85
  • conjurer
    #1
    Nem a BSI hasal-el jó fénynél :D Egyszerűen ekkora méretben nem tudták úgy megcsinálni, hogy tényleg jó legyen, van bsi-s kompact sony 60 ropiért, az egész jó.
  • Madve
    #2
    "A zajszűrés és a képstabilizálás megköveteli a nagyobb processzorteljesítményt, ugyanígy az iOS5 újdonságai is, mint az arcfelismerés, a kioldó vezérlés (autoexposure) és az autofókusz rögzítés, továbbá az utómunkálati lehetőségek, például a vágás."

    Hmmm N8-on erre bőven jó a 680Mhz-es proci is. Elég hülye indok, hogy ehhez a nagyobb proci kellett. Max az 1080p-hez, kell a nagyobb teljesítmény, de a többihez minek?
  • smv
    #3
    Mert amúgy a Samsungosok osztanák az eszet, hogy 342 gigaherces proci van az új klóntelóban az ájfonban meg nincs annyi.
  • GazCamp3r
    #4
    az SGS 2 aztán kurva nagy klónteló. Minden téren odabassza az iphone-t, nem véletlenül próbálnak neki keresztbe tenni mindenáron...
  • tucky1
    #5
    off:
    A samsung is kitalálhatott volna valami egyedi dizájnt a drágább cuccainak, amire ha ránézek azt gondolnám: hmm ez egy Samsung. A legtöbb gyártónak ez sikerül és nehezebb összetéveszteni őket más márkákkal. Én pl ezért sem vennék samut, nomeg azért sem mert áraikban is erősen mennek alma után. Kár értük, mert amúgy jó cuccaik lennének.

    Még hivatalos teszt sincs de már most "odabassza" az ájfont hmm ez érdekes. Bár amire neked kell abban biztos az a jobb. Viszont ha samu a favoritod nem értem miért olvasgatsz az iPhone cikkeket.
  • cloud.strife
    #6
    Sajnos Steve halála miatt előkerestem a régi Keynote-okat, főleg az első iPhone bemutatót.

    Az év 2007 volt. A többi márkának kicsit el kéne gondolkodni a temérdek koppintás és másolás mellett mást is ki kéne találni. Nem telik el hét hogy ne jelentenének be egy új telót, ami csilli-villi, nyócmagos, satöbbi. Szoftvert kéne fejleszteni, hogy minden szépen működjön. Innováció kéne. Csak arra nincs gógyi.

    Néztem a 2007-es!!!! videót és azon gondolkodtam, hogy talán már most a legújabb Android tud olyan folyékonyan működni. Vagy az se.

    SGS2 miben b@ssza oda az iPhone-t? Meséljetek már.......
  • DjDano
    #7
    Az a vicc, hogy az Androidos telók még dupla magos procival is képesek laggolni, persze ez inkább az Android hibája, majd meglátjuk a 4.0-s jobban optimalizált lesz e...
  • bino512
    #8
    volt iphonem és jó de nem egy félisten XD vannak hibái hülyeségei ugyan úgy mint bármely másnak.
    és csak kiadni 100 e ft pluszba mert LÁGY XD hát hihetetlen... máshol meg éheznek és halnak meg az emberek mert napi 1-2 dollárnyi pénzért dolgoznak/vagy még dolgozni se tudnak.
    most egy 45 e -ft os tabletem van. androidos.(tökéletesen alkalmas mindenre) Ha azt mondanák tessék itt egy ipad2, jó persze elfogadnám... de amig azon 1 hét mire mindent beállitok kényemre kedvemre... addig a mostani tabletemen... bekapcs és minden mentXD azért nem mind1. Nem háborúzni akarok , de ne tegyünk úgy hogy csak iphone mer az űűűűűűberség :D
  • Bagoly81
    #9
    cserébe vehetsz olcsó androidot is meg drágát
    nem csak drágát, van flash, több ingyenes alkalmazás ami hasznos is, nem kell hozzá számítógép, itunes accunt ,nem kell a számítógépedet beregisztrálni , szabadon másolhatsz rá , csak egy gmailos cim kell hozzá, micró usb töltöje van, bluetooth használható más telefonokkal is, 3g videóhívás van 2.3 ota skype is tudja a video hívást,testrészabhatóbb , van mozgó háttér, egyediség , nincs lekorlátozva. volt iphonom szerettem, ettől függetlenül nem rossz készülékek
  • bino512
    #10
    ez igy van =)=)
  • narumon
    #11
    "és csak kiadni 100 e ft pluszba mert LÁGY XD hát hihetetlen... máshol meg éheznek és halnak meg az emberek mert napi 1-2 dollárnyi pénzért dolgoznak/vagy még dolgozni se tudnak."

