43
  • Laza
    #1
    "Sinofsky korábban közölte, hogy a Metro UI lesz a Windows 8 első számú kezelőfelülete, a klasszikus Windows Asztal csak alárendelt szerepet fog játszani. A Windows 8 még utóbbi algoritmusait sem fogja betölteni, hogy így spóroljon az erőforrásokkal. Az operációs rendszer a szükséges kódot csak akkor fogja futtatni, ha a felhasználó kifejezetten egy olyan alkalmazást indít el, amelynek futtatásához szükség van a régi kezelőfelületre."

    Na, így is még az XP a favorit, alig akaródzik áttérni a Win7-re ... de ezek után a Win7 is sokáig marad majd a terítéken :)
  • rDAVE
    #2
    kipróbáltam a Windows 8 letölthető verzióját és az alapján én is arra jutottam hogy amíg lehet addig marad nálam a Win7 :D
    max akkor térek át az új winre ha normális startmenüt kapok :)
  • Jackal
    #3
    Szép fizetett hirdetés, és milyen kedves szavak, azért egy közvéleménykutatásos visszajelzést is megejtenék, mielőtt a nagy user frendly win8-as start menüt hangoztatnám. Állítom 10-9 ember pc-n rühellni fogja. (mikor elkezdtem pötyögni vele, kissebb idegrángás kapott el)
    Még mindig az xp-s menü a legjobb, éljen a felhasználóbarát fejlesztés...
  • kjhun
    #4
    Igen az XP-é a legjobb, név szerint rendezve az elemeket, hamar megleled ami kell. Pláne ha csak pár program van fent.
  • Anomaly
    #5
    Persze és majd úgy fogok programozni, hogy fucking csempéket húzogatok hátha nap végére megtalálom ami abban a másodpercben kell.
  • A1274815
    #6
    Látszik, hogy Vista/7 start menűvel nem futottál összehosszabb időre, akkor nem mondanál ilyet, bár szubjektív, de azért a keresés mégiscsak sokat segít.
  • item
    #7
    Látszik,hogy beleégett az agyatokba a startmenü,ha rajtatok múlna,még 2050 ben is xp-t használnátok,mert azt megszoktam. Én meg azt mondom,hogy ideje a windowsnak is továbblépnie,az őskövületeket meg xp dobozzal a kezükben ássák majd ki az utókor régészei.
  • kvp
    #8
    Mondhatnak amit akarnak a jovo iranyzatairol, de anno c64-en is kint voltak a gyakran programok ikonjai a desktop-on, amigan is, windows xp es debian linux alatt is es most android-on is ez a helyzet. Reszemrol ugyanugy tudtam hasznalni az osszes rendszert az elmult 30 evben es ez a megoldas tokeletesen bevalt. Az, hogy a telepitett programok listaja eppen hova van eldugva csak addig fontos, amig kirakja az ember az ikonokat. A dokumentumjaim meg jo ideje mappakban vannak es a fo mappa ikonja is ki van rakva a programok kozze. (mivel a filekezelo is csak egy program)

    A windows ujitasai olyanoknak keszulnek, akik segitseg nelkul nem tudjak megtalalni a start menu-t a gepukon. Nekik jo lesz, mindenki mas meg berakja autostart-ba a hagyomanyos desktop-ot, igy ok indulaskor a regi feluletet kapjak. (gyakorlatilag az uj metro-s alkalmazasok olyanok lesznek a regi desktop iranyabol mint a teljes kepernyos jatekok, tehat vagy a jatek latszik, vagy a dektop a hagyomanyos programokkal)

    ps: Azt tudjatok, hogy android alatt minden alkalmazasnak van sajat ablaka es keszitheto a nyilt forraskodu valtozathoz olyan ablakkezelo, ami lehetove teszi tobb android-os alkalmazas megjeleniteset, hagyomanyos ablakozott kornyezetben? Tovabba android alatt elinditva egy x szervert behozhato egy normal linux-os asztal, ami pont ugy mukodik, mint ahogy a windows 8...
  • Jackal
    #9
    Akkor nézz meg egy mostani linuxos keresős start menüt, az legalább használható. A vista/w7-é meg egy rakat izé... (sajnos kénytelen vagyok azt használni)
  • A1274815
    #10
    Ha nem tűnt volna fel, az XP-éhez képest írtam, márpedig azt übereri, erre te beírod azt, hogy egy mostani Linuxé messze használhatóbb, mint a Win7-é. De korábban ezt írtad:

    "Még mindig az xp-s menü a legjobb, éljen a felhasználóbarát fejlesztés..."

