59
  • MPZS
    #1
    végre vmi értelmes munka...
  • Rotyoka
    #2
    Win95 szar, Win98 jó, Win ME szar, Win xp jó, Win vista szar, Win7 jó, Win8 ?
  • Narxis
    #3
    szarjó?
  • Madve
    #4
    És mi a helyzet a windows 1, 3.0, 3.1, 98SE, 2000, és az NT verziókkal?
  • Kovász
    #5
    Egyrészt eléggé marketingbullshit-szagú, másrészt: kit érdekel, mikor már egy szaros tabletben is kétmagos proci meg több giga ram van?
  • bimi3
    #6
    "több giga ram van?"

    Szerintem is hülyeség hogy ott áll a több giga ram használatlanul, ahelyett hogy az oprendszer jól telenyomná...
  • Dragonballl
    #7
    Win95 szar, Win98 jó, Win ME szar, Win xp jó, Win vista JÓ szar, Win7 JÓ NAGY SZAR, Win8 ?
  • Laza
    #8
    "Ugyan már a Windows 7 is kevesebb memóriát fogyasztott, mint az elődei ..."

    A cikk írója látott már Win7-et működés közben? És az 'elődeit'? Vicc ... alig sokszorosát fogyasztja egy XP-nek.
  • szabolacika
    #9
    De éppenséggel az is lehet, hogy csak elb@szták a Win8 Feladatkezelőjét, és hibásan írja ki :)
  • llax
    #10
    Talán a Vistára gondoltak, mint elődre...

    XP mint viszonyítási alap szerintem egyre inkább felejtős... Ahogyan egy Core i7 teljesítményét sem egy Pentium III -hoz hasonlítjuk, ugyanúgy egy oprendszert (és főleg annak hardver igényeit) is problémás egy évtizeddel ezelőtt kiadott rendszerhez hasonlítani...
  • xpp
    #11
    Hát ez a cikk nem lett nagy szám. Ha valakit érdekel az egész, akkor nézzen el ide: Windows 8 újdonságok: hatékonyabb memória-kezelés.
    De inkább a Windows 8 letöltését és kipróbálását ajánlom :).
  • llax
    #12
    Fejlesztőknek szánt verziónál inkább nem ajánlanám a kipróbálást.

    Mivel ezek a verziók még eléggé hiányosak, nem éppen stabilak, a sok vérpistike elkezdi úzon-útfélen lesz@rozni...

    Ami kipróbálásra javasolható, az átlag usernek min. RC, haladóbbaknak a béta, fejleszőknek alfa és preview verziók...
  • Laza
    #13
    Idéztem is ... nem elődöt írt, hanem 'elődeit'.

    "Ahogyan egy Core i7 teljesítményét sem egy Pentium III -hoz hasonlítjuk"

    Nem is, mivel az oprendszereket nem is ugyanazon ismérvek alapján hasonlítjuk össze, mint a procikat. Egyébként pedig az XP a mai napig minden téren megállja a helyét, tehát simán összehasonlíthatóak. Én mindkettőt használom ugyanazon a gépen.
  • fergusonpapa
    #14
    hagyuk már az xpt.Fejlödik a világ mig mikor xp megjelent mindenki win98at istenitette.mert jaj az xp mennyit fogyaszt szar stb.most ugyanaz csak win7nél.
    Amikor megjelent az xp 1giga ram már jodolog volt meg 1magos procik vitézkedtek.

    Azota teljesitmény a gépekben 5x jobb.Akinek 5-10éves konfigja van oks xp.De nem jobb egy uj konfiknak az Xp.

    Örüljünk h volt 1 jó opresznder 10évig.ideje váltaniA fekete-fehér tv is jó volt de haladni kell a korral.


    Egy 4 magos gépre meg 8giga ramra rábirnád tenni az xp-t? :D


    Nekm is uj volt a win7 miota fent van(másfél éve)gondom sincs vele,minden gördülékenyebb ugyanazon konfigon mint xp-n.Akinek mega kinézet nem tetszik win7nél is lehet xp és 98-as nézet is :DD
  • llax
    #15
    Használok XP-t is, nincs semmi bajom vele.

    Tény, hogy teljesen más szempontok vannak hw és sw összehasonlításánál.

    Viszont az oprendszerek egy idő után mégsem hasonlíthatók össze azonos körülmények között.
    Ha MA akarod azokat összehasonlítani, akkor MINIMUM egy MA kapható, aktuális (és nem kifutó) hw alapokra épülő, belépő szintű gép kell alájuk. Itt már gondok lehetnek: új hardvereknél egyre gyérebb az XP támogatottsága, maga az XP sincs kellőképpen felkészítve az új hardverekre.

