37
  • Lunki88
    #1
  • Apollyon2
    #2
    Kicsit mindig kételkedem az ehhez hasonló önéletrajzi könyvekben. Mivel nem a szerző az aki átélte azt a szerepet amiről ír, így elég kérdéses hogy valóban úgy történt e minden ahogy azt leírják.
  • Mardel
    #3
    Csak nekem tűnik bullshitnek ez a sztori?
    Kicsit olyan mintha a Sony pénzelné az önéletrajz írót is, nah meg a Sony hasznot is akar belőle látni, ha afilm elkészül.
  • Apollyon2
    #4
    Hopp elírtam nem önéletrajz, hanem életrajz:D

    Igen, de én is ezt mondom, hogy nem úgy tűnik hogy sok a valóságalapja. Ha életrajzot ír valaki akkor írja már saját magáról... Persze jó hogy vannak ilyenek, de néha már annyira részletes, hogy erről hogy a rákba tud egy külső szemlélő? Szal egyetértek, már ez a pulcsis sztori is sántít.
  • Attila1234
    #5
    A szerző több, mint 40 interjút készített Jobs-szal, de ez ott van a cikkben is. El kéne olvasni. :)
  • Cat #6
    A könyv már régóta készül, tekintve hogy Jobs elég régóta tudta, hogy rákos, haldoklik. Csodálkozom, hogy nem korábban jelent meg, tekintve hogy évekkel ezelőtt diagnosztizálták, és már egy veseátültetése is volt. (Azaz már rég meghalhatott volna, szerencséje volt hogy idáig húzta.) Az orvosi honlapok szerint a hasnyálmirigy rák a legagresszívabb fajta, szinte lehetetlen felfedezni, mert semmilyen tünete nincs addig, amíg nem képez néhány áttétet a tüdőben, májban stb.
  • Zoli007
    #7
    Az komoly egyenruha, amit egyedül hord az ember.
  • gothmog
    #8
    Egyen ruha, a többi meztelen.

    Azt mondja:
    "Ez az, amit hordok. Az életem végégig elég darab van belőlük"
    -Ez, az a fajta fekete humor, amit csak egy halálos beteg embe engedhet meg magának.
  • gothmog
    #9
    ember
  • asgh
    #10
    Az biztosan igaz, hogy a Sonynak van egyenruhája, legalábbis a 80-as évek végén még volt. Érdemes elolvasni Akio Morita könyvét, abban benne van az egész sztori. A háború után az egyenruha egyfajta segítség volt a Sony részéről az alkalmazottaknak, akiknek konkrétan nem tellett ruhára. Később a Sony egyenruha amolyan védjegy lett, pl. hitelt kaptak a boltban, akik viselték, így a Sony dolgozók még akkor is hordták, amikor már nem volt rá szükségük. Később gondolkoztak rajta, hogy megszüntetik, mert már nagyon divatjamúlt lett, de a dolgozók kitartottak mellette, így inkább felkérték Issey Miyake-t, hogy tervezzen új egyenruhát, ami akkoriban Japánban kb. olyan volt, mint ha mondjuk most Armanit kérnék fel hasonlóra európában. Ez az, ami Jobsnak megtetszett, csak az USA-ban nagy divat a közvetlenség és (mű)lazaság, ráadásul a dresscode vagy az egyenruha inkább a nagy, tradicionális vállalatokra volt jellemző (mint pl. az IBM), akiktől anno az Apple görcsösen meg akarta különböztetni magát, így maradt Jobs egyedül az egyenruha ötletével.
  • Mardel
    #11
    Úgy tudom, hogy nem vese, hanem májátültetése volt 2009-ben, és ő volt a szervátültetési várólista élén, mert már a betegsége annyira előrehaladott volt, és nem azért mert Steve Jobs...
  • Zsolek123
    #12
    mer az slankít
  • hdo
    #13
    Ja, mert a rák nem "slankít" eléggé, mi?
  • Mardel
    #14
    Ok azt elhiszem hogy igaz lehet a többit nemigazán.
    Egyébként találtam egy kb 1 évvel ezelőtti interjút John Lasseterrel aki jóbarátja volt Steve Jobsnak.
    És ezt nyilatkozta a pulóverről:

    “He found this one really great black turtleneck which he loved – I think it was Issey Miyaki – so tried to buy another one and they didn’t have any more,” Mr Lasseter confided to the FT recently. “He called the company and asked if they would make another one, and they refused. So he said: ‘Fine, how many do you have to make before I can buy them?’ So they made them – I think he has a closet full of them.”