    Szóval... Nem kontradikció a részedről egy csöppet?

    Csak nem arakistor újabb reinkarnációjának tetszik lenni?
  • Reg5
    #11
    Neked lehet nem tetszik, de szerintem a win7-es változat teljesen korrekt. Egyetlen bajom vele, hogy eléggé le van butítva alapértelmezettben, de később átállítható.
  • wraithLord
    #12
    "Az egész vita hátterében egyébként az áll, hogy az érintőképernyős technológia a PC-k esetében még egyáltalán nem terjedt el."

    Csak azt nem értem, hogy egy asztali PC esetén mire jó, ha érintőképernyős a monitor? A tököm akarja a monitort nyomkodni, mikor egérrel sokkal kényelmesebb dolgozni, mivel úgy az asztalon pihenhet a kezem. Ugyanis én a monitort elég magasra szoktam állítani, hogy kényelmes legyen nézni - és viszonylag messziről nézem, ezért pont nem érem el.
    Persze most mint egy átlagfelhasználó nyilatkoztam, biztos vannak olyan szituációk/feladatok, amelyben hasznos a touchscreen egy asztali gép esetén is, de nagy általánosságban nem mondanám, hogy az.

    Pl. a Minority Reportban is csak néztem, ahogy Anderton "számítógépezés" címén egy speciális kesztyűben ott balettozott meg pantomimezett a gép előtt. :) Errefelé tart a fejlődés? Dejó.
    Ha edzeni akarok, akkor általában futok, úszok, konditerembe megyek (szoktam is naponta). :)
  • MerlinW
    #13
    Benne marad a klasszikus, a dev-ben is benne van, csak egy registry bejegyzést kell átírni és volt-nincs metro.
  • Szefmester
    #14
    Hát igen, egy idő után az informatikusok a szélesvállú mozgásművész szemüveges emberkék csoportját fogja jelenteni. :)
  • Jackal
    #15
    Azt irtam, hogy a win7est utéáloom, nyűgös, rosszul használható, bármit el akarok indítani, ahoz küülön pötyögnöm is kell, vagy összevissza kattnintgatni. (remélem igy könnyebben értelmezhető) Az xp azért volt jó, mert fogtad, start mappa, program, egérrel, egy kézzel. (ezt jól ki is szedték mert könnyű volt, gyors volt) A keresős staret menüt mint olyat nem ellenzem, mert jó dolog, ha nem csak magába az van, hanem mint linukba, mellette + favourites tab-ot is váltogathatod. De kötekedj ebbe is nyugodtan, hogy nekem mi a használhatóbb.
    A lényeg, hogy a win8-as (igen használtam a prev-et) egy oltári nagy baromság ugy ahogy van. Kipróbálható, izlelgethető ingyen...
  • Kovász
    #16
    Amióta van keresés a start menüben, azóta kb. csak azt használom rajta - beírok max 3-4 betűt, enter, és már elő is jött, ami kell. Ráadásul mivel a beállítások feladatközpontúak, ezért ha nem tudom pl. a pontos vezérlőpultos nevét a cuccnak, akkor is előjön az eredmények között, amit keresek. Úgyhogy jól van ez így most, ahogy van:)
  • Uomo77
    #17
    Meg kell mondjam én xp óta alig használom a start menüt, nem bánnám ha helyette valami használhatóbb dolgot találnának ki végre.
  • Gerygrey
    #18
    Az XP-é konkrétan egy használhatatlan szar a Win7-hez képest :)
  • saitek
    #19
    A legnagyobb probléma, hogy megváltozik a start menü...

    Arról mikor lesz cikk, hogy az ubuntu-ban a komplett felület megváltozott (unity)?

    Azóta nem tudom normálisan használni, kénytelen voltam Kubuntu-ra váltani...
  • kvp
    #20
    "Arról mikor lesz cikk, hogy az ubuntu-ban a komplett felület megváltozott (unity)?
    Azóta nem tudom normálisan használni, kénytelen voltam Kubuntu-ra váltani..."

    Majd akkor irnak rola, ha ugyanakkora lesz az ubuntu felhasznaloi tabora mint az osszes windows-nak egyutt. Egyebkent a legtobb linux-os ember nem hasznalja a unity-t, mert nem kompatibilis szinte semmivel...

