92
  • item
    #1
    Várható volt... Hajrá gugli!
  • Athlon64
    #2
    Beindult az ellen ill. elő csapás! :)
    Kard ki kard! :)

    Szimpatikus ez a Google. Mindig is az volt. Nem hülyék ezek!
  • netperformer
    #3
    Én viszont nem tudom, hol van ilyenkor a globalizáció ügyi hivatal, ha van egyáltalán ilyen. Most mi a jó abba ha még a kenyér is google lesz az ABC-ben. Zavaró. Nem hagyja élni a kishalakat, nem elég hogy kisajátítja az internetet, de agyatlanul terjeszkedik minden terület felé. Megkérdezném a két tulajt, ugyan mondja már meg, minek kell nekik még 10 milliárd? De most komolyan? Nincs elég sport kocsi a garázsban vagy mi?
  • a_n_d_r_e_w
    #4
    Egyreszt minden teruleten van a googlenek rivalisa, sehol sincs monopol helyezetben, ilyenkor mi is zavar minket? Mindenhol van valasztasi lehetoseg. Masreszrol ez sokkal inkabb vedelmi lepes volt mintsem terjeszkedesi. Koszond meg az Applenek, hogy ilyen lepesre kenyszeriti a google-t az idiota szabadalmi perekkel. Masreszt a google-t ismerve mostmar ebbol es penzt akar latni, mindent meg fog tenni, hogy a moto ujra sikeres legyen.
  • Nailyenugysincs
    #5
    nem tom tudjátok-e de a google pár éve még ugyanolyan kicsi cég volt mint amiket elnyom. ez van. ugye van az a mondás hogy az erősebb kutya...
    ha a többi cég nem tudott ilyen nagyra nőni az csak az ő bajuk.
  • G_ArchAngel #6
    Megteveszto cim, nem a Motorolat vasarolta fel, hanem a mobil uzletagat.
  • maxy182
    #7
    Itt a válaszlépés az Apple és az MS szarakodásaira! Azt hiszem ezek után felkötheti majd a gatyáját a konkurencia... A Google kezében egyszerre lesz a szoftver és a hardver is (pont mint az apple-nél), és így tuti h nem lesz majd panasz a Motorola telók support-jára sem.

    Az android pedig továbbra is ugyanúgy elérhető lesz a többi gyártó (Samsung, HTC, stb) számára is, mint eddig, ebben biztos vagyok... De abban is, h lesz egy olyan mobilgyártó a piacon, ami példás anyaghasználattal, mindig a legfrissebb szoftverral felszerelt telefonokat fog gyártani.

    Illetve nem mellékes az a rengeteg szabadalom, amit így megszerzett a Google. Ezzel majd jól pofán b*szhatják az Apple-t is és a Microsoft-ot is...
  • Andr0
    #8
    Aztak*rva. Google nem szarral gurít!! Konkrétan innentől bekaphatja mindenki. A Google nem egyszerű hely... lehet ott kéne munkát vállalnom hmm... xD Nagyon bejön a stílusa.

    Ez a tipikus Google style.. "kibaszott velünk az Apple meg a Microsoft? Haha balfaszok, akkor felvásárlok egy másik céget..."

    Ezek után az Apple és társai elugrottak a vörös-lámpás negyedbe, hogy aznap történjen valami jó is... xD
  • Andr0
    #9
    Ez már rég nem a sportkocsikra megy... Bill Gates minden egyes percben vehetne magának egy autót.

