34
  • RobiGoBH
    #1
    Itt egy videó, nagyon jól látszik gyakorlatilag mennyire vagány ez a hajlithatóság.. link de hogy a hajlitva vezérlésnek mi értelme azt még nem sikerült megfejtsem :)
  • freemanone
    #2
    Most komolyan, ha valaki erre jár, aki véletlenül tudja a választ leírhatná, hogy mi a gyakorlati haszna ennek.
    A gondolattól is borsózik a hátam, hogy egy "papírlap" legyen a telefonom. A másik fele, meg hogy miért akarnám és a kijelzőt meghajlítani? Pl mint a képen...
    Gyenge a képzelőerőm lehet, de nem tudok rájönni.
  • M2 #3
    Ez már úgy hiányzott mint egy falat kenyér! :-)

    Melyik idióta gondolta, hogy ez kell a népnek?
  • Thrawn
    #4
    Hát bammeg, ha a farzsebedben marad és véletlenül ráülsz, akkor nem törik, hanem hajlik.
  • Cat #5
    1. Teljesen új telefondizájnok jöhenetk. Gyakorlatilag csak a képzelet szab határt annak, hogy nézzenk ki egy telefon. Manapság mindegyik téglalap alakú, aztán perlik egymást, hogy "hasonló".

    2. Kisebb helyen elfér, lehet pl. kihúzhatóra csinálni. A mai hatalmas, 4 collos gigászok nem férnek el a nadrágzsebben, de egy ilyen megoldásnál nem kell feladni a nagy méretet, a kényelmes kijelzőt, mégis hordozható marad az eszköz.
  • HerrKiss
    #6
    Egy 22"-es monitornyi kijelzőt összehajtogatok, és beteszem a nadrágzsebbe... nem is tudom, hogy éltem eddig enélkül :D
  • gforce9
    #7
    Ugyanaz az értelme mint a tábláknak és okostelefonoknak, azokat is jórészt a divat miatt veszik, nem azért mert annyira nélkülözhetetlen. Ezekre a kütyükre is lesz elég vásárlóerő, van elég idióta.
  • Rotyoka
    #8
    Ott a pont.

    Ha normálisan akarok netezni veszek egy netbook-ot, ami ráadásul kibír 8-10 órákat is.
  • CptObvious
    #9
    Alakul a dolog. :)
    Talán még megérem, hogy a kezembe foghatok egy Nokia Morph-ot, vagy valami hasonlót XD Bár a Nokia elképzelésében már erősen jelen van a nanotechnológia.

    Nokia Morph koncepció videó(rövid)
    http://www.youtube.com/watch?v=Zto6aTZM9t0

    Nokia Morph koncepció videó (teljes)
    http://www.youtube.com/watch?v=IX-gTobCJHs
  • Looooser
    #10
    és mire lesz ez jó??? jah tudom hogy az utcai tolvaj bandáknak legyen új cucc amit ellophatnak az átlag emberektől, ha sikerül össze spórolniuk erre a pénzt.....
  • sanyicks
    #11
    Ennek nagyobb gyakorlati haszna van mint a mostani vékonysági versenynek, ugyanis az jelenlegi formában sima idiotizmus idiótáknak, mert minél vékonyabb annál könnyebben törik szét... így a hajlíthatósággal együtt viszont már van értelme mert így már nem olyan könnyű széttörni.
  • djw
    #12
    toll méretű/formájú mobil felcsavargatott képernyővel?
  • narumon
    #13
    Én ha normálisan akarok netezni akkor előveszem a tabletet, 10+ órát röhögve bír netezéssel.
  • morden
    #14
    Én pedig ha normálisan szeretnék netezni akkor leülök a 24 col elé bedugva a 30mbit és már megy is a net ahogy kell addig amíg pakson van áram :D
  • sathinel
    #15
    ja én is ennek a híve vagyok, de vannak haverok akik 99%-ban telefonról neteznek. Igaz ők nem igazán néznek hd filmeket, sorozatokat, de TV-re kötve már annyira nem rossz. Facebook, és pár oldalon kívül ők nem használják a netet nagoyn. Ahogy az emberek 90%-a kb. De lehet keveset mondtam.
  • loky
    #16
    Van ennek gyakorlati haszna, még akkor is ha ezt egyelőre sokan nem látják be. Kb. ugyan ezeket mondták anno domini az IPhone megjelenésénél.
    Ahogy sanyicks is mondta, a mai nagyképernyős tapi-telik lassan akkorák lesznek hogy sehol sem férnek el... Így visszakapjuk a régi kis méretet, de a kihuzható képernyő miatt, megmarad a nagy kijelző.
    Most biztos azt gondoljátok, hogy nekem iphonom, vagy okostelóm, vagyis tapi-telóm van... Hát nem... mult hónapban cseréltem le a még fekete-fehér kis zapp telómat egy samsungra amin már van mp3 lejátszó is... wáááááá (nem vicc)
  • narumon
    #17
    A 24" az nagyon kell internetre :)