    Csak azért kiadni 45e forintot, hogy legyen tabletet, hát hihetetlen... máshol meg éheznek és halnak meg az emberek mert napi 1-2 dollárnyi pénzért dolgoznak/vagy még dolgozni se tudnak.
  • narumon
    #12
    Igen a kilencedik hozzászólásig kellett várnunk, hogy megjöjjön az első kettősmérce hülyeségeket író...

    "cserébe vehetsz olcsó androidot is meg drágát"

    Miért cserébe?

    "van flash"

    van de minek?

    "több ingyenes alkalmazás ami hasznos is"

    No ezt nem hinném.

    "nem kell hozzá számítógép"

    És akkor mit csinálsz vele?

    "itunes accunt ,nem kell a számítógépedet beregisztrálni"

    Akkor hogy vásárolsz?

    "csak egy gmailos cim kell hozzá"

    "csak" egy gamilos cím kell hozzá? Akkor most kell regisztrálni vagy nem kell?

    "micró usb töltöje van"

    Ez miért jó?

    "bluetooth használható más telefonokkal is"

    Fájlküldésre gondolsz? Legyél pontos.

    "3g videóhívás van 2.3 ota skype is tudja a video hívást"

    Miért, iphoneon nincs?

    "testrészabhatóbb"

    Miben? JB?

    "nincs lekorlátozva"

    Miért az iphone miben van lekorlátozva?
  • 5c0rp330n
    #13
    "SGS2 miben b@ssza oda az iPhone-t? Meséljetek már......."

    a 4-et? gyakorlatilag mindenben, a szo szoros ertelmeben.
  • tucky1
    #14
    Jaaa, köszi. Így már értem, engem most győztél meg.
  • narumon
    #15
    Ezek konkrét dolgok voltak ám :) Max hardverben bassza oda ami jelen pillanatban semmit sem ér. Pont ugyanazok futnak rajta ugyanúgy. Ez a nagy odabaszás.
  • acdc
    #16
    A samsung galaxi 2 oda@asz am rendesen:)
    A 39 frimwarebol mukodik legalabb egy? :)
    Ugy hetente minimum 1,2 de van hogy 3 is kijon...

    multkor villogott vele egy csavo (igaz nekem csak galaxi s-em volt kemeny 1 hetig birtuk egymast)ket progit kiakartam probalni mindd a 2 megfagyott,utanna letoltottem iphone 4 re es lam hibatlanul futott (hozzateszem magyar program volt) alig volt voros a gyerek.

    Amugy van a csaladban is egy samu androidos eleg uj verzio 3-4 progi utan osszeszar@ja magat es ujra kell inditani.Bar mikor tudom reprodukalni.
  • Petka
    #17
    Kissé idegesítő, hogy egyesek szerint az Iphone külön kategória az okostelefonok világában. Van az Iphone meg a többi okostelefon és ebből indulnak a viták. Tulajdonképpen min vagy kin vitatkoztok? Apple, Google, Samsung, Nokia...? Nem akarom egyiket se lehúzni (mindegyikhez volt már szerencsém), de ez így érvek nélkül egy soha véget nem érő vita lesz. Mindegyiknek megvannak az előnyei is meg a hátrányai is.

    Androidot használok, de sokszor irigykedem pl az ipad tulajokra, mert nagyon jó appokat kapnak, viszont hiányozna az android is, ha váltanék.

