22
  • TommeyIkya
    #1
    "az új operációs rendszerben lesz szoftverbolt, azonban ennek létrehozása csak a fejlesztési munka egy részét teszi ki"

    Jobb lenne, ha a teljes fejlesztési munkát a szoftverboltra koncentrálnák? :)
  • Rotyoka
    #2
    Na végre rájöttek, hogy ami Linux alatt már megy évek óta az fog menni windows alatt is.

    Ez nálam + pont a Win8 nak, bár ráérnének vele még pár évet
  • sanyicks
    #3
    valami durva warezvédelmet tehetnének rá :)) hadd terjedjenek az alternatív os-ek.
  • Rotyoka
    #4
    Ez nekik nem érdekük.

    Ha akarnák már a WIn7 is ilyen lett volna, de akkor nem ők lennének az egyed uralkodók ugye
  • [HUN]FaTaL
    #5
    Külső forrásból is lehet szoftvert telepíteni, nem wp7...
  • Lowosan
    #6
    Szerintem ez inkább olyan lesz mint ami a mobiloknál is van, kis kiegek és hasonlók, szerintem a táblás skinhez lesz csak és nem az igazi programokat fogja összefoglalni, az még nekik is túl nagy falat lenne.
  • Ferrer
    #7
    Appstore szagot érzek.
  • kvp
    #8
    Mar a windows 7-ben is van hasonlo, pl. az office elore fel van telepitve sok gepre es csak az aktivacios kodot kell beutni a hasznalatahoz. Microsoft szoftverbolt mar egyebkent van, csak xbox konzolon, microsoft arcade neven. Ezt kiterjeszthetik a teljes windows platformra is. (az xbox360-on is csak egy sima winnt van, egy egyedi shell-lel) Akar masolasvedelmet is tehetnek bele, bar az xbox360-e sem olyan nagyon jo, meg nem is erne meg nekik. Valami microsoft-os monta regen, hogy ha mar az emberek szoftver masolnak, akkor az oveket masoljak.

    Egyebkent en azt mondom, hogy nem baj ha lehet legalisan is szoftvert venni, a nelkul, hogy boltba ronhangalna az ember. Ez nem jelenti azt, hogy en nem az ingyenes valtozatot fogom hasznalni ha tehetem, de azert a legtobb embernek nem eri meg ezzel bajlodni es hajlandoak fizetni a kenyelemert.

    ps: A fenti kepen a store ikont ki kellene cserelni az az android market ikonja widnow logo-val. :-)
  • B0nFire
    #9
    "Külön munkacsoport foglalkozik (...) a licencelési munkákkal..."

    Szvsz kiadás után még jó pár munkacsoport fog ezzel foglalkozni!

    Amúgy hibás az az elképzelés, hogy ha nem tudja a user feltörni a Windowst, majd használ helyette Linuxot. A két rendszer nem egymás alternatívája. A Windows user sosem kapja meg azt Linuxon, amit vár, és vice versa. Az autó is egy jármű, ami elvisz A-ból B-be, meg a motor is, csak éppen teljesen más. Egyiknek sem lehet vitatni a létjogosultságát és ilyen formán nem is szabad összehasonlítani.

    Sokkal valószínűbb, ha nem tudnák feltörni a Windows 8-at, akkor mindenki maradna az XP-nél, meg a W7-nél, akkor is, ha megszűnik az összes támogatás, a trójaiak meg seregben özönlenének ki-be a gépben.
  • vasedeny2
    #10
    és majd nem lehet "con" nevű könyvtárat létrehozni ugyanúgy, mint minden windowsban
  • Komolytalan
    #11
    "Egyebkent en azt mondom, hogy nem baj ha lehet legalisan is szoftvert venni, a nelkul, hogy boltba ronhangalna az ember."
    Most is lehet, csak keresgélni kell a neten. Az ilyen appstore, market szerű megoldásokban az a lényeg, hogy egy helyen van minden szoftver.