    Egyébként nem azt mondom, hogy CSAK a táblán lehet netezni, de frászt kapok az olyan hozzászólóktól akik szerint a tábla fos és semmire nem lehet használni...korlátoltak kissé... grr...
  • Koxminator
    #18
    én meg azt nem értem, hogy miért is kellett a szájfónt belekeverni már megint egy samus cikkbe. de tényleg ennyire nem tudnak egyesek enélkül a sz..r nélkül létezni? pff. szánalmas.
  • morden
    #19
    Nálam a nezetés nem csak görgetés és olvasás, hanem leckeírás, egy ppt-t vagy tanulmányt nem könnyű összedobni tableten vagy telefonon.
  • Looooser
    #20
    a tábla nem fos, csak még kiforratlan, a minimál igényeket igen kiszolgálja, de nem fog úgy kiszolgálni mint egy laptop (hozzá teszem: MÉG!), de 1-2-3 év innováció és megfelelő lesz
  • morden
    #21
    Engem a laptop sem szolgál ki igazán, jobban élvezem, hogy a beállított székemben nagyképernyű, rendes billenytűzet és egérrel, nem vacakolva a kábelekkel csináljam amit kell.
  • narumon
    #22
    Mhm... már bocs de te kevered ide... semmi ilyesminek nem hangzott el a neve....
  • narumon
    #23
    PPT-t én is notebookon vagy asztali gépen rakok össze. Viszont azt nem is hívom netezésnek :) Sőt játszani az asztali gépen vagy az xboxon játszom, videot a Dune média lejátszomon nézek, a tableten legtöbbet olvasok, vagy mikor döglök az ágyban akkor onnan elolvasom a leveleket válaszolok rájuk, megnézem a hírportálokat. Erre tökéletes, erre használtam régen a netbookot, de az egyre kevesebbet van bekapcsolva.
  • Koxminator
    #24
    nem kötekedésképpen, de a cikk végén ez mi? "Eközben az Apple háza táján is zajlanak az események, hiszen múlt pénteken az új iPhone 4S további 22 országban jelent meg...." részemről lezárva..
  • csimmasz
    #25
    En elbirnek viselni egz olyan mobilt amit orakent a karomra rakhatok.
    A hajlitott kijelzon megy az ora, ha hivnak eleg egy kis rezges,meg csongenie sem kell, megnezed ki hiv, ha fol akarod venni eleg kihajlitani egyenesbe, stb.
  • Marko001
    #26
    Na az ékezet hiánya miatt a "karomra" helyett "karómra"-t olvastam elsőre. Elég egy kis rezgés... :DD
  • dyra
    #27
    Ebben a kihúzhatóságbán annyira azért nem lennék biztos. Biztosan fel is lehet tekerni ezt a kijelzőt napjában akár 10x is? Mert kb csak akkor van értelme ha feltekerik valahova (bár úgy meg feltekert állapotban picikét vastag lesz). Valami értelme biztos van, én meg kibírom majd nélküle. Inkább összerakható vagy összeilleszthető lenne más telefonnal a kijelző annak több értelme lenne.
  • csimmasz
    #28
    Oda azért kicsit kényelmetlen lenne.
    Bár, aztán kitudja, lehet csak megszokás kérdése.
  • a_n_d_r_e_w
    #29
    ez volt masfel eve, azota gondolom sokat leptek elore
    http://www.youtube.com/watch?v=s4c2KnBKXu4

    folyik az innovacio kijelzogyartas teruleten, es a samsung az elvonalhoz tartozik:
    http://www.youtube.com/watch?v=kJEHp15Hoo0&feature=relmfu
    http://www.youtube.com/watch?v=M6YQiKmDWpI&feature=relmfu
  • G_ArchAngel #30
    A bolygo neve: Fold-ben mar volt kihuzhatos:)

  • ugh
    #31
    Meg is latszik nehany emberen az only facebook.
    Egyebbkent tenyleg rohadt fontos dolog a facebook
  • ugh
    #32
    ez rohadt nagy otlet felveszed mint egy karorat (elottem szolohoz csatl.) ha hivnak, mint a regi scifikben, a csuklodba beszelsz :D. ha netezni akarsz "kikalapalod" egyensre aztan hajra.
    A kihuzhato (az alant lathaot kepen -nem huzod ki beszelgethetsz ha kihuzod, akkor meg mar egy 17 colos moncsit kapsz ) az idealis mert igazabol mobilon netezni halal, kis lofasz, ha meg nagy akkor meg telonak szar.
    Nezem az embereket amikor egy tesla lemezjatszonyi szart fognak a fejukhoz, csoda , hogy nem dolnek el mint egy telikabat :D
  • KopaszIsten
    #33
    Én azt várom mikor lesz karórába épített mobiltelefon. Úgy nincs gond, hogy hova tedd, és nem hagyod otthon. :D
  • G_ArchAngel #34
    van egy ideje:)