194
  • immovable
    #1
  • Shiny Copperpot
    #2
    +1, remélem kisiparilag is lehet majd csinálni, hogy egyedi lehessen a fűszerezés...
  • ntom
    #3
    veszel szín"húst", aztán úgy fűszerezed, ahogy nem szégyelled
  • CybeRick
    #4
    A most kapható pulyka+sertés hulladékhús+szója kombinációs felvágottak után üdítő újdonság lesz :)
  • ntom
    #5
    tesco gazdaságos szintetikus hús vágóhídi nyesedék ízesítéssel
  • jackoneill90
    #6
    Én szeretem a húsokat, de ezt nem enném meg ha tudnám, laborban készült. Bár átverni az embereket nagyon könnyű mert ráírnák a dobozára: Ez természetes, amiből készült lélegzett és legelt és termelte a metánt vagy egyéb gázokat.

    A lényeg én támogatom a húsipart, a de ezt nem . Nem érdekel, hogyan ölik le a haszonállatokat, mert azért tenyésztik őket hogy levágják és nem valami védett állatfajokról van szó. hungeritnél a rohadt állatvédők is vagy mik minek szóltak bele a libatömésbe, meg egyéb állatok hasznosításba, azért libák hogy tömjék őket aztán leöljék ez a funkciójuk. Egy liba vagy szarvasmarha vagy egyéb levágásra szánt jószág NEM HÁZIKEDVENC!!!!!!!!!!!!! A zöldségevők meg bújjanak el! A másik: ráfogják a sok szarvasmarhára hogy a metán amit kiszarnak finganak tönkreteszi a környezetet, de miért is? Mert annyi jármű van a világban ,hogy azokra már nem érdemes ráfogni mert úgyse cseréli le senki az autóját környezetbarátra ha nincs rá pénze.
  • T0nk
    #7
    Az ember minden szart megeszik, főleg, ha rá van kényszerítve. De akár akkor is, ha nem. (lásd tacskó gazdaságos termékek)
    Lesz ennek létjogosultsága, legfeljebb annyi fog történni, hogy a valódi hús ára felmegy 4-5-szörösére (különben is persze, egyéb okból) ez meg a jelenlegi áron lesz kapható.
    Az ízről: Valószínűleg oka van annak, hogy kolbászt csinálnak belőle először, és nem flekkent.
  • Caro
    #8
    Sokkal veszélyesebb szerintem hogy ezt bevezetik, még adnak is alá alapot hogy mennyivel humánusabb stb. aztán ilyen-olyan okokra hivatkozva betiltják a háztáji tartást.
    És onnantól kezdve tényleg azt etetnek meg velünk, amit akarnak.
    Alternatív út hogy az igazi hús csak simán megfizethetetlen lesz.
  • Porta
    #9
    Vicces, hogy ettől féltek és nem ennétek meg, a sima húst meg zabáljátok amibe annyi minden szar van, hogy kevés hozzá a karakter.

    Milliárdokat költenek ezekre a hülyeségekre miközben tisztán növényi táplálékon kb. 30 milliárd embernek lehetne simán megtermelni a kaját.
  • vumbi
    #10
    Na megint osszegyult a vinnyogo banda!
    Osszeeskuves, gonosz tudosok, szerencsetlen, kihasznalt, vedekezesre keptelen jomunkas ember tomogek. Azt persze...
    Vegeerhetetlen sztori, mint egy szappanopera.
    Rosszabak vagytok mint egy rakat pletykas venasszony, eszetek meg semmikeppen sincs annyi.
    De komolyan mi oromotok van az allando sirankozasban? Marhara nem meno, semikeppen sem intellektualis, ertelme semmi...

