79
  • galocza
    #1
    a steam survey szerint felhasználóik közül kb uannyian használnak windows 7-et mint vmilyen régebbi verziót (ez persze nem reprezentatív a teljes felhasználói körre, de kiindulási pontnak elég).
    magamból kiindulva azért lehet pár ember, aki kihagyta a 7-et (esetleg vistát is), és pont a 8-ra vár.
    ha ehhez hozzávesszük azt, hogy sokan át fognak térni a 7-es táborból is - ha másrért nem, mert magasabb a verziószám - rögtön nem fest olyan rosszul a kép az ms számára.
  • Cat #2
    Az otthoni felhasználók marginálisak (azok úgyis warezolnak), a cégek, nagyvállalatok több tizezres licencei a lényegesek. Azoknak meg nem ad annyival többet ez a verzió, hogy megérje.
  • PunkZoli
    #3
    Ezek a userek, akik várnak valamire általában nem tudják az előnyeit az éppen aktuális oprendszernek, csak meggyőződésesen hangoztatják mennyire rossz is az, és még a frissítéseket is kikapcsolják, mert nem kell az csak ront az élményen:D
    A win7 igenis egy jó rendszer, a vista hibáiból tanult és. Aztán meg, hogy frissíteni kell az is evidens, mert az csak javít(persze lehetnek bakik, de ne menjünk bele), optimalizál, aki kikapcsolja szintén buzi.
    Nem utolsó sorban azért érdemes a lehető legújabb oprendszerre váltani, mert az az éppen aktuálisan futó projekt, amire odafigyelnek, javítanak, védenek, a korábbiak jóval kevesebb erőforrást kapnak.
  • mad mind
    #4
    Otthon felhasználóként sincs igazad, mert míg a hibák nagy részét kigyomlálták már az egy-két éves oprendszerekből, a friss, mindig televan velük. Ráadásul a win8 igazi újítása nem is kényelmes egy otthoni gépen(metro), csak táblán.
  • gosumofo
    #5
    Win7 tényleg jó lett, lehet hogy kitart addig amig az XP. Szükség volt már a 64 bites rendszerre váltásra, ezt elhozta és ennél több most nem is kell senkinek. Súlyos biztonsági parák sincsenek vele. Win8 meg semmi újat nem fog hozni, ez a telefonos felület gusztustalan monitoron, jobb lett volna ha nem egyesítik a rendszereket, nem jó jövőkép, most várjunk 20 évet hogy egy szaros kis telefon elérjen a mai pc szintre? A laptopok se tudtak soha rendes teljesítményt nyújtani dupla áron se egy PChez képest, majd pont azok a kis vackok fognak..
    A játékosokat be lehet szopatni hogy a következő directx csak win8on lesz mint anno a vistával.. de ez egy kis réteg.
    Egyszerűen fölösleges ilyen gyorsan kiadni. A win7-re se lett volna szükség egyből a vista után, ha az nem lett volna egy marketing bukás. Sokan a mai napig nem vágják hogy szinte ugyanaz a 2, service pakkok óta teljesítményben sem rosszabb a vista, egy fekete foltként emlékeznek rá, mert a megjelenéskor szar volt.
  • Amiga
    #6
    Te sem váltottál XP-ről a 7-re. Akkor miért is gondolod, hogy majd pont a 7-ről fognak váltani a 8-ra?

    Vállalati környezetben abszolút semmi értelme, az otthoni felhasználók OS-vásárlási kedve pedig amúgy is megkérdőjelezhető, amíg nem kényszerülnek rá (lásd: 8 exkluzív játékok), addig nem fognak drága pénzért váltani.
  • formax
    #7
    Dolgoztam vállalati környezetben Windows 7-tel és XP-vel is. A 7-es és XP között semmi lényeges különbséget nem tapasztaltam, a 64 bit-re való átállás sem hozott semmi érdemlegeset, pedig ArchiCAD 14 Teamwork-kel, 50.000 m2-es szálloda terveivel hajtottuk, 4-5-en, ami elég komoly megterhelés, de nem lett sem gyorsabb, sem stabilabb, igaz rosszabb sem. A mostani helyen ismét XP-t használunk, semmi hiányérzetem nincs, szépen stabilan működik. A W7-re, W8-ra a Microsoftnak van szüksége, hogy eltartsa a sokezer dolgozóját, a fejlesztés látszatát fenntartva. Persze, tudom, hogy van a háttérben tényleges fejlesztés, de - véleményem szerint - az XP-vel rendelkezők részéről nincs tömeges felhasználói igény a váltásra.