    Egyébként aki védi az Androidot az ugyanúgy védi a Linuxot is a Windowsal szemben? Ja és ne legyen ebből flame, nem kell egyetérteni velem!
  • donceleger
    #18
    Érdekes ez az iphone!
    Mikor minden évben kiadta az aktuális iphone-t az apple, akkor általában a legjobb vas volt benne, akkor rögtön jöttek a fikázások az apple funoktól, hogy kenterbe ver mindenkit. Most, hogy a 4S alulmúlta önmagát, már jönnek az olyan kommentek, hogy csak papíron jobb a konkurencia, de az most nem számít!
    Hát ez egy akkora rakás szar és szánalmas védekezés, hogy el sem akarom hinni!
    De ha nem számít a vas, akkor bizony az N8 veri kenterbe a kibaszott iphoneokat, mert az N8 tudásában és szolgáltatásában többet nyújt, mint a szifon! Vagy most akkor ebben az esetben mégiscsak számít a vas? Hogy van ez iphone funok???
    Bárhogyan is alakul, mindig a szifon az istenkirálymegagigaüberfasza okostelefon?
  • narumon
    #19
    Te mégis miről beszélsz? Az egyik legjobb piacon lévő hardver van a 4S-ben. Miért lenne benne gyenge hardver? Hol láttál ilyet? Mitől múlta alul önmagát? Valamit szerintem benéztél, és megint olyan szavakat adsz apple tulajok szájába amik soha nem hangzottak el. Innen indul a flame.
    Az N8-at meg hagyjuk milyen tudásban meg szolgáltatásban múlja felül az iphonet? Ne vicceljünk már kérem szépen.
  • grobs
    #20
    Az IPhone4S-ben az aktuális legjobb vas van minden tekintetben ... ráadásul úgy, hogy a sima IPhone4-et is csak a 4S-hez közeli vassal tudták megszorongatni ha gördülékenységről volt szó. Ezt a csalódottságot emiatt sem értem. Mire számított az aki csalódott? Az IPhone4 minden idők legjobban fogyó okostelefonja. Az Iphone 4S-ből fél nap alatt többet rendeltek (200k) mint más telefonból évek alatt, és borítékolható, hogy több megy majd el belőle mint az IPhone 4-ből.
  • jAMEsbAUd
    #21
    Samsung Fanoknak: (csak mondom, hogy a Fan-t így kell írni, mert a Fanatikus szóból származik, nem Fun -nak, mert az viccet, jópofát, stb jelent) kedves donceleger például...

    http://www.reddit.com/tb/kr14a
  • donceleger
    #22
    Áruld már el nekem, hol írtam azt, hogy gyenge a hardwere? Mert én csak azt írtam, hogy a konkurencia jobb! Bármennyire is jössz az optimalizáltsággal, egy SGS2 hardwere már hónapokkal ezelőtt jobb volt, mint most a 4S-ben van! Ezt nem én találtam ki, szakmai fórumokon és hírportálokon is lehet olvasni, csak használni kéne a netet, nem csak ontani az iphone szuperságát!
    Miért is kéne hagyni N8-at? 12 mpx kamera, fm transzmitter, hdmi kábel, csak pár dolog a teljesség igénye nélkül, amit megirigyelhet egy SGS2 és az iphone is! És nem utolsó sorban az ára, mert mindezt a feléért kaphatod meg az említett telefonok árainál!
  • donceleger
    #23
    Nem érted a csalódottságot? Kérdezz meg pár iphone funt!
    Talán az iphone 5-öt várták, ahogyan az be is volt harangozva. Erre kaptak egy a konkurenciánál gyengébb harderrel ellátott ráncfelvarrt készüléket. Kapnak egy SIRI nevű borzadályt, és erre a nagy hiszti? Sokan már kicsinek tartják a szifont, a felbontása sem az igazi, mert már mindenki a 720p telókat várja stb....
    Idén elmaradtak az innovatív dolgok! És ezeket a csalódásokat iphone őrültektől olvastam fórumokon!
  • donceleger
    #24
    Köszönöm szépen a heti okítást, kedves jamesbaud! bocs, hogy nem nyomogatom a caps lock-ot! Tudom én, de hát sok fórumon divat így írni, én pedig csak úszom az árral, mert még a végén nem értenék, mit akarok mondani.
  • donceleger
    #25
    Ja és a mondandódat úgy kezdted, hogy Samsung Fanoknak:
    Vagyis ez nem nekem szól, mert pl Samut sem vennék. Csak mert nem tetszik a szifon, nem kell azt hinni, hogy Samu párti vagyok. Vagyis ne általánosíts!
  • narumon
    #26
    "SGS2 hardwere már hónapokkal ezelőtt jobb volt, mint most a 4S-ben van!"

    Miért? Miben? Max Ghz-ben, teljesítményben nem nagyon hiszem.
    Azon kívül 8Mpixel cam vs. 8mpixel cam. de az egyik oldalon ez egy akármilyen camera a másik oldalon meg egy lehetőségekhez mérten jó kamot kapsz. Soroljam még? Nem kéne elvakult apple elleni trollnak lenni.