    Nehez ugy...
    tudjatok ez az egyik olyan oldal ahol lehet kommentelni a cikkekket. Biztos ejtenek hibata cikkirasban,nemelyik kutatas nem latszik tul ertekesnek, de szeretnem oket megbeszelni masokkal. Es nem lehet.Tudjatok miert? Mert idejottok trollkodni a hulye magan elmeleteitekkel, amuivel meg akarjatok valtani a vilagot. Annyira szerencsetlenek vagytok, hogy egymas hulye elmeletelit egy masik hulye elmelettel probaljatok kiutni. No comment. Lehet rohogni rajtatok. Renegeteget teszem. De ez konkretan egy olyan tema (mesterseges hus eloalitas) amire nagyon figyelek, fontosnak es szuksegesnek tartom a technologia kidolgozasat, es promotalasat.
    Az ize jo lesz, minosege boven megfelelo, beltartalma meg valszeg utni fogja, az intenziven tartott zombi allatok husaet. Hogy honnan tudom? Ha a tudosokon munlik, akkor megcsinaljak. De nem rajtuk mulik, hanem a PR-eseken, akik tatott szajjal lesik a tomoegeke reakciojat. Es ha nem latszik erdeklodes, kereslet, akkor nics penz kuatatasra, ha nincs kuatatas, akkor nem lesz mesterseges hus, de lesz iszonyat sok szantofold, antibiotikummal telelott, helyhianyban elo, szerencsetlen marha, diszno es csirke tomegek. rossz minosegu hus. Szojatermeles miatt kiirtott erdok del-amerikaban, tobb szaz kobkilometernyi viz, szenyviz, higtragya, es egyeb amik felgyulnek az allatfarmokon.
    De ha lenne mesterseges hus, akkor joval kevesebb viz, es tapanyag felhasznalasaval joval tobb, keresletnek megfelelo minosegu hust lehetne eloallitani. lehetene tobb erdo, tobb ivoviz... lehetne normalis a taj, olyan mint par szaz , vagy ezer eve volt, erdok erdok erdok..
  • fu89
    #11
    Nekem aztán édesmind1 a cucc... Megenném simán, néha egy-egy virsli befigyel a tecsóból, de más nem, mert nincs is jobb, mint mikor kinyitom a frigót és ott sorakozik a pár hete vágott malacka
  • ntom
    #12
    a növényi alapú stuffokat sem kell félteni. A készételek ugyanúgy tele vannak mindenféle ízfokozóval/állományjavítóval, a nyersanyagok növényvédővel, műtrágyával, a gyümölcsök éretlenül leszedve, "felfújva", stb, stb... Tudom, mindenkinek a szomszédjában kapálgat egy anyóka, aki biokaját termel, főleg októbertől júniusig.
  • Molnibalage
    #13
    Ez olyan megközelítés, hogy a levegő vételt is be lehetne tiltani. Azért van, amihez senki nem mer nyúlni. Okkal..
  • Porta
    #14
    Aki keres az talál. Nem a tecsoban kell gyümölcsöt venni hanem a piacokon nagyságrendekkel jobb a minőség.

    Ha valaki veszi a fáradságot és ráguglizik akkor találhat már ma is működő erdőkerteket, permakultúrás kerteket amik egy adott hektáron sokkal több embernek való élelmiszert tud előállítani mint a mostani gabona/hús alapú óriási pazarlást folytató gazdaság. Sajnos a lobbik miatt ez addig így is fog maradni amíg tönkre nem tesszük a földet végleg
  • tigeroo
    #15
    hümm, és mennyibe kerül előállítani így 1 kg húst?

    a mostani "bio" termékeket elnézve szerintem ez is aranyáron lesz majd kapható
  • sola
    #16
    Én nagyon támogatom ennek a kutatást és azt gondolom, hogy az emberiségnek igenis szüksége van arra, hogy az élelmezési célú húsokat a jelenleginél lényegesen jobb/hatékonyabb módon állítsa elő.

    Churchill-nek igaza volt az egész csirke felnevelésének abszurditásáról. Mire ez a technológia beérik, egy csirke felnevelése eszetlenül gazdaságtalannak fog tűnni a labor/ipari hústermeléshez képest, főleg az igényelt erőforrások viszonylatában (áram, fűtés, víz, táp...stb), még ha az etikáról nem is beszélünk.

    A marha felnevelése pedig még a csirkénél is sokkal-sokkal alacsonyabb hatásfokú, egészen elképesztő víz és energiaigénye van. Olyan sok, hogy a világ mostani, fejlődő része sohasem részesülne belőle a jelenlegi hústermelési módszerekkel.

    Nem vagyok vegetariánus, de az én etikailag akkor is problémásnak tartom, hogy állatokat nevelünk sokszor borzalmas körülmények között, majd lemészároljuk őket, szimplán azért hogy megegyük a húsukat (általában jóval többet annál mint amire szükségünk lenne az egészséges élethez). Élő lények elpusztítása táplálkozás miatt, rendben lehet az állatvilágban, de mi már nagyon nem oda tartozunk. Ha tudunk jobb módszereket a szükséges hús/fehérje előállítására akkor igenis át kell állni rá, az állatokat pedig szépen békén hagyni.

    Az etikai részt sok honfitársunk sem képes átlátni, de ettől függetlenül az emberiség fejlettebb részének a fejében ez egy létező probléma, amit meg akarnak oldani.

