31
amiket már nem használnak pár éve
  • llacee
    #1
    Találtam egy helyet még tavaly, ahol állt valamilyen régi volvo, ahhoz képest, hogy benőtte a gaz elég jó állapotban volt, igaz kerekei már teljesen leengedtek, ablakok is már meggyengülhettek ennyi idő alatt.

    A kérdés azért áll fent, mivel még mindig ott áll az autó, senki sem találta meg, vitte el, gondolom már senkinek sem kell.
    Viszont addig oké, hogy beülök az autóba, beindítani már más dolog, mivelhogy ugye nincs kulcs benne.
    Meg ez nem-e számít lopásnak? vagy valami.
    De nem gondoltam erre, mert hát ha már ott áll akkor miért ne.
    Szóval ha még be is tudnánk indítani, nem biztos hogy működne a motorja, lehet azért hagyták el.
    Meg automata váltó van benne nem tudom működni fog e gyári kulcs nélkül.
    1 Próbát megérne, aztán ha műxik rendberaknám :D
  • llacee
    #2
    Ja és rendszám sincs rajta természetesen.
  • Lazarus
    #3
    tréler
  • Pipör
    #4
    ablakokra sincs téve rendszám? régi autóknál azt volt a divat ha esetleg van akk go rendőrség és megmondják a tulajt
  • Animefox
    #5
    Simán megbasz a rendőr rendszámtábla nélkül és utána elkéri a forgalmit is és ha az sincs ami miért is lenne ott akkor pápá faszikám :D
  • Dzsini
    #6
    KRESZ 59. § A járművek eltávolítása:
    "(3) Azt a hatósági jelzéssel nem rendelkező járművet, amely a közúti forgalomban csak ilyen jelzéssel vehet részt, főútvonalon tilos, mellékútvonalon - közterület-használati engedély nélkül - legfeljebb 10 napig szabad tárolni. Az úton e rendelkezések megszegésével tárolt járművet a rendőrség, a közterület felügyelet, a közút kezelője - a tulajdonos költségére - eltávolíthatja."
    (hatósági jelzés = rendszám)
    valamint:

    "A hulladékgazdálkodásról szóló 2000. évi XLIII. törvény 30. § (2) bekezdése szerint a közterületen elhagyott jármű elszállításáról és hasznosításáról, illetve ártalmatlanításáról a közszolgáltatás keretein belül az önkormányzatnak kell gondoskodnia. Az önkormányzatnak tehát érdeke, hogy megakadályozza a roncsok közterületen történő elhagyását, így erre vonatkozóan több település önkormányzati rendeletet adott ki. Az ingatlanon elhagyott járműhulladékok tekintetében pedig a jegyző mint elsőfokú környezetvédelmi hatóság intézkedhet, kötelezve az ingatlan tulajdonosát a hulladék elszállítására és engedéllyel rendelkező bontóban történő megfelelő kezelésre."

    forrás

    Te nem nyúlhatsz hozzá hivatalosan, az önkormányzat dolga, hogy tegyen vele valamit, jelentsd be náluk.
  • Animefox
    #7
    Olcsóbb ha veszel a használtauto.hu-n egy külföldi papíros roncsot és legálisan de ugyanott vagy ahol az egészet kitaláltad...
  • Palinko
    #8
    de tegyük fel több ilyen autót is összeszednek, azzal mit csinálnak? árverés mint amit a határon szednek el? :D
  • Dzsini
    #9
    Feldolgozzák hulladékként / újrafelhasználják, ahogy a hivatalosan forgalomból kivont roncsautókat is.
  • Trade
    #10
    simán lehet hogy lopott az autó és vki otthagyta
  • karajjj
    #11
    most lényegében leírtad, hogy ellopnál egy autót, gratula, okos vagy
  • Ironman2
    #12
    Hello kocsis!
  • Bronx South
    #13
    Ha van rá lehetőség, éjjeli órákban haverral odamész egy másik autóval, rákötitek, és a kis utcákban ellavíroztok qrwa nagy odafigyeléssel. Ha már ennyi ideje ott áll valószínűleg senkinek se kell, mindenesetre a helyrepofozást / használatot nem ajánlom, inkább a szétszedést, és az alkatrészek eladását.
  • desigo
    #14
    2 éve nem használnak itt egy kettes Golfot.
    Jó állapotban van de foglalja a helyet.
    Kérdeztem a rendőröket mit lehet vele tenni?
    Azt mondták,hogy amíg rendszám van rajta addig semmit.
  • Palinko
    #15
    lefújja azt a "szél" :D
  • CattiBrie
    #16
    Szedd le a rendszámát. :D
  • desigo
    #17
    áhh
    rendes nevelést kaptam
  • Trade
    #18
    facsart üdítőt árusító?
  • Ironman2
    #20
    Nem elég hogy ezt a topikot nyitja,még szórakozik is benne D
  • LeWyTy
    #21
    Fú azokról a határon elkobzott autókról kiskoromban menyi mindent lelopkodtunk (őrizetlenül és néha nyitva hagyták őket)
  • Trade
    #22
    ezt hogy kellett elképzelni?Állt a kocsi a határőr bódé mellett ti meg odamentetek?
  • Trade
    #23
    Laci jelentsd be lehet hogy vki keresi mert simán lehet hogy ellopták aztán meg inkább otthagyták
  • LeWyTy
    #24
    Nem.
    Kb 5km erdős alig lakott rész, a város és a határ között :D(tompai határátkelő)
    Ezen a szakaszon megállított autókat néha csak beborították az árokba.. vagy begurultak egy parkolóba és otthagyták...
    Sosem tudtuk miért és hogyan kerültek oda... de mind elhagyatott volt.
  • Amatorversenyzo
    #25
    Rendőrségnek bejelentettem, mondták, hogy nem foglalkoznak vele ha nincs rajta rendszám, majd kimennek és elszállítják a telepre.
    Érdekes módon most már nincs ott, biztos valaki elvitte, bár lapos kerekekkel biztos nehéz dolga lehetett az illetőnek.

    Ja amúgy én vagyok llacee, csak kibannoltak ok nélkül, mert összekevertek valakivel. De már írtam nekik. De ez off.
  • Trade
    #26
    valami rémlik már,régen vki azt tanácsolta mikor autót akartam németből venni hogy egyszerűen guruljak át vele a zöld határon mit nekem vám
  • Trade
    #27
    hoppá egy több nickes lebukás whahahaaa
  • Trade
    #28
    uff csak az elsp sort olvastam
  • Desiderata #29
    elég gond, hogy sokan reklámtáblát tesznek a roncs tetejére, oldalukra és leparkolnak valami forgalmas de szabályos helyen
    az ilyeneket utálom, a pofátlanságnak is van határa
  • Ronny
    #30
    Csak nem Popsi született újjá?
  • Trade
    #31
    nem apád