    "Ezt nem én találtam ki, szakmai fórumokon és hírportálokon is lehet olvasni, csak használni kéne a netet, nem csak ontani az iphone szuperságát!"

    Hát én most is csak olyat találtam pl; "On the one hand, the iPhone 4S is powered by a dual-core A5 chip, which also has dual-core graphics capabilities. On the other hand, the Galaxy S2 has a 1.2GHz dual-core Qualcomm processor. The phones are believed to be well-matched in this department."

    "fm transzmitter, hdmi kábel, csak pár dolog a teljesség igénye nélkül, amit megirigyelhet egy SGS2 és az iphone is! És nem utolsó sorban az ára, mert mindezt a feléért kaphatod meg az említett telefonok árainál!"

    Éééés egy csomó mindent tudsz sorolni amit meg nem tud.
  • narumon
    #27
    "Nem érted a csalódottságot? Kérdezz meg pár iphone funt!"

    Jó hogy két hozzászólással ezelőtt írták, hogy nem fun hanem fan.

    "Erre kaptak egy a konkurenciánál gyengébb harderrel ellátott ráncfelvarrt készüléket."

    Már nem azért de 3G-3GS-4-4S-5-5S előre megmondom, hogy ez a sorrend. Aki mást várt az miért hülye?

    "Kapnak egy SIRI nevű borzadályt, és erre a nagy hiszti?"

    Hát én pl ennek a SIRI nevű "borzadálynak" várom a real life tesztjeit, mert ez olyasmi ami önmagában eladja a telefont, sőt azt is mondhatnám, hogy forradalmi újítás. Kíváncsi leszek, hogy valóban úgy működik-e mint a marketingben.

    "Sokan már kicsinek tartják a szifont, a felbontása sem az igazi, mert már mindenki a 720p telókat várja stb...."

    Eeegen sok értelme van 720p-nek ekkora méretben. Félre értés ne essék biztosan lesz ilyen telefon, sőt iphone is mert haladni kell a hülyékkel, de az iphone4 reiten display az jelenleg is még a technika csúcsa. Ugye ha megint csak a felbontásig jutsz el mint szám, akkor miről beszélünk....

    "Idén elmaradtak az innovatív dolgok! És ezeket a csalódásokat iphone őrültektől olvastam fórumokon!"

    Igen ezeket hallottam előszőr én is. Saját kollegámtól is. Most meg, hogy jobban utána olvasott, hogy mik is vannak benne, már teljesen rá van izgulva. Az én véleményem az, hogy sokkal több "forradalmi" dolog van benne mint 3G-3GS váltásnál ahol proci és memórián kívül szinte tényleg alig volt valami.
  • narumon
    #28
    "Tudom én, de hát sok fórumon divat így írni, én pedig csak úszom az árral"

    Nem divat, csak nem tudnak angolul..., ne ússz ilyen árral mert téged is hülyének néznek.
  • narumon
    #29
    Ráadásul rárakod az iOS5-öt és tényleg nagyon kíváncsi leszek, hogy mibe lehet még belekötni. (Segítek visszakanyarodunk az elejéhez: árához - nem nézve, hogy egy amerikai max 2 heti béréből megveszi, de ez sem igaz mert USA-ban alig van ember akinek nincs előfizetése)
  • Madve
    #30
    "Éééés egy csomó mindent tudsz sorolni amit meg nem tud."

    ŐŐŐŐ mit is? Már kezdheted is sorolni, hogy mit tud egy iphone (JB-vel, vagy anélkül) amit N8 nem. Szerintem fordított esetben egész szép listát lehet kerekíteni, de itt max az appok mennyiségével meg a kijelző felbontásával tudsz vagdalózni, ami igazából nem lényeges különbség hétköznapi használatban.
  • Madve
    #31
    "Hát én pl ennek a SIRI nevű "borzadálynak" várom a real life tesztjeit, mert ez olyasmi ami önmagában eladja a telefont, sőt azt is mondhatnám, hogy forradalmi újítás. Kíváncsi leszek, hogy valóban úgy működik-e mint a marketingben."

    Van már egy ideje csomó hasonló kezdeményezés, nézz körül a store-ban, azt próbáld ki azokat is, ha már várnod kell a 4s(for ass)-re. Remélem jól beszélsz angolul, nem durva akcentussal...
  • fergusonpapa
    #32
    épp hogy az alkalmazások mennyisége igenis fontos a hétközapi hazsnálatban -.-'
    huzz már el a nokiáddal.Látod h egyedül vagy.ülj le aludjvagy dolgozz.Unalmas minden ciknél a probálkozásod.
  • Madve
    #33
    "épp hogy az alkalmazások mennyisége igenis fontos a hétközapi hazsnálatban -.-'
    huzz már el a nokiáddal.Látod h egyedül vagy.ülj le aludjvagy dolgozz.Unalmas minden ciknél a probálkozásod."