    Az energiahatékonyság problémája mindenki számára egyszeregy kellene legyen.
  • Baxo
    #17
    Az kell nekünk, szintetikus hús! Nem elég, hogy így is mennyi műanyag sz*rt árulnak az élelmiszer boltokban, még ilyen sz*rokat is akarnak... szomorú :(
  • Palinko
    #18
    de mégis hogy tenyésztik ezeket a húsokat, mert sajna az eljárásról 2 szó nincs
  • Porta
    #19
    http://video.google.com/videoplay?docid=-3481883898572254535
    érdemes megnézni, hogy is készül a finom husika manapság.

    Ehhez képest ez az eljárás minden szempontból jobb lenne.

    A sok fanyalgó nem enné ezt a húst meg de az ugyanilyen eljárással készült "növesztett" emberi májat, vesét, szemet, fület, oldalbordát szó nélkül magába operáltatná.

  • Pada0ne
    #20
    Nem az a kérdés hogy kell-e nekünk, hanem az hogy mikor. Ilyen népességnövekedés mellett nem kell sok idő és rákényszerülünk...
  • Pada0ne
    #21
    "A sok fanyalgó nem enné ezt a húst meg de az ugyanilyen eljárással készült "növesztett" emberi májat, vesét, szemet, fület, oldalbordát szó nélkül magába operáltatná."

    Ott a pont.
  • MacropusRufus
    #22
    páran nehezményezték, hogy állatokat vágunk le kaja céljából.
    Soha nem értettem ezt az érvet. Nekünk a hús az egyik alapvető táplálékunk közé tartozik! Az az állat amit levágnak nem is létezne az ember néklűl, hiszen mi állítottuk elő, azrért, hogy utánna megegyük.
    Növény esetén miért másabb a szitu? :o Az is él!!! Igaz nem tud sipákolni... LEhet, hogy csak azért van kifogás a hús ellen mert annak van látható életjele, míg a növénynek nincs? (illetve van, de az emberi léptékkel nézve lassú) Akkor ez meg állszentség...
    Mesterséges hús: jól hangzik, aztán majd 10 év múlva kiderűl, hogy azért nőt meg az xy beteségre való hajlam mert azért ebben a húsban nincs az benne ami egy normál húsban benne van... ;)

    Termőföld visszaadás a természetnek: marhaság! Nem fogják vissza aadni, helyette valami gyárat épéítenek oda vagy ilyesmit.
  • Molnibalage
    #23
    No igen, ezt én sem értettem, bár egyesek azzal érvelnek, hogy az állat érző lény a növények meg nem. Viszont akkor ez érdekes, mert ezek szerint az egyik élet nem olyan értékes, mint a másik. De ez már inkább filozófia...
  • Porta
    #24
    "Nekünk a hús az egyik alapvető táplálékunk közé tartozik!"
    Nem igaz. Milliók élnek hús nélkül sokkal egészségesebben és hosszabb idejig mint azzal. Évmilliókig nem ettünk mást csak gyümölcs/zöld/magvak az emberiség történelmében a hús evés nagyon kevés ideje áll fenn és akkor is csak mértékkel.

    "Az az állat amit levágnak nem is létezne az ember néklűl, hiszen mi állítottuk elő"
    No comment. Ezt gondold újra.

