582
  • DjDano
    #1
    Csupa bank, biztosító, olaj és telekommunikációs cégek. Nem lepődtem meg :)
  • egyember1
    #2
    „eszetlen semmirekellők csürhéje, akiket elsőként állít majd falhoz a forradalom”
    H2G2
  • morden
    #4
    Polányi Károly már 1944-ben megmondta ezt a nagy átalakulás c. művében...
  • morden
    #5
    Kicsit elüt a témától, de én a hitelminősítők és bankos kapcsolataikra lennék kíváncsi, ha kicsit megpiszkálná valaki már ezeket, lenne nagy felháborodás szerintem ( és természetesen 0 retorzió)
  • Bronx South
    #6
  • JMáté
    #7
    Hmm... egy tanulmány amit zsidók készítettek zsidókról... Kíváncsian várom a trollposztokat.
  • JMáté
    #8
    Aki sikeresebb nálunk az bűnöző. Ez csak természetes. Get a job, hippie.
  • JMáté
    #9
    Várjunk csak! Ugye nem azt akarod mondani hogy a ciklon-B-t valójában nem is ruhatisztításra használták?
  • bmw
    #10
    Ha a sok semmirekello penzehes buze..ans jobban hagyna elni a nepet akkor nem lennenek "lazongasok"....
    Csak hat igaz a mondas, minel tobb van annal tobb kell....
  • mrzed001
    #12
    Csendbe jegyezném meg, hogy ha ezt egy más vallású merte volna leírni, akkor már rég gázkamrában ... izé ... magánzárkában lenne.
    És még ez is egy túlzottan felpuhított változat.
    Ha a cégek és strómanok mögött álló emberekre lenne lebontva, akkor kijönne, hogy ki az 4-5 család amely irányítja az egész világot, háborúkat robbant ki, vezetőket juttat hatalomra (gyakran "demokratikusan" választott diktátorokat) ...
    Mert nem Bill Gates ám a világ leggazdagabb embere, a valódi világuraló gazdagokhoz max segélyért járhat, vagy aranyport takarítani :D
  • JMáté
    #13
    Mi is van a ciklon-B-vel? :D
  • Andr0
    #14
    Nem kritizálni kell, hanem bekerülni közéjük ;)

    Amúgy így van, egy zárt közösség van emögött, eddig is tudtuk. Max akkor tudnánk átvenni tőlük az irányítás ha egy teljesen új közösséget hoznánk létre, válogatott emberekből elszeparálva a világ többi részétől (Pl egy új ország)
  • VRSDM
    #15
    akit érdekel a téma és még nem látta annak kötelező!
    [center]
  • Andr0
    #16
    Amúgy az Zyklon-B és könnyen lehet szerezni khhm ha valaki esetleg közös bizniszbe fogna velem... :D Úgy mint rovarirtó kisiparos, természetesen.
  • JMáté
    #17
    És most hogy a kritikus gondolkodásra képesek elmenekültek, végre beszélhetünk a hüvelygombáról. Izé, NWO-ról.
  • ManoNegra
    #18
    Kerüljön be közéjük a gömbvillám.
  • Andr0
    #19
    Amúgy egy kis összedolgozással jó pár év alatt (és persze belső téglák segítségével) Elpicsáznánk őket ;)
  • kissssss
    #20
    jaj ezen nagyot nevetem :-DDDDDDDDDD

    kólát pattogatott kukoricát már bekészítettem, kezdhetitek a műsort :-D
  • Tetsuo
    #21
    A kerdesed vagy koltoi vagy provokativ, hiszen te is tudod, hogy nem szabad ra nyilvanosan valaszolni.
  • karesz6
    #22
    Én is várom! Csúcsminőségű trollkodós postokat akarok olvasni este lefekvés előtt lehetőleg jó terjedelmeseket van 4 órátok összehozni.:)