    A nagyok itt már egymással játszanak mint mi régen az ovodába.. ha Béla elvette a homokozó lapátodat akkor beköpted az óvónéninél, ha a legjobb "csajjal" kézen fogva ment el Béla ebédleni, akkor kifelé az ebédlőből rábasztad az ajtót, hogy két nap múlva se tudja fiú vagy lány.. xD
  • FtranX
    #10
    A Google sem tudta meguszni, hogy komolyan beszalljon a szabadalmi jatekba.
  • llax
    #11
    Melyik céghez is köthető a MOBILTELEFON (a mai értelemben is használt formában)???
    Melyik cégnél is vannak a mobilok legalapvetőbb, "legősibb" szabadalmai???
  • Andr0
    #12
    "A Motorola mérnökét, Martin Coopert tartják az első, gyakorlatban is használható kézi mobiltelefon feltalálójának."
  • asysoft
    #13
    No, ennek folyományaira kíváncsi leszek. Egyrészt biztos, hogy a szabadalmi portfólió kulcsszerepet játszott a Moto megvásárlásában, kérdés, ez mennyire fogja visszatartani az MS-Apple duót, eddig ugyanis nem különösebben zavartatták magukat, mindketten perlik a Motot módszeresen...
    Másrészt viszont sanszos, hogy Motoból Google "etalon" Android gyártót farag, amely után remélhetőleg nem engedhetik meg maguknak a többiek, hogy szívózzanak a frissítésekkel (azért arra kíváncsi leszek, meglévő -eddig nem frissített- Moto modellekre is kitolják-e az updateket már csak presztízs miatt is). Arra is kíváncsi leszek, hogy a (3rd party) gyártók lelkesedése mennyire fog idővel lelohadni, mert kétlem, hogy a házi gyártóvá váló Moto "bevárná" őket az adott Android verzió eszközökre történő portolásával...
  • G_ArchAngel #14
    Egy hete meg az Apple, MS, Nokia volt a csunya, gonosz, kapitalista szemetlada.
    Most a Google ugyanazt csinalta, de oket istenitik az szuklatokoruek.

    Holott semmi nem valtozott, csak most az Apple nem a Motorolanak fog utalni, hanem a Googlenek az eddig hasznalt szabadalmakert. A Google meg ebbol fedezi az Apple szabadalmainak hasznalatat.

    A trollocskak majd elrugoznak rajta, valojaban a hetkoznapok embere semmit nem fog eszrevenni.
  • G_ArchAngel #15
    A Motorla telefonokba ki gyartja a chippeket?

    Csak mert a Motorola processzor-gyarto reszlege rengeteg kozos szabadalmat jegyez az IBM-mel es Apple-vel.
  • llax
    #16
    Jaja.
  • G_ArchAngel #17
    Egy erdekes iras - ezek szerint a 60%-os felarat azert fizette ki a Google, mert a sajat hatsojat a Motorolatol feltette, hiszen pont az Androidra lett volna veszelyes:)
  • llax
    #18
    A közös szabadalmak elsősorban a 68000 sorozat és PowerPC procikra vonatkoznak, a mobil témát közvetlenül nem érintik.
  • G_ArchAngel #19
    Nem, de ezert kerdeztem, hogy milyen processzor van a Motorolakban. En nem tudom.

    A processzorokat erinto szabadalmak ugye oroklodnek tovabb a fejlettebb architecturakra is, igy amit 10 eve levedtek, az most is ervenyesitheto.

    Mindegy, en szerettem a Motorola telefonjaimat, talan a legjobban a StarTek-et es V70-et. Legjobb csajozos telefon volt.

  • winnie
    #20
    "Megkérdezném a két tulajt, ugyan mondja már meg, minek kell nekik még 10 milliárd? "

    ajajj. te tényleg ennyire buta vagy?
  • FtranX
    #21
    Apple, MS azert csunya gonosz, mert tamadolag lepnek fel a szabadalmaikkal (A Nokiat nem tudom).

    A Google a vegen valoszinuleg keresztlicensz megallapodast kot majd az MS-sel es az Apple-lel. Ezzel az utobbi ketto nyer, hiszen a konkurenciat rakenyszeritettek egy 12 mrd dollaros kiadasra.
  • G_ArchAngel #22
    A Motorola eddig is cseszegtve volt, foleg az MS altal, visszautni nem tudott a birtokaban levo szabdalmakkal. Tobbseguk mara elavult vagy szabadda valt.
    Mondjuk ki tudja mi van az ujonnan bejegyzettek kozott:)

    Motorola nekem mindig egy kedves ceg volt, remelem a Google nem hagyja elpusztulni, miutan a szabadalmakhoz hozzajutottak.
  • Sir Ny
    #23
    Nem vagyok én android fan, csak mektanultam duplagondolni.
    Úgy látszik az 1984-et nem az állambácsi, hanem a média, és a manipulált közösségek ( közösségi birka effektusok ) hozzák el. Nem baj, jó lesz így is.
  • DjDano
    #24
    Én valahogy nem nézem jó szemmel, hogy minden szinten egyeduralomra törekszenek... Remélem ehhez lesz 1-2 szava a MS - Nokia szövetségnek is!
  • Sir Ny
    #25
    Kik törekszenek mire?
  • Rotyoka
    #26
    Googletola
  • FtranX
    #27
    A Motorola pedig szepen visszaperelte az MS-t, ahogy ez szokas. Az MS celja nyilvanvaloan itt is keresztlicensz megallopdas kikenyszeritese volt.