    A metro ui-val az a gond, hogy nagyon keves embernek illik az izlesehez es a szokasaihoz, tovabba mivel a microsoft encarta-bol szarmazik es az 1993-as windows help technologiajanak tovabbfejlesztett valtozatara epul, ezert sok helyen kisse elavult megoldasokat hasznal. (gyakorlatilag a windows 95 es a web elotti idok microsoft-os gui elkepzelesere alapoz, bar legalabb egyedi)
  • saitek
    #21
    Attól egy cikket megérne, ha már az egyik legnépszerűbb disztróról van szó...

  • wraithLord
    #22
    Ez körülbelül akkora marhaság, hogy akár fordítva is elhangozhatott volna. :)
  • osztmivan
    #23
    szájtépés
    szájtépés
    sz.t.

    akinek érintőképernyője van majd tologat,
    akinek egere, az startmenüzik

    sz.t.
    sz.t.
    sz.t.
  • Laza
    #24
    De hova továbblépni? Én meg azt nem értem, hogy ha egyszer már kitaláltak egy teljesen használható és minden szempontból megfelelő kezelőfelületet, akkor miért kell azon görcsösen újítani, és továbblépni? Attól még fikarcnyit sem lesz jobb az oprendszer ... inkább csak ezért erőltetik, mert más dolgot nem tudnak felmutatni a közérdekűnek, ami látványos ... majd azt hiszik, hogy ettől lesz új és jobb az oprendszer ... bah.
  • dester
    #25
    Ez egy az egyben igaz az ubuntu-ra, de ott legalább egy kalap szar lett az egész.


  • Tetsuo
    #26
    Hu de komoly cikk! Megvaltozhat a Startmenu. :DD
    En arra varok mar vagy tiz eve, hogy az ablakok helyett talaljanak ki vmit, mert a mostani oprendszerek GUI-ja alapjaiban ergonomia-ellenes.

    Kene egy uj operaciosrendszer, egy teljesen uj szemlelettel, teljesen uj alapokon.
  • neelix31
    #27
    Akiknek ilyen komoly problémát okoz, hogy megváltozik a start menü, ajánlok egy ubuntu maverickről nattyra váltást, unity felülettel....

  • shownomarcy
    #28
    Én is úgy gondolom, hogy azért csinálnak ilyeneket, mert nem tudnak újat kitalálni... illetve az átlag felhasználónak (mint én) is kell valami olyan, amin látja, hogy jé ez mááás...
    Én is kiteszem az ikonokat, egyébként meg teljesen tökéletes, hogy abc szerint vannak a startban. Mondjuk én TC-t használok, megjelölöm a program files mappát és egy kattintással benne vagyok, ennyi...
    A monitorom a jövőben (legyenek akármilyen futurisztikus tervek is) sem szeretném maszatolni, no meg én nem hasalok rá, el sem érem :P
    Nagyon jó, hogy a kis zsebbigyók fejlesztésére gondolnak, de azért maradjon a pc is, én sem filmet nézni, sem sony vegast vagy egyéb programot nem fogok a mobilomon használni...
  • csomi
    #29
    Pontosan ezt latod most szuletni! Egetrengeto kulonbseget soha nem fogsz latni egy-egy uj oprendszer kozott. Ha igy volna az mar tul szokatlan lenne es nagyon nehez lenne elfogadtatni. Nekem speciel ez az erintokepernyos eroltetes pc-re es a regi GUI-k hatterbe szoritasa nem nagyon tetszik. De megertem MS-t is, mert neki muszaj ujitani. De az igazsag az, amit Laza is mondott a jelenlegi ablakos GUI-k, legalabb is pc-n nagyon tokeletesre csiszolt es hasznalhato megoldasok. Egyelore erolkodes mindenfele probalkozas annak kivaltasa. Szerintem.
  • Laza
    #30
    "En arra varok mar vagy tiz eve, hogy az ablakok helyett talaljanak ki vmit, mert a mostani oprendszerek GUI-ja alapjaiban ergonomia-ellenes. "

    Ezen már nagyon sokszor gondolkodtam. Nem azért, mert nekem bármi bajom lenne a jelenlegi megoldással, csak ezért, hogy vajon milyen úton lehetne továbbhaladni ... nos arra jutottam, hogy semmilyenen. Jelenleg senki nem tudna olyan alternatívát mondani, amivel ilyen átláthatóan és kényelmesen lehetne a számítógépeket és a programokat kezelni, mint az ablakos megoldás. Oda teszem, olyan méretben, azt jelenítek meg benne, amit csak akarok. És nem csak a megszokás miatt.