    Érdekes hogy ebben a listában borzasztóan kevés az olyan cég ami bármi kézzelfoghatót előállít. Legtöbbje pénzintézetz ami legalábbis számomra egy újabb nyomós bizonyíték amellett hogy a rendszer alapjainál van a javítgatni való nem pedig a tetején. Az hogy a legbefolyásosabb vállalatok javarészt bankok azt jelenti hogy a pénz mint eszköz ma már nem az árúcsere egyszerűsítésére és könnyűvé tételére szolgáló eszköz hanem a valós értéket előállító termelés a pénz használójából a pénz eszközévé vállt, felborult a sorrend már nem a pénz szolgál ki minket hanem mi szolgáljuk ki a pénz világának igényeit. A megoldás persze létezik csak fel kéne nőni hozzá. Az emberek nem észből döntenek hanem szívből, hitből, stb csak racionális döntéseket nem szeretnek hozni. Az emberiség fejlődése szerintem elért egy pontra itt amíg nem változik meg a gondolkodásunk és kezdünk nem (csak) önző racionális döntéseket hozni világszerte addig válság válságot fog követni és nem jutunk előre. Azt sem nehéz megjósolni milyen lesz a következő rendszer. Egy globális világkormány ami a hűborúkat apró helyi konfliktusokká redukálja és az emberiség képes lesz az erőforrásai jól meghatározható produktív célokra öszpontosítani. Ezt kell elérni nagy ugrás de enélkül nem lessz csoda fejlődés. És végül hogy én hol is látom a problémát. Elnézést kérek az önszabályozó mindenható piac feltétlen híveitől de én meglehetősen ostoba és primitív dolognak tartom azt a felfogást miszerint az a rendszer ahol a résztvevők mindegyike zéró összegű játékot játszik következetesen évtizedeken keresztül bármilyen formában önfenntartó legyen. Ez a felfogás szerintem valamiféle vallási jellegű torzulás a gazdaságtudományok művelői között. Se a történelem se a természet soha sehol semmilyen példát nem hozott arra hogy egy ilyen rendszer bármilyen körülmények közöt is hosszú távon működőképes. Arra viszont hozott pédát megszámlálhatatlan mennyiségben hogy mi történik ha valaminek hirtelen korlátozatlan hozzáférése lesz, erőforrásokhoz nyersanyagokhoz míg az irányító folyamatok hatása alól pedig kikerül. A kontrollálatlan sejtet ami folyamatosan osztódik de az immunrendszer nem lép közbe rákos sejtnek nevezzük.
    Abszurdum azt hinni hogy ez így működni fog.
  • Tetsuo
    #23
    A "bekerulessel" az a baj, hogy ok dontik el ki kerulhet be es nem az idealizalt "szabad piac" szelektal.
    A nagy szabadsag egyfajta kettosmerce alatt ertendo.
    Raadasul ezek a korok, valoszinuleg erosebben sovinisztak mint pl. itt barki a forumon.
    Az ilyen "ember" a valosagban jatszik strategiajatekot ket szexparti kozott, milliok sorsarol dontve ugy, hogy a sajat vagyona es mammon az isten, semmi mas.

  • Rotyoka
    #24
    A zsidók aránya csak nem 95%-os? :O
  • drfaust
    #25
    A szabad piac a profitról szól, és minél nagyobb a profit annál nagyobb lesz a hozzá fűződő hatalmi törekvés. És aki(k) irányít egy ilyen gépezetet az előbb vagy utóbb úgy tekint az átlag embere, mint egy eszközre. De lehet, hogy hülyeségeket beszélek.
  • Alien69
    #26
    Kicsit hülyeség, vagy inkább pontatlan, ahogyan fogalmazol. "Ők" NEM robbantanak ki háborút. Közvetlenül tutira nem, mint ahogyan a coca cola sem csinált semmi rosszat sohase. Mert ugye pl a coca is "csak" franchise rendszer.
    De nem is tudom, ezen mit csodálkoztok, és MIÉRT háborodtok fel? Ugyanis ez qrvára KEVÉS EMBEREK! Szart sem ér. Változtatni CSAKIS DRASZTIKUSAN lehet, és kifejezetten anti demokratikus rendszerrel, mert mint TUDJUK, a DEMOKRÁCIA KAMU, mint pl jogállam, meg ilyen faszságok. Aki ezekben hisz, mint pl "tudatok környezet védelem", az mind mind megtévesztett ember.
  • Alien69
    #27
    AZért a számod valszeg erős túlzás, mert pl az Angliai királyi család valszeg nem zsidó. A Pápa valszeg NEM zsidó. Persze ez a felsorolás NINCSEN a listán, mert EZEK hatalma NEM annyira mérhető. Mégis, hol vannak adatok egyházi vagyonokról? SEHOL. Pedig TUTIRA jelentős vagyonokkal rendelkeznek az egyházak. IS.
  • Rotyoka
    #28
    De a pápa ma már képtelen bármit is befolyásolni 1 kijelentésével.