    Engem nem találsz meg minden cikknél, veled ellentétben, aki minden egyes nokiás cikknél beböfög valami ócsárolást nokiával kapcsolatban. Mondjuk az már régóta eldőlt, hogy ez abból is jön, hogy a symbian meghaladta az értelmi képességeidet (túl bonyolult volt neked), használatit meg sosem olvastad el(mert minek is azt?), még akkor sem, ha nem tudtál használni valamit, de pl egy divx-es asztali dvd lejátszóét biztos átlapoznád...

    A lényegesebb programok meg ott vannak minden platformra, de azt is tudjuk, hogy te csak játszani akarsz. Régebben Nokiát is meg iphone-t is ocsároltad, (androidos telefonod volt egy bonyolult nokia 5800 után), most valószínű beszereztél egy iphone-t, mert most meg azok mellett állsz, hát játssz vele boldogan, én meg addig hdmi-n kilövöm a tévémre az aktuális játékot amivel játszok, és amiket teljesen ingyen kaptam meg. (gyakorlatilag az összes hd-s játék ingyenesen letölthető volt közvetlenül megjelenés után n8-ra, és ez szinte az összes nagyobb nevű komolyabb szoftverre is igaz volt, pl office szoftverre is)
  • donceleger
    #34
    És nincs egyedül, mert én is itt vagyok, szintén nokia párti. Bár igazából nem akarom magamat sorolni egyik gyártóhoz sem, mert én úgy választok telefont, amelyik nekem tetszik. Összességében pedig több mint egy év elteltével sem tudott egyik gyártó sem egy Nokia N8-at meghaladni.
    Én is kíváncsian várom azt a listát, hogy mi az, amit nem tud egy N8-as, és mi az, amit csak androiddal vagy ios-al lehet megcsinálni, Symbiannal nem!

    Ahogy elnéztem, még ma is letölthető szinte az összes hd játék ingyenesen.
    Szintén pozitívum a nokiától, hogy örökre ingyenes navigáció!

    Szóval várjuk a listát!
    És ha kérhetném, ne olyan legyen, hogy xy appot, vagy játékot nem tudja futtatni, hétköznapi dolog legyen, ami jól jöhet, ha van, csak épp nem tudja! mint pl a transmitter - lehet nem mindenkinél, de sokaknál számít!
  • tucky1
    #35
    Lagg-mentes gördülékeny használat?
  • Madve
    #36
    Nem tudom, néhány hónapja pl az assassin's creed(HD) még ingyenes volt, egy hete meg már 3 font volt(megnéztem, most is). De így van ez a többivel is.
  • donceleger
    #37
    Az általam próbált készülékek lagg mentesek voltak. Ettől függetlenül biztosak voltak olyanok is, ahol produkálta a jelenséget a készülék, de több fórumon is olvastam, hogy az Anna és különösen a Bell jót tesz nekik.
    Mellesleg haver iphone-ja rendesen laggolt a kezemben, szóval ez alól a szifon sem kivétel.
  • Madve
    #38
    Tudtommal teljes lagmentes telefon nincs, mint ahogy bugmentes sem. Inkább van olyan ami jobban, meg ami kevésbé lagol. Amúgy meg ki a f*szt érdekel, hogy pl amikor képernyőt váltasz, akkor megakad egy pillanatra, ez nem vesz el semmit a használhatóságból, ez csak akkor lenne zavaró, amikor másnak mutogatod a telefonod, mert éppen villantani akarsz, azt akkor van akadás. Engem aztán cseszettül nem izgatnak a menü béli animációk pl. annáig a középső gombbal váltogattam a képernyőket, mert azzal ki lehetett hagyni az animációt. A játékok meg jól mennek, bár nem sokat játszok...
  • donceleger
    #39
    Most megnéztem én is! Alábbi címen ingyenesnek írja!
    Assassin's Creed
    És van még jó pár hd game, ami szintén ingyenes.
  • Madve
    #40
    Gondolom otthon még ingyenes, de itt (uk) már nem... (megnézni sem tudom a linkedet az angol ip-m miatt)