  • torreadorz
    #8
    A mi cégünk tapasztalata az, hogy a velünk kapcsolatban lévő cégek jó része kihagyta a vista vonalat és most kezdte el bevezetni a win 7-et. Ez alapján én a vállalati szférában sem jósolok nagy jövőt a win 8-nak
  • Bagoly81
    #9
    win8 nak nem a platform váltás a fő feladata, én úgy gondolom, mivel arm procikon is elfuthat,és a múltkori hírrel, hogy egységesek lesznek, a felületek a padokkal a telefonokkal miegymással , és akkor tud majd jól hódítani. én várom pl a win8 padokat hogy miket lehet majd belőle kihozni
  • Sequoyah
    #10
    Sokan elkezdtek átváltani win7-re, de rengeteg helyen még XP fut, és még nem aktuális a váltás 1 éven belül. Ők lehet a win7et is ugorják, és egyből win8ra állnak át, csak +1 évet kell hozzá kihúzni. És ők nincsennek kevesen.
  • Sequoyah
    #11
    A Win8 amúgy a tabletekre van optimalizálva, ott tolják keményen. Az MS lehet nem is számol a nagyvállalatokkal, pár évig még azzal is degeszre keresi magát, hogy a win7et eladja a nagyvállalatoknak. Majd a Win9cel ismét célba veheti a vállalatokat.
  • torreadorz
    #12
    ezt kevésbé tartom valószinüleg, egy cégnek sem érdeke hogy egy szüz operációs rendszerre váltson.
  • Sequoyah
    #13
    2 év múlva a win8 már 1 éves lesz. Az sem épp öreg, de már nem szűz. De az MS-nek az se fáj, ha a Win7et veszik meg, pénz-pénz.
  • kvp
    #14
    Mivel a legtobb vallalati szoftver csak akkor lesz hasznalhato, ha inditas utan azonnal a regi desktop-ra valtanak, majd azon belul a winxp kompatibilitasi modba, ezert desktop pc-n nem sok haszna van a win8-nak a 7-tel szemben. Ellenben arm-os tablet-en hasznalhatobb lesz mint a mostani rendszer (ami el sem indul arm-on). Erdekes, hogy most a microsoft megprobalja megelozni az apple-t. Mig az apple meg csak emlegeti, hogy megszunik a desktop vonaluk es ios kerul minden keszulekukre, addig ugy nez ki, hogy a microsoft mar a win8-al keresztul viszi a teljes atallast. Azert reszben a kompatibilitast meg kell orizniuk, mert mig az apple eseten csak elhanyagolhatoan keves ember hasznalja munkara az osx-et, addig windows eseten ez a felhasznaloi tabor jelentos resze, tehat nem dobhatoak ki. Persze az uj architekturakon valoszinuleg mar nem lesz tamogatva a winxp mod, tehat arm-on varhatoan mar csak a win8-as szoftverek fognak futni, azaz a desktop modra sem lesz nagyon szukseg. Viszont igy elkerulheto, hogy egy tablet-en start menu-t lasson a felhasznalo. A vallalati szegmensben pedig maradhat az x86-os vonal. Meg az is lehet, hogy hajlandoak lesznek letilthatova tenni a metro-t es akkor a normal regi desktop-ra boot-ol a rendszer.
  • AgentKis
    #15
    Sokan (vállalati szinten is) nem váltottak a 7re. A 8at várjuk mi is (cégestől), azért, mert az XP támogatás kifut, ergo muszáj lesz váltani. Akkor viszont már 8ra szeretnénk.
  • tomboy013
    #17
    Ez bukta lesz? Szerintem meg épp ellenkezőleg. Lehet mikor kiadják nem fog sok fogyni belőle. De amint jobban elterjednek az érintőképernyők, viszik majd mint a cukrot. Bár én a mostani gépemre is fel fogom pakolni mert szerintem nagyon igényesen fest =)
  • formax
    #18
    "Amint jobban elterjednek az érintőképernyők..." - vagy elterjednek vagy nem; szerintem még nem látszik, hogy divatjelenségről van szó (mármint a táblagépek terjedése), vagy hosszútávú váltásról.