    Ő már nem tud háborút kirobbantani sem téríteni. Az hisz neki aki eddig is hitt újabbakat nem kap meg.
  • Doktor Kotász
    #29
    Vicces, ahogyan az emberekből kijön a zsidózó reflex.

    Pedig ennek az 50 cégek nem sok köze van a zsidókhoz.

    China Petrol, Nomura Holding, Mitsubishi, Credit Swiss, Axa, Unicredito Italiano SPA, stb.

    Ezek a nyamvadt kínai, japán, holland, olasz zsidók. :-)

    Ezek a felsorolt cégek egymás legnagyobb ellenfelei, és nem szövetségesei.
  • Rotyoka
    #30
    Srác, egy orosz is lehet zsidó, mivel a zsidó nem egy rassz -.-
  • Doktor Kotász
    #31
    "ahogyan a coca cola sem csinált semmi rosszat sohase"

    A Coca-Cola ellen indult már vizsgálat, hogy dél-amerikában pénzzel támogatott puccsistákat. Ha jól rémlik Chilében. Persze jobban is jártak Pinochettel, mint az országot tönkre tevő kommunista Allendével.
  • Tetsuo
    #32
    Ugyanazok a tulajdonosok. A milliardos dinasztiak vannak minden multiceg mogott. Jo reggelt!
  • JMáté
    #33
    Akkor mi az hogy "zsidó név"?
  • Tetsuo
    #34
    A coca-cola ellen Indiaban es sok mas orszagban is indult feljelentes.. erdemes megnezni a "pereket" vagy a vizsgalat adatait.
    Igen, a helyi korrupt politika is nagyban felelos, dehat aki oket megveszi kilora, sem szent...
  • JMáté
    #35
    És ezt te honnan tudod? Azt leszámítva hogy "közismert"?
  • MuldR
    #36
    Miert? mit csinalt a coca cola? fegyvert szoritott valaki fejehez, hogy ne pepsit igyon ????
    :)
  • Tetsuo
    #37
    A Tavol-keletet meg nem tudtak bevenni, az ottani eros erkolcsiseg, pl. patriotizmus es jo ertelemben vett nacionalizmus miatt, de dolgoznak rajta.

    A zsidosagot maga a zsidosag sem nagyon tudja meghatarozni.
    Szvsz:

    1. Egy embert szuletesi helye vagy borszine alapjan nem helyes diszkriminalni.
    2. Egy kulturkornyezet viszont lehet karos egy masik kulturkornyezetre vagy kozossegekre es igy egy fajta kulturkornyezetben felnott ember es annak nezeteit, erkolcseit vallo ember karos vagy nem tetszo lehet egy masik kulturaban.
    3. A zsido kulturanak nem vagyok szakertoje, mint pl. sok zsido sem, de ugy tudom es ugy tapasztalom, hogy karos az europai hagyomanyokra nezve.
    4. A zsido kulturaban elo emberek is sokfelek, termeszetesen. Mindenhol van jo, rossz, okos, buta stb. A sztereotipiak viszont egy nagy altalanossagot veve igazak es qrvara nem veletlen hogy kialakultak.
    5. A zsidok kozott a "vilaguralo" teljesen leszarja a foldet muvelo (pl izraeli) zsidot sot, ugyanugy halalba kuldi egy tollvonassal, mint egy magyart, ha az az anyagi erdeke.
    6. A penzugyi szektor csucsan levo emberek lehet, hogy nem is ugy zsidok, ahogyan mi azt kepzeljuk. Gondolok itt, vallasra, genetikara stb...
  • Tetsuo
    #38
    http://www.guardian.co.uk/environment/2003/jul/25/water.india

    http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/south_asia/3096893.stm

    http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Coca-Cola

    Tovabbi linkek a wikin es a google-ban, a periratokat is olvashatod itt-ott, bar nem hiszem, h egy linknel tovabb kutatsz barmit is.
  • JMáté
    #39
    Az európai hagyományok sajnos az egyik legnagyobb zsidó szektára épülnek.
  • Doktor Kotász
    #40
    És hogy jönnek ide az oroszok?

