45
  • gombabácsi
    #1
    A robotok is sejtek, csak jó nagyok. :)
  • PetiX87
    #2
    replikatorok :D
  • Nailyenugysincs
    #3
    optimus fővezér:D
  • Nailyenugysincs
    #4
    ez am ha jól látom fejlettebb dolog mint a replikátorok. azok csak robotok amik közül néhányan kicsit jobban hasonlítanak az emberre vagy csak akarnak de ezek a fém alapú dolgok elvileg ugyanolyan szintű életformák lehetnek mint amit eddig ismertünk csak az alapanyag más.
  • shaddam
    #5
    Mimetikus polaloid?
  • csimmasz
    #6
    Réges régen, egy messzi, messzi galxszisban, egy rejtett kutatólaboratóriumban, ahol a szilicium alapu professzor bejelenti, hogy létrehozott egy olyan élő sejtszerű életkezdeményt, ami nem az addig egyetlenként ismert szilicium alapon nyugszik.
    Az ujdonság sokkolta a közvéleményt, mivel ez az anyag a szén volt, ami töménytelen mennyiségben megtalálható volt bolygólyukon a légkör gázaiban.
  • Pares
    #7
    Lehet, hogy egy másik bolygón fel se ismernénk, hogy egy "élő" akármivel nézünk farkasszemet. Ilyen viszonylatban azt is ideje átértelmezni, vagy leszögezni, hogy mit nevezünk "élőnek"...
  • a_n_d_r_e_w
    #8
    Erre most kapnal egy hatalmas lajkot tolem :D
  • csimmasz
    #9
    Meg +1 et is ugye?
  • Rotcsa
    #10
    "Azt hiszem, most jutottunk el az első fejlődőképes cseppekig" :
    Jöhet a T1000-es

    Aztán lehet, hogy nem fogunk így vigyorogni ha élő szövet lesz a belső fémvázon.
  • Rotcsa
    #11
    Egyébként a hittan órán nekem úgy tanították, h Isten az embert a maga képére teremtette, csak egy egyszerűbb formában.
    Nos, akkor most mi mit is szándékozunk tenni? :D A szervetlen egyszerűbb, mint a szerves, nem?
  • NEXUS6
    #12
    Meggyütt a Borg.
    Resistance is futile!

    Fussunk!
  • syn7h37ic
    #13
    És megalkották az első Cylon-t...
  • Nos
    #14
    Az szénalapú volt.
  • Bulics
    #15
    Dehogy. Az is gép volt(Caprica).
  • ADAMEX9
    #16
    Élő szövet fém vázon? Pistabá' bicajozik haza a kocsmából!
  • Zoli007
    #17
    iCHELL? Nabakker, ebből mekkora Apple per lesz...
  • gombabácsi
    #18
    Na persze valszeg ez is csak egy nagy féltudományos dolog, amivel a tudósok etetik a népet, hogy jó zsíros támogatásokhoz hozzájuthassanak.
  • teddybear
    #19
    Mond, te miért nem vonulsz el egy tanyára, ásol egy gödröt és húzod a fejedre a földet? Ha már semmilyen újdonságot nem tudsz értékelni...Fölösleges a lényed, veled csak többen vagyunk, csak pusztítod a természetet.
  • Looooser
    #20
    Ezt hangoztatom mióta, nem szén alapú élet forma. A föld csak a mi számunkra élet képes hely adott volt a körülmény a terület, és megtörtént, máshol más viszonyok közt más alapokon kezdődik el az élet, és más irányba fog tartani... kár hogy csak most kezdtek el ezen gondolkodni, miután felfedezték tavaly a bacikat...
  • Rotcsa
    #21
    Nos mi van, ha tényleg kialakult az élet más alapokon és nem haladnó?
    Úgy értem ezt, hogy nem sérthetetlen, azaz nagy sérülés vagy trauma következtében megsemmisül, de nem öregszenek el, mint mi?
    Ebben az esetben létezhet olyan faj a világegyetemben, ami technológiailag jóval előttünk jár(mivel több okos egyed is tovább marad élve) és népességük akár egész galaxisokat megtölthet.
    Hátborzongató...
  • paradan
    #22
    és a sajtburgerben sajt van

    hárommilliárd féle mesét ki lehetne találni, ergo nicsn tul sok informácio tartalma annak amit irtál, sőt értelmes sem, leszámítva hogy eluztél az unalmad halmazából 20 másodpercet...

