228
Hell on Wheels (TV)
  • zzeN
    #1
    "Az AMC új westernsorozata a polgárháború sújtotta utáni időszakba, 1865 Amerikájába viszi el a nézőket. A tíz epizódosra tervezett produkció főszereplője pedig Anson Mount.

    Cullen Bohannant alakítja, akinek a háború alatt lemészárolták a feleségét. A vére és a bosszú hajtja őt, útja során elkezdi egyéni nyomozását, s bosszúhadjáratát, és közben a vasútépítés árjával sodródik. Megismerhetjük a főbefektetőt Thomas Durantot (Colm Meaney), aki a távolból irányítja vasútja építését. A helybeli indiánok azonban terepfelmérő embereit lemészárolják, és ezt a támadást a csodával határos módon csak egy nő, Lily Bell éli túl."

    Eddig csak az 1. részt néztem meg, nekem bejött. Kicsit lapos egyelőre, de hátha jobb lesz.
  • Ariakus
    #2
    Igényesnek tűnik a trailer alapján a képi világ és a kosztümök is.
  • davidka003
    #3
    Pilot: Hell On Wheels

    "Gondolkoztam rajta, hogy mivel tudnám a nemtetszésemet a legjobban kifejezni, aztán beugrott: a sorozat steril. Minden pont gépiesen mocskos csak, vagy épp annyira sem, és az egészet digitális kamerákkal vették fel, amik képanyagát nem is próbálták filmessé tenni, maradt a “videós”. Olyan kinézetileg, mint az a Depp-film, a Public Enemies, nem illik a korhoz ez a kinézet. Pedig a House másfél éve adott záró részét látva még a Canon DSLR-rel is lehet filmes kinézetet hozni. Szóval kapjuk a digitálisan túl éles képet, és a túl sok fps mellé megtalálták ezt a kékes szűrőt is, biztos mert attól gritty."
  • zzeN
    #4
    Tényleg, a trailert elfelejtettem berakni:

  • Tyler1
    #5
    bosszúsorozat a vadnyugaton? hát ez érdekesnek hangzik. mindenképpen bepróbálom, már csak trailer alapján is.
  • Narxis
    #6
    Nekem is furcsa volt ez a képi megjelenítés, de amúgy meg "I don't give a sh*t!". Leköt, szórakoztat minden másodperce, érdekesek a karakterek és rengeteg ismerős színész van más sorozatokból, sokszor elgondolkozom, hogy Hollywood is ilyen belterjes lenne vagy csak ennyire jók az ügynökeik. :D Vagy én nézek sok sorozatot, bár az nem valószínű.
  • G_ArchAngel #7
    Az elso ket resz lement, szamomra (oke vadnyugattal szemben elfogult vagyok) must watch kategorias sorozat, bar az indianok kinezete kicsit furcsa volt, de ugye mi cseh/nemet Winnetou-n nevelkedtunk, az amerikaiak csak jobban tudjak, hogy neztek ki az oslakosok:)
  • tmp
    #8
  • jackoneill90
    #9
    Magyar felirat van hozzá? Nem állok olyan jó angollal. De érdekesnek tűnik.
  • ldavid
    #10
    van
  • Montanosz
    #11
    +fav
    egyáltalán nem rossz, megnéztem az első kettőt, köszi a fordítónak!
  • Shiwo
    #12
    van egy olyan érzésem, hogy a svéd egy közkedvelt genyóláda lesz :D
  • Shep
    #13
    Ez az akciósabb, vagy a drámaibb westernek közé sorolható?
  • pett3rson
    #14
    Ennek mi lesz a magyar címe? Száguldó pokol? :D bár nem Segal-os, de biztos ilyet találnak ki..már ha lesz magyarba.
  • Narxis
    #15
    Pokol kerekeken :D
  • pett3rson
    #16
    szép szó :D
  • zzeN
    #17
    "Hell on Wheels: Ez a kifejezés eredetileg a kaszinókat, mulatókat, szalonokat, és bordélyokat magában foglaló vándorló karaván neve volt, mely az Union Pacific vasútépítőit követte nyugatra az 1860-as években, az amerikai transzkontinentális vasút építése közben."


    Csak tán összehoznak vmi értelmes címet.
  • jackoneill90
    #18
    Hú gyerekek. Megnéztem az első részét. Jobban bejött az első rész minit a terra nova.
  • jackoneill90
    #19
    Mégvalami egy WEB-DL ebből jobb mint egy HDTV ?
  • zzeN
    #20
    Web-dl-ben nincs reklám, se logók.
  • Narxis
    #21
    Gördülő Pokol? :D
  • ldavid
    #22
    nem meglepő... :)
  • G_ArchAngel #23
    Kerekes pokol! :)))
  • Atomreaktor
    #24
    Nagyon jó ez a sorozat, a Svéd nagyon ott van :)))

    A többi karakter is ok, sikerült jókat összeszedni, kíváncsi vagyok mit fognak kihozni a sztoriból, egyenlőre egyszerűnek tűnik, de majd úgyis megkavarják, plusz a film hangulata inkább ami nagyon átjön. A nyelvezete is szuper, én angol felirattal nézem, de nagyon jól érteni.

    Én azért a 2 centiről mutatott "műtéti" jeleneteket hanyagolnám, de ez sajnos trend manapság. Pedig ezek nélkül is simán működne a film.
  • jackoneill90
    #25
    Néha napján, elszomorít hogy a 20. században születtem. Biztos jó lehetett akkor amikor ez a sorozat játszódik.
  • Narxis
    #26
    :D marha jó, bármikor lelőhettek vagy felakaszthattak.
  • jackoneill90
    #27
    Megszögtem volna egy szög segítségével. Meg ellovagoltam volna a naplementében :D
  • Narxis
    #28
    lol, nem lett volna akkora mákod :D
  • Atomreaktor
    #29
    :D
  • jackoneill90
    #30
    Új részek mikor várhatóak?
  • zzeN
    #31
    Hétfőként.
  • Atomreaktor
    #32
    most volt a harmadik rész, nekem tetszett, kicsit kezdik már kibontogatni jobban a karaktereket.
  • jackoneill90
    #33
    Majd megnézem ma én is.
  • G_ArchAngel #34
    Hja, de ennek - a kibontasnak - Lily peldaul annyira nem orult:)
  • Atomreaktor
    #35
    mire gondolsz? :)
  • G_ArchAngel #36
    Mikor Cullen felvagta a korabban osszevarrt sebet:)
  • Atomreaktor
    #37
    úúúú ez angol humor, de így már értem :)))
  • jackoneill90
    #38
    Erre a sebes dologra rátérve, ezt a dolgot reálisnak gondolom abban az időben. Manapság inkább elvéreznének egyesek minthogy összevarrják magukat.
  • Narxis
    #39
    Ez jó rész volt, Durant nagy szónok, Bohanon pedig hatalmas arc, de a néger is hozza a gangsta style-t. :D
  • jackoneill90
    #40
    nagyon pontosan tud célozni bohannon. füllelövés például. öten voltak szembe vele és egy golyót sem kapott be. tiszta neo