    Na de Japánban, Koreában milyen zsidókról beszéltek?

    A Nyugat-europai bankok zsidó tulajdonban vannak például.
    De hogy a Németeknél sok zsidót nem találsz, az tuti.

    Én dolgoztam a citibankban. Mindig röhögtem, amikor a haverok azzal viccelődtek, hogy a zsidó főnökeim biztos hanukát tartanak, és nem karácsonyi partit. Meglepődtek, amikor elmondtam, hogy a citibank felső vezetése muzulmán, és nem zsidó. A főrészvényes is egy szaudi herceg.

    Szerinted mondjuk az olaszoknál milyen befolyása lehet egy zsidónak? A kereszténység központjában? A németeknél? Vagy a benelux államokban? Pár tízezren voltak összesen, de ezeket az országokat szállta meg Hitler elsőként. Nem igazán volt ott sansza egy zsidónak a túlélésre.

    Két országban jelentős a zsidók gazdasági hatalma, amiből az egyik Izrael.
    Az USA. A világ minden másik tályán képtelenek voltak vezető pozíciókat elérni.

    Nem véletlen, hogy a nyugat-europai radikális jobboldal nem is igazán érti a kelet-europai zsidóellenességet. Ott a szélsőjobbon belső kisebbségben vannak az antiszemiták, a széljobbon is lenézett hülyegyerekek.

    Egy nyugati széljobber muzulmánellenes, és a zsidókkal köszöni, de jól megvan.

    Mert ott a te elképzeléseddel szemben a zsidók nem is rendelkeznek komoly gazdasági hatalommal.

    Élből lezsidóztok olyan cégeket, amiknek semmi köze a zsidókhoz.

    Európa gazdaságilag nem a zsidóktól fog megfeküdni, hanem az ázsiaiaktól. Etnikai, kultúrális problémákat meg nem a zsidók fognak okozni, hanem a muzulmánok.

    Engem igazából hidegen hagy, hogy miket kiabáltok a zsidókra, mert nem rokonszenvezem velük én sem, de nekem inkább semlegesek, mint ellenségképek. Ami zavar bennük az, hogy felsőbrendűnek érzik magukat. Tehát nekem azonos kategóriák, mint azok az idióták, akik gázkamrákért üvöltöznek itt a blogon.

    Ázsia gazdasági veszély, ezért át kell alakítani a gazdaságpolitikánk, a termelőszektor kihelyezésének felülvizsgálata szükséges.

    A muzulmán terjedésnek pedig megálljt kell parancsolni.
    A liberális modell azért nem működik, mert a liberalizmust kihasználták azok, akiktől a liberalizmus a legtávolabbi. Nálunk a cigányok, nyugatra a muzulmánok.
    A liberalizmus csak az europai embernek való. Ha csak európaiak lennének Európában, olyan boldog liberalizmusban élhetnénk... Kurvára nem érdekelne itt senkit, hogy a másik mit csinál az ágyban, hogy miről mit gondol, mindenki hagyhatná békében a másikat.

    Csak vannak olyan rétegek, akik ezt kihasználva tönkre teszik a kontinenst.

    És azok nem a zsidók, hanem a muzulmánok, afrikaiak.

    Ezt nyugaton látják, de itt keleten még mindig a lejárt zsidózó lemez megy.
  • Rotyoka
    #41
    Példát mondtam te buta....

    És ázsiai is lehet zsidó mivel 1 VALLÁS.
  • Doktor Kotász
    #42
    Allende államosítani akarta a külföldi üzemeket, és a Coca-nak bvalami regionális telepe volt ott, ahonnan terített több országba.
    Jobbnal látták Pinochetet támogatni, mint ölbetett kézzel bámulni, hogy kivágják őket a gyárkapun.