    A cikk témája, a memóriaigény, desktopon és laptopokon (a legolcsóbbakban is min 2GB az alap) igazából nem sokat számít (csak a tableteken és soványka netbookokon). Ha kétszerese lenne az igénye, mint a Win7-é, egy új, belépő szintűnek tekinthető gépnél akkor sem okozna problémát.
  • B0nFire
    #16
    Azért ezek a memóriatesztek is csak addig érvényesek, amíg az ember el nem indít egy 3rd party programot, és rögtön ugyanott vagyunk. Windowst meg magában nem futtat az ember. Kit érdekel, hogy míg a saját natív programjai futnak, mekkora a memóriaigénye, ha úgyis átadja azt a programoknak, ahogy alapértelmezetten be van állítva?
  • bigjoe
    #17
    És mi van a lapozó fileval? Abból mennyit hasznátak a tesztgépek??
    Az dobna sokat a windowson, ha nem nyúlna a hdd-hez, ha nem szükséges!
  • Madve
    #18
    "Nekm is uj volt a win7 miota fent van(másfél éve)"

    Másfél éve?
    Ez év május végén még erőteljesen azt állítottad, hogy xp-d van, és neked nagyon megfelel, ezt bizonyítja a 17., 22., és a 27. hozzászólásod az alábbi link alatt:

    http://www.sg.hu/cikkek/82206/steve_ballmer_jovore_erkezik_a_windows_8

    De emlékeim szerint még későbbi cikknél is bizonygattad az xp előnyeit, ahol még én is válaszoltam rá, sajnos azt a cikket most nem tudtam megtalálni...

    Ejnye már ez 24 órán belül a második alkalom, hogy hazugságon kaplak, most őszintén mire jó ez?

    Itt az előzőre a válaszom tegnapról (62.hsz a link alatt)csak hogy boldog legyél:

    http://www.sg.hu/cikkek/85011/mire_jo_az_iphone_4s_kameraja
  • adam first
    #19
    Nem, nem. Rosszul tudod.
    Win95 kurva jó, Win98 hulladék, Win98SE jó, Win Me/2000 hulladék, Win XP kurva jó, Win Vista hulladék, Win7 jó, Win8????????
    Egyébként a kérdésedre a válasz és a megoldás. Apple OS generációkkal és fényévekkel veri az M$-t.
  • sanyicks
    #20
    owned
  • zola2000
    #21
    az azért érdekes, hogy a win7nek kisebb proci és memória kell mint a vistának, aztán vista hivatalos minimum: 800mhz cpu, 512mega ram, win7 minimuma: 1ghz cpu, 1giga ram, akkor hogy is van ez?
  • Tzupi
    #22
    Win 7-tel elkezdett fejlődni az egész oprendszer, és végre a win 8al képes volt szakítani sok 15 éves berögzült hülyeséggel. Eddig csak foltozgatták az eredeti konceptet, de nem mertek alapoktól változtatni.
    Jó irányba halad ez az egész :)
  • nenad
    #23
    Windows 7 is kevesebb memóriát fogyasztott, mint az elődei...
    Ez kész..
  • galocza
    #24
    akkor már vegyük bele win95 osr2-t is: egész jó.
  • csomi
    #25
    Igen, a Vistanal mindenkeppen, kozel a felet!
  • csomi
    #26
    Ez jo :). Be lehetne tenni egy informatikai tesztbe.
    1. Folytassa a sorozatot!
    Win95 - szar, Win98 - jó, Win ME - szar, Win xp - jó, Win vista - szar, Win7 - jó, Win8 - ?
    LOL
  • Riddick
    #27
    Még ha kevesebb memóriát is eszik,ma már elég kevesen használnak 1gb ramos gépet szerintem . 6eFt körül van 4gb DDR3 ram most,nyáron még olcsóbb volt! Én 9e be vettem 8Gb ot. :)
  • Darth Sith
    #28
    Sokan nem értik a lényeget. Alapvetően nem azért akarják csökkenteni a memória használatot, mert nem lenne elég a gépekben, hiszen már a telefonokban is van 1GB RAM, mire megjelenik a win8 már a 1-2GB erősen átlagos lesz telefon és tablet téren, ARM architektúránál. Az x86-os tableteknél pedig már most is van 4GB simán, ergo felesleges lenne a spórolás. De a lényeg, amiért ezt a csökkentést ennyire erőltetik, az az, hogy ezek az eszközök DRAM-ot használnak, aminek a tartalmát X időnként periodikusan frissíteni kell. Ez energiát igényel. Egy mobil eszköznél pedig miből van kevés? energiából, mivel az akkumulátorok kapacitása jelenleg eléggé korlátos. Ha a rendszer sokkal kevesebb memóriát használ, akkor kevesebb energia megy el a RAM-ok üzemeltetésére, ezáltal az üzemidő jelentősen megnőhet. Mivel a M$ keményen beakar törni a tablet piacra, muszáj ezzel kezdenie valamit, hogy felvehesse a versenyt az androis, iOS-el üzemidőben.
  • Hótt Dög
    #29
    WinFOS7-nek 20x akkora a minimum memóriaigénye mint az XP-nek te HÜLYE BUZI ! hogy tudna így kevesebb memóriát zabálni te FURVÍZER FASZ?
  • cateran
    #30
    Az eszedert tuti nem fognak elrabolni, nyugodtan aludhatsz mind2 fuleden (aztan olvasd el meg 1x azt a rettento hosszu kommentet, amire valaszoltal es probald meg ertelmezni..mivel a 90%-a tulajdonkeppen idezet a cikkbol es a komment maga 2 szo, remelhetoleg nem fogja meghaladni a szellemi kapacitasodat igy masodjara...ha megis, batran kerj segitseget a legkozelebbi olvasni tudo kisiskolastol, esetleg asnyukadtol-apukadtol)
  • scarabeus86
    #31
    Win95: sz*r, win95OSR2: jó, Win95OSR2.5: nagyon jó, Win98: elmegy, Win98SE: nagyon jó, WinMe: elmegy, Win2000: nagyon jó, Xp: nagyon jó, Vista: jó, Win7: nagyon jó :D
  • hurkaur
    #32
    :D:D:D nalad valami erosen visszamaradt a fejlodesben eskuszom. :D
  • Laza
    #33
    Ok, az tény, hogy nem mai vasam van, kb 3-4 éves: Asus P5K, Core2Duo 6750 (2,6Ghz), 4GB RAM, GTX560Ti (mondjuk ez új :)).

