19
  • Bronx South
    #1
    Miután Kína megvillantotta fogait a világnak, itt a következő pofon a PC iparnak.
  • Bagoly81
    #2
    hozzák haza a gyártást:D
  • Armagedown
    #3
    kivitték a sárgákhoz a gyártást , most meg rinyálnak mert baj van.
    nem tudom őket egy cseppet sem sajnálni.
  • Solten
    #4
    Na itt a klassz "urugy" az vinyo arak jelenleg tortenelmi melyponton levo emelesere... (Mult heten vettem bagoert egy 2 terrasat btw )
  • Motoroj
    #5
    2 terrásat?
  • hurkaur
    #6
    Ez nem lehet veletlen!:
  • sanyicks
    #7
    duplán van leföldelve :)
  • Julius Caesar
    #8
    Természeti katasztrófa gyakorlatilag bárhol előfordulhat, erről aztán végképp nem tehetnek szegény ázsiaiak. A gyárakat én se sajnálom annyira (bár a WD nekem szimpi cég, márkahű vagyok), inkább az ott élőket, akiknek elvitte mindnenüket a víz.
  • Rotyoka
    #9
    Ha itthon lenne akkor meg minden + 40.000Ft al drágább lenne akkor meg azért járna a pofád.
  • gforce9
    #10
    Elönt a víz minket, jajj nem lesz elég hdd.... pofám leszakad. Az ottélőknek meg elvitte a házát. Ha már abból a környékből zsigerelik ki a gyártók a hasznot már évek óta, nem inkább arról kéne cikkezniük, hogy mennyit segítenek most, amikor baj van a hdd gyártók a lakosságnak? Eszem megáll...
  • Solten
    #11
    - 1 r
  • xido
    #12
    nagyon +1
  • Cat #13
    "nem inkább arról kéne cikkezniük, hogy mennyit segítenek most, amikor baj van"

    Nem értek egyet. Ha a segélyezésről akarsz olvasni, akkor olvasd az ENSZ honlapját, vagy mittomén, az index egy idetartozó cikkét. Egy számítástechnikával foglalkozó tematikus portálnál pedig ne éhező afrikaiakról szóljanak a hírek, hanem hogy mi van az ott lévő gyárral, ahonnan én megveszek egy adott terméket.

    (Egyébként biztos vagyok benne, hogy ezek a cégek is sokmillió dollárral támogatják a helyi kormányt, egyszerűen saját érdekből, hiszen nekik is érdekük a helyzet minél hamarabbi normalizálódása. Más kérdés, hogy ha meg egy ilyen cikk lenne, hogy "x cég y millió dollárt adott" akkor meg jönnének a kommentek, hogy mennyit fizetett ez a cég a reklámért.)
  • nlght
    #14
    egyetértek, sajnos egy profitvezérelt, undorító világban élünk, éljen a bankkapitalizmus
  • nlght
    #15
    "Egyébként biztos vagyok benne, hogy ezek a cégek is sokmillió dollárral támogatják a helyi kormányt"

    Pont fordítva van. A kormányok versengenek a külföldi tőkéért. Itthon is megfigyelhető ez a tendencia, most kapott pl. az Audi is több milliárdos adókedvezményt és ezért nem ment pl. szlovákiába (direkt kisbetű). Gondolom a thai kormány is szépen "tejelt", különben átmentek volna Malaysiába, Vietnámba, stb.

    "Ha a segélyezésről akarsz olvasni, akkor olvasd az ENSZ honlapját, vagy mittomén"

    Azzal sem értek egyet, hogy egy IT-tudományos oldalon figyelmen kívül kellene hagyni az empátiát egy természeti katasztrófával kapcsolatban. Már épp eléggé kezd kiveszni a mai társadalomból az illem és az empátia, hogy még rátegyünk egy lapáttal. Ha megnézed az időseket és a mai fiatalokat, már így is ég és föld a különbség empátiában. Te vagy rá a legjobb példa.
  • gforce9
    #16
    "biztos vagyok benne, hogy ezek a cégek is sokmillió dollárral támogatják a helyi kormányt" ha ez így lenne az is benne lenne a cikkben, pontosan azért amit mondtál, reklámérték. Szarnak azok mindenre, csak a gyár induljon el...
  • mad mind
    #17
    De miért is kéne az állam munkáját nekik végezni? Gondolom fizetnek adót, onnantól nem az ő dolguk. Te sem fizetsz, csak mert kiárad a patak a szomszéd utcában. Esetleg mész zsákot pakolni, de azt is magánemberként.
  • gforce9
    #18
    Ja, az állam fizessen, az az állam ami valószínűleg - mint a világ legtöbb állama - eladósodott. Fizessen az állam amelyiknek nincs pénze és terhelje az ottélők nyakára a minuszt. A HDD gyártók, akik pedig szép nyereséggel dolgoznak, pedig ne csináljanak semmit, csak foglalkozzanak a gyárral. A nyereségük jórészt abbólk adódik, hoyg az állam kedvező feltételeket biztosít nekik évek óta (kicsi az adó, munkabérek, energia stb.), de persze, ilyenkor ha gond van az állam, rajta keresztül az ottélők dolga minden kárelhárítás. Csak nekem nme tetszik ez?

    Nekem apám azt tanította: Ahonnan eszünk, oda nem szarunk.
  • Merces
    #19
    ...szerintem meg beletartozik egy cég profiljába , hogy humánus, ződ ,totál antiszociális, mittom én(szintén direkt),pár modatban ki lehet térni rá....