    Egyébként a dologban az az igazán durva, hogy mondjuk műszaki cikkekre, könyvekre ilyen áruházak már 10 éve vannak - te van velük a net. Szoftverre - ami ugyebár digitális információ, sokkal közelebb áll a számítógéphez mint egy hűtőgép - meg csak pár éve találták ki ezt az okosságot.
  • endale
    #12
    Talán azért mert a hűtőárus emberi ésszel, az informatikus és a programozó meg a saját eszével gondolkodik :)
  • Kovász
    #13
    "Lesz alkalmazásbolt a Windows 8-ban" - számomra tök egyértelmű volt, hogy ez lesz az egyik nagy újdonság. Mondjuk remélem nem ilyen buzi microsoft-pénzt kell majd használni, hanem normálisan lesznek az árak meg a fizetés
  • NullZ3r0
    #14
    Szerintem olcsóbb lesz, mint az App Store, de Magyarországon senki sem fogja használni. Továbbra is megy a torrent...
  • B0nFire
    #15
    Hát az biztos, hogy a világpiaci kereskedelmi árakat nem lehet a magyar pénztárcákhoz szabni. Itt max a távol-keleti cuccokat tudják megfizetni az emberek. USA-ban teljesen természetes, hogy egy ScreenFlow-ért kiad 99$-t, mert jó program, és az a pénz egy esti buli ára náluk csak. (Ha olcsóbb helyen bulizik.)
  • Komolytalan
    #16
    Szerintem inkább ott van elásva a kutya, hogy ha a hűtőért odaadod a pénzed, akkor az a tiéd. A szoftver meg nem.
  • fergusonpapa
    #17
    azért ne tulozunk.

    egy átlagos tini zsebpénznek 500ft kap naponta
    egy amerikai meg 10dolcsi körül

    Buliba átlagba 1500-2500basznak el, Pesten ennek duplája,de usa-ba se sokkal több ennél söt sokszor nem magasabb.

    Ilyenekröl már beszéltünk ismerösökkel akik kimentek oda élni,alaból jobb a jólét de azért otse aranyból van minden.

    Itt nálunk iphone max annál van aki gazdag avgy elsö generáciosat megvette nemrég h olcsó lett..ott elég sokan mászkálnak vele,vagy hasonló kaliberü telefonnal. ahogy appstore sikere is nem véletlen 1dolcsi 1 zenérét vagy alkalmazásér tnem sok.
  • Ferrer
    #18
    "Itt nálunk iphone max annál van aki gazdag avgy elsö generáciosat megvette nemrég h olcsó lett.."

    Dehogy max annál van. Inkább a Samsung mindenkori legújabb telefoncsodájára igaz ez.
  • fergusonpapa
    #19
    én csak aztmondtam amit a szemem látt mindenap :)
  • sanyicks
    #20
    De egymás alternatívája, nincs itt autó motor viszony. Max autó amihez embereket láncoltak, és másik autó amihez nem...
    Igen egy része maradna régi winen, aztán amikor eljutna oda hogy semmi sem indul el rajta, más felé néz.
  • sanyicks
    #21
    tévedés. itt nálunk azoknak a barmoknak van új szifonja, akik 2 hónapig nem esznek inkább, de meglegyen, meg azoknak a barmoknak akik hitelből megveszik (pont mint ahogy az autót vette...) majd sírnak hogy "jaaaaaaaj a törlesztőrészlet jaaaj elárverezik a házamat" :)
  • tatish
    #22
    Szerintem minden 2-3. Win jó, 'mérföldkövek' Win95, XP, Win7, részemről valószínűleg ki fog maradni a Win8, Win8-ban ahogy elnézem elég sok újdonság lesz nekem a master-boot tetszik, de ezek tele lesznek 'gyerekbetegségekkel' amiket próbálnak SP-kel korrigálni, a következő Win-be majd eleve jobban kidolgozott 'alkatrészek' lesznek remélhetőleg. De arra már összerakok egy új gépet...