    De ez az összeállítás a mai napig villám gyors, és mindenre tökéletesen használható. Ezen van rajta 3 éve a XP SP3 (32bit) és Win7Pro (64bit) páros (külön partíció).
    Én leginkább játékra használom a gépet, és az ami mindkettőn támogatott XP-n mindig jobban futott. Vagy mindig volt velük valami problémám (fagyás, stb).

    Ha egyszer új vasat veszek (ami nem mostanában lesz, ugyanis tök felesleges lenne erre egy forintot is költenem, mikor ez is tökéletes mindenre), arra már biztosan csak egy oprendszert teszek ... de lehet az már csak a 8-as időszakában fog megtörténni :)

    Szóval nekem a Win7 ne használjon 1,5GB RAM-ot, nem akarom, hogy bármit is betöltsön nekem előre ... a netbookomról is leszedtem, mert nem volt hajlandó normálisan működni az 1GB RAM-al ... bezzeg az XP :D

    Na mindegy, majd meglátjuk mi lesz.
  • Laza
    #34
    OMG, hívjon valaki egy orvost :)
  • A1274815
    #35
    Ez az elmélet szerintem ott hibádzik, hogy a DRAM-ok "kihasználatlan"* területein is frissítik a 0 bitértékeket.

    * Kérdés, mi az hogy kihasznált és a HW azt honnan tudja előre megmondani. Holtárólja, hogy egyes bájtok használtak-e, illetve eme naplózó/nyomkövető berendezés mennyi energiát fogyaszt?
  • A1274815
    #36
    A cikhez: frissen telepített Vista 32 bites Ultimate: 380MB ram-ot használ Win 7 32 bit Ultimate pedig frissen telepítve: 420MB-ot.

    Vista 64 bites Ultimate: 600MB, Win 7 64 bites Ultimate: 680-700MB.

    Processzor használatban, viszont üresjárásban a Win7-nél van többször 0%-on, míg vistanál eléggyakran felcsúszik 1%-ra.

    A mérések SUN Virtual Box-ban történtek.
  • llax
    #37
    Üresjáratban nem igazán mérvadó az összehasonlítás, akkor az sem feltétlenül lenne gáz, ha mindet megenné.

    VirtualBox alatt adj nekik 1GB-ot (x64 esetén lehet 1,5GB). Futtass valami nagyon memóriazabáló programot, ami képes GB felett is enni: majd nézd meg, mennyi jutott neki.
  • MacropusRufus
    #38
    wow. Ez már nem semmi. Az már másik kérdés, hogy a Win7 is eleve qurva sok memóriát zabált, Túlképpen nem csináltak mást, csak a kijavították a win7 szar memóriakezelését:
    "A blogbejegyzés hosszasan sorolja a memóriaigényt csökkentő trükköket. Ilyen az, hogy az operációs rendszer folyamatosan figyeli a memóriában a duplázásokat, és felszabadítja azokat a memóriaterületeket, ahol a felesleges, kétszer tárolt adatok vannak (ezzel akár száz megabájt is nyerhető a tesztek szerint), vagy az, hogy a felhasználói felület kezeléséhez szükséges adatokat és programokat csak akkor tölti be a memóriába, ha arra éppen szükség van, nem pedig minden előre, ahogyan a rendszer régebbi verziói." az utolsó része a bejegyzésnek gyanusan hajaz pl. a linux működésére, csak ott démonoknak hívják őket...

    link
  • MacropusRufus
    #39
    Win95 OSR


  • fergusonpapa
    #40
    nagyon nyomozol utánam soka szabadidöd :D

    akkor tisztázuk.Ehhez témához annyit h nem hallotál még olyanról h egyszere 2 rendszer.feltettem win7et mikor kijöt egy normális verzio nézegetem váltottam xp.1-2honap és vissza azota meg ezt használom.


    telefonosnál meg nem láttam.de leirom nekd majd nézd meg -.-'