondani, hogy mit írhatok vagy sem.

    Látom már most beteges fanboyság övezi a projektet. Alapíts mellé egy 'gárdát', hátha megvédi :D
  • Laza
    #35
    +
  • LeWyTy
    #36
    AZ én k*** a****mat hogy vagy én fogalmazom úgy hogy csak én értem vagy tényleg nem érti senki?
    Akkor most lefordítom.

    "Ha RPGzni akarsz, akkor ne itt mond hogy ez meg ez a kevés."

    A játék még mesze nincs kész! Le van írva mi megy bele még rengeteg minden.(a játéknak sajátos stílusa van tehát nincs értelme a kritikának mint készítésben mint tartalomban)

    "Ha meg minecraftozni vagy terrariazni, akkor azokkal játszál ne itt írogass."

    Ne ezekhez hasonlítsuk ez teljesen más játék. Csak a kocka a hasonlóság.

    "Vagy a készítőnek írd meg az ötletedet. Hogy rágyere hogy őt sem érdekli."

    Mit csináljunk úgy is az lesz amit a készítő akar.

    De nem értem itt mér nem lát senki a szöveg mögé?!
    És ebből kiindulva ez meg az én szabad véleményem
    A tököm televanmár hogy nem tudom normálisan megértetni magam
  • Grr1234
    #37
    #30
  • Aquir
    #38
    "Mi értelme van hogy kockákból áll minden?" A játék alapjait kérdőjelezted meg. Jogos amit mondtam, hagyd a készítőre h milyen lesz, mivel ezek szerint átalakítanád.. (ami persze a te egyéni véleményed hogy mit preferálsz) :) de ne a koncepció nagyját akard kidobni, ez direkt lesz ilyen kockás
  • LeWyTy
    #39
    áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
  • Laza
    #40
    Én még véletlenül sem akartam a kockás koncepciót kidobni, csak titkon reméltem, hogy a stílus 'csenés' játékbeli elemek 'csenését' is hozza magával ... mert régóta vágyam már egy olyan játék, ami ötvözi a Terraria elemeit a MineCraft elemeivel (természetesen színes-szagos 3D-ben), és amit eddig láttam az tökéletes alap lett volna. Mikor először megláttam, rögtön ez jutott az eszembe, és már dörzsöltem a tenyerem. Csak kiteljesítettem az álmaim :)
    Ezért is tettem fel a költői kérdést, hogy akkor mi értelme a kockás megvalósításnak. Az eddigi infók alapján stílusjegy marad :)

    Ettől függetlenül olyan lesz amilyennek elkészítik ... mint minden más. Ritkán hallani (soha?!) olyan játékról, amit a játékosok igényei alapján csinálnak :)
    Majd meglátjuk mi sül ki belőle.