    Nos mi van, ha unalmas ember vagy!
  • paradan
    #23
    Ez most valami vicc volt? vagy nem értem
  • Rotcsa
    #24
    Hát igen, vaknak nehéz megmagyarázni, milyen a piros szín.
    Nem érti a poént és még én vagyok unalmas..:D ez jó
  • vasedeny2
    #25
    hím laptopomat nőstény laptoppal párosítanám! a megszületendő kis laptopokból szerzett hasznot felezzük!
  • levelhun
    #26
    A halhatatlanság gátja a természetes kiválasztódásnak, így ha létezik is ilyen életforma, az nagyon fejletlen lehet (hisz az evolúció nem működik az esetében).
  • djw
    #27
    rozsdamaró, mint antioxidáns? :D
  • philcsy
    #28
    "Azt reméli, hogy az eltérő közegekben csak a legalkalmasabb buborékok maradnak fenn és olyan életre jellemző viselkedést fedeznek fel, mint az erőforrásokért való küzdelem, vagy a természetes kiválasztódás."
    Milyen erőforrások? Milyen kiválasztódás? Ez nagyon zavaros nekem.

    "Egyes oxid molekulákat fényérzékeny festékekkel összekötve sikerült megalkotni egy membránt, amit ha megvilágítanak a vizet hidrogén ionokra, elektronokra és oxigénre bontja." Talán ebbe az irányba kellene továbbmenni.

    Ettől függetlenül érdekes. Viszont a fémalapú elnevezés kicsit félrevezető: "a nagy fém-oxidok a nagy szerves ionokkal képeztek párokat".
  • MacropusRufus
    #29
    én is erre gondoltam.. :D
    de egy helyreigazítás: az mimentikus poliamid volt.
  • Rotcsa
    #30
    Nem értettél meg.
    Elpusztítható, csak nem végelgyengülésben, azaz a nem abban, hogy megöregedett.
    A hallhatatlan alatt nem az elpusztíthatatlant értettem.
    Az evolúció ezáltal még fokozottabb erőfeszítéseket kell, hogy tegyen, mivel sokkal több életképes létforma marad tovább életben.
  • philcsy
    #31
    Először nekem is az jutott eszembe amit "levelhun" mondott, de végül is neked van igazad. A természetes halál nem feltétele az evolúciónak, a szelekciót más úton is meg lehet oldani. El lehet képzelni, hogy egy ilyen fajnál milyen "szociális" viselkedési formák alakulnának ki.
  • megjegyzés
    #32
    A cikk és a kísérlet érdeles, nekem csak az a zavaró tényező, hogy a C alapú életformát sem tudjuk meghatározni rendesen, így meg elég nehéz lesz érdemit vitát folytatniuk a tudósoknak arról, hogy ez a "sejtszerű buborék" (v buborékok) élő sejt vagy sem.

    Am a lenti bejegyzések is jók, látom nem csak én nézek sci-fi-t.XD
  • megjegyzés
    #33
    Ami a halhatatlan/(v inkább) örökifjú témát érinti... azt nem igazán szűrtem le, h az honnan indult ki... de az evolúció, mint az intelligencia fejlődésének alapfeltétele...hát mondjuk...

    De szerintem az önmagától nem elpusztuló életforma sem magától jön létre, hanem olyanná válik vmilyen úton módon és ez fejlődés - fizikai, de fejlődés - és emellett párhuzamosan a az intelligencia is fejlődhet.

    Am szerintem az intelligencia fejlődésének csak egy ideig kell az evolúció. Addig, míg a természetes kíváncsiság meg nem jelenik.
    (Kétlem, hogy Einstein a ragadozóktól való félelmében rukkolt elő a relativitáselmélettel :))

    De am érdekes ötlet volt, gondolatébresztő - nálam legalábbis. :D
  • philcsy
    #34
    "Kétlem, hogy Einstein a ragadozóktól való félelmében rukkolt elő a relativitáselmélettel" Ki tudja...
  • zsoltioregon
    #35
    valamelyik élőlény definíció szerint: Az a szerves kémiaia alkotóelemekből felépülő.... Szerves meg: "A szerves vegyületek azért kapták ezt a nevet, mivel az élet építőkövei. Az élő szervezetek pedig szénalapúak. A szerves anyagoknak így a szén vegyületeit nevezzük, amelyek többnyire a szén mellett ként, nitrogént, oxigént tartalmaznak még."