    Ez a Metro felület is ... szép és jó ... telefonon, tableten még használható is ... de egy PC-n max akkor, ha az ember arra használja a gépet, amire egy tabletet is. De ez csak kiegészítő megoldás, soha nem lesz olyan átfogóan mindenre alkalmas és teljeskörű, mint a jelenlegi. Pl munkára 100% alkalmatlan.

    Az érintőképernyő soha nem fogja átvenni az egér szerepét, ez ezer százalék. Egyszerűen azért, mert nem elég pontos (ha újjal nyomkodom ... max egy ceruzával), körülményes és fárasztó (oda kell hajolni a képernyőhöz, emelgetni kell a kezed). Tehát mindenképpen ez is csak kiegészítő megoldásként funkcionálhat.
  • kvp
    #31
    Azt ugye tudjatok, hogy ha van egy erintokepernyos gui, akkor az multitouch nelkul egerrel minden gond nelkul kezelheto, csak a kurzort kell megjeleniteni. A multitouch-os megoldasokra pedig ott az abszolut koordinatas touchpad (masneven digitalizalo tabla). Egy ilyen touchpad-et gond nelkul be lehet epiteni a billentyuzetbe, vagy -ahogy az apple tette- az egerbe.

    Az uj gui-k elsosorban azoknak szolnak akik nem munkara hasznaljak a gepuket, viszont ezeken a feluleteken is lehet munka gui-t kialakitani, meghozza ugyanugy ahogy anno dos alatt is voltak grafikus ablakozo rendszerek, es minden alkalmazas (pl. cad programok) a sajat ablakozorendszeruket futtatak teljes kepernyon.

    Igazabol windows alatt a regi desktop is egy ilyen metro-s full screen alkalmazaskent fut, biztositva a regi gdi-s feluletet a tobbi kliens szamara. A trukk az, hogy a gdi illeszto library nem lokalis hanem az x11 mintajara egy kliens-szerver kapcsolatot kezel. Ugyanigy mukodik android alatt az x11 szerver is, ahol ezert az x-es alkalmazasok egy darab teljes kepernyos activity-be kerulnek, normal ablakozassal. Sot ha egy rendszer tamogatja, akkor az is megoldhato, hogy a teljeskepernyos activity-k hagyomanyos ablakozo rendszerben fussanak, bar az atmeretezes tamogatasa nagyon benan van megoldva. (de azert meg van oldva es a programok tobbnyire tamogatjak is a kepernyo forgatas miatt)

    Aki meg nem akar dolgozni, csak pl. irodai munkat vegez vagy szorakozik, annak pedig eleg az egy darab ablak, teljes kepernyos meretben.
  • tom..
    #32
    tehát megoldható hogy a képernyőn egyszerre két program is megjelenjen, csak fél képernyőt foglaljanak el? Erről írhatnál pár szót, hogy is kell :)
  • A1274815
    #33
    "Azt irtam, hogy a win7est utéáloom, nyűgös, rosszul használható, bármit el akarok indítani, ahoz küülön pötyögnöm is kell, vagy összevissza kattnintgatni. (remélem igy könnyebben értelmezhető) Az xp azért volt jó, mert fogtad, start mappa, program, egérrel, egy kézzel."

    Azt ugye tudod, hogy ha rámész alul a "Minden program"-ra és félmásodpercet vársz nem kell kattintgatnod, továbbá a további program csoportok is így nyílnak, ja és XP alatt is ennyit kell várni míg kinyílik, ha csak nem kattintgatsz.

    "A keresős staret menüt mint olyat nem ellenzem, mert jó dolog, ha nem csak magába az van, hanem mint linukba, mellette + favourites tab-ot is váltogathatod."

    Továbbá a tíz leggyakrabban indított program bekerül a Start Menű "kezdő" lapjára és továbbiakat rögzíthetsz oda és íme a favorites "tab".

    "De kötekedj ebbe is nyugodtan, hogy nekem mi a használhatóbb."

    Nem ködekedek csak informálak, mível látszik, hogy hiányosak az ismeretek. Ugyanis az XP-és Start menű részhalmaza a Vistás/Win7-es Start menűnek, csak nem szemeteli tele e képernyőt feleseleges menű ablakokkal.