    Tehát ő találta ezt a pulcsit ami megtetszett neki, és azt gondolták, hogy Issey Miyaki tervezte. Próbált venni egy másikat de már nem gyártották. Felhívta a céget, hogy csinálnának-e neki egy másikat, de elutasították.
    Aztán megkérdezte, hogy mennyit kell nekik gyártani, ahhoz hogy meg tudja venni és csináltak neki párat.
  • dzsagon
    #15
    azért hordott feketét, mert a rózsaaszín túl buzis lett volna bazmeg
  • socheater
    #16
    Én mindig azt hittem, azért hordott feketét, hogy a sötét háttér előtt csak az arcára, kezére meg a mondandójára figyeljenek. Most már kezdek kíváncsi lenni...
  • COOLancs
    #17
    Nem vagyok Jobs imádó, de hogy a ráktól így leépülve is kiállt és dolgozott az becsülendő.
  • shaddam
    #18
    Ma meghalt az unix és a c atyja.Róla is lesz trendi siránkozás vagy az csak egy marketing fronton erős garbós ürgének jár?
  • WoodrowWilson
    #19
    Róla nem lesz. Deal with it.
  • endale
    #20
    Szóval azért hordta mert sajnálta kidobni, és feleslegesen nem akart költeni? Ha még élne azt mondanám fösvény, így csak annyit, hogy takarékos.
  • Mardel
    #21
    Nem ma, október 8-án. Csak ma hozta le a zsindex és utána még pár portál.

    Dennis M. Ritchie (dmr)
  • shaddam
    #22
    Ja hát jogos akkor még Jobs volt a téma hogy volt képe akkor meghalni...
    Amúgy teszek erre az egész álszent részvétnyilvánításra, egyedül a családuknak és közeli ismerősöknek jelent ez valamit...
  • Zsolek123
    #23
    a ruhájáról van szó, nem a rákról hé
  • Zoliz
    #24
    Elvitte a rák a tabletemet :D
  • cateran
    #25
    Haha..te se beszeltel meg hivatasos Apple fannal.....:DD
  • hurkaur
    #26
    Eleg gasz, hogy egy masik nagy ember halalaba bevontad steve jobsot, mint negativ pelda..
  • Tetsuo
    #27
    LOL Ezen mit kellett tervezni? Mintha a kinaiban vette volna. Raadasul ocska farmerrel.. Miyake csak jol megszedte magat az ilyen hulyeken.
  • anubys1984
    #28
    Jobs nem 6-án halt meg...
  • hangulati
    #29
    legalabb nem kellett atoltoztetni szegenyt...
  • hangulati
    #30
    ebben a helyzetben, amiben nevezett szemely volt, nincs elet, vagy halal. szamara sem.
  • hangulati
    #31
    bocsanat. : abban a helyzetben.
  • Andr0
    #32
    Én az egyenruha híve vagyok. Valamelyik nap egy ismerősömmel (lány) jöttem haza vonatot és elcsodálkozott, hogy ingbe meg öltönynadrágba járok dolgozni. Azt mondja: "olyan mintha minden nap ballagásra mennél"

    Az egyenruha kell. Iskolába munkába. Összetartozás; családi, anyagi különbségek elrejtése; életstílus elrejtése céljából.
    Én már rég bevezettem volna az iskolákba is az egyenruhát... Hadd szokják.
  • Tetsuo
    #33
    A helyesírás híve is lehetnél! Legalább egy hozzászólás erejéig. ;)
  • hangulati
    #34
    ennyi. tokeletesen igaz. nekem is van sajat egyenruham. sajnos, egye kopottabb, es nem passziobol hordom, gondolom, nem vagyok egyedul. a fekete pulover stimmel, de farmernadragot csak unnepnapokon hordok, mert mar szetrepedt a terde. gondolom, vagyunk igy par millioan. hogy mi is az, hogy unnepnap? nos, manapsag mar nem tudom. marad a mackoalso. tokeletesen eltakarja tarsadalmi hovatartozasom, es, miota felfedeztem a szodabikarbonat, mar a labam sem budos. igy mar nem vagyok budos paraszt, csak egy paraszt.
  • vision5
    #35
    Nem Japán:

    http://kivultagasabb.postr.hu/nagyot-kaszaltak-steve-jobs-halalan
  • vision5
    #36
    St.Croix garbó Minnesota
  • Katsuo88
    #37
    nyugodjon békében.