    "Növény esetén miért másabb a szitu? :o Az is él!!! Igaz nem tud sipákolni... LEhet, hogy csak azért van kifogás a hús ellen mert annak van látható életjele, míg a növénynek nincs?"
    Nem tudom hány éves vagy de ált. iskola valamelyik biosz órájáról hiányozhattál ha szerinted az állatok és a növények között nincs különbség:) Tudod az állatoknak van idegrendszerük amivel tudnak érezni stb.
  • vumbi
    #25
    A legtobb muanyag sz*r intenziv allattartasbol es novenytermesztesbol szarmazo alapanyag, amit tomegevel dolgoznak fel, a fogyasztasi elmenyt meg izfokozok es allapot javitok segitsegevel javitjak. Ezek a muanyag szarok. De maga az alaptermek (hus, zoldseg, gyumolcs, gabona) eloallitasa soaran is antibiotikumban , es novenyvedo szerkben, mutargyaban furosztik az eteled. Olyan tomeges eloallitashoz ami jelenelg kifizetodo intenziven es helytakarekosan kell termelni, ami csak a fenti modszerekkel elerheto. Ettol olcso ma a hus, meg minden egyeb. A bio kajak ara, szerintem realis. JO minoseg dragan. ez a valaosag. Az csak egy alom, hogy az etel olcso. Pedig hihetetlenul draga, az emeber mindig is napja nagy reszet az elelem beszerzesere forditotta. Most meg, csak oszdd el a kajapenzed a fizuddal, es rajossz, hogy napi 10 ora munka mellett, kb 0.5-2 orat ha dolgozol az eteledert. na ez az irrealis.Ehhez az olcsosaghoz kell az intenziv technologia.
    De mivel sokan vagyunk es egyre tobben, es meg ennel is tobb az aki eleget keres ahhoz hogy sokat es jot akarjon enni, lassan felhasznalunk m inden talpalattnyi foldet a kaja termesztsre, mikozben igazabol nincs elegedettseg. Na ez is irrealis.
    Kell uj technologia. Kell tobb kaja, kis helyen, gyorsan, energia, viz takarekosan. Legyen. Hogy milyen, lesz az a keresleten es a fizetokepessegen mulik. A cegek neked termelnek, nem pedig te eszel ertuk.
  • Porta
    #26
    Azt azért megfigyeltétek, hogy aki arról beszél, hogy drága a bio kaja annak mindig ott figyel a 250ftos cola az 1500Ft/kg os csoki a chips, alkohol és egyéb "létfontosságú" kaják a kosarában. Egy normál 32cmes pizza ára 1000Ft körül van amivel nem is lehet jól lakni az egészségre gyakorolt hatásáról nem is beszélve.
  • vumbi
    #27
    A hus fontos taplalek. Egy atlagos felnott heti 600g feherjet igenyel. Kb heti haromszori husetelbol ez ki is jon. Ennek a sokszoroast esszuk meg. Es ekozben majd minden 3ik ember tultaplalt, beteg stb, de tomi magaba a HUST. Nekem ez elegge gusztustalan. Az allat amit megeszel nem kulonbozik attol a joszagtol amit otthon babusgatsz. Csak rosszkor szuletett, rossz helyre. Gondold el hogy a kedvenc kutyad, macskad, lovad, vietnami malacod, akarmid a vilag valamely pontjan tutira tomegesen tenyesztik, es csak egyike lenne annak az ezernek amit naponta levagnak. AZERT ROSSZ ERZES NEM?

    A tipikus Istsen komlexus peldaja:
    "Az az állat amit levágnak nem is létezne az ember néklűl, hiszen mi állítottuk elő, azrért, hogy utánna megegyük."

    De lenyeg nem is az etikus resz. A lenyeg a nyersanyag es energhia igeny. Az allattenyesztes technologiailag pofonegyszeru es primitiv. A megtermelt novenyi taplalekot megeteted egy joszaggal, es amikor eleg nagyra nott, levagod, es megeszed a joszag testenek 40%at a tobbit meg eldobod. Ugyanaz a folyamat amit 5+6 ezer eve feltalaltunk. Ido kozben finomodott, hatekonyabba valt, de kenyegeben nem valtozott.
  • wraithLord
    #28
    Azért kíváncsi lennék, hogy milyen állat izomzata áll kolbászból és a hamburger húspogácsából... Sikerült olyan irányban továbbfejleszteni az in vitro izomsejttenyésztési technikákat, hogy a tenyésztés során már le is darálják, és be is fűszerezik saját magukat? Hihetetlen.


    "Akik erkölcsi okokból mondtak le a húsfogyasztásról", azok szegény kis növénykéket nem sajnálják? A növények talán nem ugyanolyan élőlények, nem majdnem ugyanolyan sejtekből épülnek fel? Igaz, ideg- és mozgásszervrendszerük nincs, nem tudnak tiltakozni az ellen, hogy megöljék őket. :(
    Én az ilyenek helyében inkább éhen halnék, vagy megpróbálnék áttérni a kemolitotróf életmódra.
  • Laza
    #29
    Az vagy amit megeszel ...
    Egyre csak nő a szintetikus termékek aránya. Lassan tényleg kiborgok leszünk, szépen a sejtjeinkbe beépül a sok szar :)
  • Porta
    #30
    "Akik erkölcsi okokból mondtak le a húsfogyasztásról", azok szegény kis növénykéket nem sajnálják? A növények talán nem ugyanolyan élőlények, nem majdnem ugyanolyan sejtekből épülnek fel? Igaz, ideg- és mozgásszervrendszerük nincs, nem tudnak tiltakozni az ellen, hogy megöljék őket. :(
    Én az ilyenek helyében inkább éhen halnék, vagy megpróbálnék áttérni a kemolitotróf életmódra