    Mérnöki-, és nagyon sok egyéb tartós irodai munkához a hagyományos, klaviatúrás, egeres kezelés (egyelőre) nélkülözhetetlen, az érintőképernyő inkább a szórakozáshoz, és a mobilhasználathoz illeszthető.
  • Pukkka
    #19
    Aki próbálta win8-at, az tudja, hogy már most mennyire penge az egész rendszer. A Metro felület kedv szerint, ki illetve be kapcsolható, ezért hátránynak ez nem hozható fel ( Arról nem is beszélve hogy a Metro felület is tökéletesen használható Desktop PC-n is ).
    Sok-sok évig használtam XP-t, Vista-t ki is hagytam, de amennyivel átgondoltabb,gyorsabb és stabilabb a Win7 az XP-nél, a Win8 még ezen is túltesz.
    Ha ehhez még hozzávesszük, a minimális gépigényt, a multiplatform támogatását, és a teljes átjárhatóságot a platformok között, azt hiszem, új korszak kezdődik.
  • Sequoyah
    #21
    Egyik irányba lesz.
  • asgh
    #22
    Desktop piacon gyanús, hogy Vista jelenség lesz a win8-ból, ha nem tudnak jelentős stabilitást és gyorsulást elérni a win7-hez képest (értsd: marketing helyett valós teljesítménnyel rávenni az embereket a váltásra). A tablet piacon meg borítékolható, hogy a wp7 karrierjét fogja bejárni a win8: kb. 1-2 százalékot fog elérni.
  • Sequoyah
    #23
    WP7től sokan ódzkodnak (pedig jó), de számtalan helyről hallom, hogy várják a win8-as tableteket, sőt ezzel akarnak belépni a táblás világba. Szóval az előzetes fogadtatatása mindenképp sokkal jobb, mint a WP7-é.
  • Sequoyah
    #24
    Desktopon azért annyiban jobb a helyzet a vistánál, hogy ez a rendszer minden téren jobb lesz (elvileg) a win7-nél, míg a vistával csak a szopás volt. Szóval ha egy XP-s gondolkozik a váltáson, mindenképp megéri a win8. Viszont annyi újdonságot desktopra nem látok, hogy win7ről megérje váltani, inkább csak win7++ról van szó.
    Csak nehogy olyan legyen, mint a win98 után az ME:)
  • asgh
    #25
    A mobil szegmensben nem elég rámondani valamire, hogy windows és várni, hogy a piac kénytelen-kelletlen behódoljon, mint a desktop piacon, mert sem a fejlesztők, sem a hardver gyártók nem kényszerülnek rá, hogy a Microsoft szabványait kövessék. Egy jó oprendszer tehát a tábla piacon szükséges, de nem elégséges feltétel és ha nincs a rendszer mögött appstore, tartalomszolgáltatás, felhő, stb. - tehát egy jól kitalált üzleti modell - akkor eleve bukásra van ítélve. Nem véletlen, hogy a droidos táblák közül eddig csak az amazonnak sikerült az apple mellett labdába rúgni és egyik elbukott táblánál sem az adroid minősége volt a gátló tényező.
  • [HUN]FaTaL
    #26
    Ha nem lehet kikapcsolni majd a metrot PC-n (ki tudja mit csinálnak a registry kulccsal), akkor könnyen bukás lehet belőle.

    Én is úgy gondolom, hogy desktopon használhatatlan ez a csempés felület éá egyben értelmetlen is.
  • Sequoyah
    #27
    Nyugi, ki lehet.
  • Sequoyah
    #28
    A droid komolytalan, kb arra jók, mint a netbookok, netezni, képeket nézegetni esetleg 1-2 játék. Nagyra nőtt telefon, kicsire összement PC helyett. Óriási rés tátong itt a táblák piacán, mindenki egy komoly táblát vár. Sokan a win8-tól várják ezt.
    Ha az MS az Applet követi, mint a WP7-tel, és az iPad funkcionalitását hozza csak MetroUI-val, akkor lehet nagyon jó a rendszer, küszködni fog. Ha ezt a piaci rést betölti, akkor kitörhet.
  • who am I 7
    #29
    a droid teljesen jó telefonálásra.Én gpsezek vele,szöveget írok,zenét lejátszom,videózni is lehet vele, képeket nézegetni, netezni stb.Mit szeretnél még 1 telefontól?A názát szeretnéd irányítani?
  • Sequoyah
    #30
    Táblával telefonálsz? Vicces látvány lehet:) Tudom hogy technikailag alkalmas rá, de mégis ki használja erre? Sőt, ki veszi e miatt?