    En azt remelem, ezen tul tobb vanilla Androidos telo lesz majd.
  • FtranX
    #28
    Nem unalmas meg ez az 1984-ezes? Nekem ugy tunik, hogy Orwell tevedett.

  • G_ArchAngel #29
    madzsarul ejtve: GuMo
  • Solten
    #30
    Kenyszeru lepes volt, a patent trollok (Apple, Microsoft, stb) ellehetetlenitettek es darabokra cincaltak volna az Android okoszisztemat.

    link
  • sanyicks
    #31
    :)))) vicces fiú vagy te

    (aki nem értené djdano nagy m$ fanboy, így különösen vicces hogy pont ő nem nézi jó szemmel azt hogy a gugli "egyeduralomra tör")
  • Sir Ny
    #32
    Unalmas lenne? Nem hiszem. Leírom, hogy 1984, és máris 400 sűrűn teleírt oldalt csatolok a szövegemhez. Abból mondjuk 100-120 boncolgatja a világot, elmélkedik az emberek manipulálhatóságán, tehát frankón filozófiai anyag. ( 300 meg szerelmes harcolós. Nem baj, kell az is ) archangi megpedzegtette, hogy most bizony mást hisznek a népek, mint eddig tették. Én meg csatoltam hozzá Orwell erről a témáról való 100-120 oldalnyi elmélkedését, hogy ez jó-e, rossz-e, szükséges-e, meg kell-e ezt szüntetni, mi ennek az oka, stb. Ez olyan nagy baj lenne?
  • G_ArchAngel #33
    Vicces gyerek vagy te, vagy ataludtad az elmult evtizedet, A patent troll moge beirhatod a Google-t is es kiveheted az MS-t es Apple-t.
    Az a ket ceg mar letett valamit az asztalra a penzen kivul, Egyelore a Google erdeme par reklamokra epulo szolgaltatas, amivel Dagobertre szedtek magukat, azontul csak vasarolnak, lopnak es masolnak.
    Igaz a masik ket ceg is, de reszukrol mar innovativ fejlesztesek felfedezhetok.
  • FtranX
    #34
    En a mai vilaghoz sokkal kozelebbinek erzem Aldous Huxley leirasat. Peldaul az informaciot nem korlatozzak, hanem annyi van belole, hogy a fontos egyszeruen elvesz.
  • FtranX
    #35
    Eddig egyedul az MS-re es az Apple-re lehet rahuzni a patent troll jelzot. Mar ha a definicioba bele fer az aki, nulla innovaciot kepviselo szabadalmakkal tamad masokat.
  • G_ArchAngel #36
    0 innovacio az Apple es a Microsoft reszerol?
    Neked az internet egy uj, csodakkal teli es veszelyes vilag lehet, jobb, ha lemondod...
  • Balumann
    #37
    Applefan nézőpont :d
  • llaszlo
    #38
    Eljön még az az idő amikor a google-t fogják úgy divatfikázni meg utálni, mint most az Apple-t és 5-10 éve az MS-t.

    Korábban is Nexus one-t akartam venni aztán Desire lett belőle. Ha megcsinálnak egy szuper egységes felületet, mint pl a Sense akkor jó eséllyel Nexus X lesz a következő telóm. Bár én a HTC-t jobban csipázom, mint a motot.

    @FtranX:
    Te eddig biztos valami zárdában éltél 100%-ban elszigetelten a külvilágtól. Minden esetre jó nagy baromságokat írsz.
  • G_ArchAngel #39
    http://szemeszet.lap.hu/

    (szerencsere csak az Apple-t irtam...)
  • FtranX
    #40
    Nem. A nulla innovacio a tamadasokhoz hasznalt szabadalmakra vonatkozik.
    A kulcsiny utanzasa a Samsung reszerol mas kerdes, ott van nemi igaza az almanak.