    Ha megeszel egy almát attól az almafa tovább él és jövőre is élelmet ad. Ugyanúgy minden zöld is tovább él a magja által. Egyedül a gumós növényeket "öljük" meg ha mindenáron ezen akartok lovagolni
  • MacropusRufus
    #31
    "Nem igaz. Milliók élnek hús nélkül sokkal egészségesebben és hosszabb idejig mint azzal. Évmilliókig nem ettünk mást csak gyümölcs/zöld/magvak az emberiség ritkán na nem mond. :) az ember a fogazata alapján a mindenevők kategóriájába tartozik.
    Tehát húst is eszik. Gyümit azért nem annyira.
    Év milliókról annyit, hogy a neandervölgyi emberke kb. 250ezer évvel ezelött jelent meg, de mi túlképpen inkább a cro-magnoni emberhez tartozunk az meg 32ezer éve jelent meg. Milyen millió évekről beszélsz?
    Ráadásúl a legközelebbi rokonunk a csimpánz is húsevő (többek közt, meg növény is)...

    ""Az az állat amit levágnak nem is létezne az ember néklűl, hiszen mi állítottuk elő"
    No comment. Ezt gondold újra."
    újra gondoltam. Azok az állatok amik ipari feldolgozásba kerűlnek álltalunk vannak előállítva. Az emberiség azért neveli fel őket, hogy aztán levágja és kaja legyen belőle. Nem a mezőről befogodt állatokat írtják ki.
    A növényekért miért nem aggódsz? Azok is így vannak előállítva.
    Amúgy a no comment után nem sokás írni semit, mert akkor már van komment ;)

    "Nem tudom hány éves vagy de ált. iskola valamelyik biosz órájáról hiányozhattál ha szerinted az állatok és a növények között nincs különbség:) Tudod az állatoknak van idegrendszerük amivel tudnak érezni stb."
    hát igen, szerintem te jóval régebben járátl és ezért sok új dolgoról lemaradtál, de a növények is éreznek, sőtr mozognak is, felfogják a környezetüket és reagálnak a változásra. Erre több kísérlet is volt és mind ugyan azt az eredményt hozta. A legtriviálisabb az volt amikor az egyik emberke megégette a növényt, a másik meg gondozta. A növény felismerte azt aki bántotta őt és próbált tőle elfordúlni, pedig csak 1x voltak kontaktban egymással. Természetesen csak gyorsított felvételen látszik az egész.
    Egyébként a növények azt is szeretik, ha beszélnek hozzájuk, ezt rengetek növénybuzi meg tudja erősíteni!
    Szóval nem kell olyan magas lóról besézlni,
    egyébként ha meg neked lenne igazad és a növény tényleg nem érez, akkor csak azért lehet megenni és kigyilkolni mert nem érzi a fájdalmat? De ugyan úgy él!!!
    Csak lassabban reagál mint egy állat. Ennyi.
    De tudod mit nem érdekel: az élet kegyetlen. Erről szól, ős meg hal azért, hogy én/mi éljünk. Nem kötelező ezt enned, de azért kíváncsi vagyok, hogy az állalad említett gyümölcs kajával meddíg bírnád a fizikai megterhelést...
  • Laza
    #32
    Valszeg Te is sírsz, ha a Tecoban már kérget kapott a levegőn szárítástól a hús ...
  • vumbi
    #33
    Miert te sirsz?
    En inkabb szitkozodok. Es nem veszem meg.
  • Porta
    #34
    OMFG! LOL
    "Ráadásúl a legközelebbi rokonunk a csimpánz is húsevő (többek közt, meg növény is)... "

    Szerintem innentől kezdve inkább olvassál mint irkáljál. A csimpánz 99%ban növényevő(70%gyümölcs 29% zöld 1% állati(pl.: termesz és igen ritkán más emlősök)).

    "De tudod mit nem érdekel: az élet kegyetlen. Erről szól, ős meg hal azért, hogy én/mi éljünk. Nem kötelező ezt enned, de azért kíváncsi vagyok, hogy az állalad említett gyümölcs kajával meddíg bírnád a fizikai megterhelést..."

    4 éve eszek kizárólag gyümölcsöt és zöldet, rendszeresen edzek mellette, Bármilyen kihivást szívesen vállalok!
  • wraithLord
    #35
    A fásszárúakat oké, hogy nem öljük meg, mert nem szoktunk fát enni. De a lágyszárúakat igen. Igaz, nem minden lágyszárú növény minden részét használjuk fel emberi táplálkozási célra, de ugyanez az állatokkal is megvan.