  • who am I 7
    #31
    najó, nem.Head-szettel megoldható.De, ha jól tudom vannak (vagy lesz?) W7-es táblák.Nyilván egy full windows rendszer lenne a legoptimálisabb, de azért a droidot se halott ügy.
  • Sequoyah
    #32
    A W7es táblának nem látom értelmét, az pont olyan szenvedés, mint a win8as metro felület asztali gépen.

    Amúgy az én igényem: egy ultrabook erősségű gép (i3, 4giga ram, 128-as SSD), de tablet formában technikai akadálya nincs, de milyen oprendszert teszel rá? Ha win7-et, akkor táblaként szívás, ha droidot, vagy iOS-t, akkor bedokkolva PC-ként.
    Win8al viszont a felület szépen leköveti a használati módot:) Ennyibe tuti nagy lépés a win8, de ehhez erős hardver kell, cserébe minden eddigi wines programot futtatni tud. Kérdés, mire lesz képest egy gyengébb, ARM procival és az erre írt appokkal.
  • sanyicks
    #33
    Mert a windows nevű játék os komoly mi? (igen bizony az elterjedségét a játékoknak köszönheti, mert rá van a legtöbb, ezért van sok rendszerkocka is mellé mert azok meg gémerkockák voltak egykor/vagy még mindig és ismerik).
  • Sequoyah
    #34
    Na egy bizonyos agyszint alatt fölösleges bármit mondani...
  • [HUN]FaTaL
    #35
    A dev previewban ki lehet, de ki tudja mit művelnek a végleges verzióval. Ha ki lehet, majd kapcsolni, akkor OK, majd meglátjuk. :)
  • Sequoyah
    #36
    Az MS határozottan állítja, hogy ki lehet. És nyilván ki lehet, mert öngyilkossággal érne fel, ha nem lehetne, mert akkor pc-re és notebookra SENKI sem venné meg, csak és kizárólag táblára, és ezt ők is pontosan tudják.
    Ergonómiában pedig mostanában ők elég jók, nem követnek el ilyen nyilvánvaló hibát. De ezt így el is mondták.
  • who am I 7
    #37
    akkor jövök a szokásos víziómmal :P egy alienware m18x hardware-ét kellene egy tabletbe beletenni 12 v. 14 coll nekem mind1.Szépen hdmi kimenettel, usb-vel.Hozzá egy összehajtható bill és kész is :) szerintem a win7-et is meglehetne csinálni táblára...nagyobb ablakok, ikonok azt kész.
  • Lack
    #38
    Várjuk ki a végét. Mindenesetre nekem nem tetszik ez a mobilgépekre való felület. Az lenne jó, ha a felhasználó legalább telepítéskor dönthetne, hogy egy az eddig megszokott felülethez hasonlót használ, vagy ezt a merőben új "érintős" megjelenést. Valószínűleg ez így is lesz.

    Szerintem a win7 még jó néhány évig kiszolgálja a felhasználók nagy többségét, ezzel eltolja, vagy meghiúsítja a win8-ra való váltást. Én személy szerint egyelőre nem fogok 8-ra váltani, legfeljebb egy próba erejéig. Kíváncsian várom.
  • Sequoyah
    #39
    Maradjunk a realitásoknál:) Egy ultrabook akkora mint egy tablet, egy gamerlaptop viszont nem tudja azt amit egy ultrabook (kicsi és sokáig megy). De amúgy szép álom:)
  • [HUN]FaTaL
    #40
    Úgy legyen. :)
  • who am I 7
    #41
    és ez a lényeg.Számomra ezek nem alternatívák, amíg nem elég erősek.Addig a telefonom is jó annyira, mint ezek a cumók.Persze, szövegszerkesztéshez, meg netezéshez elegendőek.De másra nem....Tervezés, játék, full hd filmnézés pl., zeneszerkesztés.
  • Sequoyah
    #42
    Azért az ultrabookok elég erősek, csak nem játékra. Corei5 (i7 is van), SSD, 4 giga ram azért nem gyenge, és közepeske grafikus hardver is bele van integrálva.
    Mindezt 10-13 colban, gyakorlatilag egy tablet méretében.
    Bármilyen windowst, és tipikus üzleti alkalmazást könnyedén elvisz, ami egy tabletről vagy netbookról (telefonról ne is beszéljünk) messze nem mondható el.