    Az életről alkotott képünket és definíciókat radikálisan át kell írnunk, főleg, ha a kibernetika előretör és az emberi viselkedéssel szinte teljesen megegyező viselkedésű, de nem szerves humanoid lényeget állít elő valami multinacionális vállalat!
    A klónozást próbálják korlátozni, mert "félnek, hogy Lenint klónoz valami ászarc magának stb"
    Ez más terület, amit nem tud korlátozni a bigott, maradi, mesevilágban-élő, vallásos, konzervatív, idiótasereg és szerencsére nem is látnak bele, hogy nem az emberiségé a jövő ezen a bolygón, hanem azoké a fém/műanyag alapú "termékeké", akiket mi magunk teremtünk.
  • vumbi
    #36
    Te komolyan annak orulsz, hogy nem az unokade lesz ez a bolygo, hanem valami badognepsege?

    Nem hiszem hogy 100 vagy
  • zsoltioregon
    #37
    Nem lennék szomorú!
    1.:nincs még normális barátnőm se, akit felcsinálhatnék>gyerek sincs>unoka pláne
    2.:sok idő eltelik mire ilyen fém/műanyag alapú mesterséges lények kollektíven, szociális rendszerekbe tudnak szerveződni és társadalmat létrehozva "üzemeltetnének" egy létformát. Még az átmenet a párhuzamos együtt élés is min 90-200 év lesz.
    3.:a logódban látható majom is azért áll a kihalás szélén, mert mi emberek ilyennek vagyunk. Az életnek, van egy kőrforgása nyilván, fajok jönnek és mennek, de nem 50000 (ha szigorú vagyok 1000) év alatt pusztulnak ki ezrével. Napi 10-20 faj odalesz csak azért mert mibelőlünk emberből túl sok van! 100 millió bőven elég lenne.
    4.:Ha egy századnyi tudásom, kreativitásom és logikám a te fejedben lenne, az szétdurranna, mint egy vízzel telt léggömb.
  • gyusz2
    #38
    1.Buzi-e vagy?
    2.Attól még, hogy sok idő eltelik, nem kell örülni.
    3.A "kőrforgás"-t rövid ö-vel írják. Egyébként tényleg elég lenne a Földre kb. 1 milliárd ember, de akkor most csináljunk egy 3. v.háborút?
    4.Ez a mondat tetszik, nem vagy egy kicsit sem beképzelt.:-)
  • zsoltioregon
    #39
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1.: nem vagyok az, de a te szádat teli verném cuccal.
    2.: azt csinálok amit akarok
    3.: ti azzal írjátok és ö-vel. miért kéne VH -5 milliárd emberhez?
  • vumbi
    #40
    1. nyilvan ezert kommentelsz hulyesegeket, mert egy no aki ravilagitana, hogy gyerekes vagy
    2. tok mindegy hogy bekovetkezik e, es ha igen mikor. itt a lenyeg, hogy apokalipszist vizionalsz. az meg szektas stilus.
    3. ez igy igaz. azert vedd figyelembe, hogy minden tulszaporodo faj megterheli a kornyezetet(extrem pelda a cianobakterium, ami idonkent "lenullazza" a Balatont), ilyen ertelemben nem vagyunk rosszabbak mas fajoknal, egyszeruen a szelekcio alol kibujtunk, es annak rendje modja szerint kizsakmanyoljuk az okpszisztemat, hogy legyen kaja meg nyersanyag. szomoru, de ez a jelen. erre a valasz egy megvaltozott emberi eletstrategia lesz. K strategianak nevezi az okologia azt az eletciklust ami kb annyi utodot termel amennyi a szulok potlasara kell (ellentete az R strategia amikor annyi utodja van az egyednek ami a csovon kifer 100-1.000.000, pl rovarok), beleszamitva a szaporodas elott elhullo egyedet. Az ember is K strategias, de mivel az szaporodo kor elotti elhalalozas kozelit a nullahoz, mig a varhato utodok szama meg mindig ~10-1, ezert par generacio alatt be tudtuk nepesiteni a Foldet. Amugy ez az emeberi elet ciklus alaban jol mukodik, 100.000 even keresztul, nem voltak gondok. viszont most kell egy ujjabb lepes, amikor az utodok szama csak par szazalekkal haladja meg a szuloket, es hosszu tavon is stabil marad a populacio, on szabalyozassal, nem pedig szelekcios tenyezok miatt, ahogyan az a termeszetben zajlik. szal nem sivalkodni kell, hanem terevzni, es kontrollaltan elni.
    4. biologus vagyok te eszleny