    "Ugyanúgy minden zöld is tovább él a magja által." Az állatok is tovább élnek az utódaik által... :D
  • wraithLord
    #36
    #30 Porta
  • lapaleves
    #37
    elég nehéz úgy pro és kontra értékelni a háztáji állatokhoz viszonyulását a parasztembereknek, hogy nem kel egyikünk se fél hatkor tápot főzni nekik. a gazda a legnagyobb becsben tartja őket, de ugyanúgy ahogy a növényeknél itt sem csinál lelkiismereti kérdést belőle. azok az állatok arra lettek születtetve, hogy őneki és családjának biztosítsák a túlélést. a busmanokkal ellentétben nem csak az állat levadászása után, hanem nap mint nap jól tartja, ezzel "kérve feloldozást az állat lelkétől".
  • kvp
    #38
    A nagyuzemi allattartasnal, amikor elete soran gyakorlatilag megmozdulni sem tud a hamburger jelolt ez jobb, mind minosegben, mind arban. Raadasul humanusabb is, mert nem szenved egy szerencsetlen allat az egesz elete soran. A bio termekekkel persze nehezen tudna versenyezni, de a futoszalagos csirkenel talan jobb.

    A novenytermesztesben is at lehetne allni az aeroponikus technologiara, ami ennek a husnak az eloallitasi technologiajara hasonlit. Tehat csira/ossejt + tapanyagok + viz + napfeny be, varakozas, kesz noveny/hus ki. Nem annyira bio, de egyeszsegesebb es jobb mint a szemetbol kotyvasztott hus jellegu taplalekok, amiket manapsag arulnak.

    ps: Inkabb ez a mesterseges hus mint a huspotlasra hasznalt genmodositott szoja, mert az biztosan (bizonyitottan) mergezo...
  • Szefmester
    #39
    "Az az állat amit levágnak nem is létezne az ember néklűl, hiszen mi állítottuk elő"
    No comment. Ezt gondold újra."
    Aha, szóval egy egy fajtát nem azért nemesítettek a gazdák hogy valamely tulajdonságuk SZÁMUNKRA legyen hasznos? Egy "húscsirke" és egy "tojáscsirke" valamint egy hagyományos csirke között már megjelenésre nagy különbség van, az utóbbi általános hasznú csirkével ellentétben az első kettőt az ember alkotta meg magának.

    Én ezt a "húst" inkább enném meg kolbászban mint azokat a húsnak nevezett nyesedékes mócsingos valamiket amiket a cégek belepakolnak.

    A tévében mutattak be nemrég egy farmot ahol erősen a technológiára gyúrtak, és a tehenek egy számítógépes beléptetőrendszeren keresztül jutnak be maguktól a fejőgéphez így elkerülve a felesleges stresszt. A végeredmény meglepő, mivel pár tehén rákapott az önfejetésre maximalizálni kellett a napi fejést/tehén számot, ellenben hozzávetőlegesen 20%-al több tejet ad ugyanaz a tehén így mint a régi módszerrel, és mindemellett majd 30%-al több egészségünknek fontos alkotóelemet tartalmaz a teje. Mindezt ugyanazzal a takarmánnyal amit addig adtak, csak stressz nélkül.

    Vajon mi történne ha a gyártók a mennyiségi termelés helyett a minőségire koncentrálnának, és persze az emberek sem lennének ennyire pazarlóak?
  • Porta
    #40
    Év milliókról annyit, hogy a neandervölgyi emberke kb. 250ezer évvel ezelött jelent meg, de mi túlképpen inkább a cro-magnoni emberhez tartozunk az meg 32ezer éve jelent meg. Milyen millió évekről beszélsz?

    És a cro magnoni ember neandervölgyi ember csak úgy a földből nőtt ki szerinted? Azoknak is voltak elődei akik felépitésben alig különböztek tőlük.

    A fogazat pont a bizonyiték, hogy nem vagyunk hús evők.
    Nézzd meg a gorilla, csimpánz, ember(növényevő) fogazatát majd egy medvéét(mindenevő) pl. Soha az életben nem tudnál megenni egy nyers disznót vagy marhát de még csirkét sem a technológiánk nélkül(főzés,darálás).

    Ezek a technológiák pedig csak pár 100ezer éve vannak meg míg a fogaink már évmilliók óta ilyenek.