10
  • acdc
    #1
    De jó 2 napja rendeltem meg az s95-őt miután eladtam a dslr-em.

    " és a lassúság"

    Azért ezzel vitatkoznék

    http://www.youtube.com/watch?v=H8mLqaqFcIc

    5.08-

  • enkido
    #2
    Hello! Megkérdezhetem, hogy milyen dslr-t adtál el és legfőképp, hogy miért cserélted le egy kompaktra? Nekem egy nikon d40-em van, jó pár éves már és lassan ideje lenne lecserélni. Erősen gondolkozok, hogy egy kompakt lesz helyette. Esetleg egy bridge. A nikon előtti gépem egy Fuji s6500fd volt és elég jó képeket csinált - nagyon tetszett, hogy manualis volt a zoom, pont mint egy dslr-nél. Mire lehet számitani ma egy kompaktnál? Tud hasonló minőségű képeket, mint egy pár éves dslr? Milyen gépeket ajánlanátok? Ha bárki kérdezné, azért szeretném a dslr-t lecserélni, mert túl sokszor zavaró az obikat, kiegészitőket cipelni magammal. A kérdés persze mindenkihez szól :) Köszi a válaszokat, szép napot!
  • galocza
    #3
    én (canon) kompaktos vagyok, nem akarlak lebeszélni a kompaktokról, de azért kell kompromisszumkészség. lehet, hogy lennének dolgok, amiket hiányolnál az slreddel töltött időből (minőség, sebesség, tekergetős zoom).
    konkrét választ nagyon nehéz adni ilyen kérdésre. nekem sx30-am van (a fenti elődje), s a legtöbb amit tudok írni, hogy NEKEM jó kompromisszum.
    elgondolkoznék a célméreten (lapos "anyufkgép", vagy zsebben azért épp férjen el, vagy tényleg mehet a fenti sx40 méret), és potenciális készülékeknél keresnék teszteket és mintafotókat.
    tesztekből kivadásznám a specifikációkat - főleg sebességértékeket, mert ez fog fájni slr után, mintaképeknél meg a lehető legbalfékebb körülmények között készítetteket. ha azt mondod, ezzel együtt tudsz élni, hajrá.
    ha kompakt, nekem canon, mégpedig a chdk miatt:
    http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
    sajnos canon évente minimum féltucat kompaktot ad ki, s a fiúk le vannak maradva. sx30hoz hamar, 1-2 hónap után volt chdk, de nem ez a jellemző.
    sx30 most 95-100e ft, amint megjelenik az sx40 (tapasztalat alapján 130-140e ftért), már csak 1-2 hónapig lesz kapható.
    ha szerinted érdekelni fog a sok-sok funkció amit a chdk kínál, válassz inkább olyat amihez van - újhoz nem lehet megsaccolni, mikor adnak ki.
    ha nem bánod, hogy majdnem-slr-méretet kell magaddal hurcolni (mínusz objektívek), sx30. csak régebbivel van tapasztalatom (sx100), de ha kisebb méretet szeretnél, nem rosszak az sxXYZ tagjai sem.
    ha a tekergetős zoom nélkülözhetetlennek tűnik, van vmelyik másik gyártónak ilyen kompakt készüléke, majd megpróbálom elővadászni.
    ja, van még egy opció: megtartod nikonodat, és veszel hozzá egy méretben barátságos kompaktot. kattintgatni ott az utóbbi, ha komolyak a szándékaid, ott az slr. szégyen, nem szégyen, van, hogy az sx30 mellé viszek egy öreg a530-at, csípőből lőni - ezt nem sajnálom, nadrágzsebben van, mire a nagyot előkapnám, oda a pillanat...
  • galocza
    #4
    gyorsabban ment, mint gondoltam. ha a manuális zoom fő szempont, megint fuji a barátod (persze, lehet van másik gyártótól is):
    http://www.edigital.hu/Ultrazoom_fenykepezogep/Fujifilm_FinePix_HS10_digitalis_fenykepezogep-p53573.html
    http://www.edigital.hu/Ultrazoom_fenykepezogep/Fujifilm_FinePix_HS20EXR_digitalis_fenykepezogep-p266036.html
  • Lateralus
    #5
    "Tud hasonló minőségű képeket, mint egy pár éves dslr?"

    Igen, tud.
    A rendszerkompaktok között érdemes keresgélni.
    Sony NEX
    Panasonic G
    Olympus PEN E
    Samsung NX
    Fujifilm X
    sorozatok

    Bár ezek többsége ugyanúgy cserélhető objektíves, mint a DSLR-ek, és nem is biztos, hogy olcsóbbak, de jellemzően kisebbek a váz tekintetében.

    Bridge és hasonlóan kis érzékelős gépek nem adnak olyan minőséget.
  • enkido
    #6
    Köszi a választ és a linkeket. Pár hete fogant meg csak az ötlet (és teljesültek az anyagi vonzatok :)) és adok még magamnak pár hetet fórumolvasgatásra, tanácskérésre :) Egyszerű kompaktot 60-70e alatt nem akarok venni, mert nagyon hiányozna a nikon képminősége. A gépet pedig (jelen felállás szerint) inkább nem adom el. A fuji hs10 az bejön, még utánajárok a képminőségnek, de talán még mindig túl nagy :( sx30 szintén... nem lesz ez egyszerű én már látom... lehet ennyiért már kapnék egy fél-tele zoom obit a nikonhoz és akkor nem kellene magammal cipelni a 18-55 és a 70-300 obikat. Arra esetleg nincs ötlet, hogy obiból 100k max lehet-e 18kb-250kb obit kapni?
  • enkido
    #7
    ÁÁÁÁÁÁ ez a fuji ez kell nekem!!! Meg is nézem mennyi az annyi :) Aztán úgyis sirás lesz a vége :/
  • enkido
    #8
    nemmegmontammegmontam :(((( 290e :((( hát ilyenem nem lesz mostanában :((
  • Lateralus
    #9
    Mármint 18-250mm-et? Lehet.
    A Tamronnak van. De 100e fölött van az ára. Valamivel drágábban van 18-270mm-ük is.
  • acdc
    #10
    Hat azért nem ugyan az (nikon d3100) mint az s95 de amit lateralus felsorolt az már igen, nekem zseb méretű kellett és állítólag ez a Canon s95 az egyik legjobb ha nem a legjobb a kicsik közül.
    Igazából nekem 18-55 kittel volt és az elég gaz minimum egy 18-105 de nem akartam rá áldozni meg cipelni.