    "A lényeg, hogy a win8-as (igen használtam a prev-et) egy oltári nagy baromság ugy ahogy van. Kipróbálható, izlelgethető ingyen... "

    Megtörtént és a Metro-s baromságot én is utálom. Sőt most kaptam vélemény kutatási kérdőívet töllük, ne félj megis írtam, mi a véleményem a MetroUI-ról és az új Start Menű-ről, konstruktívan.
  • Wearwolfff
    #34
    Korábban én is elleneztem ezt az egész táblára váltási őrületet. De, hé. Nézzétek a kicsivel jobb oldalát. Ha az ablakkezelő szeparálódik a keretrendszertől, és külön futtatható program lesz, akkor elképzelhető, hogy majd profibb emberkék képesek lesznek saját ablak kezelők megalkotására. Mint például linux esetében is van egy rakás ablakkezelő, jobbak-rosszabbak, összetettek-szimplák. Fejből talán nyolcat fel tudnék sorolni.

    Részemről is fel lehetne tuningolni a start menüt. Jobban örülnék, ha alul csak tálca lenne, felül meg egy menücsíkként a start menü. Valahogy így, ahogy most nekem van. Bár ez nem start menü, csak egy saját gyártású, kezdetleges hiánypótló programindító alkalmazás. :)
  • A1274815
    #35
    "Ha az ablakkezelő szeparálódik a keretrendszertől, és külön futtatható program lesz, ..."

    Igazából erőforrás pazarlás, mert context-switch overhead, de azért ez már Vistától van: dwm.exe.
  • wraithLord
    #36
    Egyébként nekem aztán tökmindegy, hogy milyen lesz a start menü, mert csak addig használom, amíg a program shortcutját ki nem küldöm az asztalra. :) Nem szeretem az ilyen kiúszó-beúszó-legörgethető-felgörgethető-kinyitható-becsukható-előjövő-eltűnő-rejtett-stb. vackokat.
    Szépen az asztalra pakolom minden program parancsikonját, és kategóriánként egymás alá rendezem őket. Nem rakom őket mappákba, meg semmi ilyesmi...
  • kvp
    #37
    "tehát megoldható hogy a képernyőn egyszerre két program is megjelenjen, csak fél képernyőt foglaljanak el? Erről írhatnál pár szót, hogy is kell :)"

    Ablakozas android 2.2-on, tobb eloterben futo programmal:
    http://hothardware.com/News/Ixonos-Creates-MultiWindow-Solution-For-Android/
  • Jackal
    #38
    Ha te mondod, hogy az látszik belőle... :)
  • coolpet
    #39
    En elmondom hogy kepzelem el a startmenut: sehogy.
    Minden billentyuzeten van zaszlo gomb, vagy super vagy hogy hivjak.
    annak lenyomasara elojonne az eger poziciojaban egy kocka vagy tarcsa, es ott fel lennelek sorolva a kategoriak ikonokkal, pl rendszereszkozok, grafika, jatekok, multimedia, etc etc, es sajat kategoriat is lehetne letrehozni.
    Ha rakattintasz egy ikonra elohozna az alatta levo programok ikonjait. Ha csak raklikkelsz, akkor elinditod, ha hosszan nyomod, akkor a programhoz egy alternativ menu(open folder, uninstall, stb stb).

    Igy frankon kategorizalva lenne minden es mint a villam ugy lehetne navigalni.
    Mivel nem lenne a klasszikus talca, ezert lenne egy billkombi (pl alt+tab mint most) az ablakvaltashoz. Programozhato egereknel egyik sem lenne problema.
    Meg lenne egy floating ertesitesi terulet, ha valaki ir, vagy rendseruzenet van vagy akarmi. Maximalizalni kellene a munkateruletet, es minimalizalni az user interfeszt. Semmi szuksegem a kepernyore teleaggatott dolgokkal, csak elveszik kozte az ember. En most pc-rol beszeltem, nem tabletrol, de arra meg feleslegesebbek az ikonok es egyeb ui.
  • sanyicks
    #40
    hát az egy nulla. Szép hogy külön folyamat, de ha behal képtelenség újraindítani, mert mindent csak guiról lehet (ugyanis nincs is a winben igazi paranncsor), de még egy retek billentyűkombinációt is képtelenek erre csinálni. Tehát pont semmi értelme :)